Skra – Resovia 1:3 (koniec) | BKS Visła – Dafi Społem 3:1 (koniec) | ZAKSA – MKS 3:0 (koniec)
Norwid – Trefl 1:3 (koniec) | Jastrzębski – BBTS 2:3 (koniec)

0:0
    MVP tego spotkania zostaje Bartosz Kurek, który zostaje wygwizdany przez kibiców PGE Skry Bełchatów!

Bełchatowianie na własne życzenie oddali tie-breaka drużynie Resovii, ponieważ prowadzili już 12:7 i mogli spokojnie to prowadzenie dowieźć do końca. Natomiast końcówka dzisiejszego spotkania bardzo kontrowersyjna z racji tego, że dwukrotnie sędziowie podjęli inne decyzje niż mogło się wydawać. Z mojej strony to wszystko. Zapraszam Państwa na kolejne relacje na stronie Lajfy.com, ale przede wszystkim na kolejny mecz Skry w Hali Energia, który odbędzie się w sobotę 14.11 o godzinie 14:45, a przeciwnikiem drużyny z Bełchatowa będzie wicemistrz Polski – Lotos Trefl Gdańsk! (16:54:17)

22:25
    Czwarty set skończony.

22:25
    W aut atakuje Nicolas Marechal i Resovia zwycięża to spotkanie.

22:24
    Pika meczowa dla Resovii! Atak Kurka ewidentnie nad blokiem, Marek Lagierski pierwszy sędzia tego spotkania pokazuje, że piłka dotknęła bloku!

22:23
    Błąd w rozegraniu Drzyzgi, który zagrał piłkę za plecy Thomasa Jaesckhe i nie udaje mu się przebić tej piłki na drugą stronę.

21:23
    Ale na zagrywce w siatkę trafia Paszycki.

20:23
    Skutecznie na środku Dymytro Paszycki.

20:22
    Conte nabija blok Resovii na aut i po małym sprzeciwie Andrzeja Kowala i jego drużyny mamy ostatecznie i tak punkt dla Skry.

19:22
    Po ostrym skosie mieści się w boisku Bartosz Kurek.

19:21
    Skuteczny atak Mariusza Wlazłego po skosie.

18:21
    Penchev po prostej przeciska się przez blok Skry. Wydawało się jakby Penchev dotknął antenki, ale prostesty bełchatowskiej drużyny zdają się na nic.

18:20
    A w szeregach Resovii na zagrywce w taśmę trafia Dawid Dryja.

17:20
    W siatkę serwuje Mariusz Wlazły.

17:19
    Przy zagrywce Mariusza Wlazłego ostatni czas w tej partii wykorzystuje Andrzej Kowal. Rozpoczyna się decydująca część spotkania dla Asseco Resovii jak i tym bardziej dla PGE Skry!

17:19
    Nieudanie zagrywa Thomas Jaeschke.

16:19
    W siatkę atakuje Nicolas Marechal! Co się dzieje ze Skrą? O czas prosi Miguel Angel Falasca szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny!

16:18
    Atak Resovii ofiarnie bronią się bełchatowianie, ale przebicie nogą Nicolasa Uriarte już nieudane.

16:17
    Środkiem punktuje Srećko Lisinac.

15:17
    Z problemami przyjmują bełchatowianie zagrywkę Kurka, następnie Wlazły atakuje, goście bronią się, a Bartosz Kurek nie myli się w ataku.

15:16
    As serwisowy Bartosza Kurka! Druga przerwa techniczna i z pięciopunktowej przewagi gospodarzy mamy prowadzenie jednym punktem "Pasów"!

15:15
    Penchev znajduje dziurę w dwubloku Skry i zdobywa punkt dla swojej drużyny.

15:14
    Czysta siatka i dobrze atakuje Wlazły.

14:14
    Blokują rzeszowianie Wlazłego i doprowadzają po niesamowitej pogoni do remisu.

14:13
    Kurek znów obija blok Skry.

14:12
    Israel Rodriguez w swoim pierwszym skutecznym ataku PGE Skry zaskoczył drużynę Resovii.

13:12
    Szybka akcja na środku i pięknym gwoździem popisuje się Dymytro Pashytskyy.

13:11
    W końcu punkt dla gospodarzy. Kurek przyjmuje atak Marechala, ale Lisinac czujny na siatce atakuje tą przechodzącą piłkę w boisko.

12:11
    Atak w antenkę Mariusza Wlazłego. Fatalny błąd atakującego PGE Skry.

12:10
    Punktuje na zagrywce Fabian Drzyzga, a o czas prosi Miguel Angel Falasca szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów!

12:9
    Kurek kolejny atak zamienia na punkt dla drużyny ze stolicy Podkarpacia. Tym razem po bloku atakował reprezentant Polski.

12:8
    Penchev obija blok rywali i piłka wylatuje na trybuny.

12:7
    Świetna i silna zagrywka Dawida Dryjii, piłkę bezradnie przyjmuje Marechal, po czym spada ona w pole Resovii, czego zupełnie nie spodziewali się gracze z Rzeszowa. Dużo szczęścia teraz po stronie PGE Skry.

11:7
    Kolejna zagrywka Wlazłego już z kolei w siatkę.

11:6
    As serwisowy Mariusza Wlazłego! Skra pędzi po zwycięstwo w czwartej partii!

10:6
    Bardzo dobry atak ze środka Lisinaca i Wojtaszek dobrze broni piłkę, ale ta przelatuje na drugą stronę i ląduje na aucie.

9:6
    Kurek obija blok Wlazłego i zdobywa szósty punkt dla "Pasów".

9:5
    Kłos świetnie ze środka.

8:5
    Thomas Jaeschke silnym atakiem nabija na aut blok rywali.

8:4
    Dobrze przeciska się kiwając na prawej stronie między blokiem, a antenką Bartosz Kurek.

8:3
    Pierwsza decyzja sędziego to taka, że Mariusz Wlazły nie obił bloku Resovii, ale po chwili namysłu sędzia zmienia zdanie i to Skra czwartą partię rozpoczyna w świetnym stylu prowadząc pięcioma punktami na pierwszej przerwie technicznej!

7:3
    Zagrywka Nicolasa Uriarte w aut.

7:2
    Świetnie atakuje Mariusz Wlazły, po czym piłkę przyjmuje Damian Wojtaszek, a Jaeschke drugim odbiciem posyła piłkę w antenkę.

6:2
    Rozbity pojedynczy blok Conte przez Bartosza Kurka.

6:1
    Przeciska się swoim atakiem przez blok Resovii Facundo Conte.

5:1
    W siatkę serwuje Nicolas Marechal.

5:0
    Fenomenalny początek tego seta przez gospodarzy! Kolejny blok Nicolasa Uriarte na Aleksandrze Śliwce.

4:0
    Świetny skrót i as serwisowy na koncie Marechala!

3:0
    Szybki czas bierze szkoleniowiec Resovii Andrzej Kowal!

3:0
    W siatkę zaatakował teraz Bartosz Kurek.

2:0
    Skuteczny blok na Śliwce zalicza teraz Nicolas Uriarte.

1:0
    Obija Facundo Conte blok rywali w pierwszej akcji czwartego seta.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:0
    Ten set podobnie jak pierwszy wygrany przez Resovię Rzeszów, ale już od początku tej partii to "Pasy" miały w garści PGE Skrę, która jeśli chce powalczyć w tym meczu o zwycięstwo musi od początku czwartego seta ruszyć ostro do zdobywania punktów.

20:25
    Trzeci set skończony.

20:25
    Zepsuł Mariusz Wlazły zagrywkę i to Resovia zwycięża w trzeciej partii 25:20.

20:24
    Pashytskyy atakuje na środku w aut.

19:24
    Do znudzenia można powtarzać, że po raz kolejny Kurek świetnie w ataku. Piłka setowa dla Resovii Rzeszów i jednocześnie czas dla Miguela Angela Falasci!

19:23
    Obity Marechal przez Bartosza Kurka na bloku.

19:22
    Pierwszy czas w tym secie dla trenera "Pasów" Andrzeja Kowala!

19:22
    Świetny atak Marechala z lewej strony.

18:22
    Po raz kolejny już nie myli się Kurek w ataku.

17:20
    Dobra zagrywka Andrzeja Wrony, ale wybronili się rzeszowianie, a z drugiej linii dobrym atakiem popisuje się Thomas Jaeschke.

17:19
    Facundo Conte atakuje centralnie w środek połowy "Pasów".

16:19
    Thomas Jaeschke mocno atakuje z prawej strony i Conte nie radzi sobie w przyjęciu.

16:18
    Jeszcze raz środkiem PGE Skra. Tym razem skuteczny był Karol Kłos.

15:18
    Bartosz Kurek już po raz kolejny omija blok i niemalże wbija piłkę w boisko.

15:17
    Uruchomił Uriarte na środku Lisinaca, który popisuje się punktowym atakiem.

14:17
    W siatkę zagrywa Nicolas Marechal.

14:16
    Silny atak Wlazłego przełamuje blok Resovii.

13:16
    Śliwka obija podwójny blok PGE Skry. I na drugiej przerwie technicznej prowadzą rzeszowianie.

13:15
    I kolejny popsuty serw. Thomas Jaeschke w aut.

12:15
    Seria zepsutych zagrywek na parkiecie. Teraz w taśmę serwuje Karol Kłos.

12:14
    Kurek na zagrywce w siatkę.

11:14
    Kurek atakuje w boisko, a po drodze piłka ociera jeszcze o ręce Facundo Conte.

11:13
    Dymytro Pashytskyy zagrywa w siatkę.

10:13
    Thomas Jaeschke teraz z kolei skutecznie atakuje po skosie.

10:12
    Zepsuta zagrywka przez Aleksandra Śliwkę.

9:12
    Śliwka punktuje z lewej strony.

9:11
    Punkt za punkt grają siatkarze PGE Skry i Asseco Resovii Rzeszów. Teraz Conte trafia w boisko.

8:11
    Bartosz Kurek z kolejnym punktem na swoim koncie po ataku z prawej strony.

8:10
    Dryja z pola zagrywki w siatkę.

7:10
    Za to na zagrywce kapitan PGE Skry serwuje w siatkę.

7:9
    Atak Wlazłego po prostej w boisko.

6:9
    Teraz z kolei zdobywają punkt w ataku rzeszowianie.

6:8
    Zablokowany Śliwka na podwójnym bloku stworzonym przez Wlazłego i Lisinaca.

5:8
    Skuteczny atak z lewego skrzydła Nicolasa Marechala.

4:8
    Punktuje zagrywką Bartosz Kurek! Pierwsza przerwa techniczna w trzeciej partii i "Pasy" prowadzą w Bełchatowie 8:4.

4:7
    I jeszcze raz zdobywa punkt dla Resovii niezawodny Bartosz Kurek.

4:6
    W aut atakują rzeszowianie.

3:6
    Bartosz Kurek skutecznie trafia w boisko.

3:5
    Wlazły zdobywa kolejny punkt w ataku.

2:5
    W aut zaatakował Facundo Conte z lewego skrzydła.

2:4
    Teraz z kolei myli się w polu serwisowy rozgrywający Resovii.

1:4
    Punktuje na zagrywce Fabian Drzyzga!

1:3
    Punkt dla gości. Nie zgodnie z zasadami przekłada ręce na drugą stronę Srećko Lisinac.

1:2
    Wlazły obija pojedynczy blok Jaeschkego.

0:2
    Kolejny punkt zdobywa młody Aleksander Śliwka.

0:1
    Skutecznym atakiem rozpoczął tą partię Aleksander Śliwka.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Bełchatowianie tego seta już nie oddali i rozbili Resovię Rzeszów 25:16 kontrolując tą drugą partię od początku do końca. Kto wie jakby potoczyły się losy tego spotkania, gdyby PGE Skra w tym pierwszym secie nie popełniła kilku błędów, które zaważyły o tym, że Resovia odskoczyła gospodarzom w końcówce pierwszego seta.

25:16
    Drugi set skończony.

25:16
    Atak Skry i po błędnym przyjęciu gości punkt zdobywa PGE Skra Bełchatów.

24:16
    As serwisowy Mariusza Wlazłego i piłka setowa dla PGE Skry!

22:14
    Punkt dla Resovii Rzeszów po ataku Aleksandra Śliwki.

22:13
    Mariusz Wlazły po raz kolejny trafia w boisko.

21:13
    Na boisku pojawił się właśnie nowy nabytek PGE Skry Israel Rodriguez.

21:13
    Dobrze kiwa teraz obijając blok Jochen Schops.

21:12
    Pojedynczy blok na Jochenie Schopsie zalicza Mariusz Wlazły.

20:12
    W siatkę serwuje Lukas Tichacek.

19:12
    Po skosie z lewej strony zdobywa punkt Aleksander Śliwka.

19:11
    As serwisowy Argentyńczyka Nicolasa Uriarte!

18:11
    Świetna kiwka Wlazłego i na dobre odskakuje Skra drużynie przyjezdnej.

17:11
    O drugi czas w tym secie poprosił trener "Pasów" Andrzej Kowal!

17:11
    Błąd odbicia w wykonaniu Fabiana Drzyzgi.

16:11
    Kolejny punkt dla PGE Skry zdobyty podwójnym blokiem na, który nadział się Thomas Jaeschke. Druga przerwa techniczna i PGE Skra Bełchatów prowadzi z Resovią aż różnicą pięciu punktów!

15:11
    Karol Kłos teraz skutecznie atakuje.

14:11
    Kurek z całej siły, jak i również skutecznie obija blok rywali.

14:10
    Zablokowany w ataku Bartosz Kurek przez Karola Kłosa.

13:10
    Żółta kartka dla trenera Miguela Angela Falasci za zbyt emocjonujące zachowanie przy linii.

13:10
    Skuteczny w ataku środkiem Srećko Lisinac.

12:10
    Pierwszy czas w drugiej partii dla PGE Skry, po serii trzech punktów z rzędu dla "Pasów".

12:10
    Próbował zmylić w ataku blok Resovii Facundo Conte, ale blokujący nie nabrali się na tą sztuczkę.

12:9
    Jeszcze jeden atak w aut. Nieskuteczny teraz był Facundo Conte.

12:8
    Teraz to Mariusz Wlazły atakuje w aut przy próbie ominięcia bloku.

12:7
    Kurek myli się w ataku i uderza na aut.

11:7
    Skutecznie na środku atakuje Karol Kłos.

10:7
    Dobra zagrywka Mariusza Wlazłego, ale minimalnie pomylił się kapitan Skry Bełchatów.

10:6
    Pogubił się przy rozegraniu Drzyzga i przebija piłkę na drugą stronę tak, że ta ląduje na aucie.

9:6
    Świetnie obija po palcach blok rywali Mariusz Wlazły.

8:6
    Na czystej siatce w boisko atakuje Marechal i na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie PGE Skra Bełchatów podobnie jak w pierwszej partii prowadzi 8:6!

7:6
    Autowy atak Nicolasa Marechala.

7:5
    Przebija się przez potrójny blok Bartosz Kurek.

7:4
    O czas poprosił trener Andrzej Kowal!

7:4
    Jeszcze jeden as Karola Kłosa!

6:4
    Karol Kłos popisuje się asem serwisowym!

5:4
    Minimalnie w aut atakuje Kurek.

4:4
    Penchev zagrywa w aut.

3:4
    Wyczyszczona siatka przez Drzyzgę i bez problemu trafia w boisko Nikolay Penchev.

3:3

2:3
    Prawie, że na czystej siatce punkt zdobywa Kurek.

2:2
    Dynamiczny atak w boisko Facundo Conte.

1:2
    Z drugiej linii w boisko atakuje Thomas Jaeschke.

1:1
    Sprytny atak z prawej strony Mariusza Wlazłego.

0:1
    Autowy serwis Nicolasa Marechala na początku drugiej partii.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Do drugiej przerwy technicznej to PGE Skra dyktowała warunki na parkiecie, ale potem seria błędów w drużynie gospodarzy spowodowała, że to Resovia po pierwszym secie prowadzi 1:0.

21:25
    Pierwszy set skończony.

21:25
    W siatkę zagrywa Facundo Conte i to rzeszowianie prowadzą w Bełchatowie po pierwszym secie.

21:24
    Po taśmie w boisko atakuje Karol Kłos.

20:24
    Kurek obija na prawej stronie blok Skry i mamy pierwszą piłkę setową dla Resovii Rzeszów!

20:23
    Dawid Dryja dobrze atakuje na środku.

20:22
    Z drugiej linii, skutecznie atakuje Nicolas Marechal.

19:22
    Penchev zatrzymuje Mariusza Wlazłego na pojedynczym bloku.

19:21
    Rozgrywa Drzyzga na środek do Pashyytskiego i piłka w polu.

19:20
    O pierwszy timeout w tym spotkaniu poprosił trener Andrzej Kowal.

19:20
    Fantastyczny potrójny blok PGE Skry.

18:20
    Conte mocno obija blok, po czym piłka spada na aut.

17:20
    Drugi czas w tym secie dla trenera PGE Skry!

17:20
    Atak Kurka w aut, ale Mariusz Wlazły dotyka siatki.

17:19
    Jeszcze jeden as serwisowy Thomasa Jaeschke! Świetna seria Amerykanina w polu zagrywki.

17:18
    Pierwszy czas w tym meczu dla trenera Miguela Angela Falasci.

17:18
    Kolejna punktowa zagrywka Jaeschke i na prowadzeniu Resovia Rzeszów!

17:17
    As serwisowy notuje Thomas Jaeschke!

17:16
    Teraz z kolei w siatkę zaserwował Nicolas Marechal.

17:15
    Autowy serwis Fabiana Drzyzgi.

16:15
    Obja blok Skry Thomas Jaeschke.

16:14
    Marechal w ataku i druga przerwa techniczna na korzyść PGE Skry!

15:14
    Dryja na środku w boisko.

15:13
    Punkt zdobywa atakiem z prawej strony Marechal.

14:13
    Odpowiadają rzeszowianie dobrym atakiem.

14:12
    Świetny atak z prawej strony Mariusza Wlazłego.

10:7
    Blokuje Lisinac na środku Pashyytskiego.

9:7
    Marechal wygrywa przepychankę na siatce z Pashyytskim.

8:7
    W siatkę serwuje Wlazły po przerwie technicznej.

8:6
    As serwisowy Mariusza Wlazłego! I mamy na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie PGE Skry Bełchatów!

7:6
    Trudna piłka dla Marechala, ale ten skutecznie przebija się przez pojedynczy blok.

6:6
    Lisinac na środku atakuje w aut.

6:5
    Autowy serwis Nikolaya Pencheva.

5:5
    Teraz Penchev naprawia swój wcześniejszy błąd i skutecznie atakuje w boisko.

5:4
    Penchev atakuje w siatkę.

4:4
    Znów atakujący Resovii Bartosz Kurek zdobywa punkt po skutecznym ataku.

4:3
    Zagrali środkiem rzeszowianie, a Dawid Dryja uderza po bloku.

4:2
    Facundo Conte na lewej stronie obija blok Kurka po czym piłka ląduje na aucie.

3:2
    Przedziera się przez blok Skry Bartosz Kurek.

0:0
    W żółtych strojach gospodarze, natomiast "Pasy" w czarno-czerwonych trykotach.

0:0
    Obydwie drużyny zakończyły właśnie swoją przedmeczową rozgrzewkę i za moment prezentacja obydwu zespołów, a także hymn Polski, bo jak wszyscy wiemy dziś mija 97 lat od momentu kiedy Polska odzyskała swoją niepodległość.

0:0
    Świetna informacja dla wszystkich fanów PGE Skry Bełchatów! Do treningów wraca powoli Michał Winiarski, który jeszcze w tym miesiącu może powrócić do pełni sprawności po kłopotach związanych z kontuzją pleców. Po wizycie w Niemczech, gdzie odbył konsultację ze znanym lekarzem, Winiarski wrócił do Bełchatowa jak nowy i ma on już za sobą pierwszy trening z drużyną.

0:0

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły (C), Marcyniak, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Winiarski, Gromadowski, Marechal libero:Piechocki, Milczarek.

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Kowalski, Nowakowski, Tichacek, Dryja, Achrem (C), Lyneel, Paschytskyy, Schops, Drzyzga, Perłowski, Karakuła, Śliwka, Marszałek, Penchev libero: Ignaczak, Wojtaszek.

Sędziowie: Marek Lagierski – Wojciech Maroszek..

0:0
    Któraś z tych dwóch drużyn musi przegrać pierwszy mecz w sezonie i czy ktoś tego chce czy nie wydarzy się to w środowe popołudnie w Bełchatowie. O tym, że ten mecz jest hitem kolejki świadczą składy obydwu drużyn, tradycje tych klubów oraz ilość zakupionych biletów na ten mecz. W Hali Energia organizatorzy spodziewają się kompletu widzów, a w kasie klubu pozostało około 100 biletów do sprzedania w dniu meczu. Na relację z tego szlagierowego spotkania zapraszamy już w środę od godziny 14:45 na stronę Lajfy.com!
    0:0 W poniedziałek do ekipy PGE Skry Bełchatów dołączył 34 - letni przyjmujący. Hiszpan po tygodniu testów w zespole PGE Skry Bełchatów podpisał kontrakt obowiązujący do końca roku.

0:0
    - Liczę na to, że w Bełchatowie rozegramy dobry mecz i stworzymy fajne widowisko dla kibiców. Czeka nas ciężkie zadanie, bo bełchatowianie będą grali u siebie i już od początku rozgrywek prezentują się dobrze. Powalczymy tam oczywiście o zwycięstwo, ale dużo będzie zależało od poziomu naszej gry i od naszej głowy mówi przyjmujący Mistrzów Polski, Nikolay Penchev. Z kolei Bartosz Kurek mówi: – Nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie. Cały czas mamy deficyt treningów i meczów w nowym składzie.

0:0
    PGE Skra Bełchatów nie zmieniła zbytnio składu w porównaniu z zeszłym sezonem, natomiast w Resovii Rzeszów doszło do kilku fajnych transferów. W środowym starciu tych zespołów przede wszystkim będą się wyróżniali dwaj gracze, którzy nie zwalniają tempa w ostatnich meczach. W szeregach Skry zwyżkę formy w tym momencie ma Francuz Nicolas Marechal, a w zespole Resovii jedną z bardziej wyróżniających się postaci jest reprezentant Polski – Bartek Kurek.

0:0
    Bohaterowie środowej batalii muszą jednocześnie myśleć o swoich kolejnych spotkaniach, ponieważ trzy dni po spotkaniu w Bełchatowie – PGE Skra podejmie wicemistrzów Polski Trefl Gdańsk, a "Pasy" zagrają z Jastrzębskim Węglem. Jednak te spotkania to nie koniec emocji przede wszystkim dla kibiców Skry, którzy będą mieli okazję w 2. kolejce Ligi Mistrzów dopingować swój klub w pojedynku z Cucine Lube Civitanovą w łódzkiej Atlas Arenie. To spotkanie rozegrane zostanie 18 listopada, a relację przeprowadzi strona Lajfy.com!

0:0
    Jak i Skra tak i Resovia również mają za sobą pierwszy występ w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, gdzie także pokonali swoich rywali. Resovia wygrała z Dragons Lugano na własnej hali 3:0, a bełchatowianie zwyciężyli w Libercu z Duklą także 3:0, więc to pokazuje jak bardzo wyrównane będzie środowe spotkanie tych drużyn, które idą póki co łeb w łeb.
    0:0 Ten mecz będzie nie tylko szczególny dla fanów obydwu drużyn, ale również dla Bartosza Kurka - atakującego Resovii Rzeszów, który w przeszłości występował w szeregach PGE Skry Bełchatów.

0:0
    Rzeszowianie otworzyli ten sezon w Częstochowie, gdzie po małych problemach zwyciężyli z AZS-em 3:1, a w Rzeszowie gospodarze pokonali pewnie BBTS Bielsko-Biała 3:0. Drużyna Andrzeja Kowala zajmująca 2. pozycję ma podobnie jak PGE Skra na swoim koncie 6 punktów i bilans w setach 6-1, ale w małych punktach "Pasy" są gorsze, ponieważ tam ich wynik to 175 punktów zdobytych, ale za to 145 straconych.

0:0
    Brązowi medaliści zeszłego sezonu PlusLigi w swoich pierwszych dwóch meczach ligowych zmierzyli się ze słabiej notowanymi przeciwnikami. W pierwszej kolejce w Kielcach – PGE Skra pokonała tamtejszy Effector 3:1, natomiast tydzień później bełchatowianie wygrali we własnej hali z MKS-em Będzin pewnie 3:0. Te dwa mecze dają Skrze 1. pozycję w tabeli z dorobkiem 6 punktów i bilansem setów 6-1. Jeśli byśmy chcieli zagłębiać się w małe punkty PGE Skry, to ta drużyna zdobyła 172 punkty, a straciła 137.

0:0
    W środę 11 listopada w Hali Energia w Bełchatowie dojdzie do emocjonującego starcia, pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a Resovią Rzeszów. Mistrzowie Polski przyjeżdżają do tzw. ulu w którym gra się bardzo ciężko, ponieważ kibice PGE Skry niosą zawsze swoim dopingiem podopiecznych Miguela Angela Falasci, ale nie zapominajmy również o tym, że do Bełchatowa wybiorą się kibice z Rzeszowa, którzy również licznie wspierają swoją drużynę podczas meczów wyjazdowych, a w szczególności w takich meczach jakiego będziemy świadkami w dniu Święta Niepodległości.