Olimpia-Beskid – Arka 26:26 (Koniec) | EKS Start – KPR Ruch 25:20 (Koniec) | Młyny Stoisław – UKS PCM 34:28 (Koniec)
koniec
Młyny Stoisław Koszalin
34:28 (17:13)
UKS PCM Kościerzyna
Niedziela 27.09.2015, 19:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 5. kolejka
Kursy przedmeczowe
     
    ENERGA AZS odnosi w pełni zasłuiżone zwycięstwo. Jednak nalezy docenić ambicję Kościerzyny, która do końca walczyła o lepszy rezultat. (20:25:08)
     
    Koniec meczu. (34:28)
    59
    Siódme trafienie Kołodziejskiej w dzisiejszym spotkaniu (34:27)
    57
    Mokrzka zdobywa bramkę dla UKS-u (33:26)
     
    56
    Kara dla Domaros (33:25)
    55
    Kaczorowska podwyższa wysokie prowadzenie swojego zespołu (33:25)
    50
    Gol z 7 karnego Górnej (29:22)
    49
    Nestsiaruk zdobywa kolejną bramkę dla koszalinianek (29:21)
    48
    Kościerzyna walczy jeszcze o honor, bo strata siedmiu trafień wydaje się nie do odrobienia (28:21)
    47
    Sądej podwyższa prowadzenie swojego zespołu (28:20)
    46
    Jakubowska trafia dwudziestą bramkę dla Kościerzyny (27:20)
    42
    Nestsiaruk trafia do siatki (24:17)
     
    41
    Kara dla Michałów (23:17)
     
    41
    Nie trafiony rzut z 7m przez UKS PCM Kościerzyna.
    (23:17)
     
    39
    Kara dla Nowickiej (23:17)
    38
    Sądej pokonuje bramkarkę UKS-u (23:17)
    38
    Gol z karnego Kołodziejskiej (22:17)
    36
    Michałów i pięć bramek przewagi koszalinianek (21:16)
    35
    Kołodziejska i ponownie rośnie przewaga AZS-u (20:16)
    34
    Michałów przełamuje strzelecką niemoc gospodyń (19:16)
    34
    Jakubowska i już tylko dwie bramki straty do gospodyń (18:16)
    34
    Mokrzka i już tylko trzy bramki przewagi (18:15)
     
    33
    Kara dla Trawczyńskiej (18:13)
    31
    Stasiak trafia ponownie (18:13)
     
    31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:13)
     
    30
    Pierwsza połowa skończona. (17:13)
    29
    Gol z 7m zdobyty przez Trawczyńską (16:13)
     
    29
    Sądej faulowana i kolejny rzut karny dla akademiczek (15:13)
    27
    Kowalczyk popełnia błąd podania i Paulina Wasak bez problemów zdobywa gola (15:13)
    25
    Trawczyńska podwyższa prowadzenie (15:12)
    24
    Justyna Belter i caly czas tylko dwie bramki przewagi Koszalina (14:12)
    24
    Hanna Sądej ponownie trafia do siatki (14:11)
    22
    Martyna Żukowska nie pozwala uciec akademiczkom (13:11)
    21
    Katarzyna Kołodziejska wykorzystuje podanie od Hanny Sądej (13:10)
    19
    Trawczyńska ponownie, dodajmy, że ta zawodniczka ma zaledwie 18 lat, a w ubiegłą środę rzuciła 5 bramek Zagłębiu Lubin (12:9)
    18
    Karolina Mokrzka ponownie i już tylko dwie bramki przewagi zespołu z Koszalina. Czas wzięła Anita Unijat (11:9)
    17
    Karolina Mokrzka pokonuje Beatę Kowalczyk (11:8)
    16
    Gol z 7m zdobyty przez Trawczyńską (11:7)
     
    14
    Nie trafiony rzut z 7m Kołodziejskiej! (10:7)
    14
    Jakubowska na raty, ale pokonuje wprowadzoną przed momentem Beatę Kowalczyk (10:7)
    13
    Valentina Nestsiaruk podwyższa prowadzenie akademiczek (10:6)
    12
    Kołodziejska ponownie trafia z rzutu karnego (9:6)
    11
    Adrianna Górna od słupka, ale trafia do siatki (8:6)
    10
    Filigranowa Joanna Chmiel pewnym rzutem zdobywa gola (8:5)
    10
    Martyna Bolesławska zmniejsza stratę (7:5)
    9
    Piłka trafiła do Kołodziejskiej, która pewnym rzutem podwyższa prowadzenie (7:4)
     
    9
    Sądej do Nowickiej, która trafia w poprzeczkę, ale akademiczki dalej przy piłce (6:4)
    8
    Kołodziejska zdobywa gola z rzutu karnego (6:4)
    7
    Belter trafia swoją drugą bramkę w meczu (5:4)
    7
    Hanna Sądej w szybkiej kontrze pokonuje bramkarkę Kościerzyna (5:3)
     
    6
    Prosta strata w ataku akademiczek szansa dla Kościerzyny (4:3)
    6
    Drugie trafienie w dniu dzisiejszym Moniki Michałów (4:3)
    5
    Adrianna Górna i ponownie remis (3:3)
    4
    Valentina Nestsiaruk daje pierwsze prowadzenie gospodyniom (3:2)
    4
    Hanna Sądej szybko odpowiada bramką (2:2)
    3
    Katarzyna Mokrzka daje drugie prowadzenie Kościerzynie (1:2)
     
    2
    Skutecznie interweniuje Izabela Prudzienica w bramce akademiczek (1:1)
    2
    Monika Michałów i mamy remis w Koszalinie (1:1)
    1
    Justyna Belter otwiera wynik spotkania (0:1)
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
     
    Za chwilę rozpoczyna się ostatnie spotkanie 5 kolejki spotkań Superligi kobiet. Faworytem wydają się gospodynie, ale nie można lekceważyć zespołu z Kościerzyna. Zapowiada się ciekawe spotkanie
     
    Składy :

    Energa AZS Koszalin: Beata Kowalczyk, Izabela Prudzienica – Monika Michałów, Romana Roszak, Katarzyna Stasiak, Marcelina Budnicka, Małgorzata Trawczyńska, Klaudia Domaros, Joanna Chmiel, Kamila Kaczanowska, Dorota Błaszczyk, Valentina Nestsiaruk, Hanna Sądej, Katarzyna Kołodziejska, Adrianna Nowicka

    UKS PCM Kościerzyna: Dominika Brzezińska, Agnieszka Kurdunowska-Lupa – Natalia Dzienisz, Karolina Mokrzka, Justyna Belter, Paulina Wasak, Weronika Sus, Martyna Żukowska, Magdalena Ziółkowska, Adrianna Górna, Patrycja Wójcik, Dorota Jakubowska, Martyna Borysławska.
     
    Prowadzone przez Anitę Unijat zawodniczki ENERGII AZS po dwóch spotkaniach wyjazdowych wracają do własnej hali. W niedzielę koszalinianki zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek – UKS PCM Kościerzyna
     
    Drużyna UKS-u PCM nie ma lekkiego początku sezonu. W czterech dotychczasowych meczach rywalki akademiczek zmierzyły się z drużynami z samej czołówki. Wystarczy wspomnieć,że zespoły z którymi rywalizowały zawodniczki UKS-u zajmują cztery z pięciu czołowych pozycji Superligi. Wyniki z silnymi rywalami nie powalają na kolana, bowiem Kościerzyna doznała czterech porażek. Sezon piłkarki UKS-u PCM rozpoczęły rozgrywki od porażek z Pogonią Baltica 19:29, Startem Elbląg 17:21, Zagłębiem Lubin 21:31 i Vistalem Gdynia 20:33.
     
    Szczypiornistki ENERGII AZS sezon rozpoczęły nieco lepiej. W spotkaniu inauguracyjnym koszalinianki wygrały 26:18 z Ruchem Chórzów. w drugiej kolejce zespół z naszego miasta pokonał KPR Jelenie Góra 36:25. Ostatnie dwa mecze niestety nie były już tak udane. W derbach Pomorza Zachodniego po dobrej grze ENERGA AZS przegrała 27:31, również wyrównane starcie podopieczne Anity Unijat stoczyły w minioną środę w Lubinie, porażka 28:31 z Zagłębiem.
     
    W drużynie z Kościerzyny najskuteczniejsza jest Justyna Belter, która rzuciła dotychczas 23 bramki. Natomiast w drużynie koszalinianek najskuteczniejsze są liderka klasyfikacji strzelczyń Katarzyna Kołodziejska, która ma już na koncie 32 trafienia. a także Hanna Sądej, która zdobyła dotychczas 18 bramek.
     
    Spotkanie zaplanowano na niedzielę 27 września. Początek spotkania o godzinie 19:00 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

    Artur R.

    Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka
    UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska, Kurdunowska-Lupa – Dzienisz, Mokrzka, Belter, Wasak, Sus, Żukowska, Ziółkowska, Górna, Wójcik, Jakubowska, Borysławska