Rozwój – MKS Kluczbork 0:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Wigry 0:2 (koniec) | Sandecja – Miedź 3:2 (koniec)
Olimpia G. – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec) | Bytovia – Arka 1:1 (koniec) | Chojniczanka – GKS K. 0:2 (koniec)
Dolcan – Wisła Pł. 0:1 (koniec)
Dolcan Ząbki
0:1 (0:0)
Wisła Płock
Sobota 17.10.2015, 18:00 • Dolcan Arena, Ząbki • Fortuna 1 Liga • Runda 13

Witam w relacji na żywo z meczu Dolcan Ząbki – Wisła Płock.

W ostatnim meczu na Dolcan wygrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz aż 0:3.

W 36. minucie gościom dał prowadzenie Paweł Tarnowskii. 2 minuty później było już 0:2 za sprewą Damiana Świerblewskiego. Na koniec do siatki przeciwników w 87. minucie trafił Szymon Matuszek.

Drużyna Wisły Płock w swoim ostatnim meczu pokonała u siebie drużynie Chojniczanki Chojnice 2:1.

Najpierw strzelił Wojciech Łuczak w 44. minucie, w 75. minucie Mikołaj Lebedyński pokonał bramkarza gości. Na otarcie łez w 90. minucie Łukasz Kosakiewicz zdobył bramkę honorową.

Obecnie drużyna Dariusza Dźwigały zajmuje fotel lidera 1. Ligi z dorobkiem 23 punktów po 12 meczach. Dolcan dotychczas wygrał sześć meczy, pięć zremisował i zaliczył jedną porażkę.

Wisła Płock zajmuje trzecią pozycję 1. Ligi. Po 12 spotkaniach zdobyła 22 punkty.
    Drużyna Marcina Kaczmarka wygrała siedem meczy, cztery przegrała, a jeden zakończyła podziałem punktów.

Faworytem według bukmacherów w tym meczu jet drużyna Dolcanu Ząbki.

Jak gra potoczy się dziś? Kto wygra, a kto zejdzie z murawy pokonany? Może znów będzie remis? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskamy w ciągu 90 minut regulaminowego czasu gry.

Zaczynamy punkt 18:00!

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn:

Dolcan Ząbki:
    Kryczka – Jakubik, Petasz, Sawala, Wiktorski, Kądzior, Matuszek, Sapała, Świerblewski, Ferga, Tarnowski

Trener: Dariusz Dźwigała

Rezerwowi: Humerski, Bajdur, Gołębiewski, Wieteska, Krzywicki, Jagiełło, Klepczarek

Wisła Płock:
    Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński, Łuczak, Wlazło, Kun, Reca, Ilijew, Lebedyński

Trener: Marcin Kaczmarek

Rezerwowi: Kaniecki, Kostrzewa, Kubus, Radić, Łysiak, Darmochwał, Piotrowski

Sędziowie: Bednarek – Tokarski, Bojaryn, Rybarczyk (techniczny).

To będzie 13 spotkanie ligowe obu drużyn. Na 12 meczy Dolcan wygrał 5, 4 zakończyły się remisem, a 3 razy zwyciężyła drużyna Wisły Płock.

Trójka sędziowska wyprowadziła obie drużyny na murawę.

Dolcan w strojach czerwono-białych, a Wisła w niebiesko-białych.

1

1
    Pora rozpocząć derby Mazowsza!

Jakubik wybija piłkę na rzut rożny tuż przed biegnącym Lebedyńskim.

Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłkarze gości oddalili zagrożenie od własnej bramki.

3
    Swierblewski podawał w pole karne do Ferugi, ale ten nie trafia w bramkę z odległości ok 8 metrów.

4
    Starcie między Ferugą i Sielewskim. Sędzia puszcza grę dalej.

5
    Ilijew posłał piłkę prosto w piłkarza gospodarzy. Rożny dla gości.

6
    Dośrodkowanie nic nie dało, piłka na połowie Wisły.

8
    Szymiński uprzedza Ferugę i podaje piłkę do swojego bramkarza.

10
    Tarnowski z obrony poprowadziła akcję Dolcanu, podał do Kądziora, ten do Ferugi, Feruga odegrał do Kądziora, który strzelił w boczną siatkę bramki Kiełpina.

11
    Wisła buduje akcję od własnej bramki.

12
    Nic z tego nie wyszło, piłkę przejmuje drużyna przeciwna.

14
    Dobre podanie do Recy, ale Kryczka wychodzi i łapie tę piłkę.

15
    Jakubik próbował szczęścia. Chybił nad poprzeczką.

16
    Wlazło strzelał z dystansu, ale daleko od bramki Kryczki.

17
    Niebezpieczna wymiana podań między Kryczką i Wiktorskim. W efekcie piłka opuszcza pole gry i mamy aut dla gości.

18
    Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu wolnego. Kryczka piąstkował bardzo mocny strzał poza pole karne.

20
    Dobre podanie do Ilijewa. w Ostatniej chwili tor piłki przeciął Petasz.

21
    Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu rożnego. Po walce w polu karnym piłka zostanie wrzucona z autu przez piłkarza Wisły.

22
    Feruga nie zdążył do podania Świerblewskiego i piłka ląduje w rękach Kiełpina.

24
    Piłka wybita z pod nóg Kądziora i zatrzymana akcja Dolcanu.

25
    Lebedyński nie dokładnie podawał do Recy. Piłkę łapie Kryczka.

26
    Jakubik faulował Stefańczyka na połowie gości. Obyło się bez kartki.

27
    Reca leży na murawie, ale sędzia nie przerwał gry. Dopiero piłkarze wykopali piłkę poza pole gry.

28
    Reca z pomocą masażysty opuszcza pole gry.

29
    Kun nie utrzymał się przy piłce naciskany przez dwóch piłkarzy gospodarzy. Kryczka wznowi grę od bramki.

30
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Reca, na boisku pojawia się Darmochwał.

31
    Feruga nie opanował podania od Jakubika i piłka ląduje obok bramki Kiełpina.

32
    Sapała odbiera piłkę Ilijewowi, ten upada i chyba nie wierzy w to co się przed chwilą stało.

34
    Tarnowski po ziemi prostopadle podawał do Matuszka, ale ten minął się z piłką.

36
    Kun strzelał na bramkę Kryczki, ale świetnie ustawiony bramkarz pewnie łapie tę piłkę.

37
    Kun znowu próbował wedrzeć się na pole karne Kryczki. Bramkarz Dolcanu świetnie interweniował.

39
    Feruga faulowany przez Sielewskiego.

40
    Jakubik mocno dogrywał w pole karne, ale Feruga opanował piłkę tuż przy linii końcowej boiska.

41
    Kolejne dośrodkowanie na Ferugę, a ten składał się do strzału z przewrotki. Jednak piłkarz Wisły w ostatniej chwili wybił piłkę poza pole karne.

44
    Kryczka broni dobry strzał w wykonaniu Łuczaka.

44
    Sędzia doliczył minutę końca pierwszej połowy.

45
    Tarnowski dogrywał do Kądziora, ten z pierwszej piłki uderzył obok bramki Kiełpina.

45+1

W tej połowie było mało sytuacji podbramkowych. Mam nadzieję, że to się zmieni w drugiej połowie.

Składy na drugą połowę:

Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński, Łuczak, Wlazło, Kun, Reca (30' Darmochwał,), Ilijew, Lebedyński

46

46
    Wlazło faulował Sapałę.

47
    Lebedyński strzelał z ostrego kąta i Kryczka obronił ten strzał.

49
    Kun dogrywał do Ilijewa. Piłka odbiła się od interweniującego Kryczki. Piłka wylądowała pod nogami Stępińskiego, który nie trafił w bramkę.

52
    Gol dla Wisły Płock!

Strzałem zza pola karnego w okno bramki po rękawicach Kryczki popisał się PIOTR DARMOCHWAŁ.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Świerblewski (Dolcan Ząbki).

Kryczka przenosi piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

55
    Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu rożnego prosto na głowę Szymińskiego, który nie trafił w bramkę.

56
    Kądzior opuszcza boisko w towarzystwie masażysty.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Szymiński (Wisła Płock) po faulu na Kądziorze.

58
    Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Świerblewski, na boisku pojawia się Krzywicki.

59
    Ostre starcie Łuczaka z Sapałą obaj leżą na murawie.

60
    Łuczak potrzebuje pomocy medycznej, gdy Sapała może kontynuować grę.

61
    Sielewski głową wybija piłkę poza pole gry. Po dośrodkowaniu na Krzywickiego.

62
    Rożny nic nie dał. Tylko Sapała uderzył nad poprzeczką zza pola karnego.

63
    Feruga dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale Kiełpin wypiąstkował piłkę przed pole karne.

64
    Tarnowski wywalczył aut dla swojej drużyny.

66
    Krzywicki dostał podanie przed pole karne sam na sam z bramkarzem. Kiełpin wyszedł z bramki i przed polem karnym wybił piłkę z pod nóg piłkarza Dolcanu.

68
    Łuczak strzelał na bramkę Dolcanu.

69
    Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Feruga, na boisku pojawia się Jagiełło.

70
    Kądzior próbował zmieścić piłkę pod poprzeczką, ale Kiełpin wyciągnął ją palcami.

71
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Kostrzewa.

72
    Kun strzelał, ale ten strzał przeciął piłkarz gospodarzy, a jego kolega wybił piłkę na aut.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Sawala (Dolcan Ząbki).

74
    Stefańczyk faulowany przed polem karnym Dolcanu.

75
    Stefańczyk dośrodkowywał w pole karne, piłka spadła pod nogi Lebedyńskiego, który strzela, ale Krzywicki przenosi piłkę nad poprzeczką.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Kostrzewa (Wisła Płock).

76
    Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Kądzior, na boisku pojawia się Gołębiewski.

78
    Kun popychał Petasza.

79
    Tarnowski dogrywa do Jagiełło, ten dośrodkowuje na głowę Krzywickiego, który nie trafia w bramkę.