Młyny Stoisław – Arka 22:25 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
22:25 (11:11)
Arka Gdynia (K)
Środa 11.11.2015, 15:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Spotkanie zaplanowano na 11 listopada. Początek o godzinie 15:00 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie.

ENERGA AZS swój atak opiera na Katarzynie Kołodziejskiej, która z 72 trafieniami w przewodzi w stawce najskuteczniejszych. W ekipie z Trójmiasta najskuteczniejsza jest Monika Kobylińska z 62 bramkami.

Po dziewięciu kolejkach Vistal z jedenastoma punktami na koncie zajmuje wysokie piąte miejsce. Koszalinianki z ośmioma oczkami w swoim dorobku plasują sie na ósmej lokacie.

W poprzedniej kolejce akademiczki zostały rozbite w Elblągu przez miejscowy Start 24:32. Natomiast Vistal pokonał przed własną publicznością Zagłębie Lubin 26:5.

Szczypiornistki ENERGII AZS czeka niezwykle trudne starcie z Vistalem Gdynia. Spotkanie koszalinianek z zespołem z Trójmiasta zawsze dostarcza mnóstwo emocji.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska, Michałów, ROszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasic, Kulwińska.

Witamy w koszalińskiej Hali na kolejnym spotkaniu Superligi Kobiet. Za chwię rozpoczyna się spotkanie pomiędzy ENERGĄ AZS, a Vistalem Gdynia

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Pierwszy rzut Nowickiej odbity, dobitka Sądej również odbita przez Gapską! (0:0)

2
    Tasic popełnia błąd kroków... (0:0)

2
    Gapska w kolejnej akcji, również skuteczna (0:0)

3
    Nowicka odbiera piłke rywalce w defensywie, szansa dla ENERGII AZS (0:0)

3
    Nestsiaruk z drugiej linii, ale broni Gapska (0:0)
    5
    Kołodziejska wykorzystuje rzut karny (1:0)
    5
    Szybka odpowiedź ze strony Vistalu, bramka Aleksandry Zych (1:1)
    7
    Kołodziejska, tym razem z gry pokonuje Gapską! (2:1)

8
    Koszalinianki podwyższają prowadzenie (3:1)
    8
    Znakomity początek ENERGII AZS, kolejne trafienie Kołodziejskiej (4:1)
    9
    Kołodziejska po raz czwarty i drugi raz z rzutu karnego. (5:1)

10
    O czas poprosił Paweł Telewski, szkoleniowiec VIstal-u (5:1)
    10
    Michałów zdobywa kolejną bramkę dla akademiczek (6:1)
    11
    Romana Roszak i już 6 bramek przewagi ENERGII AZS. (7:1)
    11
    Aleksandra Zych zdobywa swoją drugą bramkę w meczu (7:2)
    12
    Ponownie trafia Zych (7:3)
    13
    Janiszewska zmniejsza straty do koszalinianek (7:4)
    14
    Janiszewska trafia po raz drugi i już tylko dwie bramki przewagi ENERGII AZS (7:5)
    14
    Zych i już tylko gol straty VIstalu (7:6)
    15
    Aleksandra Zych doprowadza do remisu, a był to piąty gol tej zawodniczki (7:7)
    16
    Kołodziejska z rzutu karnego odzyskuje prowadzenie dla ENERGiI AZS (8:7)

18
    Izabela Prudzienica broni rzut karny! (8:7)
    19
    Janiszewska doprowadza do remisu (8:8)

20
    Kordowiecka odbija rzut z rzutu karnego Trawczyńskiej (8:8)
    22
    Hanna Sądej i ponownie AZS na prowadzeniu (9:8)
    23
    Zych po raz szósty pokonuje Prudzienicę (9:9)
    24
    Kozłowska daje pierwsze prowadzenie w meczu Vistalowi (9:10)
    26
    Stasiak doprowadza do remisu (10:10)

27
    Zych trafia jedynie w słupek (10:10)
    28
    Kulwińska z karnego i ponowne prowadzenie VIstalu (10:11)

29
    Janiszewska z prawego skrzydła po długim rogu, ale niecelnie (10:11)

29:56
    Mazur ukarana 2 minutami (10:11)
    30
    Roszak ustala wynik pierwszej połowy (11:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:11)

Pierwsza połowa rozpocżęła się znakomicie dla ENERGII AZS, która prowadziła już 7:1. Jednak następnie w zaledwie 3 minuty Vistal zniwelował wszystkie straty, w tym pojedynku. Ostatecznie Vistal remisuje w Koszalinie 11:11.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:11)

36
    Kołodziejska nie wykorzystała rzutu karnego (12:11)
    36
    Kolejny remis, tym razem trafienie Emili Galińskiej (12:12)
    38
    Kulwińska pokonuje Prudzienicę (12:13)

38
    Urbaniak ukarana 2 minutami (12:13)

39
    Sądej nie trafia z rzutu karnego (12:13)
    41
    Romana Roszak ze środka rzuca i pokonuje Kordowiecką (13:13)
    42
    Bardzo dobry okres gry Vistalu i już trzy bramki przewagi. Bramka Kulwińskiej (13:16)
    43
    Kołodziejska ze skrzydła pokonuje Kurdowiecką (14:16)

43
    Galińska trafia z karnego jedynie w poprzeczkę (14:16)
    44
    Urbaniak z koła pokonuje Prudzienicę (14:17)

44
    O czas poprosiła Anita Unijat (14:17)
    45
    Niestsiaruk z lewego skrzydła pokonuje Kordowiecką (15:17)
    45
    Łabuda zdobywa gola po kontrze (15:18)
    46
    Adrianna Nowicka z prawego skrzydła zdobywa gola (16:18)

46
    2 minuty kary dla Hanny Sądej (16:18)
    47
    Kołodziejska zdobywa gola ze środka po szybkiej kontrze (17:18)
    47
    Sędziowie uznają bramkę, która została zdobyta po gwizdu. O takim obrocie spraw zadecydował obserwator spotkania. Kuriozalna sytuacja (17:19)
    47
    Karolina Kalska zdobywa gola z rzutu karnego (18:19)

48
    Paweł Telewski prosi o czas (18:19)
    49
    Gutkowska ze środka i ponowie dwa trafienia przewagi Vistal-u (18:20)
    50
    Hanna Sądej mocnym uderzeniem z lewego skrzydła pokonuje Kordowiecką (19:20)
    50
    Aleksandra Zych po szybkiej akcji pokonuje Prudzienicę (19:21)
    52
    Sądej zmniejsza straty do jednej bramki. Zapowiada się emocjonująca końcówka w Koszalinie (20:21)
    53
    Karolima Kalska doprowadza do wyrównania z rzutu karnego (21:21)

54
    Aleksandra Zych nie trafia w bramkę. Szansa dla ENERGII AZS (21:21)

55
    Kalska z lewego skrzydła jedynie po długim rogu trafia w słupek (21:21)
    55
    Zych trafia z kontry (21:22)
    56
    Kolejny gol ze środka Romany Roszak (22:22)
    57
    Patrycja Kulwińska trzymana przez Nowicką, ale zdobywa gola (22:23)

57
    2 minuty kary dla Nowickiej (22:23)

58
    O czas prosi Anita Unijat (22:23)

59
    Hanna Sądej przekracza linię pola bramkowego (22:23)
    60
    Aleksandra Zych z drugiej linii rzuca w same okienko bramki strzeżonej przez Prudzienicę (22:24)
    60
    Kulwińska ustala wynik spotkania (22:25)

Koniec meczu. (22:25)

Gospodynie przez pierwsze dziesięć minut demolowały Vistal. Następnie w zaledwie 6 minut drużyna z Trójmiasta zdołała odrobić 6 bramek straty. W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane. Po zmianie stron podopieczne Pawła Tetelewskiego objęły kilkubramkowe prowadzenie i do końca kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń (16:36:25)

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska, Michałów, Roszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka
    Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasic, Kulwińska