Crystal Palace – West Bromwich 2:0 (koniec) | Norwich – Leicester 1:2 (koniec) | Man City – Newcastle 6:1 (koniec)
Aston Villa – Stoke 0:1 (koniec) | Bournemouth – Watford 1:1 (koniec) | Sunderland – West Ham 2:2 (koniec)
Chelsea – Southampton 1:3 (koniec)
Chelsea F.C.
1:3 (1:1)
Southampton F.C.
Sobota 03.10.2015, 18:30 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League • Runda 8
    To wszystko z tego spotkania. Dziękuje za uwagę.

Po niezłym spotkaniu Chelsea ulega Southampton 1:3. Trwa kryzys Mistrzów Anglii. Po raz kolejny zaprezentowali się bardzo słabo i ponieśli zasłużoną porażkę. To już czwarta w tym sezonie, a więc więcej niż w całym poprzednim. Święci zdobywają zaś bardzo cenne trzy punkty i zaczynają dobijać do czołówki ligi. (20:25:09)

90+5

90+4
    Spokojnie na murawie. Gra toczona w środku pola. The Blues nie są w stanie nic zrobić. W doliczonym czasie gry jak w pigułce było widać ich bezradność.

90+1
    Jeszcze roszada w Soton. W miejsce Mane na boisku pojawia się Yoshida.

90
    Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry. Nie zanosi się jednak na zmianę rezultatu. Chelsea nie jest w stanie wyjść z żadnym groźnym atakiem.

87
    Zaś po dośrodkowaniu z niego futbolówkę piąstkuje Stekelenburg.

86
    Niezła szansa zmarnowana. Z wolnego uderzył Falcao trafił jednak w mur i piłka poleciała na korner.

84
    Hazard faulowany tuż przed polem karnym. Wolny dla gospodarzy z niezłej pozycji. Żółtą kartką ukarany Pelle.

81
    The Blues próbuje jeszcze odwróci losy tego spotkania. Gospodarze naciskają szukając kontaktowego gola.
    Jose Mourinho znajduje się w jednym z najtrudniejszych momentów w swojej karierze:

78
    Druga zmiana w Soton. W miejsce Tadica na boisku pojawia się Jay Rodriguez.

77
    Po centrze z niego w polu karnym górą jednak defensorzy Świętych.

76
    Blisko czwartego gola dla Soton! Mane na lewym skrzydle minął Cahilla zagrał na 11 metr do Tadica ten miał po prawej stronie Pelle zdecydował się jednak sam kończyć oddał uderzenie, w ostatniej chwili blokuje go jednak Terry. Jedynie korner dla The Blues!

74
    Wiemy już chyba kogo Mourinho wini za słabą postawę w drugiej połowie. Wprowadzony w przerwie Matic schodzi z boiska, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Remy.
    72. Graziano PELLÈ - 1:3

72
    Gol dla Southampton!
    Strzelcem bramki GRAZIANO PELLÈ.

Ależ kapitalna kontra Southampton! Goście podwyższają swoje prowadzenie! Środkiem pola ruszył Mane dobiegł do pola karnego i zagrał na prawą stronę szesnastki do GRAZIANO PELLE, który kapitalnym uderzeniem po długim rogu wpakował ją do siatki!

70
    Walka w środku pola. Widać, że graczom nie brakuje determinacji.

66
    Z niego niezłe uderzenie oddał Tadic piłka leci jednak obok słupka.

65
    Tymczasem w natarciu nadal goście i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

62
    Mourinho reaguje na wydarzenia na boisku. W miejsce Williana na boisku pojawia się Pedro.
    60. Sadio MANÉ - 1:2

60
    Strzelcem bramki SADIO MANÉ.

Odpowiada Soton i goście wychodzą na prowadzenie! Świetne prostopadłe zagranie Pelle, Terry nie sięga piłki, dopada do niej SAIDO MANE ma przed sobą jedynie Begovica oddaje uderzenie i futbolówka mimo interwencji golkipera CFC ląduje w siatce!

56
    Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra! Tym razem w polu karnym świętych! Po zagraniu Fabregasa Falcao przepchnął defensora gości następnie trącił futbolówkę obok wychodzącego z bramki Stekelnburga, ten wpadł w niego i Kolumbijczyk padł na murawę. Wydawało się, że sędzia musi wskazać na wapno, stwierdził jednak, że snajper CFC nurkował i pokazuje jemu żółtą kartkę...

54
    Ostra centra z niego na 5 metr ostatecznie jednak futbolówkę wybijają defensorzy Świętych.

53
    Z lewej strony piłka trafiła do Azpilicuety ten próbował centry został jednak zablokowany. Korner dla Chelsea.

52
    Po mocnym początku drugiej połowy spokojniej na boisku. The Blues z wolna wymieniają podania w środku pola.

49
    Po chwili kolejny raz groźnie w polu karnym The Blues! Tadic jak dziecko wkręcił w lewym narożniku Ivanovica, a następnie zagrał w pole karne do Mane ten oddał uderzenie został jednak zablokowany, jeszcze dopadł do niej Ward-Prowse po jego strzale piłka leci minimalnie obok słupka!

48
    Pierwsi po przerwie do ataku ruszają Święci i była okazja na drugiego gola! Po zagraniu z lewego skrzydła w polu karnym futbolówka trafiła do niepilnowanego Mane ten oddał uderzenie, trafia jednak w wychodzącego z bramki Begovica!

46
    W przerwie roszady w obu zespołach w środku pola. W The Blues w miejsce Ramiresa na boisku pojawia się Matic, w Soton natomiast Romeu zmienia Ward-Prowse.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
    Statystyki po pierwszej połowie:

Obrona The Blues w tym sezonie jest daleka od monolitu:

Po przeciętnej pierwszej połowie Chelsea remisuje z Southampton 1:1. The Blues doskonale zaczęli objęli prowadzenie z każdą minutą do głosy dochodzili jednak gracze Soton i udało im się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Wszystko w tym starciu jest więc nadal otwarte. Zapraszamy za kwadrans!

45+3

45+3
    Tym razem Willian nieskutecznie. Jego uderzenie ląduje na murze graczy Soton.

45+2
    Jeszcze w doliczonym czasie gry z atakiem wychodzi The Blues i wywalcza na 20 metrze rzut wolny. Faulowany był Oscar. Niezła okazja.

45
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
    44. Steven DAVIS - 1:1

44
    Strzelcem bramki STEVEN DAVIS.

Przewaga Świętych w ostatnim czasie przynosi efekt! Mamy wyrównujące trafienie! Fonte zagrał długą piłkę w pole karne gospodarzy tutaj doskonale klatką piersiową ją zgrał Pelle dopadł do niej STEVEN DAVIS i precyzyjnym uderzeniem pokonał Begovica!

43
    Brzydki teraz faul Ramiresa na Mane i tym razem słuszna decyzja arbitra kara pomocnika The Blues żółtą kartką.

41
    Z niego zbyt głęboka centra i Begovic tym razem pewnie chwyta futbolówkę.

40
    Southampton w ostatnim fragmencie przejąło inicjatywie i doskonała okazja! Mane zagrał na lewą stronę szesnastki gdzie do futbolówki dopadł Bertrand miał przed sobą jedynie Begovica oddał uderzenie, golkiper CFC wybija jednak futbolówkę na korner!

34
    Ależ kontrowersja teraz w polu karnym gospodarzy! Na lewej stronie znalazł się Mane próbował minąć Ramiresa po starciu z nim padł jednak na murawę. Arbiter zdecydował się pokazać mu żółtą kartkę za nurkowanie. Jak jednak pokazały powtórki skrzydłowy Soton był faulowany! Kuriozalna decyzja arbitra.

31
    Na murawie nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Jak na razie zawodzi mocno to widowisko.
    Doskonałe ujęcie trafienia Williana:

26
    Brzydki teraz faul Bertranda na Willianie i mamy drugą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

25
    Ładna teraz wymiana w polu karnym gości Fabregasa i Oscara, ten drugi w końcu zdecydował się na uderzenie, pewnie broni jednak Stekelenburg.

23
    The Blues w ataku pozycyjnym. Nie wynika jednak z tego w tym momencie nic groźnego.

20
    Ładne teraz długie zagranie Fabregasa w pole karne do Hazarda, ten doskonale ją przyjął i oddał do wbiegającego Oscara, który oddał mocne uderzenie w ostatniej chwili blokuje go jednak jeden z defensorów The Saints.

17
    Tymczasem na boisku spokojniej. Gra toczona w środku pola.
    Bramka Williana była jego czwartą z rzutu wolnego dla The Blues:

13
    Po pierwszym trafieniu Chelsea nie zwalnia tempa. Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny szukając drugiego gola.
    10. WILLIAN - 1:0

10
    Gol dla Chelsea!
    Strzelcem bramki WILLIAN.

I pierwszy stały fragment gry przynosi The Blues gola! Kapitalnie trafienia WILLIANA! Z wolnego z lewej strony oddał wysokie uderzenie i futbolówka spada na prawym słupku w okolicach okienka bramki i po odbiciu od niego ląduje w siatce!

9
    Doskonale teraz lewym skrzydłem ruszył Hazard i w okolicach 20 metra brzydkim faulem musi powstrzymywać go Romeu. Sędzia słusznie pokazuje pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę. Wolny dla The Blues.

7
    Po dośrodkowaniu z niego w ponownie górą defensorzy The Blues, którzy teraz już skutecznie wybijają futbolówkę poza szesnastkę.

6
    Po centrze z niego Cahill wybija futbolówkę na korner.

5
    Pierwszy atak gości i wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

3
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zaczną gospodarze.

Obie ekipy już na murawie. Chelsea w tradycyjnych granatowych strojach, Southamtpon natomiast w biało-czerwonych pasiakach.
    Chelsea w ostatnich 10 starciach straciła aż 19 goli. Postawa defensywy The Blues nie napawa optymizmem ich fanów przed dzisiejszym starciem:

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 45 minut. Bądźcie z nami!

Chelsea F.C.: Begović – Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, Fàbregas – Willian, Oscar, Hazard – Falcao.
    Rezerwowi: Blackman – Zouma, Pedro, Rémy, Matić, Loftus-Cheek, Baba.

Southampton F.C.: Stekelenburg – Soares, Fonte, van Dijk, Bertrand – Romeu, Wanyama – Mané, S. Davis, Tadić – Pellè.
    Rezerwowi: K. Davis – Yoshida, Long, Jay Rodriguez, Martina, Ward-Prowse, Juanmi.

Sędziowie: R. Madley- M. McDonough, M. Perry.

Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia faworytem jest The Blues. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.80, podczas gdy na Soton aż 5.00. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!
    Jose Mourinho nie załamuje się słabym początkiem sezonu i stara się znaleźć rozwiązanie na bolączki swojej ekipy:

Southmapton natomiast po serii występów w kratkę ostatnio w końcu odniosło przekonującą wygraną. Po remisie z West Bromem 0:0 oraz porażce 2:3 u siebie z United również na własnym stadionie ograli Swansea City 3:1.

Podopieczni Mourinho po dwóch porażkach z rzędu z Palace 1:2 i Evertonem 1:3 po przerwie reprezentacyjnej odnieśli cenną wygraną, pokonali w derbach Arsenal 2:0 i wydawało się, że wszystko wraca na właśćiwe tory. W ostatnim starciu ligowym jednak znowu zaprezentowali się słabo. Ledwie zremisowali z Newcastle 2:2 na St. James Park. Na tygodniu zaś w Lidze Mistrzów ponownie pokazali, że ten sezon jest jak na razie dla nich bardzo cieżki, ulegli Porto 1:2.

Oba zespoły sezon rozpoczęły nie najlepiej i sąsiadują ze sobą w tabeli. The Blues uzbierali jak na razie ledwie 8 oczek i zajmują dopiero 14 lokatę w tabeli. Soton natomiast ma punkt więcej i jest na dziesiątej lokacie.

Przed nami spotkanie 8 kolejki Premier League w którym Chelsea podejmować będzie Southampton.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.