Red Dragons – GAF Gliwice 2:1 (koniec) | Zduńska Wola – FC Toruń 2:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
2:2 (1:0)
FC Toruń
Sobota 07.11.2015, 18:00 • Zduńska Wola ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 8

W dzisiejszym spotkaniu zmierzy się aktualny wicemistrz Polski z beniaminkiem rozgrywek – FC Toruń.

Gatta Active zajmuje dopiero 5. pozycję, jednak ma do rozegrania zaległe spotkanie z Red Dragons Pniewy. FC Toruń zaskakuje – zajmuje trzecią lokatę.

Ostatnie spotkanie Kocurów to zwycięstwo nad Euromasterem Głogów. FC Toruń – zaskakująco – pokonał Rekord Bielsko Biała!

Już za nieco ponad pół godziny Gatta Active podejmie FC Toruń w walce o 3 punkty w ramach Futsal Ekstraklasy!

Mecz będzie oprawiony wspaniałą atmosferą – około 20 kibiców przybyło z Torunia, aby wspierać swoją drużynę w wypełniającej się już po ostatnie miejsca hali.

30 kibiców Torunia + Bęben i megafon kontra 400 kibiców Gatty z jednym bębnem. A na parkiecie 10 walecznych zawodników.

0:00

0:01
    Mecz rozpoczyna FC TORUŃ.

0:20
    Szypczyński zmuszony wybić piłkę na aut. Doping jest niesamowity.

0:42
    Zablokowane uderzenie z autu. Przy piłce Toruń.

0:56
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki SOBALCZYK.
    Niesamowity rajd po flance i strzał, który co prawda był do wybronienia, ale siła i precyzja były wystarczające aby zaskoczyć Neagu!

1:46
    Słowiński teraz kolanami broni strzał Mikołajewicza!

2:00
    Bardzo szybkie pierwsze dwie minuty. Zawodnicy nie będą pewnie w stanie grać tak całe spotkanie, ale emocje są wielkie.

2:52
    Neagu wyszedł z bramki niczym Neuer i był bliski przelobowania przez Szymczaka!

3:05
    Niebezpieczne zagranie bez faulu. Piłka z rzutu wolnego dla Torunia.

3:06
    Mikołajewicz się zawahał i w ostatniej sekundzie zamiast uderzać – podał na flankę! Zmarnowana sytuacja.

3:31
    Szymczak po błędzie Torunia milimetry od bramki! Dziś chyba wszystkie wiadomości dotyczące meczu będą pogrubione – spotkanie stoi na bardzo, bardzo wysokim poziomie!

3:52
    Wysoki pressing Gatty na polu karnym rywali.

4:20
    Sobalczyk asekurował piłkę od połowy aż po swoją linię bramkową. Piłka Gatty.

4:33
    Milewski miał prawie piłkę na nodze metr od bramki. Prawie – w ostatniej sekundzie interweniowali zawodnicy Torunia!

5:11
    Milewski z połowy po krótkim słupku! Neagu ledwo co wybronił ten celny, groźny strzał!

5:20
    A teraz najlepszy strzelec Kocurów przecenił możliwości biegowe swojego kolegi. Piłka Torunia.

5:58
    Szymczak na posterunku, jednak już podanie Sobalczyka otwierające drogę do bramki za mocne.

6:30
    Słowiński ostatkiem swoich własnych nóg broni ten strzał! Powinno być 1:1!

6:47
    I KOLEJNY RAZ! Słowiński na posterunku po groźnym dograniu! Może się podobać ta odważna gra Torunia.

7:15
    Marciniak fauluje Suchockiego. Komicznie wygląda, gdy zawodnik ledwo przekraczający 1.60cm powala prawie dwumetrowego kolosa. Ile było w tym aktorstwa – nie dowiemy się nigdy.

7:49
    Kontra Gatty – gdyby nie blok, Neagu musiałby udać się w okolice siatki, aby wyciągnąć stamtąd piłkę po uderzeniu Stanisławskiego!

8:28
    Stanisławski urządził sobie teraz rajd między zawodnikami przyjezdnych.

8:50
    Olczak sam na sam z Neagu! Brak zdecydowania i piłka wyszła obok bramki!

8:53
    Rzut wolny z linii pola karnego!

8:56
    Chyba nikt nie chciałby być na miejscu zawodnika, który właśnie zablokował potężne uderzenie Milewskiego. Kroczem.

9:22
    Olczak wybija piłkę na aut, przyciskany przez torunian.

9:31
    Milewski bezlitośnie obija dziś zawodników z Torunia. Ciekawe, ile będą mieć jutro siniaków.

10:13
    Opadło nieco tempo spotkania, chociaż i tak mogłoby obdarzyć swoją szybkością nie jeden ligowy pojedynek.

11:04
    Spotkanie przeniosło ciężar spod bramek obu drużyn na środek boiska.

11:21
    Szymczak na parkiecie. Faul wyglądał co najmniej brutalnie.

11:21
    Żółtą kartkę otrzymuje Kieper (FC TORUŃ).

12:10
    Szymczak niedawno bardzo mocno sfaulowany a już zagroził bramce Neagu!

13:03
    Marciniak do Krawczyka a ten... prawie strzela. Piłka po słupku na aut bramkowy.

13:35
    Neagu posłał balona aż pod bramkę Słowińskiego. Jak łatwo przewidzieć – bramki z tego nie miało prawa być.

13:45
    Olczak uderza z woleja po rzucie rożnym, Szypczyński przepuszcza piłkę między nogami. Neagu nie reaguje bo nie widzi piłka a ta... spokojnie mija o milimetry bramkę Torunia!

14:26
    Teraz Olczak posłał "balona" aż nad bramkę Neagu. Chłopaki muszą sobie przypomnieć, że są na spotkaniu futsalu a nie zawodach baloniarskich.

14:40
    Sobalczyk wybija piłkę gdzieś w okolicy nowego oświetlenia hali. Włodarzom miasta musiały na chwilę zadrżeć serca – to właśnie między innymi z tego powodu hala była wyłączona z użytku na 3 tygodnie.

14:50
    4. faul Kocurów.

14:54
    Wojciechowski teraz mocno, ale niecelnie. Tak około 6 metrów nad bramką.

15:14
    Szypczyński starał się zaskoczyć Neagu z ostrego kąta.

15:35
    Adamski próbował znaleźć Sobalczyka mocnym dograniem. Nie znalazł.

15:55
    Kieper obok bramki, mogło być groźnie chociaż cała sytuacja wynikła z nieporozumienia Szymczaka i Marciniaka.

16:17
    Piąty faul Gatty! Chociaż bogiem a prawdą, wyczarowany z kapelusza.

16:29
    Sędzia chyba właśnie uśmiercił emocje w tej połowie. Gatta Active nie będzie ryzykowała kolejnego faulu, co obrazuje chociażby wolnym rozgrywaniem akcji czy po prostu pozwalaniem piłce na opuszczenie boiska.

17:13
    Timeout dla gości.

17:18
    Podstawowa czwórka z Torunia na ławce.

18:01
    Obie ekipy mocno konkurowałyby w kategorii "długie piłki, które nie docierają do adresata".

19:05
    Pozostała niecała minuta, w której najprawdopodobniej zobaczymy tylko rozgrywanie piłek, aby urwać sekundy.

19:55
    I tak też się dzieje.

20

20:00

20:01
    Pierwsza połowa trwała – bagatela 46 minut!

20:33
    Skąd sędzia wyczarował ten faul, wie tylko on. Faulował... leżący już Milewski.

21:06
    Trójka zawodników z parkietu wykonała właśnie takie szpagaty, po których nierozciągnięci ludzie mogliby mieć problem, aby znów stanąć na nogach.

21:21
    Słowiński broni bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego!

21:32
    RZUT ROŻNY, dogranie metr od bramki i strzał Suchockiego, po który do teraz trzyma się za głowę. Chybił o dobre pół metra!

21:49
    BRAMKA!... nieuznana. Według sędziów, wychodząca 3 na 1 Gatta Active faulowała zawodnika Torunia!

22:08
    Gol dla FC Toruń!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJEWICZ.
    Nie opadły jeszcze emocje po niesłusznej decyzji sędziów, która pozbawiła Gattę prawidłowo strzelonej bramki, a Mikołajewicz trafia na 1:1!

23:02
    W przypadku remisu, będzie można mówić o sporej kontrowersji w tym spotkaniu.

23:45
    Kieper uderza tak, że piłka odbija się od parkietu i przeskakuje interweniującego Słowińskiego!

23:54
    Dwa faule na raz dla Torunia. Jedno odłożone i jedno aktualne.

24:51
    Mikołajewicz niczym karateka, kopnął zawodnika Gatty w głowę. Lecąc.

25:38
    Sobalczyk okiwał dwójkę torunian i uderzył w słupek!

25:47
    Gatta w najmocniejszej czwórce. Milewski, Sobalczyk, Krawczyk i Stanisławski. W bramce Słowiński a gotowy do zmiany Marciniak.

25:52
    I właśnie teraz Marciniak zmienia Sobalczyka. Faul dla Torunia w międzyczasie i to już 4 przewinienie zawodników z grodu Kopernika i Radia Maryja.

26:00
    Krawczyk wywalcza rzut rożny.

26:08
    Sobalczyk uderza tak precyzyjnie, że chyba tylko Neagu mógł to wyłapać!

26:33
    3:4 w faulach, 1:2 w bramkach i jeszcze kupa czasu do końca. Będzie się działo!

26:37
    SŁOWIŃSKI najpierw wybija bardzo mocny strzał po rzucie rożnym a potem chyba już małym palcem, dobitkę!

27:00
    KRAWCZYK! SAM NA SAM I BRAK BRAMKI! A PO CHWILI MARCINIAK! Gatta Active bardzo napiera!

27:12
    Chyba nikt z kibiców i zawodników nie wyobraża sobie stracić dziś punkty. Piłkarze dosłownie zostawiają na parkiecie serce.

27:44
    Jeszcze 12 minut do końca a po zawodnikach widać, że oddychają już rękawkami. Bardzo ciekawa decydująca część meczu przed nami!

28:39
    Gatta naciska i chyba szuka też tych dwóch fauli, które dadzą rzuty karne.

29:18
    Słowiński znów wspaniała interwencja!

29:24
    Kolejny raz Słowiński! Przed nami ostatnie 10 minut i jesteśmy pewni – co najmniej jedną bramkę zobaczymy.

29:45
    Olczak kilka centymetrów obok okienka bramki! Neagu nawet się nie ruszył!

30:06
    Oficjalnie weszliśmy w ostatnią część spotkania. 30 minut za nami.

31:00
    Nieporozumienie Krawczyka z Marciniakiem w kończącym podaniu.

31:29
    Kolejny raz zawodnik Torunia uderzony piłką w krocze. Tym razem potrzebna dłuższa przerwa.

32:52
    Krawczyk rozgrywa chyba najsłabsze spotkanie w sezonie. Prosta strata wymusiła sytuację, w której Stanisławski musiał faulować na kartkę. 4:4 w faulach.

32:52
    Żółtą kartkę otrzymuje Stanisławski (FT Gatta Active Zduńska Wola).

34:34
    Taki rezultat zwiastuje jedno. Wkrótce zobaczymy timeout dla Gatty i grę w przewadze.

34:45
    BYŁABY BRAMKA DLA GATTY, GDYBY MARCINIAK NIE ... WYBIŁ PIŁKI Z LINII BRAMKOWEJ! NEAGU NIE REAGOWAŁ, A PIŁKA BYŁA NA TYLE SZYBKA I MOCNA, ŻE MARCINIAK NIE MIAŁ SZANS UCIECZKI!

35:30
    Neagu teraz broni strzał Marciniaka.

36:00
    SŁOWIŃSKI ZATRZYMUJE MIKOŁAJEWICZA KTÓRY JUŻ OD POŁOWY GNAŁ NA SYTUACJĘ SAM NA SAM!

36:23
    LOTNY W GATTCIE!

36:35

36:46
    Na parkiecie leży zawodnik Torunia. Marciniak w dogodnej sytuacji wybija piłkę na aut, aby zagrać fair.

36:46
    Wydaje się, że dla Mikołajewicza to koniec gry w dzisiejszym meczu.

36:47
    Tak też się dzieje, popularny "Miki" schodzi z boiska ostatkiem sił.

37:29
    Gatta traci piłkę w przewadze, ale Toruń nie dał rady strzelić na pustą bramkę z połowy!

37:57
    Neagu ostatnimi swoimi centymetrami wyciąga piłkę lecącą pod poprzeczkę!

38:38
    KARNY DLA GATTY!

38:38
    Wielkie kontrowersje teraz na hali. Zawodnicy kłócą się ze sobą, trener Hirsch ironicznie gratuluje Milewskiemu.