Piast – Ruda Śląska 5:3 (koniec)
Piast Gliwice
5:3 (4:1)
Gwiazda Ruda Śląska
Niedziela 20.09.2015, 17:00 • Centrum Sportowo-Kulturalne • FOGO Futsal Ekstraklasa

To już wszystko na dziś z gliwickich Łabęd. Za tydzień Nbit podejmie FC Toruń, czyli drugiego z ekstraklasowych beniaminków. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na lajfy.com. Do zobaczenia! (18:42:52)

Nbit Gliwice wygrywa na inaugurację 5:3 z Gwiazdą Ruda Śląska. Pierwsza połowa w pełni należała do gospodarzy. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco gliwiczan, przez co kolejne 20 minut to dominacja Gwiazdy. Nbit należy pochwalić za dobrą grę w obronie, walecznego Dewuckiego oraz piękne parady Groszaka. Wśród gości brylował Ukrainiec – Dmytro Drozd. Swoje dołożył Łukasz Biel, który był szczególnie widoczny w drugiej połowie.

39:26
    Próba posłania piłki do pustej bramki. Włodarek zaprzepaścił okazję na szóstego gola.

39:00
    Ponownie Waszka wraca do bramki. Gracze z Rudy Śląskiej robią wszystko, aby odrobić straty. Ostatnia minuta spotkania przed nami.

38:50
    Gol dla Gwiazdy!
    ŁUKASZ BIEL wziął rozbieg i uderzył pewnie lewą nogą. Groszak bez szans.

38:50
    Pierwszy przedłużony rzut karny w meczu. Gwiazda przed szansą na 3 gola.

38:10
    Wojtas uspokaja grę. Gubią się gospodarze, wiatru w skrzydła nabrała Gwiazda. Robi się piekielnie ciekawie!

37:15
    Pomiędzy słupki rudzian wrócił Waszka. Przy piłce gliwiczanie – mamy aut i wznowi Dewucki.

36:40
    Cygnarowski sam na sam z obrońcą, nie ma goalkeepera w bramce Gwiazdy. Defensor znakomicie przeczytał grę Cygnarowskiego. Spotkanie nabiera niesamowitego tempa.

35:46
    Gra w przewadze opłaciła się gościom. DMYTRO DRZOZD strzela fenomenalną bramkę z daleka! Zupełnie niespodziewane trafienie na bramkę Nbitu.

34:45
    Nie zdążył do podania Starowicz. Spieszą się rudzianie. Do końca spotkania pozostało 5 minut.

34:15
    Prawdopodobnie Groszaka zmieni Bogdziewicz. Hala w Łabędach wypełniła się do ostatniego miejsca, co niezwykle cieszy oko.

34:15
    Akcja lewym skrzydłem, strzał i Groszak! Rzut rożny i czas dla ekipy gości.

33:48
    Rudzianie zmarnowali korzystną sytuację. Tak kończy się brak porozumienia w drużynie.

33:00
    Bardzo wysoki pressing piłkarzy w żółtych koszulkach. Gliwiczanie nie maja żadnych problemów w obronie, co sprawia, że po chwili przejmują futbolówkę.

31:20
    Druga połowa przez większość czasu należała do graczy z Rudy Ślaskiej. Nbit nie pozwala na zbliżenie się do własnej bramki, jak również nie przeprowadza groźniejszych akcji. Pewne prowadzenie, lecz 5 fauli na koncie sprawia, że Nbit do końca będzie musiał się pilnować.

30:40
    Żółty kartonik dla Łukasza Biela. Gliwiczanie wciąż na połowie rywali.

30:30
    Wojtas z tyłu, uspokaja grę. Dryblował Dewucki, aczkolwiek nieco "przedobrzył".

Bartosz Bednarek

Gole: 7. Śmiałkowski, 9. Wojtas, 15. Wojtas, 19. Dewucki, 23. Mirga (Cygnarowski) – 16. Drozd, 36. Drozd (Pękala), 39. Biel

Kartki:   31. Biel (RDS)   17. Piasecki (RDS)

Piast Gliwice: Bogdziewicz, Groszak, Hajduk – Chojnacki, Cygnarowksi, Czech, Dewucki, Jagiełło, Kuźnik, Migra, Musiał, Pawlak, Rogon, Santora, Śmiałkowski, Starowicz, Tarasowicz, Wojtas, Włodarek
    Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Barteczka – Hyży, Działach, Danyleiko, Białek, Szol, Hiszpański, Bańczyk, Haase, Pękala, Drozd, Hewlik, Krzymiński, Martyn, Biel

Sędziowie: Hamowski – Krupa, Chowaniec