Schalke 04 – Hertha 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Hoffenheim 4:2 (koniec) | Hamburg – Bayer 0:0 (koniec)
Augsburg – Darmstadt 0:2 (koniec) | Werder – Bayern 0:1 (koniec) | Eintracht – Borussia M. 1:5 (koniec)
VfL Wolfsburg
4:2 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 17.10.2015, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne, piłkarskie emocje z lajfy.com. (19:59:35)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały na bramkę: 9:3.
    Strzały niecelne: 6:2.
    Rzuty rożne: 5:4.
    Spalone: 3:2.
    Faule: 12:11.

Przełamanie VfL Wolfsburg stało się faktem i chyba dobrze, że mecz zorganizowano tak wczesnym popołudniem. W przeciwnym razie kibice mogliby mieć problem ze spokojnym snem. Wilki wygrały 4:2 z TSG 1899 Hoffenheim, choć straciły przewagę dwóch goli. W 54. minucie sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy zmobilizowali się raz jeszcze i strzelili dwa gole. Bohaterem Kruse, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. W drużynie gości zaprezentował się Eugen Polanski i powinien otrzymać jedną z lepszych not. Walczył w środku pola, wymuszał faule. Nie zagrał może rewelacyjnie, ale solidnie.
    Przełamanie Wilków!

90+3

90
    Doliczone 3 minuty, w których niewiele już zmieni się w Wolfsburgu. Można już oficjalnie ogłosić, że VfL przełamie się po serii niepowodzeń i pozostanie w tabeli nad TSG 1899 Hoffenheim.

88
    Także u gospodarzy ostatnia zmiana personalna – Arnold zamiast zbyt pobudzonego Luiza Gustavo. Dłuższa obecność na boisku tego drugiego groziła czerwonym kartonikiem.

87
    Uth wbiegł na boisko zamiast Rudy'ego na kilka, ostatnich minut. Szansa na pokazanie swoich walorów jest mała, ale jest.

86
    Vieirinha złapał żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska. W tym spotkaniu kartoniki zbierają tylko gospodarze.

85
    Szalai pojawił się na boisku, a nie ma już na nim bezbarwnego Vargasa. Chilijczyk nie nawiązuje do formy strzeleckiej, jaką zachwycił świat na Copa America.
    83. Max KRUSE - 4:2

83
    Gol dla Wolfsburga!
    Strzelcem bramki MAX KRUSE. Sprytne uderzenie z bliska pozwala mu skompletować hat-tricka i praktycznie zapewnia zwycięstwo Wilkom!

80
    Łatwo domyślić się, że Wolfsburg oddał inicjatywę przeciwnikom. Pozostało 10 minut, by cieszyć się z przełomowego zwycięstwa. To gościom powinno zależeć na podkręceniu tempa.

77
    Strzelec jednego z goli – Dost opuścił boisko, a pojawił się na nim Schurrle. Nie trzeba specjalnie przekonywać, że reprezentant Niemiec potrafi narobić zamieszania na boisku.

77
    Hoffenheim bez przełomowego pomysłu na skonstruowanie ataku. Schmid dryblował na skrzydle, aż nadbiegli piłkarze VfL i zabrali mu piłkę. To wszystko za wolno.

75
    Chwila przerwy spowodowana problemem technicznym. To może być chwila ciszy przed burzą, czyli ostatnim kwadransem widowiska. Aktualnie na boisku jest dużo fauli, a mało ładnego futbolu.

72
    Luiz Gustavo zdecydowanie przesadził zarówno swoim faulem, jak i swoimi protestami. Żółta kartka jest w pełni zasłużona.

70
    Vierinha pokazał, że nie zamierza ograniczać się tylko i wyłącznie do destrukcji w środku pola. Teraz huknął z dystansu pół metra obok bramki Baumanna, który nie zdążyłby z interwencją. Zapachniało następnym golem dla Wolfsburga.

67
    Idzie zmiana w zespole gospodarzy. Przynajmniej personalna. Vierinha za Draxlera, więc Wolfsburg zamierza się teraz bronić.

65
    Znów gwarno na stadionie. Kibice o słabych nerwach muszą oglądać ten mecz na stojąco. Miejscowa drużyna gra chimerycznie i nie może być jeszcze ani trochę pewna sukcesu.

64
    Baumann nie bardzo miał komu podać, więc zdecydował się na daleki wykop. Jego partnerzy z pola nie potrafili wyjść z opresji i skończyło się tak, jak każdy przypuszczał – stratą.
    62. Max KRUSE - 3:2

62
    Strzelcem bramki MAX KRUSE i Wolfsburg odzyskał prowadzenie w piłkarskim dreszczowcu. Po składnym rozegraniu Kruse musiał tylko przymierzyć z kilku metrów w sam narożnik. Zrobił to idealnie i gospodarze znów mogli świętować gola! Smakowicie zapowiada się końcówka spotkania na Volkswagen-Arena.

59
    Posypały się teraz żółte kartki. Felix Brych musi studzić rozgrzane głowy zawodników. Trasch zaatakował za ostro Polanskiego. Reprezentant Polski jest ostatnio w centrum wydarzeń.

57
    Sytuacja sporna z udziałem Polanskiego oraz Caligiuriego. Sędzia Felix Brych uznał, że pomocnik Wolfsburga próbował wymusić rzut karny i pokazał mu kartkę za symulowanie.
    54. Jonathan SCHMID - 2:2

54
    Gol dla Hoffenheim!
    Strzelcem bramki JONATHAN SCHMID, który wyciągnął z bramki Benaglio i ominął go płaskim strzałem z bardzo ostrego kąta. Niemożliwe staje się rzeczywistością – Wieśniaki mają szansę na zwycięstwo mimo beznadziejnego początku meczu! Wielka radość w obozie gości!

52
    Jin-su powalony w polu karnym Wolfsburga, ale nie ma reakcji arbitra. Doświadczony Felix Brych słusznie zauważył, że najpierw Caligiuri wybił futbolówkę spod nóg Koreańczyka.

50
    Futbolówka długo krążyła po obrzeżach pola karnego Wieśniaków. Gospodarze szukali kwadratowych jaj zamiast oddać strzał i skończyło się stratą. Tego się można było spodziewać.

48
    Wieśniaki powoli rozgrywają piłkę. Za chwilę przedstawią kibicom oraz rywalom, jaki plan przygotowali na drugą połowę, by zapunktować w Wolfsburgu.

46

Za moment rozpocznie się druga część widowiska. Po pierwszej prowadzi Wolfsburg, ale jego sytuacja wcale nie jest tak komfortowa jak po 10 minutach, kiedy prowadził 2:0. W końcu popełnił błędy, zdekoncentrował się, a kontaktowy gol dla Hoffenheim doda smaczku meczowi.

45

44
    Już wyczekiwanie na ostatni gwizdek przed przerwą. Obie drużyny chcą przeanalizować sytuację, która zmieniła się kilkakrotnie.

42
    Caligiuri zaatakował na skrzydle i wymyślił sobie, że sprytnie przerzuci futbolówkę nad Jin-su. Przeciwnik zablokował ręką i powinien cieszyć się, że nie zobaczył kartki.

40
    Niebezpieczne zderzenie Baumanna z Dostem. Bramkarz ucierpiał bardziej, ale przyjął przeprosiny napastnika Wolfsburga.

39
    Dobre podanie z głębi pola. Kruse opanował piłkę, ale nie zrobił z niej użytku. Niepotrzebnie cofnął się, a na dodatek zagrał do przeciwnika.

37
    Caligiuri huknął mocno i celnie z narożnika pola karnego. Baumann jest wybornie dysponowany i swoją robinsonadą pracuje na coraz lepszą notę!

36
    10 minut do końca pierwszej części, która miała kilka przestojów, ale generalnie dostarczyła dużo emocji i zwrotów akcji.

34
    Naldo wypracował sobie miejsce przed polem karnym TSG i zdecydował się na strzał z dystansu. Wykonanie było marne.

32
    Chwilę przed golem Volland strzelił pół metra obok bramki, a po golu Polanski został zatrzymany na linii pola karnego. Robi się interesująco na Volkswagen-Arena.
    30. Jeremy TOLJAN - 2:1

30
    Strzelcem bramki JEREMY TOLJAN, który pokarał Wilki za zgubienie koncentracji w ostatnich minutach. Toljan dynamicznie ruszył do podania z głębi pola i zakończył swój rajd płaskim uderzeniem po krótkim rogu! Benaglio nie przypilnował i gol kontaktowy stał się faktem!

28
    Banaglio był w opałach, ponieważ niepotrzebnie zdecydował się na małą grę zamiast wykopać piłkę. Nie spanikował, a odegrał na skrzydło mimo nacierającego przeciwnika.

27
    Publiczność już mniej pobudzona niż na początku spotkania. Mimo to zadowolona – gospodarze grają zdecydowanie lepiej niż w poprzednich kolejkach.

25
    Na razie zmiana nie wpłynęła pozytywnie na gości. Wolfsburg też nie forsuje tempa, a inteligentnie przesuwa się formacjami.

22
    Jin-Su za Kaderabeka, który dostał wędkę po nieco ponad 20 minutach. Piłkarz z Azji ma za zadanie rozruszać ofensywę swojego zespołu.

20
    Rudy wybił piłkę z linii bramkowej, a po chwili Dost uderzył w boczną siatkę. Dwie, następne, doskonałe sytuacje, by dobić Hoffenheim!

19
    Trener TSG 1899 zastanawia się, jak poprawić grę swojego zespołu. Zarazem wygląda na mocno zrezygnowanego, gdy spogląda na boisko.

18
    56 procent posiadania piłki na korzyść Wolfsburga. W statystyce strzałów na razie zero po stronie Hoffenheim i niewiele wskazuje, że wkrótce to się zmieni.

16
    Był jeszcze rzut rożny dla Wolfsburga. Tym razem poradzili sobie piłkarze w granatowych strojach.

15
    Po kwadransie Wolfsburg mógł mieć już trzy gole zaliczki. Baumann musiał ratować gości interwencją na linii po uderzeniu Draxlera. Pomocnik wbiegł bezkarnie w sam środek pola karnego!
    Doskonały początek Wilków!

13
    Ricardo Rodriguez otrzymał niedokładne podanie na lewej stronie. Błąd rodzi błąd, więc dołożył złe przyjęcie i stracił futbolówkę.

11
    Nie ma kompletu kibiców na trybunach. Część zatrzymała pogoda, innych nie przekonała klasa rywala i ostatnie wyniki Wolfsburga.

9
    To rzadki obrazek, gdy piłka znajduje się na połowie Wolfsburga. Przyjezdni próbują rozegrać składną akcję i wrócić do gry.
    7. Bas DOST - 2:0

7
    Strzelcem bramki BAS DOST i ten mecz wydaje się rozstrzygać, choć niedawno się rozpoczął. Dost główkował z bliska po dośrodkowaniu Kruse z lewej strony boiska. Polanski tylko rozłożył ręce – obrona Hoffenheim jest dziurawa, a drużyna przegrywa już 0:2!

4
    Wolfsburg może kontrolować sytuację na boisku po golu zdobytym w ekspresowym tempie. Hoffenheim chwieje się jak bokser po ciosie.
    1. Max KRUSE - 1:0

1
    Strzelcem bramki MAX KRUSE. To się nazywa doskonałe otwarcie spotkania! Przyjezdni postanowili założyć wysoki pressing i dali się wciągnąć Wilkom na własną połowę. Naldo zagrał w tej sytuacji dalekie podanie do Draxlera. Pomocnik Wolfsburga wybiegł na czystą pozycję, oddał piłkę Kruse, który wkopał ją z bliska do bramki.

1

W podstawowym składzie TSG 1899 Hoffenheim zameldował się tradycyjnie Eugen Polanski. Jeżeli dokona na boisku dużych rzeczy, to być może selekcjoner Adam Nawałka weźmie go jeszcze pod obserwację przed Euro 2016.
    Trybuny zapełniają się powoli!

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogiu, Luiz Gustavo – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler – Dost.

Rezerwowi: Casteels – Schäfer, Klose, S. Jung, Vieirinha, Schürrle, Arnold.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Süle, Bičakčić, Toljan – Rudy, Strobl, Polanski (C), Schmid – Volland, E. Vargas.

Rezerwowi: Grahl – Schär, Jin-su, T. Elyounoussi, Uth, Kurányi, Szalai.

Sędzia: Felix Brych.

Wolfsburg nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań. Drużynie nie wiedzie się ani w Bundeslidze, ani w Lidze Mistrzów. W sobotę podejmie Hoffenheim i planuje przełamać się. Pierwszy gwizdek Felixa Brycha zaplanowano na godzinę 15:30.

Vfl zagrał poprzednie spotkanie z innym uczestnikiem Ligi Mistrzów – Borussią Moenchengladbach. Przegrał 0:2 po golach straconych w ostatnim kwadransie. Nordtveit strzelił z powietrza obok bezradnego bramkarza, a Traore pokonał w pojedynku sam na sam Benaglio. Po tym meczu Wolfsburg spadł na 9. miejsce w tabeli Bundesligi.

Wolfsburg ma na koncie 12 punktów zdobytych w ośmiu kolejkach. To dwa razy mniej niż Bayern Monachium. Do innych rywali strata jest mniej pokaźna, ale również trzeba gonić. Widać, że drużyna szuka tożsamości po pożegnaniu się z Kevinem De Bruyne.
    Przygotowania Wilków!

Hoffenheim wydaje się być dobrym rywalem na przełamanie. Akurat ta drużyna plasuje się niżej niż Wilki w tabeli, a to wskutek marnego początku sezonu w Bundeslidze. Wieśniaki zgromadziły tylko sześć punktów za jedno zwycięstwo oraz trzy remisy. Ostatnio jakby złapali oddech – zremisowali z Borussią Dortmund i VfB Stuttgart, a także pokonali Augsburg. To powinna być zapowiedź lepszego okresu.
    Eugen Polanski kontra Wilki!

Wolfsburg musi sobie poradzić w sobotę bez Felipe oraz Knoche, natomiast u gości zabraknie Herdlinga i Hamada. Historia spotkań pokazuje, że Wieśniaki owszem potrafią urwać punkty utytułowanemu przeciwnikowi, ale głównie na swoim stadionie. Na Volkswagen-Arena gospodarze rządzą niepodzielnie, a ostatnio pokonali Hoffenheim aż 3:0.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gole: 1. M. Kruse, 7. Dost, 62. M. Kruse, 83. M. Kruse – 30. Toljan, 54. Schmid

Kartki:   57. D. Caligiuri (WOF), 59. Träsch (WOF), 72. Luiz Gustavo (WOF), 86. Vieirinha (WOF)

Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:2. Foule: 12:11.
    VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogiu, Luiz Gustavo (88. Arnold) – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler (67. Vieirinha) – Dost (77. Schürrle).
    Zmiany: Casteels – Schäfer, Klose, S. Jung, Vieirinha, Schürrle, Arnold.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek (22. Jin-su), Süle, Bičakčić, Toljan – Rudy (87. Uth), Strobl, Polanski (C), Schmid – Volland, E. Vargas (85. Szalai).
    Zmiany: Grahl – Schär, Jin-su, T. Elyounoussi, Uth, Kurányi, Szalai.

Sędziowie: Felix Brych