Zielona Góra – Słupsk 91:68 (koniec) | Kutno – Szczecin 72:70 (po dogrywce) | Ostrów Wielkopolski – Zgorzelec 95:92 (po dogrywce)
Starogard Gdański – Sopot 92:80 (po dogrywce) | Wrocław – Toruń 69:82 (koniec)
koniec po dogrywce
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
95:92 (23:20, 41:42, 64:69, 83:83)
PGE Turów Zgorzelec
Niedziela 08.11.2015, 18:00 • Kalisz Arena, Kalisz. • Tauron Basket Liga • 5. kolejka

Beniaminek Tauron Basket Ligi – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski podejmie aktualnego wicemistrza Polski z zeszłego sezonu. Faworytem tego meczu jest oczywiście zespół ze Zgorzelca, ale mamy nadzieję, że po emocjonującym spotkaniu parkiet wszystko zweryfikuje.

Koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego odnieśli w czterech dotychczasowych meczach Tauron Basket Ligi tylko jedno zwycięstwo na inaugurację sezonu pokonując na wyjeździe Start Lublin 61:59. Kolejne trzy mecze to już same porażki z Anwilem Włocławek, Rosą Radom oraz AZS-em Koszalin. Gospodarze dzisiejszej potyczki zajmują w tabeli 13. miejsce z dorobkiem zaledwie 5 punktów.

Ekipa ze Zgorzelca wygrała również jedno spotkanie i także przeciwko Startowi Lublin, ale przegrała aż cztery, ponieważ rozegrali oni od początku sezonu już pięć spotkań. Porażki wicemistrzowie Polski odnieśli z drużynami z Torunia, Gdyni, Włocławka i Radomia. W tabeli z dorobkiem 6 punktów Zgorzelczanie są na 14. pozycji. W środku tego tygodnia PGE Turów Zgorzelec pokonali na wyjeździe Helios Suns Domzale 58:50 w ramach rozgrywek FIBA Europe Cup.

Drużyna Stali Ostrów Wielkopolski nie dość, że nie gra w tym sezonie najlepiej to na dodatek w ostatnim spotkaniu w Koszalinie 25 – letni amerykanin Darrius Garrett zerwał ścięgno Achillesa i na pewno czeka go długa przerwa od gry.
    A oto nowy nabytek Stali Ostrów Wielkopolski. 26 - letni Kameruńczyk mierzy 202 cm wzrostu i ma on zastąpić kontuzjowanego Darriusa Garretta.

Piotr Ignatowicz to trener ekipy wicemistrza Polski, z kolei Zoran Sretenović to trener dowodzący ekipą beniaminka Tauron Basket Ligi.
    Miejmy nadzieję, że w niedzielne popołudnie w hali w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie brakowało emocji!

Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 18:00 na stronę Lajfy.com!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: 1. A. Wangmene, 5. J. Koelner, 6. T. Ochońko, 10. W. Pisarczyk, 12. A. Mroczek-Truskowski, 13. M. Sroka, 14. W. Żurawki, 15. M. Zębski, 23. C. Millage, 33. D. Delaney, 41. A. Suliński, 51. W. Kaczmarzyk.

PGE Turów Zgorzelec: 4. M. Marek, 5. C. Tatum, 8. D. Harris, 9. J. Karolak, 10. J. Novak, 11. M. Gospodarek, 12. D. Dillon, 13. F. Dylewicz, 14. P. Niedźwiedzki, 24. T. Prostak, 31. M. Kostrzewski, 55. D. Krestinin.

Trwa prezentacja drużyn. Niebawem rozpoczynamy emocje w Kaliszu!

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Marek Ćmikiewicz.

Na czarno dziś ekipa ze Zgorzelca, a na biało "Stalówka".

01:20
    Tylko jeden punkt z tych dwóch rzutów wolnych dla gospodarzy. (1:2)

01:44
    Dylewicz dla Zgorzelca za dwa (1:4)

01:53
    Odpowiadają gospodarze za dwa. (3:4)

02:11
    Delaney świetna kontra i piękny wsad. (5:4)

04:46
    Trafia teraz Delaney! Czas dla trenera Piotra Ignatowicza. Świetny początek w wykonaniu gospodarzy. (14:8)

05:00
    Dylewicz celnie z wyskoku i kolejne punkty dla gości. (14:10)

05:12
    Daniel Dillon spokojnie wbiega pod kosza i rzuca. (14:12)

05:32
    Niecelnie rzuca Dylewicz za trzy. (14:12)

05:52
    Ochońko świetnie trafia za "3". (17:12)

06:04
    Novak również odpowiada rzutem za 3 punkty. (17:15)

06:20
    Jakub Karolak zalicza zbiórkę w obronie. (17:15)

07:02
    Rzuty wolne dla Turowa. (17:15)

07:22
    Pierwszy wolny celny Filipa Dylewicza, ale drugi już nie trafiony. (17:16)

07:46
    Celny pierwszy rzut wolny Marcina Sroki. (18:16)

07:46
    Drugi wolny Sroka również trafia. (19:16)

08:00
    Niedźwiecki dwa razy celnie z wolnego. (19:18)

08:13
    Pierwsze trafienie Wangmene dla "Stalówki" za "2". (21:18)

08:39
    Obrót i celny rzut Mateusza Kostrzewskiego. (21:20)

09:54
    Tomasz Ochońko kolejne dwa punkty dla Stali. (23:20)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (23:20)

Pierwsza kwarta dobra w wykonaniu gospodarzy i wicemistrzowie Polski póki co minimalnie przegrywają ze "Stalówką".

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (23:20)

11:00
    Seria niecelnych rzutów z obydwu stron zapoczątkowała ta kwartę. (23:20)

11:05
    Świetne trafienie Daniela Dillona za "3". (23:23)

11:26
    Curtis Millage odpowiada jeszcze piękniejszym trafieniem za trzy punkty dla Stali Gorzów Wielkopolski. (26:23)

12:12
    Wangmene minimalnie nie trafia spod kosza za dwa. (26:23)

12:38
    Wolne dla gospodarzy. (26:23)

12:40
    Pierwszy rzut wolny celnie wykonuje Millage. (27:23)

12:40
    I drugi również trafiony. (28:23)

13:25
    Popisowa akcja Millage'a i o przerwę poprosił trener PGE Turowa Zgorzelec! (30:23)

13:57
    Daniel Dillon wysoko skacze i rzuca za "2". (30:25)

14:23
    Jakub Karolak pomaga drużynie odrobić straty do drużyny gospodarzy. (30:27)

14:39
    Denis Krestinin na dwa rzuty wolne trafia zaledwie raz. (30:28)

15:11
    Wojciech Żurawski trafia. (32:28)

15:31
    Filip Dylewicz dwukrotnie rzuca z wolnego, a tylko raz trafia skutecznie. (32:29)

16:00
    Daniel Dillon z wyskoku za "2" i czas bierze trener Zoran Sretenović. (32:31)

16:22
    Marcin Sroka na raty trafia za dwa. (34:31)

16:30
    Tatum wykorzystuje tylko jeden wolny. (34:32)

18:12
    Tatum po raz kolejny trafia tylko jeden rzut wolny na dwa możliwe. (38:38)

18:40
    Teraz wolne dla "Stalówki". (38:38)

18:40
    Marcin Sroka raz. (39:38)

18:40
    A drugi rzut to pudło Marcina Sroki. (39:38)

18:56
    Krestinin trafił za dwa i PGE Turów Zgorzelec wychodzi na prowadzenie. (39:40)

19:17
    Mateusz Kostrzewski trafia do kosza z wolnego. (39:41)

19:17
    Drugi rzut wolny też trafiony. (39:42)

19:36
    Millage punktuje za "2". (41:42)

20:00
    Druga kwarta skończona. (41:42)

Jednopunktowe prowadzenie gości po pierwszej połowie tego meczu. To spotkanie miało jednego faworyta, którym był PGE Turów Zgorzelec i na tą chwilę po wyrównanych dwóch kwartach to goście są bliżej zwycięstwa, ale trzeba pamiętać, że "Stalówka" jest dziś dobrze dysponowaną drużyną.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (41:42)

21:00
    Celnie Wojciech Żurawski za "2". (43:42)

22:18
    Dillon i kolejne trafienie gości za "3". (45:50)

22:30
    Cameron Tatum w kontrze i pakuje do kosza piłkę za "2". (45:52)

23:07
    Znów jeden z lepszych z drużyny gospodarzy Millage trafia za "2". (47:52)

23:37
    Marcin Sroka z wyskoku trafia efektownie za trzy. (50:52)

23:57
    Filip Dylewicz trafia za "2" w kontrataku Turowa i znów odskakują goście. (50:54)

24:45
    Niedźwiedzki za dwa. (50:56)

25:15
    Znów Niedźwiedzki pakuje piłkę do kosza i przewaga wicemistrzów Polski rośnie. (50:58)

25:40
    Kontratakują szybkim atakiem goście i Daniel Dillon trafia. (50:60)

26:04
    Odskoczyli na dobre przyjezdni. Drużyna Sretenovicia jest bezradna, a trener Stali prosi o czas! (50:62)

27:04
    Daniel Dillon wyskok i trafia za dwa. (50:64)

27:24
    Pobudka Stali. Wangmene daje nadzieję. (52:64)

27:44
    Jeszcze raz gospodarze! Delaney za dwa. (54:64)

27:56
    Teraz przyćmiło gości, którzy nie mogą wogóle trafić do kosza, a gospodarze grają jak na zawołanie. (57:64)

28:11
    Millage piękny wsad w szybkiej kontrze, a o przerwę po tym trafieniu prosi zaniepokojony Piotr Ignatowicz! (60:64)

28:27
    Mateusz Kostrzewski dostarcza trochę tlenu tym trafieniem w szeregi przyjezdnych. (60:66)

28:43
    Dwa rzuty wolne i dwa trafione przez Delaney'a. (62:66)

29:11
    Ciekawa końcówka tej kwarty, bo Delaney zmniejsza straty gospodarzy. (64:66)

29:30
    Znów goście odskoczyli po trafieniu za "3" Filipa Dylewicza. (64:69)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (64:69)

Ta przedostatnia kwarta była pasjonująca najpierw odskoczyli goście, potem dogonili ich po serii celnych rzutów gospodarze, aż w końcu wszystko się unormowało i na ostateczny wynik czekamy do końca kolejnej kwarty, która już za moment się rozpocznie.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (64:69)

30:45
    Póki co spokojne rozpoczęcie tej kwarty z obydwu stron, więcej razy próbują atakować gospodarze, ale popełniają oni błędy. (64:69)

31:48
    Cameron Tatum trafia w końcu w tej ostatniej kwarcie za dwa! (64:71)

33:00
    Znowu kolejne minut lecą, a na parkiecie bez większych wydarzeń. Same faule, straty i niecelne rzuty. (64:71)

33:25
    Filip Dylewicz i efektowny wsad za "2". (64:73)

34:28
    Pierwszy celny rzut w tej kwarcie gospodarzy. Trafił tradycyjnie Millage. (66:73)

35:24
    Jeden wolny wykorzystany przez Harrisa, ale drugi już nie. (66:74)

36:00
    Dylewicz wykonuje wolne i obydwa trafione. (66:76)

36:05
    Ochońko dwa wolne i jeden tylko celny. (67:76)

36:33
    Kolejne wolne tym razem Millage dwa razy trafia. (69:76)

37:02
    Świetny rzut za "2" Millage. (71:76)

37:07
    Jeden rzut wolny i jeden trafiony znów przez Millage jest szansa dla Stali! (72:76)

37:37
    Adam Kaczmarzyk trafia co za seria ekipy "Stalówki" muszą to wykorzystać już koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego! (74:76)

37:40
    Timeout dla gości! (74:76)

37:55
    Novak trafia za dwa i uciekają znów na cztery punkty goście. (74:78)

38:10
    Kaczmarzyk! Trafienie za 3 i mamy wielkie emocje w końcówce. Losy tego meczu potoczą się w ciągu ostatnich dwóch minut! (77:78)

38:37
    Świetna okazja do wyjścia na prowadzenie dla gospodarzy, ale Millage tylko raz trafił z rzutu wolnego, a drugą szansę już zmarnował. (78:78)

38:54
    Znów uciekają goście. Novak za "3". (78:81)

39:07
    Millage za dwa walczą jeszcze gospodarze! (80:81)

39:33
    Dillon celnie dwa rzuty wolne. Ostatnie 20 sekund. (80:83)

39:42
    Millage dobrze wykonuje wolny. (81:83)

39:45
    Delaney trafia i jest remis! (83:83)

40:00
    Czwarta kwarta skończona. (83:83)

Mamy 5 minutową dogrywkę! Coś nieprawdopodobnego jaki mecz możemy dziś oglądać w Kaliszu!

40:01
    Dogrywka rozpoczęta. (83:83)

40:14
    Mocno zaczynają goście, bo za "3" rzuca do kosza Novak. (83:86)

41:07
    Dwa wolne trafione przez Millage'a. (85:86)

41:29
    Cameron Tatum trafia z wyskoku za dwa. (85:88)

41:58
    Znów dwa wolne celnie rzucone przez Millage'a. (87:88)

43:00
    Do końca jeszcze tylko dwie minuty. (87:88)

43:22
    Ochońko wyprowadza gospodarzy na prowadzenie! (89:88)

43:38
    Ale Dillon szybko trafia za dwa. (89:90)

43:58
    Delaney dwukrotnie rzuca do kosza z rzutów wolnych! Prowadzenie znów obejmuje "Stalówka" Czy dojdzie do małej sensacji? Ostatnia minuta! (91:90)

44:13
    Dylewicz trafia za dwa walczy Zgorzelec! (91:92)

44:24
    Znów Adam Kaczmarzyk pojawia się i trafia za "3"! (94:92)

44:30
    Ostatnie 30 sekund i czas dla podopiecznych trenera Pawła Ignatowicza! (94:92)

44:46
    Delaney jeszcze trafia z wolnego. Zła sytuacja gości muszą trafić za trzy, aby doprowadzić do dogrywki. (95:92)

44:46
    Ajć jeszcze drugi rzut wolny zmarnowany przez Delaneya, to mógł być koniec Turowa. (95:92)

44:56
    Millage psuje ostatnie dwa rzuty wolne, ale to "Stalówka" jest zwycięzcą dzisiejszego spotkania! (95:92)

Koniec meczu. (95:92)

Wicemistrz Polski uległ po dogrywce drużynie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Wygrana w pierwszej kwarcie gospodarzy, potem już tylko lepsza gra Turowa, ale pod koniec trzeciej kwarty gospodarze pokazali, że się nie poddają łatwo i w czwartek kwarcie na tyle potrafili walczyć, że doprowadzili oni do dogrywki w której wygrywają różnicą trzech punktów. Dziękuję bardzo za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na Lajfy.com! (20:13:28)