Gdynia – Kutno 71:62 (koniec) | Ostrów Wielkopolski – Włocławek 61:85 (koniec) | Zgorzelec – Lublin 76:66 (koniec)
Dąbrowa Górnicza – Toruń 94:96 (po dogrywce) | Szczecin – Tarnobrzeg 70:75 (koniec)
King Wilki Morskie Szczecin
70:75 (20:19, 39:42, 55:61)
Siarka Tarnobrzeg
Niedziela 18.10.2015, 20:00 • Azoty Arena • Tauron Basket Liga • 2. runda

Dziękujemy bardzo za wspólne przeżywanie emocji i zapraszamy na kolejne wspólne mecze na lajfy.com. Dobranoc (21:55:08)

MVP meczu wg lajfy.com: Gary Bell (18 pkt i 4zb) oraz Kacper Młynarski (14 pkt i 12 zb)

King Wilki Morskie Szczecin – Siarka Tarnobrzeg 70:75 (20:19, 19:23, 16:19, 15:14)

King Wilki Morskie Szczecin: Lucious 15, Majewski 11, Kikowski 10, Gaines 10, Leończyk 9, Nowakowski (duży) 6, Nowakowski (mały) 5, Aiken 4, Garbacz 0.

Siarka Tarnobrzeg: Bell 18, Młynarski 14, Robbins 14, Harris 10, Wall 8, Patoka 5, Paul 4, Zalewski 2.

Mecz w Szczecinie stał na bardzo dobrym, koszykarskim poziomie. Drużyna Wilków Morskich wpadła w 4 kwarcie w niesamowitą niemoc i pomimo desperackiej próby nadrobienia strat, nie dali rady przegonić bardzo mądrze grającej drużyny Siarki.

Koniec meczu. (70:75)

39:59
    Nowakowski próbuje zmniejszyć jeszcze rozmiary porażki,ale nie trafia za 3 pkt. (70:75)

39:45
    Faulowany Bell wykorzystuje dwa rzuty wolne i wyprowadza swój zespół na bezpieczne prowadzenie. (70:75)

39:45
    Bardzo złe zagranie Gainesa i strata Wilków (70:73)

Trener Łukomski rozpisuje swoim zawodnikom być może akcję na wyrównanie i dogrywkę (70:73)

Timeout dla gospodarzy. (70:73)

39:38
    Bell trafia niesamowicie ważny rzut nad rękoma Nowakowskiego (70:73)

40 sekund do końca meczu. (70:71)

Mecz nabrał zdecydowanych czerwonych rumieńców (70:71)

Timeout dla gości. (70:71)

39:19
    Po drugiej stronie parkietu faulowany został Lucious i również trafił dwa rzuty wolne (70:71)

39:05
    Faulowany Bell trafia dwa rzuty wolne (68:71)

39:05
    Gaines trafia wsadem i goście mają już tylko jeden punkt przewagi (68:69)

38:52
    Kikowski trafia rzut wolny (66:69)

38:52
    Faul techniczny Siarki (65:69)

38:35
    Trójka Luciousa. Wilki jednak nie mają dość i najwidoczniej poczuli krew (65:69)

37:00
    W końcu niemoc Wilków przełamuje rzutem za 3 pkt. Kikowski. (62:69)

Wilki wyglądają jakby już mieli dość na dzisiaj. (59:69)

Timeout dla gospodarzy. (59:69)

36:48
    Kolejny błąd Wilków w obronie i łątwe punkty zdobywa Robbins (59:69)

37:09
    Kolejna strata gospodarzy (59:67)

37:00
    Od dobrych kilku minut Wilki nie potrafią zdobyć punktów (59:67)

35:14
    Nie ma punktów,ale jest bardzo ładny blok Kikowskiego na Zalewskim (59:65)

35:00
    Niemoc trwa w najlepsze (59:65)

Po raz kolejny oba zespoły wpadły w rzutową niemoc. Obaj trenerzy rozrysowują swoim zawodnikom kolejne akcje. (59:65)

Timeout dla gości. (59:65)

Festiwal niecelnych akcji z obu stron (59:65)

33:00
    Harris trafia z półdystansu (59:65)

32:30
    Szybki atak gospodarzy kończy Gaines (59:63)

32:00
    Kontrę gości kończy Patok spod samego kosza (57:63)

30:18
    Kwartę rozpoczyna celnym rzutem z półdystansu Gaines (57:61)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (55:61)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (55:61)

29:59
    W ostatniej akcji tej kwarty równo z końcową syreną trafia Paul (55:61)

29:30
    Po drugim niecelnym rzucie wolnym Gainesa piłkę zbiera Nowakowski (mały) i celnie dobija. Przewaga gości maleje (55:59)

29:27
    Gaines zdobywa jeden rzut wolny (53:59)

29:00
    Zbiórka w ataku Majewskiego i punkty po penetracji zdobywa Kikowski (52:59)

28:45
    Piękny wsad Aikena (50:59)

28:20
    Rzuty wolne wykorzystuje Bell (48:59)

Trener Łukomski prosi o przerwę, ponieważ jego zawodnicy wpadli w lekka niemoc zarówno w ataku jak i w obronie (48:56)

Timeout dla gospodarzy. (48:56)

27:20
    Bell trafia z dalekiego półdystansu i przewaga gości rośnie (48:56)

26:23
    Faulowany Robbins trafia dwa rzuty wolne (48:55)

26:00
    Za trzy trafia Patoka (48:53)

25:35
    Majewski trafia po akcji penetracyjnej (48:50)

25:12
    Kolejne punkty do swojego dorobku dokłada świetnie dzisiaj dysponowany Młynarski (46:50)

23:30
    Robbins wsadem dobija niecelny rzut Bella (46:48)

23:21
    Jeden rzut wolny trafia faulowany Majewski (46:46)

23:15
    Młynarski przełamuje niemoc Siarki rzutem z półdystansu (45:46)

Timeout dla gości. (45:44)

23:00
    Kolejna fatalna akcja w obronie gości i Wilki wychodzą na prowadzenie. (45:44)

29:25
    Lucious do Leończyka i dwa punkty spod kosza (43:44)

21:55
    Piękna zespołowa akcja Wilków, którą kończy Nowakowski (duży) (41:44)

Trzecia kwarta rozpoczęta. (39:42)

Pierwsza połowa meczu w Szczecinie cechuje się bardzo dużą intensywnością. Rozgrywający obu zespołów dyktują dość dynamiczne tempo gry. Praktycznie wszyscy zawodnicy Wilków Morskich zapisali się dzisiejszego wieczoru w protokole. Gospodarze grają szeroką rotacją i każdy z zawodników dodaje coś od siebie. Po 8 pkt mają na swoim koncie Majewski i Lucious. W drużynie Siarki na słowa uznania zasługuje natomiast młody Kacper Młynarski, który już na tym etapie meczu jest blisko uzyskania triple-double. Póki co ma na swoim koncie 10 pkt. i 8 zb. 10 punktów dołożył również Bell.

20:00
    Druga kwarta skończona. (39:42)

19:59
    Niesamowitą trójkę równo z końcową syreną trafia z bardzo bardzo daleka Harris i tym samym wyprowadza swój zespół na 3 punkowe prowadzenie przed przerwą. (39:42)

19:50
    Leończyk dobija piłkę spod kosza (39:39)

19:29
    Majewski dodaje jeden rzut wolny (37:39)

19:29
    Faul techniczny Młynarskiego za wymuszanie faulu w ataku (36:39)

19:00
    Gaines również odpowiada trójką (36:39)

18:20
    Szybka akcja gości i trójka Bella (33:39)

18:07
    Leon wykorzystuje jeden rzut wolny (33:36)

18:07
    Pod koszem faulowany Leończyk (32:36)

18:00
    Punkty spod kosza Młynarskiego (32:36)

17:18
    Bardzo ładnego floatera kończy Bell (32:34)

16:10
    Piękna asysta nad kosz Gainesa do Aikena (32:32)

Timeout dla gości. (30:32)

15:00
    Natychmiastową trójką odpowiada Harris (30:32)

14:55
    Majewski trafia za 3 pkt. (30:29)

14:45
    Błąd kroków Paula (27:29)

14:30
    W ostatniej sekundzie akcji trafia Leończyk (27:29)

Timeout dla gospodarzy. (25:29)

14:00
    Łukasz Paul najszybszy a kontrze kończy akcję Siarki (25:29)

13:20
    Młynarski skuteczny w akcji 2 + 1 (25:27)

13:10
    Aiken szaleje pod bronionym koszem, kolejne dwa bloki w jednej akcji (25:24)

12:51
    Trafia tylko jeden rzut wolny (25:24)

12:51
    Fantastyczny blok Aikena. Wilki wyprowadzają natychmiastową kontrę, w której faulowany jest Nowakowski (mały) (24:24)

12:15
    Bardzo ładna penetracyjna akcja Zalewskiego kończy się jego punktami spod kosza (24:24)

12:00
    Piękna zespołowa akcja gości zostaje zatrzymana faulem przez Wilki (24:22)

11:45
    Majewski spod kosza (24:22)

19:20
    Natychmiast odpowiada Młynarski (22:22)

10:30
    Kikowski trafia po szybkim zatrzymaniu (22:19)

10:20
    W pierwszej akcji 2 kwart Zalewski popełnia błąd kroków (20:19)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (20:19)

Pierwsza kwarta jest bardzo wyrównana. Zawodnicy obu drużyn grają póki co bardzo zachowawczo i badają się nawzajem.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (20:19)

09:59
    W ostatniej sekundzie 1 kwarty niemal z połowy boiska Nowakowski (mały) trafia bardzo ważną trójkę (20:19)

09:55
    Bell wykorzystuje dwa rzuty osobiste (17:19)

09:00
    Faulowany Robbins wykorzystuje dwa rzuty wolne (17:17)

08:45
    Kolejne punkty Bella i przewaga Wilków topnieje (17:15)

08:30
    Nowakowski za 2 pkt. (17:12)

08:00
    Bell zdobywa punkty dla Siarki z dalekiego półdystansu (15:12)

07:37
    Faul w ataku Nowakowskiego (15:10)

06:30
    Lucious spod samego kosza (15:10)

06:00
    Nowakowski (duży) trafia za 3 pkt. po pięknej zespołowej akcji (13:10)

05:30
    Zmiany w obu zespołach. NA boisku meldują się zawodnicy rezerwowi (10:10)

05:00
    Szybko wyrównują goście (10:10)

04:40
    Za trzy trafia Lucious (10:8)

04:10
    W połowie kwarty minimalna przewaga gości (7:8)

03:15
    W ostatnich sekundach akcji trafia Majewski (4:6)

01:30
    Z półdystansu trafia Młynarski (2:6)

01:15
    Piłkę w ataku zbiera Wall i skutecznie dobija (2:4)

00:50
    Wyrównują goście z Tarninobrzegu (2:2)

00:15
    Za dwa punkty trafia Lucious. W ten sposób otwiera worek z punktami. (2:0)

Pierwsza piłka dla Wilków Morskich (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Sędziowie dzisiejszego spotkania zapraszają zawodników obu drużyn na boisko. Za moment rozpoczynamy koszykarskie widowisko w Szczecinie.

W szczecińskiej Arenie trwa właśnie prezentacja obu zespołów.

Witamy serdecznie. Już niecałe 30 min do rozpoczęcia meczu. Zawodnicy już intensywnie się rozgrzewają.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania koszykarskich emocji. Początek spotkania niedziela godz. 20.00.

Kluczowy pojedynek wg Lajfy.com: Paweł Kikowski – Kacper Młynarski

Będzie to walka pokoleń. Zdecydowanie bardziej doświadczony jest Paweł Kikowski, jednak młody Kacper Młynarski będzie chciał udowodnić, że nadszedł jego czas i że jest w stanie być dla swojego zespołu regularnym liderem.

W niedzielny wieczór nieznacznym faworytem wydaje się być zespół KING Wilków Morskich Szczecin. Należy jednak pamiętać, że drużyny prowadzone przez trenera Zbigniewa Pyszniaka zawsze grają ambitnie i walczą do samego końca.

Drużyna Wilków Morskich Szczecin w 1 kolejce TBL musiała uznać wyższość Czarnych Słupsk. Podopieczni trenera Łukomskiego polegli w słupskiej hali Gryfia (93-81). Po stronie Wilków z dobrej strony pokazali się Frank Gaines (24 pkt, 3 zb – eval 15) oraz kapitan drużyny Paweł Kikowski (19 pkt, 7 zb – eval 21).

Drużynę do zwycięstwa poprowadzili rewelacyjnie dysponowani tego wieczora Zach Robbins oraz Kacper Młynarski. Amerykaninowi niewiele zabrakło do zdobycia dość nietypowego triple-double (10 pkt, 14 zb, 8 bl. – eval 31), natomiast młody Polak był najlepszym strzelcem swojego zespołu (15 pkt, 5 zb, 3 as – eval 23).

Goście z Tarnobrzegu w 1 kolejce dość niespodziewanie pokonali na własnym parkiecie faworyzowany zespół Śląska Wrocław (75-74).

Zapraszamy serdecznie na mecz 2 kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy drużynami KING Wilki Morskie Szczecin a Siarką Tarnobrzeg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.