Chievo – Sampdoria 1:1 (koniec) | US Palermo – Empoli 0:1 (koniec)
Empoli FC
Poniedziałek 02.11.2015, 21:00Włoska Serie A • Runda 11

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Na zakończenie jedenastej kolejki Serie A US Città di Palermo podejmie przed własną publicznością Empoli FC.

Gospodarze radzą sobie ostatnio bardzo przeciętnie. W pięciu ostatnich meczach Palermo zdobyło cztery punkty, w ostatnim meczu większych problemów z piętnastą drużyną w tabeli nie miało Napoli, które wygrało na własnym terenie 2:0. Trener gospodarzy, Giuseppe Galderisi na razie cieszy się zaufaniem władz klubu, ale z pewnością będzie chciał jak najszybciej uciąć wszelkie dywagacje pojawiające się w mediach na temat ewentualnej dymisji. Cel jest jeden – zwycięstwo z Empoli, które na nowo zbuduje nadszarpnięte już zaufanie fanów.

Empoli również nie może pochwalić się ostatnio znakomitymi wynikami. Goście nie przegrali od dwóch spotkań, ale w zremisowanym spotkaniu z Sampdorią zaprezentowali się naprawdę przeciętnie. Po dziesięciu meczach Empoli zajmuje szesnaste miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co zajmujące jedną lokatę wyżej Palermo.

Spotkanie sąsiadów z ligowej tabeli zapowiada się bardzo ciekawie. Zwycięska drużyna awansuje na jedenastą pozycję w tabeli, oddalając się na jakiś czas od strefy spadkowej.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 21, bądźcie z nami!
    Goście bardzo dokładnie przygotowują się do poniedziałkowego meczu z Palermo

Znamy już składy obu drużyn!

US Città di Palermo: Sorrentino (C) – Struna, G. González, Anđelković – Rispoli, L. Rigoni, Brugman, Hiljemark, Lazaar – F. Vázquez – Gilardino.

Empoli FC: Skorupski – Zambelli, Tonelli (C), Costa, Rui – Leandro Paredes, Maiello, Zieliński – Saponara – Livaja, Pucciarelli..

Obie drużyny wychodzą na murawę!

W drużynie gości mamy dwóch Polaków, Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński od pierwszych minut!

1

2
    Prawą strona Rispoli. Obrońca gospodarzy faulowana pod samą linią końcową, będzie szansa dla Palermo z rzutu wolnego.

3
    Ostre dośrodkowanie Hiljemarka, ale skutecznie interweniuje na przedpolu Tonelli.

4
    Gospodarze w ataku pozycyjnym. Na własnej połowie ustawia się Empoli.

5
    Przerwa w grze. W twarz trafiony piłka Tonelli.

6
    Kontra gości. Pucciarelli wycofał piłkę przed pole karne rywali do Paredesa, ale ten uderza wprost w Sorrentino.

7
    Bardzo dobrze w defensywie Paredes, który powstrzymał szarżującego Rispoliego. Zza linii bocznej goście.

8
    Przyjezdni bardzo szybko pozbywają się jak na razie futbolówki. Długo utrzymuje się przy piłce Palermo.

9
    Paredes na wolne pole do Livaji. Chorwat jednak na spalonym.

10
    Goście wymieniają podania na własnej połowie boiska, wysoki pressing gospodarzy.

11
    Ależ było blisko! Niesygnalizowane uderzenie zza "szesnastki" Livaji! Bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili sparował piłkę na rzut rożny!

12
    Niedokładne dośrodkowanie spod chorągiewki. Pewnie łapie piłkę Sorrentino.

13
    Prawą stroną Zieliński. Reprezentant Polski niedokładnie podawał do Maiello, rusza kontra gospodarzy.

14
    Ostro potraktowany w środku pola Saponara. Rzut wolny dla Sycylijczyków.
    15. Trener gospodarzy nerwowy. Nie ma się co dziwić, według ekspertów tylko zwycięstwo z Empoli pozwoli zachować posadę Iachiniemu.

16
    Kolejna strata gości przed polem karnym rywali. Tym razem niedokładnie zagrał Maiello, przejmują piłkę gospodarze.

17
    Długa piłka do Hiljemarka z głębi pola. Rywala uprzedza dobrze ustawiony na przedpolu Skorupski.

18
    Niecelny strzał z dystansu Lazaara, piłka ląduje na trybunach.

19
    Przejmują inicjatywę gospodarze, którzy coraz dłużej utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

20
    Ostre wejście w środku pola Gilardino. Goście rozpoczną od rzutu wolnego.

21
    Na bezpośrednie uderzenie z dystansu zdecydował się Vazguez. Pomocnik gospodarzy uderza jednak bardzo lekko, pewnie interweniuje Skorupski.

22
    Dużo strat z obu stron w ostatnich minutach. Gra toczy się w środku pola.

23
    Kontra gospodarzy. Vazquez na prawą stronę do Rigoni, ale ten uderza bardzo niecelnie.

25
    Palermo bardzo swobodnie wymienia podania na połowie rywala. W głębokiej defensywie Empoli.

27
    Niedokładne dośrodkowanie z prawej strony Rispoli. Pewnie interweniuje na własnym polu karnym Costa.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Gastón Brugman (US Città di Palermo).
    29. Wielu kibiców zasiadło dziś na trybunach, aby oglądać konfrontację Palermo z Empoli

29
    Gilardino starł się z Tonellim w polu karnym gości. Napastnik gospodarzy upadł, ale gwizdek sędziego Di Bello milczy!

31
    Spadło tempo tego spotkania. Dużo chaosu wdarło się w poczynania obu drużyn.

32
    Kontra gości. Livaja na wolne pole do Saponary, ale ten w ostatniej chwili powstrzymany przez wracającego we własne pole karne Rispoliego.

33
    Dość niespodziewanie piłkę w polu karnym rywali przejął Gilardino! Napastnik gospodarzy powstrzymany przez Costę, ale wydaje się, że stoper gości przekroczył przepisy przy tej interwencji!

35
    Przepychanki Saponary z Lazaarem, sędzia każe obu żółtą kartką!

36
    Kolejny corner dla przyjezdnych. Dośrodkowanie przed bramkę Sorrentino bardzo niedokładne, rusza kontra gospodarzy.

37
    Zieliński znakomicie dojrzał Saponarę w polu karnym rywali! Ten oddał jeszcze piłkę Maiello, który uderzył ponad bramką rywali!

38
    Zieliński faulem zatrzymuje kontrę gospodarzy lewą stroną. Przewrócony na boisko Struna.

39
    Spod chorągiewki miejscowi. Hiljemark dośrodkowuje na pierwszy słupek, tam dobrze ustawiony był Saponara.

40
    Walka o piłkę w środkowej strefie. Przekroczył przepisy Vasquez.

41
    Wysoki pressing gości. Gospodarze mają trudności z wyjściem z piłką z własnej połowy.

42
    Tym razem z rzutu rożnego Vasquez. Skutecznie interweniują we własnym polu karnym zawodnicy Empoli.

43
    Struna faulem zatrzymuje kontratak rywali, zasłużona żółta kartka.

45

Do przerwy Palermo bezbramkowo remisuje z Empoli. Jak na razie mecz jest rozgrywany w dość szybkim tempie, ale groźnych sytuacji pod bramką Sorrentino i Skorupskiego mieliśmydotychczas jak "na lekarstwo". Miejmy nadzieję, że to ulegnie zmianie po zmianie stron.

Wracamy za kilkanaście minut, zostańcie z nami!

46

48
    Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie!

49
    Ależ było blisko! Gilardino dostał podanie przed polem karnym rywali. Napastnik gospodarzy balansem ciała zwiódł pilnującego go obrońce i uderzył potężnie na bramkę Skorupskiego. Na szczęście dla Polaka Włoch trafił w poprzeczkę!
    49. Alberto Gilardino (PLM)

51
    Saponara faulowany przed polem karnym Palermo. Znakomita szans dla Empoli z rzutu wolnego, do bramki Sorrentino niespełna 20. metrów.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Siniša Anđelković (US Città di Palermo).

53
    Gol dla Empoli!
    RICARDO SAPONARA otwiera wynik z rzutu wolnego! Zawodnik gości uderzył pod murem, nie miał większych szans na skuteczną interwencję Sorrentino!
    53. Riccardo SAPONARA - 0:1

54
    Rispoli stracił piłkę i musiał "ratować" się faulem w środkowej strefie.

56
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Z placu gry schodzi Struna, zastępuje go Quaison.

57
    Dośrodkowanie z prawej strony Saponary. Do piłki dochodzi Livaja, który uderza bardzo niecelnie.

59
    Zaostrza się gra. Sędzia Marco Di Bello musi studzić głowy zawodników obu drużyn.

60
    Nie utrzymał piłki w boisku Andelković. Zza linii bocznej rozpoczną przyjezdni.

61
    Goście utrzymują się przy piłce na własnej połowie. Wysoki pressing gospodarzy jak na razie na niewiele się zdaje.

62
    Saponara zatrzymany na skrzydle przez Rispoliego. Aut dla Empoli.

64
    Dośrodkowanie z prawej strony Quaisona. Przeciął to podanie dobrze wracający przed własną bramkę Saponara, który dzisiaj jest naprawdę wszędzie.

66
    Dużo niedokładności z obu stron. Palermo musi zaatakować bardziej zdecydowanie, jeśli chce doprowadzić przynajmniej do wyrównania.

67
    Ostre wejście w nogi Maiello Rispoliego. Tym razem sędzia Di Bello nie zdecydował się na indywidualną karę dla zawodnika gospodarzy.

68
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Oscar Hiljemark, na boisku pojawia się Aleksandar Trajkovski.

69
    Wysoki pressing przyjezdnych. Gospodarze mają problemy z wyjściem z grą z własnej połowy.

70
    Paredes próbował uruchomić Maiello, ale ten był na minimalnym spalonym. Rozpocznie Sorrentino.

71
    Tym razem w pułapkę offsajdową dał się złapać Gilardino. Od bramki Skorupski.

72
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Leandro Paredes Leandro Paredes, na boisku pojawia się Marcel Büchel.

74
    Zbyt wysoko nogę podniósł Rui, zasłużona żółta kartka dla z zawodnika gości.

75
    Długa piłka w kierunku Gilardino. Jak struna wyciągnął się Skorupski, który piąstkuje poza linię końcową.

76
    Tonelli ucierpiał w starciu z Vasquezem. Kapitan gości potrzebuje pomocy medycznej.

77
    Saponara w pole karne rywali. Nie zrozumiał jego intencji Puciarelli, który nie ruszył do piłki.

78
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Giancarlo González, na boisku pojawia się Edoardo Goldaniga.

79
    Trener gospodarzy dokonuje ostatniej zmiany. Nie ma się czemu dziwić, przegrana w dzisiejszym meczu jeszcze bardziej osłabi jego pozycję w klubie z Sycylii.

80
    Trener gospodarzy, Peppe Iachini wyrzucony na trybuny!

81
    Spod chorągiewki goście. Dośrodkowanie w pole karne Sorrentino, niecelny strzał Tonelliego.

82
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Marko Livaja, na boisku pojawia się Rade Krunić.

83
    Przed nami decydujące minuty tego spotkania. Palermo stawia wszystko na jedną kartę, czy to się opłaci?

84
    Dobrze zapowiadała się akcja gospodarzy prawą stroną boiska, ale Zambelli świetnie wrócił we własne pole karne i uprzedził Quaisona.

85
    Zieliński na wolne pole do Krunića, ale ten na wyraźnym spalonym. Rozpocznie od bramki Sorrentino.

87
    Fenomenalnie interweniuje Skorupski! Polak popisał się fantastyczną paradą po strzale Trajkovskiego z najbliższej odległości po serii błędów defensywy Empoli!
    87. Łukasz Skorupski (EMP)

88
    Gospodarze z rzutu rożnego. Pewnie interweniuje na przedpolu Skorupski, który zdjął piłkę z głowy Gilardino.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Raffaele Maiello (Empoli FC).

89
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Riccardo Saponara, na boisku pojawia się Massimo Maccarone.

90
    Rigoni potężnie uderza zza pola karnego. Piłka ląduje na bocznej siatce!

90
    Pięć minut dłużej potrwa to spotkanie.

90+2
    Rozpaczliwe ataki gospodarzy. Tylko Sorrentino został na połowie miejscowej drużyny.

90+3
    Wysoki pressing gości. Palermo utrzymuje się przy piłce, ale tylko w środkowej części boiska.

90+4
    Brugman dość niespodziewanie przejął piłkę w polu karnym rywali, ale jego strzał został zablokowany.

90+5

Empoli wygrywa z Palermo 1:0! Choć to gospodarze prowadzili grę przez większość meczu to przyjezdni z Empoli cieszą się z kompletu punktów. Palermo po raz kolejny zawiodło kibiców. zespół prowadzony przez trenera Iachiniego nie pokazał niczego, za co należał by mu się choć jeden punkt.

Cieszy bardzo dobra postawa Polaków. Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski zaprezentowali się dziś naprawdę przyzwoicie. Szczególne słowa uznania należą się bramkarzowi drużyny przyjezdnej, który w końcówce popisał się fenomenalną paradą.

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:54:58)