Red Dragons – AZS UŚ 3:1 (koniec) | Clearex – Szczecin 0:1 (koniec) | Zduńska Wola – GAF Gliwice 4:2 (koniec)
Clearex Chorzów
0:1 (0:0)
Pogoń '04 Szczecin
Sobota 03.10.2015, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

W trzeciej kolejce Futsal Ekstraklasy Clearex Chorzów zmierzy się przed własną publicznością z Pogoń 04 Szczecin.

Clearex jak na razie ma na swoim koncie trzy punkty. Chorzowianie w pierwszym meczu nowego sezonu przegrali na wyjeździe z Gatta Active Zduńska Wola 3:6. W drugim meczu rozgrywanym również poza własną halą chorzowianie zdołali wygrać, pokonali Gwiazda Ruda Śląska 7:3.

Nieudany wyjazd do Śląsk zanotowała już w tym sezonie Pogoń. Na rozpoczęcie sezonu mierzyła się ona z Rekordem Bielsko-Biała, gospodarze wygrali ten mecz 4:2. W drugim meczu rozgrywanym już na własnej hali Pogoń zremisowała z Gatta Active Zduńska Wola 1:1.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 18, bądźcie z nami!

Witam z Chorzowa! Od dobrych kilkunastu minut trwa rozgrzewka obu drużyn. Za chwilę postaramy się zaprezentować składy w jakich rozpoczną to spotaknie obie drużyny.

Clearex Chorzów: 1. Damian Purolczak, 3. Mirosław Miozga, 4. Tomasz Golly , 5. Krzysztof Salisz, 7. Mariusz Seget, 8. Mateusz Omylak, 9. Paweł Budniak, 10. Daniel Wojtyna, 11. Szymon Łuszczek, 14. Dawid Pasierbek, 16. Mikołaj Zastawnik, 18. Tomasz Rabczak, 19. Bartosz Siadul, 21. Kamil Dworzecki.

Pogoń 04 Szczecin: 1. Kamil Lasik, 3. Marek Bugański, 4. Adam Jonczyk, 7. Łukasz Tubacki, 9. Mateusz Jakubiak, 13. Łukasz Żebrowski, 17. Mateusz Gepert, 18. Bartosz Kawczak, 20. Artur Jurczak, 23. Michał Kubik, 46. Daniel Maćkiewicz, 48. Maciej Krzyżanowicz, 88. Oleksandr Shamotii, 90. Łukasz Koszmider..

Rozpoczęła się prezentacja!

00:01

00:20
    Z rzutu wolnego uderzał Budniak. Piłka trafia w mur.

01:47
    Dużo walki o piłkę w środkowej strefie.

02:06
    Clearex rozgrywa piłkę na swojej połowie.

02:29
    Dośrodkowanie z prawej strony Kubiaka, ale skutecznie interweniuje Salisz.

02:48
    Gospodarze mieli rzut rożny, ale błąd przy jego wykonywaniu popełnił Budniak. Od bramki Pogoń.

03:50
    W sytuacji "sam na sam" z bramkarzem rywali znalazł się Zastawnik, ale nie dał się pokonać Lasik.

04:35
    Z kilku metrów fatalnie przestrzelił Seget, to powinna być bramka!

05:49
    Dużo niedokładności z obu stron. Gra toczy się w środkowej części.

06:16
    Blokowane uderzenie Omylaka, kolejny corner dla gospodarzy.

06:50
    Goście wymieniają podania przed własną bramką, wysoki pressing chorzowian.

07:20
    Podanie na wolne pole do Salisza. Ten uderza jednak w nogi jednego z rywali, ładna akcja Clearexu.

08:12
    Raz jedna, raz druga drużyna w ataku. Obie ekipy nastawione są na grę ofensywną pod początku spotkania.

08:34
    Na "przebój" prawą stroną Zastawnik, ale zakończył swoją akcję niecelnym uderzeniem.

09:22
    Zastawnik! Świetna akcja zawodnika gospodarzy środkiem, wyłożenie do Salisza, ale ten fatalnie spudłował z najbliższej odległości! Czas dla trenera gości.

10:34
    Łuszczek przejął piłkę w środkowej strefie i od razu został sfaulowany. To już trzeci faul Pogoni, jeden na swoim koncie ma Clearex.

11:30
    Gospodarze przejmują inicjatywę. Gra od kilku minut toczy się pod bramką Lasika.

11:40
    Znakomita kontra gości! Z kilku metrów fatalnie przestrzelił Shamotii, który stanął praktycznie przed pustą bramką!

12:17
    Nieudane wznowienie gry przez bramkarza gości, od autu rozpoczną chorzowianie.

13:15
    Teraz to gospodarze cofnęli się na własną połowę, atak pozycyjny drużyny ze Szczecina.

14:01
    Shamotii zatrzymuje faulem kontratak rywali.

14:52
    Długa piłka w kierunku Rabczaka, ale zagrana minimalnie za wysoko.

16:14
    Zastawnik na środek do Łusczeka, ale ten zostaje uprzedzony przez przeciwnika. Czas dla trenera drużyny gospodarzy.

16:53
    Z dość ostrego kąta uderzał Shamotii, ale pewnie interweniuje Dworzecki.

17:30
    Gospodarze jak na razie faulowali trzykrotnie, Pogoń ma na koncie cztery przewinienia.

18:26
    Piąty faul gości, faulowany Budnik. Gospodarze będą mieli szansę z rzutu wolnego.

19:09
    Kolejny faul Pogoni, przedłużony rzut karny dla gospodarzy!

19:10
    Nie wykorzystał rzutu karnego Miozga, świetnie interweniuje Lasik!

19:35
    "Sam na sam" z bramkarzem rywali Kubik, górą Dworzecki!

20

Nie doczekaliśmy się bramek w pierwszej połowie! Obie drużyny grają jak na razie bardzo ofensywnie, ale brakuje im skuteczności pod bramką rywala, miejmy nadzieję, że zmieni się to po przerwie!

21

21:54
    Ładna akcja lewą stroną Budniaka. Piłkarz gospodarzy minął kilku rywali, ale jego strzał zza pola karnego został zablokowany.

22:31
    Równie mocny co niecelny strzał z dystansu Zastawnika. Od bramki Lasik.

24:00
    Dużo niedokładności w grze obu drużyn w ostatnich minutach. Gra toczy się w środku pola.

24:50
    Długo przy piłce utrzymują się zawodnicy Pogoni, Clearex w defensywie.

24:50

26:00
    Długo wypracowywali sobie pozycję strzelecką przyjezdni, ale ostatecznie oddali bardzo niecelny strzał na bramkę Dworzeckiego.

26:34
    Zbyt długo zwlekał z uderzeniem Zastawnik i w końcu stracił piłkę na rzecz rywala.

27:55
    Ależ było blisko! Po kontrataku doskonałą szansę na otwarcie wyniku miał Kubik, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił!

28:45
    Gospodarze w ataku pozycyjnym, ale "wysoko" atakują rywali piłkarze ze Szczecina.

29:28
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się teraz Maćkiewicz, piłka trafia w nogi Łuszczeka, od autu przyjezdni.

30:40
    Kolejny raz znakomicie broni Lasik, który wyszedł obroną ręką ze spotkania oko w oko z Budniakiem.

31:42
    Piłkę ręką zagrywa Jakubiak, rozpoczną od stałego fragmentu gry chorzowianie.

32:51
    Kolejna nieudana akcja drużyny ze Szczecina. Niedokładne podanie w kierunku Jakubika, od bramki Dworzecki.

33:31
    Salisz ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Maćkiewicza.

34;23
    Dworzecki chwyta piłkę poza polem karnym, rzut karny dla gości!

34:32
    Gol dla Pogoni!
    ŁUKASZ TUBACKI skutecznym egzekutorem rzutu karnego!

35:20
    Ładna akcja środkiem Segeta, ale strzał zawodnika gospodarzy zdołał wybronić Lasik.

36:21
    Piąty faul Clearexu, każdy następny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym dla rywali.

36:57
    Z ostrego kąta Maćkiewicz, piłka po jego strzale ląduje na bocznej siatce. Czas dla trenera chorzowian.

37:20
    Clearex wycofuje bramkarza, na boisku pojawia się Mirosław Miozga.

38:30
    Trwa oblężenie bramki Lasika. Goście bronią się jak na razie bardzo skutecznie.

39:14
    Kolejny faul chorzowian, przedłużony rzut karny dla gości.

39:15
    Skutecznie interweniuje Dworzecki.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Pogoń Szczecin wygrywa w Chorzowie 1:0! Obie drużyny zagrały dziś bardzo solidnie, o zwycięstwie zadecydował rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Tubacki!

Na dziś z hali MORiS to już wszystko! W Chorzowie pracował dla Państwa Piotr Świeczak! Żegnając się zapraszam na pozostałe relacje w naszym w portalu, lajfy.com! (19:35:33)