FC Barcelona – BATE 3:0 (koniec) | AS Roma – Bayer 3:2 (koniec) | Bayern – Arsenal 5:1 (koniec)
Olympiakos – Dinamo Z. 2:1 (koniec) | Maccabi T.A. – Porto 1:3 (koniec) | Chelsea – Dynamo Kij. 2:1 (koniec)
Lyon – Zenit 0:2 (koniec) | Gent – Valencia 1:0 (koniec)
AS Roma
3:2 (2:0)
Bayer Leverkusen
Środa 04.11.2015, 20:45 • Olimpico, Roma • Liga Mistrzów UEFA • Grupa E

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Tymczasem życzymy spokojnej nocy oraz udanego czwartku. Do usłyszenia! (22:42:20)

Za nami istna huśtawka nastrojów. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się rzymianie, dzięki czemu do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Na początku drugiej odsłony rywalizacji błyskawicznie do wyrównania doprowadzili gracze Bayeru 04 Leverkusen. Ostateczny wynik tegoż spotkania w 80. minucie ustalił Pjanić, który z wielkim spokojem zamienił jedenastkę na trafienie. Wydaje się, że AS Roma odnotowała w pełni zasłużony triumf.

90+4

90+4
    Wojciech Szczęsny został ukarany żółtym kartonikiem za powolne wznawianie gry. Polak faktycznie się troszeczkę ociągał, chcąc zyskać bardzo cenne sekundy.

90+3
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Tempo rywalizacji ponownie siadło. Na murawie nie dzieje się nic szczególnego. Zawodnicy obu ekip grają bardzo zachowawczo.

90+1
    Mamy kolejna żółtą kartkę. Tym razem ukarany został Torosidis. Jedna minuta spośród doliczonego czasu gry upłynęła. Niebawem już wszystko będzie jasne. Czy rzymianie zdołają utrzymać ten wynik do końca?

90
    Do regulaminowego czasu rywalizacji doliczone zostały cztery minuty. Niemcy nadal zbytnio nie atakują. Rzymianie częściej znajdują się w posiadaniu inicjatywy, dobrze rozgrywają piłkę.

89
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się Julian Brandt.

88
    Bayer nie ma absolutnie nic do stracenia, musi podjąć jakiekolwiek ryzyko. Tymczasem dostaliśmy informację, że za kilka chwil na murawie pojawi się Brandt, który zastąpi Mehmediego.

87
    Kampl otrzymał bardzo dobre podanie, jednak zdołał wywalczyć jedynie wznowienie z linii bocznej. Ekipa z Niemiec gra dość nerwowo, Włosi także nie są zbyt pewni i wybijają piłki na oślep.

85
    Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że gospodarze dzisiejszego starcia odzyskali formę z pierwszej połowy, obudzili się ze snu, który trwał od początku tejże odsłony rywalizacji.

84
    Goście próbują jeszcze atakować, aczkolwiek rzymianie skutecznie neutralizują ich wysiłki. Wydaje się, że Niemcy nie będą już w stanie doprowadzić do wyrównania. Włosi grają bardzo poprawnie.

81
    AS Roma ponownie objęła prowadzenie. Zobaczymy czy taki rezultat utrzyma się do końca dzisiejszego spotkania. Niebywałe jak wiele zwrotów akcji ma ten pojedynek!
    80. Miralem PJANIĆ - 3:2

80
    Gol dla Romy!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MIRALEM PJANIĆ. Pewnie wykończona jedenastka. Silne uderzenie w środek bramki. Nic dodać, nic ująć.
    78. Czerwona kartka

78
    Ależ zamieszanie w polu karnym Bayeru! Będziemy mieli jedenastkę. Wyznaczone przepisy przekroczył Toprak, za co obejrzał czerwoną kartkę. Kapitan Bayeru wepchnął Salaha do bramki!

77
    Wiele wskazuje na to, że Maicon również nabawił się kontuzji. Zawodnik AS Romy bardzo szybko opuścił murawę. Przypomnijmy bowiem, że to właśnie on w 56. minucie zmienił Florenziego.

Mateusz

Gole: 2. Salah, 29. Džeko, 80. Pjanić (kar.) – 46. Mehmedi, 51. J. Hernández

Kartki:   90+1. Torossídis (ASR), 90+4. Szczęsny (ASR) – 61. Papadópoulos (LEV)   78. Toprak (LEV)

AS Roma: Szczęsny – Florenzi (56. Sisenando Maicon, 76. Torossídis), Manolás, Rüdiger, Digne – Pjanić, De Rossi (C), Nainggolan – Salah, Džeko, Gervinho (67. Iturbe).
    Zmiany: De Sanctis – Castan, Sisenando Maicon, Torossídis, Iturbe, Falqué, Vainqueur.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Papadópoulos, Wendell – Mehmedi (89. Brandt), Toprak (C), Kampl, Çalhanoğlu – Kießling (46. Bellarabi, 73. Kramer), J. Hernández.
    Zmiany: Krešić – Ramalho, Boenisch, Brandt, Jurczenko, Kramer, Bellarabi.

Sędziowie: Sergei Karasev (RUS) – Anton Averianov (RUS), Tikhon Kalugin (RUS) – Nikolai Golubev (RUS)