Zduńska Wola – Red Dragons 3:1 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
3:1 (1:0)
Red Dragons Pniewy
Środa 11.11.2015, 18:00 • Zduńska Wola ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Środowe spotkanie Futsal Ekstraklasy pomiędzy Gattą Active Zduńska Wola a Red Dragons Pniewy to dokończenie V kolejki. Z powodu odświeżenia hali Zarząd Spółki zdecydował o przeniesieniu spotkania właśnie na dzień 11 listopada.

Mecz będzie ekscytujący z wielu powodów. Szczególnie jednak ze względu na pozycje w tabeli. Wicemistrz Polski – Gatta Active, zajmuje obecnie odległe siódme miejsce. Red Dragons Pniewy zaś jest o oczko wyżej. Zwycięstwo każdej z ekip to jednak szansa aż na drugi stopień podium!

Dla gości także remis okazuje się dobrym rozwiązaniem. W takim wypadku Smoki zajmować będą 4. lokatę. Dla Kocurów remis nie ma znaczenia – tylko zwycięstwo zmieni ich aktualną pozycję.

W zeszłym sezonie w rywalizacji Gatty z Red Dragons to obecni gospodarze wypadli lepiej. Dwukrotnie wygrali w stosunku 3:0. Jest to zatem szansa dla Smoków, aby wbić Kocurom pierwszą bramkę w historii na poziomie Ekstraklasy!

Zawodnicy kończą już rozgrzewkę i za 15 minut rozpoczynamy zaległe spotkanie V Kolejki Futsal Ekstraklasy!

00:01

00:02
    Stawką w dzisiejszym pojedynku jest fotel wicelidera rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Zawodnicy zaczęli grę.

0:30
    Pierwsze uderzenie Marciniaka w światło bramki. Bez problemów piłkę wybija Łukasz Błaszczyk.

1:00
    Frajtag efektownie wyłuskał piłkę od Stanisławskiego w okolicach środka parkietu.

1:44
    Piłka przepuszczona przez zawodnika z Pniew i od rzutu autowego w okolicach pola karnego zaczynają goście.

1:46
    Pierwsza interwencja Słowińskiego.

2:27
    RZUT KARNY DLA GATTY

2:27
    A jednak faul był jeszcze przed linią pola karnego. Zaledwie rzut wolny z niebezpiecznej odległości i kartka dla Michała Roja

2:27
    Żółta kartka dla Michała Roja

3:01
    Milewski przetestował Błaszczyka z dystansu. Było niebezpiecznie dla gości.

3:08
    Piłka przeszła milimetry obok słupka gości po strzale z ostrego kąta!

3:17
    Bliźniacza sytuacja do tej sprzed kilku sekund. Znów piłka minęła o centymetry słupek gości.

3:28
    Szypczyński idelanie dograł do Olczaka, który jednak za bardzo chciał zabrać się z piłką w efekcie wybijając ją za linię bramkową.

3:42
    Skrzypek niecelnie, Słowiński tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

4:18
    Olczak odzyskuje piłkę i podaje prostopadle do wychodzącego sam na sam Milewskiego a ten się nie myli i zdobywa bramkę!

5:15
    Miażdżąca przewaga Gatty została w końcu udokumentowana.

5:40
    Kolejny raz wysoki pressing Kocurów. Dziś na parkiecie wyglądają po prostu dużo lepiej od rywala.

5:56
    Kontuzja Stankowiaka wyklucza go z dalszej gry w dzisiejszym spotkaniu.

6:55
    Słowiński interweniuje na przedpolu ale wygląda, że nabawił się kontuzji!

6:55
    Słowiński podnosi się z parkietu przy aplauzie publiczności. W gotowości stał już Miłosiński.

7:28
    Rajd krawczyka zakończony piłką, która będzie rozgrywana z rzutu rożnego.

8:09
    Swoich sił w indywidualnej akcji próbował też Szypczyński.

8:11
    Kartka za utrudnianie rozpoczęcia gry dla Hołego.

9:01
    Dopiero czwarta część gry za nami a goście już z dwiema żółtymi kartkami.

9:14
    Hoły strzela teraz w dach. Nieudana próba indywidualna.

9:19
    I trzecie przewinienie gości, którzy zarzucają sędziemu stronniczość.

9:20
    Sobalczyk potwornie przestrzela z dobrej pozycji.

9:48
    Czwarty faul dla gości, ewidentnie podcinany Stanisławski.

10:24
    Goście mają trudności, aby w ogóle wyjść z własnego pola karnego.

10:31
    PIĄTY FAUL GOŚCI

10:32
    Żółtą kartkę otrzymuje Skrzypek (Red Dragons Pniewy).

10:35
    Gatta źle rozegrała rzut wolny z dobrej pozycji.

11:01
    Z taką grą może się okazać, że Gatta będzie mieć okazję na potrenowanie rzutów karnych przedłużonych.

11:22
    RZUT KARNY PRZEDŁUŻONY, FAULOWANY KRAWCZYK.

11:22
    Drużyna gości bardzo niezadowolona z decyzji sędziego. Cud, że skończyło się bez kartki.

11:23
    Milewski przestrzelił rzut karny, Timeout dla gości.

11:42
    Sobalczyk minimalnie chybił! Hala już cieszyła się z bramki, piłka jednak minęła słupek!

11:52
    Olczak fauluje bramkarza gości, pierwsze przewinienie Gatty.

12:05
    Drugi faul Kocurów i w tym momencie jest stan 2:6.

12:35
    Szypczyński podbija sobie piłkę głową i oszukuje tym samym ostatniego obrońcę gości. Nie zdążył jednak dobiec do piłki.

13:50
    Okres wyrównanej gry obu zespołów.

14:15
    Trzeci faul Gatty, faulował Daniel Krawczyk.

15:01
    Poprzeczka po strzale Szymczaka, jednak cała akcja zasługuje na pochwałę!

15:50
    Krawczyk oszukał dwójkę obrońców, jednak już nie dał rady Błaszczykowi!

16:18
    Daniel Krawczyk szuka dwóch rzeczy: bramki na przełamanie oraz faulu dającego rzut karny przedłużony.

17:28
    Mocny strzał Sobalczyka broni Błaszczyk.

18:20
    Słowiński broni uderzenie a Marciniak wyjaśnia sytuację wybiciem piłki.

18:38
    Kolejna składna, ładna i groźna akcja Kocurów.

19:24
    Poprzeczka po strzale Hołego!

19:35
    Marciniak nie zdołał pokonać Błaszczyka w dogodnej sytuacji!

20:00
    Krawczyk równo z syreną ponad bramką!

20:00

20:01

20:28
    Gatta Active lepiej wyglądała w pierwszej połowie od swoich rywali i na pewno będzie chciała tę przewagę udokumentować trafieniami w drugiej części meczu.

21:01
    Słowiński broni groźny strzał.

21:12
    Gol dla Gatty Active!
    Szypczyński z bardzo ostrego kąta!

21:22
    Strzał Skrzypka blokowany przez Słowińskiego.

21:47
    Szypczyński bliski trafienia z rzutu rożnego!

22:01
    Słowiński broni trudny strzał.

22:02
    Skrzypek ponad bramką Słowińskiego. Bramkarz Gatty do końca asekurował piłkę.

24:06
    Krawczyk zamotał się z piłką, ale jej nie stracił. Nadal przy futbolówce Gatta.

24:34
    Smoki wyciągnęły wnioski z tamtej połowy. Jak dotąd jeszcze ani razu nie faulowali.

25:39
    Krawczyk pomagał sobie ręką przyjąć piłkę. Faul Gatty.

27:05
    Krótka przerwa – na parkiecie leżał zawodnik Red Dragons.

28:01
    MILEWSKI! Najpierw w słupek a następnie jeszcze w bramkarza gości. Nie ma bramki.

28:26
    Ostatnie podanie wyprzedziło nieco Krawczyka, mogło być 3:0!

28:43
    Gol dla Red Dragons!
    Błaszyk dobija piłkę do pustej bramki! Mecz prawie zaczyna się od nowa.

29:22
    Bramka Błaszyka poddenerwowała publiczność i samych zawodników. Może się jeszcze dużo zmienić przez ostatnie 10 minut gry.

30:01
    Mecz wydawał się przesądzony – tymczasem Smoki coraz bardziej napierają na bramkę Słowińskiego.

31:23
    Słowiński zmuszony do wytężonej pracy między słupkami Gatty.

31:28
    Timeout dla gospodarzy.

32:00
    Trener Sopur chciał przez ten czas poukładać grę swoich zawodników, która przez ostatnie minuty straciła na jakości bardzo dużo.

32:27
    Stawką spotkania dla drużyny wygranej jest fotel wicelidera. Nic dziwnego, że Smoki nie odpuszczają.

33:10
    Milewski po rzucie rożnym uderzał w swoim stylu, tor piłki przeciął Szypczyński, który gdyby tylko nie sparował tak bardzo prędkości futbolówki, wbiłby ją do bramki!

33:40
    Szykuje się kolejny horror przy ul. Złotej w Zduńskiej Woli.

34:00
    Po stronie Gatty na parkiecie najlepsza piątka. Słowiński – Krawczyk, Stanisławski, Szymczak i Marciniak. Gotowy do wejścia także Sobalczyk.

34:43
    Marciniak zmuszony do pomyłki i atak zaczynają Smoki!

34:47
    Prosty błąd techniczny Smoków i przy piłce Gatta.

35:08
    Słowiński zmuszony do wybicia piłki w aut.

35:16
    Bardzo brutalny faul na Krawczyku. Powinna być druga żółta kartka.

35:17
    Szymczak centymetry obok słupka po rzucie wolnym!

36:00
    Gatta kradnie cenne sekundy Smokom. Niedługo zapewne zobaczymy lotnego bramkarza!

36:12
    Kolejny brutalny faul na zawodniku Gatty bez kartki.

36:12
    Rożny dla Gatty Active.

36:22
    KRAWCZYK strzelił najlepiej, jak się dało i tylko instynkt Błaszczyka uratował Smoki przed 3:1! Niewiarygodna interwencja!

36:33
    LOTNY BRAMKARZ U SMOKÓW!

36:55
    Słowiński na posterunku.

37:14
    Goście protestują – według nich Szymczak zagrywał piłkę ręką w polu karnym. Gatta protestuje – według nich był on faulowany.