Ślęza Wrocław – Poznań 87:51 (koniec) | Siedlce – Sosnowiec 81:73 (koniec) | Polkowice – Basket Gdynia 59:45 (koniec)
Łodź – Gorzów Wlkp. 71:62 (koniec) | AZS Lublin – Bydgoszcz 47:56 (koniec) | Energa Toruń – Kraków 64:87 (koniec)
CCC Polkowice
59:45 (12:19, 31:34, 41:41)
Basket Gdynia
Sobota 14.11.2015, 17:45Tauron Basket Liga Kobiet • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Po zeszłorocznym paśmie niepowodzeń Basket Gdynia wraca na dobrą ścieżkę. W tym sezonie zawodniczki z Trójmiasta spisują się kapitalnie. Jak do tej pory sześć zwycięstw i dwie porażki. Świetny bilans!

Podobnym bilansem może popisać się zespół z Polkowic. Jednak ich zwycięstwa są nieco bardziej efektowne. Wygrane z Artego Bydgoszcz oraz Wisłą Can-Pack Kraków mówią same za siebie, a to pokazuje że polkowiczanki chcą walczyć o czub tabeli.

Na tę chwilę obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Na czwartej pozycji plasują się gospodynie sobotniego pojedynku, natomiast oczko niżej przyjezdne.

W poprzednim sezonie te dwie drużyny rozegrały między sobą dwa pojedynki. Dwukrotnie lepszy okazał się zespół z Polkowic. Najpierw wygrana na wyjezdzie 68:47, a potem na własnym terenie 66:51.

A jak będzie tym razem? Pojedynek może być zdecydowanie bardziej wyrównany z uwagi na to, że gdynianki wzmocniły się przed sezonem. Na transmisję live zapraszamy od 17:45!

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:28
    Na początek meczu niecelne rzuty po obu stronach boiska. (0:0)

00:39
    Polkowiczanki w kontrze jednak wskutek niecelnego podania tracą piłkę. (0:0)

00:44
    Od celnego rzutu za dwa rozpoczynają przyjezdne, udanie Wilson. (0:2)

00:45
    Dodatkowo raz celnie z linii rzutów wolnych wskutek przewinienia rywalek! (0:3)

01:33
    Jeszcze jedna strata gospodyń, jednak na ich oszczędźcie nie lepiej w ataku zachowują się koszykarki Basketu. (0:3)

02:10
    I znów strata polkowiczanek. Kolejna kontra i tym razem Bibrzycka celnie! (0:5)

02:33
    W odpowiedzi za trzy była zawodniczka gdynianek, Angelika Stankiewicz! (3:5)

02:53
    Strata przyjezdnych. Od razu kontra i po rzucie Schmidt mamy remis! (5:5)

03:05
    Jeszcze jedna udana kontra gospodyń i znów dwa punkty! Tym razem Michael. (7:5)

03:25
    A do tego za trzy Bojović! Oj odskoczyły polkowiczanki rywalkom! (10:5)

04:32
    Odpowiedź Kotnis i dwa punkty! (10:7)

05:13
    Stankiewicz niecelnie z dystansu, błyskawiczna kontra przyjezdnych i dwa punkty Wilson spod kosza. (10:9)

05:56
    Szansa dla gdynianek na wyjście na prowadzenie, jednak Wilson traci w ataku wskutek niecelnego podania. (10:9)

06:09
    Od razu Michael wpada pod kosz i trafia za dwa. (12:9)

06:25
    Po drugiej stronie kosza faulowana Johnson. Dwa osobiste. (12:9)

06:25
    I dwa razy celnie! (12:11)

07:34
    Johnson wpada pod kosz i trafia za dwa! (12:13)

08:07
    Jeszcze jeden przechwyt gdynianek i kontra Kotnis zakończona celnym rzutem. Przerwa dla gospodyń, (12:15)

09:10
    Po przerwie obie drużyny nieskuteczne w ataku, sporo chaosu i głupich strat. (12:15)

09:31
    Faulowana Jakubiuk dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (12:17)

09:57
    Jeszcze na koniec Johnson po kontrze za dwa! (12:19)

10:57
    Od razu jest akcja rywalek i za dwa udanie Skerović! (12:21)

11:36
    Jeszcze jedna kontra gdynianek. Rozegranie do Kotnis, a ta znów za dwa! (12:23)

12:09
    Jeszcze do tego niecelny rzut polkowiczanek i strata! (12:23)

12:52
    Nieudanie Wilson. Szybka akcja gospodyń i jest przełamanie. Za trzy trafia Bojović! (15:23)

13:15
    W odpowiedzi za dwa celnie Kotnis. (15:25)

14:16
    A teraz Stankiewicz z faulem za dwa! Dodatkowy osobisty! (17:25)

14:16
    I ten raz celnie! (18:25)

14:43
    A teraz gospodynie świetnie w defensywie. Zablokowana Kotnis. (18:25)

14:47
    Ale po drugiej stronie staram Greene w ataku. (18:25)

15:08
    Faulowana przy rzucie Kotnis. Dwa osobiste. (18:25)

15:08
    I ta dwa razy celnie! (18:27)

15:36
    Gala myli się w ataku. Jeszcze raz w kontrze Basket, jednak niecelnie Kotnis! (18:27)

15:48
    I za dwa trafia Majewska! (20:27)

16:07
    Błyskawiczna odpowiedź. Wilson wpada pod kosz i trafia. (20:29)

16:38
    Podobnie celnie Michael. (22:29)

17:05
    Strata gdynianek. Od razu kontra gospodyń i za dwa celnie jeszcze raz Majewska. (24:29)

17:30
    Bibrzycka faulowana przy rzucie, dwa osobiste. (24:29)

17:30
    Raz celnie. (24:30)

17:54
    Ajjj polkowiczanki źle w ataku. Od razu kontra gdynianek, jednak nieudanie z dystansu Bibrzycka. (24:30)

18:58
    Od razy gospodynie w natarciu i wpadająca pod kosz Majewską trafia z faulem! Dodatkowy osobisty. (28:32)

18:58
    Raz celnie! (29:32)

19:10
    W odpowiedzi Troina za dwa. (29:34)

19:27
    Bojović także celnie za dwa i czas dla szkoleniowca Basketu! (31:34)

19:47
    Gdynianki nieudanie w ataku i jeszcze jedna przerwa tym razem dla szkoleniowca gospodyń. (31:34)

19:59
    Na koniec nieudany rzut Majewskiej. (31:34)

20:00
    Druga kwarta skończona. (31:34)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (31:34)

20:20
    Majewską rozpoczyna od celnej dwójki. (33:34)

20:59
    Festiwal strat! Najpierw Skerović, potem Michael, a następnie Johnson. (33:34)

22:21
    Od około dwóch minut trwa chaotyczna gra. Na zmianę mylą się gospodynie i przyjezdne. (33:34)

23:05
    Ciągle sytuacja niewesoła. Zarówno polkowiczanki jak i gdynianki w tej drugiej części spotkania nie potrafią trafić do kosza. (33:34)

23:43
    Po przechwycie szybka kontra i dwa punkty Schmidt. Czas dla szkoleniowca Basketu! (35:34)

24:19
    I jeszcze za dwa celnie Greene! (37:34)

24:58
    Niecelny rzut Bibrzyckiej, ale czujna pod koszem Wilson dobija! (37:36)

26:32
    Po dłuższej przerwie związanej z niecelnymi rzutami Greene wpada pod kosz i trafia za dwa! (39:36)

27:10
    Gdynianki w tej kwarcie nie istnieją, zresztą polkowiczanki też popełniają sporą ilośc błędów. (39:36)

27:19
    Są dwa punkty dla Basketu! Celnie Troina! (39:38)

28:33
    Jeszcze strata gospodyń. Szybka kontra rywalek i celnie Kotnis! Przyjezdne wracają na prowadzenie. (39:40)

28:53
    Majewska dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych! (41:40)

29:44
    A teraz strata gdynianek. Te jednak świetnie w obronie i polkowiczanki przekraczają 24 sekundy! (41:40)

29:59
    Jakubiuk przed ojcem kwarty raz celnie z linii rzutów wolnych. (41:41)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (41:41)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (41:41)

31:05
    Na początek czwartej kwarty sporo chaosu i niecelnych rzutów. Podobnie jak poprzednio. (41:41)

31:15
    Od celnej trójki rozpoczyna Bojović! (44:41)

32:03
    Jeszcze za dwa Majewska! (46:41)

32:05
    Poddenerwowany szkoleniowiec gości prosi o czas! (46:41)

33:05
    Po przerwie jeszcze raz Basket źle. To już nie ten sam zespół co w pierwszej połowie. (46:41)

33:12
    I od razu akcja gospodyń zakończona celnym rzutem Greene. (48:41)

34:00
    Jeszcze jedna strata gdynianek i kontra polkowiczanek. Spokojna akcja i Michael wpada pod kosz i trafia. (50:41)

34:40
    Faulowana Johnson. Dwa osobiste dla niej. (50:41)

34:40
    Dwa razy źle! (50:41)

35:00
    A teraz dwa wolne dla Greene wskutek przewinienia. (50:41)

35:00
    Ani razu celnie! (50:41)

35:24
    Pierwsze punkty dla Basketu w tej kwarcie! Dwa punkty Wilson. (50:43)

36:00
    Strata polkowiczanek i czas dla szkoleniowca gospodyń! (50:43)

37:30
    Po przerwie strata gdynianek i długa akcja polkowiczanek. Cztery niecelne rzuty, ale potem jeszcze zbiórka Michael i ta za dwa wpadając pod kosz! (52:43)

37:43
    A Basket traci piłkę w ataku wskutek niecelnego podania Skerović! (52:43)

38:27
    Jeszcze trojka Bojović. Tu już chyba pozamiatane! (55:43)

38:45
    Jeszcze raz niecelnie gdynianki. Coś koszykarki Basketu nie mogą złapać rytmu... (55:43)

39:38
    I za dwa celnie Bojović! (57:43)

39:54
    Jeszcze Wilson trafia! (57:45)

39:59
    Równo z syreną Schmidt spod kosza! (59:45)

Koniec meczu. (59:45)

Gdynianki po świetnej pierwszej połowie, w drugiej rzuciły jedynie 11 punktów! To był gwóźdź do trumny dla Basketu. Polkowiczanki za to zagrały równo. Zdecydowanie mniej popełniały błędów i to one wygrywają to spotkanie,

Polkowice: Stankiewicz 6, Schmidt 6, Bojović 16, Michael 10, Greene 6– Bucyk, Gala 2, Majewska 13, Nowacka 0, Kaczmarska 0

Basket Gdynia: Skerović 2, M. Bibrzycka 0, A. Bibrzycka 1, Johnson 8, Wilson 13 – Kotnis 12, Suknarowska 0, Podgórna 0, Rembiszewska 0, Jakubiuk 3, Troina 6 (19:32:52)

Piotr Grabowski

CCC Polkowice: Stankiewicz, Schmidt, Bojović, Michael, Greene – Bucyk, Gala, Majewska, Nowacka, Kaczmarska
    Basket Gdynia: Skerović, M. Bibrzycka, A. Bibrzycka, Johnson, Wilson – Kotnis, Suknarowska, Podgórna, Rembiszewska, Jakubiuk, Troina,
    KWarty: 12:19, 19:15, 10:7, 18:4