FC Toruń – Red Dragons 3:0 (koniec) | Szczecin – Zduńska Wola 1:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
1:1 (1:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Poniedziałek 28.09.2015, 20:30 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

W poniedziałek można spodziewać się dobrego widowiska stworzonego przez drużyny, którym wyjątkowo nie w smak porażka. W nowoczesnej Azoty Arenie powinno stawić się dużo kibiców, którzy przyjadą prosto ze stadionu przy Twardowskiego, gdzie trawiasta Pogoń podejmie Jagiellonię Białystok.

Lepiej poszło w poprzedniej kolejce drużynie ze Zduńskiej Woli. Dzięki wynikowi 6:3 z Clearexem Chorzów została liderem i ma zamiar zajmować to samo miejsce po spotkaniu w Szczecinie. Premierowe spotkanie nie było dla Gatty spacerkiem, ponieważ udokumentowała przewagę ostatnimi golami dopiero w samej końcówce meczu. W poprzednim sezonie dwukrotnie pokonała Pogoń 04 Szczecin.

Przed tygodniem Pogoń 04 wystąpiła na wyjeździe i przegrała 2:4 z Rekordem Bielsko-Biała. Nie była to więc wymarzona inauguracja, a ponadto kontuzji nabawił się Dominik Solecki i nie zagra przez kilka miesięcy. W Azoty Arenie zamelduje się najlepsza obecnie drużyna w Polsce, biorąc pod uwagę, że mistrz kraju wycofał się z rozgrywek.

Pogoń 04 Szczecin nie rozpieszczała swoich kibiców wynikami w poprzednim sezonie. Sportowo spadła z ligi i wróciła do Futsal Ekstraklasy tylko z powodu wycofania się Wisły Krakbet Kraków. Nadchodzące tygodnie do szansa, by drużyna Łukasza Żebrowskiego odwdzięczyła się "najlepszej publiczności Futsal Ekstraklasy" za cierpliwość. Na razie odwdzięcza się klub i na inaugurację sezonu funduje wstęp za darmo.

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego pojedynku 2. kolejki Futsal Ekstraklasy. Zagrają ze sobą drużyny, które w dwóch poprzednich sezonach zostały wicemistrzem Polski. Początek o 20:30.

Przed spotkaniem mała uroczystość – pożegnanie bramkarza Dominika Kubraka, który był związany z Pogonią 04 Szczecin od początku jej istnienia.

1

00:32
    Pierwsze uderzenie sezonu w Szczecinie oddał Daniel Maćkiewicz. Słowiński pod ostrzałem, ale dobrze wszedł w mecz.

00:55
    Przerwa w grze, ponieważ bramkarz Gatty potrzebował wsparcia fizjoterapeutów. Bolące miejsce zamrożone, rozmasowane i Słowiński pozostał na boisku.

01:30
    Inicjatywa nadal po stronie Pogoni 04 Szczecin. Przyjezdni obserwują wydarzenia i aklimatyzują się w Azoty Arenie.

02:10
    Tubacki dostał podanie z głębi pola i miał przed sobą tylko Słowińskiego. Golkiper ze Zduńskiej Woli jest w gazie od samego początku meczu i wygrał pojedynek.

02:41
    Gatta miała stały fragment z niezłego miejsca boiska. Milewski mierzył długo i nadział się na blok przeciwnika.

02:49
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK. Płaski strzał zawodnika z numerem "10" na koszulce wpadł w sam narożnik bramki Pogoni 04 Szczecin po rozegraniu rzutu wolnego!

03:30
    Wicemistrz Polski rozpoczął dość kunktatorsko, ale przeszedł do ataku. Teraz może grać trochę spokojniej, ale za świadomością, że gol zaliczki to bardzo niewiele w futsalu.

04:05
    Po podaniu Krawczyka zapachniało drugim golem dla Gatty Zduńska Wola. Wrócił pod własną bramkę Łukasz Tubacki i uratował szczecinian.

04:20
    Kibice starają się pomóc zespołowi Łukasza Żebrowskiego. Nie ma tłumu, więc warto zastanowić się, czy sens ma granie pół godziny po meczu trawiastej Pogoni Szczecin. Tymczasem wróćmy na parkiet.

04:58
    Spokojniejszy fragment. Słowiński musiał interweniować, ale nie po równie groźnych strzałach jak na samym początku.

05:11
    Bugański zablokował anemiczny strzał z dystansu, a po chwili piłka poleciała w ręce Lasika, który strzeże bramki Pogoni 04 Szczecin.

05:49
    Szczecinianie próbują wrócić do aktywnej gry. Gatta kontroluje sytuację na własnej połowie.

06:43
    Bardzo groźny jest Daniel Krawczyk. Zdobył już gola, a przed momentem zatańczył z obrońcami Pogoni 04 Szczecin.

07:13
    Gol dla Pogoni!
    ADAM JONCZYK doprowadził do remisu płaskim strzałem po składnym rozegraniu Pogoni 04 Szczecin! To może być impuls dla zespołu Łukasza Żebrowskiego!

08:10
    Aktualnie jest 2:1 w faulach, także na razie bez zagrożenia. Przed momentem sędziowie nie zdecydowali się gwizdnąć przewinienia Maćkiewicza, który interweniował twardo.

09:03
    Polował na gola nowy na parkiecie – Szypczyński. Tym razem skutecznie defensywa Pogoni 04 Szczecin i przyjezdny musiał obejść się smakiem.

09:45
    Riposta Łukasza Tubackiego. "Tuba" nie znalazł jednak sposobu na pokonanie bramkarza, który doskonale skrócił kąt.

09:47
    Bugański mierzył z rzutu wolnego na bramkę Bianconerich. Był jakiś rykoszet i skończyło się szczęśliwie dla Gatty Active Zduńska Wola.

10:15
    Minęło 10 minut widowiska. Gra w ostatnich fragmentach wyrównana i ciekawe, jak rozwinie się pojedynek w Szczecinie.

10:54
    Gepert pojawił się na boisku i zwiódł dwóch przeciwników. Zakończył swoją akcję strzałem wprost w Słowińskiego.

11:25
    Tubacki dobrze zastawił piłkę i jedyne, co mógł zrobić Szymczak, to wybić poza plac.

11:52
    Wrócił na parkiet autor gola – Krawczyk i zabrakło centymetrów, by kończył swój atak soczystym uderzeniem,.

12:37
    Sędziowie przyjechali do Szczecina z intencją, by dać zawodnikom pograć. Dużo spięć, które nie kończą się gwizdkiem.

12:52
    Jurczak wdał się w drybling i nawet nieźle radził sobie z obrońcami Gatty Active Zduńska Wola. Problem, że zamiast kopnąć piłkę do bramki, to kopnął powietrze.

13:21
    Szymczak już ewidentnie przesadził ze swoim faulem. Żółta kartka.

13:45
    Kubik postanowił huknąć z dystansu, ale nie przymierzył w światło bramki. Od kilku akcji Pogoń 04 Szczecin jest konkretniejsza.

14:35
    Szypczyński wywalczył rzut rożny po akcji indywidualnej. Nie było niebezpieczeństwa po krótkim rozegraniu Milewskiego.

15:00
    Kwadrans za kibicami. Kubik popełnił fatalną, ale nie w skutkach stratę na swojej połowie.

15:27
    Niesamowite! Mateusz Gepert nie trafił do bramki z bliska, a w odpowiedzi Gatta Active Zduńska Wola nieomal zdobyła gola zza połowy boiska!

15:40
    Chwila oddechu. Trener gości zaprosił swoich zawodników na przerwę.

16:15
    Gra wznowiona i oby więcej było takich akcji, jak ta przed przerwą.

16:32
    Jest na trybunach Gryfus, był hymn Pogoni Szczecin przed meczem, a kibice chcą dodatkowo poprawić sobie nastroje po wygranej zespołu Czesława Michniewicza z Jagiellonią Białystok.

16:55
    Krawczyk jest najgroźniejszym zawodnikiem ze Zduńskiej Woli w Szczecinie. Minimalnie spudłował, podobnie jak po chwili Tubacki.

17:35
    Zablokowana próba Bugańskiego. Po chwili ten sam futsalista wykonał korner, który obmyślił sobie zbyt skomplikowanie.

18:28
    Wyczekiwania na przerwę, a może jeszcze jeden atak. Na razie wygląda na opcję numer 1, ale w futsalu nie można być niczego pewnym.

18:48
    Zabrakło wykończenia po szybkim ataku gości. Lasik mógł spokojnie odprowadzić piłkę poza boisko i poprosić młodego kibica o podanie jej.

19:21
    Piłka na połowie Gatty Active Zduńska Wola i Portowcy konstruują ostatni atak przez syreną.

19:43
    Nic nie skonstruowali, a Krawczyk wyskoczył jeszcze do podania z głębi pola i uderzył z powietrza pół metra nad poprzeczką bramki Pogoni 04 Szczecin.

20

W Szczecinie remis po pierwszej połowie. To wyrównana potyczka, w której obie drużyny miały dobre i mizerne fragmenty. Wszystko może się tu wydarzyć. Szybki futsal. Sędziowie pobłażliwi i pozwalający zawodnikom toczyć męską rywalizację. Prowadziła Gatta Active Zduńska Wola po trafieniu Krawczyka, ale osiadła na laurze w postaci gola. Pogoń 04 Szczecin podniosła się po ciosie i za sprawą Adama Jonczyka wyrównała.

21

20:22
    Naładowana energią Gatta Active Zduńska Wola i musiał już interweniować Lasik. Po zmarnowanej szansie ktoś ze sztabu gości przeklnął naprawdę niewybrednie.

21:02
    Szybki faul Portowców w środkowej strefie boiska i muszą ostudzić emocje. Milewski strzelił z rzutu wolnego bardzo źle.

21:29
    Maćkiewicz poszedł za akcją, którą są zainicjował, ale nie znalazł sposobu na wymanewrowanie Słowińskiego. Bramkarz Gatty znów zaczyna połowę od urazu. Pechowo.

22:09
    Gra wznowiona i była konieczna zmiana bramkarza u gości. Między słupkami zameldował się Miłosiński.

22:26
    Aj, jak blisko. Maćkiewicz ma dużo ochotę na zdobycie gola, ale z rzutu wolnego strzelił w zasięgu rąk Miłosińskiego. Dobrze wprowadził się do gry rezerwowy bramkarz.

22:51
    W międzyczasie Gatta złapała trzy, szybkie faule. Pogoń 04 Szczecin może mieć dzięki temu szansę w końcówce spotkania.

23:24
    Drużyny w klinczu. Ostatnią akcję Pogoni 04 Szczecin zatrzymał Szymczak.

24:06
    Złe zagranie Mateusza Geperta i futsaliści ze Zduńskiej Woli mogli odprowadzić piłkę poza boisko.

24:30
    Stanisławski to drugi zawodnik gości, który ma na koncie żółtą kartkę.

25:01
    Pięć minut po przerwie minęło. Chyba najtrudniejszy do scharakteryzowania fragment spotkania. Obie drużyny miały swoje szanse, ale wszystko to dość chaotyczne.

25:57
    Pogoń 04 Szczecin bardzo chce wygrać ten mecz i choć częściowo przeprosić swoich kibiców za to, co przeżywali w poprzednim sezonie.

26:31
    Rozgrywali wysoko szczecinianie, ale zaraz po stracie zostali pokarani uderzeniem Szypczyńskiego.

27:31
    Sobalczyk sam na sam z Lasikiem, ale górą bramkarz Pogoni 04 Szczecin i nadal remis..

28:02
    W odpowiedzi Jonczyk i to powinna być druga bramka dla Pogoni 04 Szczecin! Za mocno podpalił się jeden z gospodarzy i z czystej pozycji huknął niecelnie!

28:51
    Coraz mniej czasu do końca. Przewaga w posiadaniu piłki Portowców, a Gatta Active Zduńska Wola stawia teraz na szybkie ataki.

29:19
    Kartka dla Maćkiewicza i fantastyczna szansa na zdobycie gola dla gości!

29:22
    Sobalczyk kropnął ile sił, ale Lasik rzucił się fantastycznie i sparował piłkę!

30:00
    Dycha do końca. Emocje zaczynają rosnąć, ponieważ każde złe albo dobre zagranie może być decydujące dla wyniku.

30:45
    Shamotii źle złożył się do strzału z woleja i piłka przeleciała daleko od bramki Miłosińskiego. Takim uderzeniem trudno kogokolwiek zaskoczyć.

31:10
    Raport ze statystyki fauli – 4:4, czyli drużyny zbliżają się do limitu.

32:00
    Miłosiński wybiegł daleko na przedpole i uprzedził nacierającego zawodnika Pogoni 04 Szczecin.

32:20
    Grę prowadzi Pogoń 04 Szczecin, która dominuje pod względem posiadania piłki. Obraz meczu nie zmienia się od kilkunastu minut.

34:00
    Mało nowego można napisać o wydarzeniach w Szczecinie. Czuć napięcie, czuć wyczekiwanie, ale nie ma czystych sytuacji strzeleckich. Klincz – to najlepsze słowo, by opisać sytuację.

34:10
    "Niemożliwe" – krzyknęli zawodnicy na ławce rezerwowych Pogoni 04 Szczecin. Shamotii spóźnił się o sekundę, by skierować piłkę do pustej bramki!

34:40
    Po zmarnowanej szansie przez Ukraińca mecz rozkręcił się. Maćkiewicz strzelił w słupek bramki gości, a w rewanżu Sobalczyk przegrał pojedynek sam na sam z Lasikiem!

35:29
    5 faul Pogoni 04 Szczecin. Goście domagają się jeszcze kartki po brutalnym potraktowaniu Krawczyka.

36:00
    Milewski strzelił z dystansu, ale za dużo było w tym wszystkim siły, a za mało precyzji.

36:41
    Po 5 w faulach i już obie drużyny muszą uważać. Sędziowie uspokajają rezerwowych. Na ławkach jest zdecydowanie za gorąco.

37:13
    Maćkiewicz kontynuuje ostrzał, a Miłosiński nic sobie z tego nie robi i ponownie sparował piłkę na korner.

37:16
    Przerwa. Futsaliści konsultują się z trenerami przed gorącą końcówką spotkania.

38:00
    Piłka w posiadaniu zespołu ze Zduńskiej Woli. Szanuje ją i starannie budował własny atak.

39:15
    Przejęli futbolówkę gospodarze i kotłuje się w polu karnym gości!

40

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, futsalowe emocje z lajfy.com. W Szczecinie Pogoń 04 i Gatta Active Zduńska Wola zremisowały pierwszy raz w sezonie. To sprawiedliwy wynik, choć po ostatniej syrenie, większy niedosyt odczuwali gospodarze, którzy marnowali sytuacje podbramkowe na potęgę, gdy mogli wyjść na prowadzenie 2:1. Także goście ze Zduńskiej Woli mieli swoje szanse. Na największe brawa zasłużyli bramkarze obu drużyn. W Pogoni 04 wybornie bronił Lasik, a u rywali na wysoką notę zapracował zarówno Słowiński, jak i Miłosiński. (00:07:07)

Gole: 8. Jonczyk – 3. Krawczyk

Kartki:   30. Maćkiewicz (SZC) – 14. Szymczak (ZDW), 25. Stanisławski (ZDW)

Pogoń '04 Szczecin: 1. Lasik, 90. Koszmider – 3. Bugański, 4. Jonczyk, 7. Tubacki, 9. Jakubiak, 13. Żebrowski, 17. Gepert, 18. Kawczak, 20. Jurczak, 23. Kubik, 46. Maćkiewicz, 48. Krzyżanowicz, 88. Shamotii
    Gatta Active Zduńska Wola: 1. Słowiński, 77. Miłosiński – 99. Szypczyński, 4. Adamski, 6. Stanisławski, 7. Olczak, 9. Młynarczyk, 10. Krawczyk, 11. Sobalczyk, 14. Marciniak, 18. Milewski, 49. Szymczak

Sędziowie: Hamowski, Leyk, Struk, Ciechanowicz