Okocimski – Stal S. W. 1:0 (koniec) | Siarka T. – Polonia B. 2:1 (koniec) | Wisła Pu. – Olimpia Z. 1:2 (koniec)
Stal M. – GKS T. 1:0 (koniec) | Kotwica – Raków 3:5 (koniec)
Okocimski Brzesko
1:0 (1:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 14.11.2015, 13:00 • Stadion ul. Okocimska (Brzesko) • 2. Liga • Runda 17

Dziękuje bardzo za spędzenie ze mną dwóch godzin i zapraszam na resztę spotkań w dniu dzisiejszym na lajfy.com (15:04:20)

Ciężko podsumować spotkanie, w którym w zasadzie mieliśmy mało okazji do zdobycia bramki. Gra zarówno jednej i drugiej drużyny pozostawiała wiele do życzenia. Przed trenerami zarówno Okocimskiego jak i Stali czeka ciężki ból głowy, bo muszą w następnym meczu poprawić grę swoich ekip.

Po ostatnim gwizdku sędziego mieliśmy małe spięcie pomiędzy obiema drużynami, ale szybko zostało wszystko wyjaśnione i obyło się bez kar indywidudalnych.

90+6

90+5
    Lewiński i Wietecha zbyt ostro się przepychają w polu karnym rywali i otrzymali po żółtej kartce.

90+5
    Róg dla Stali w pole karne pobiegł Wietecha.

90+4
    Jednak jeszcze szansę będą mieli goście tym razem z rzutu wolnego blisko narożnika pola karnego.

90+4
    Na sam koniec spotkania mamy jeszcze róg dla Stali.

90+2
    Stelmach został ukarany żółtą kartką za przerwanie dobrze zapowiadającej się kontry rywali.

90
    Sędzia dolicza dodatkowe trzy minuty.

90
    Rzut wolny dla Stali i podobnie źle wykonany. Od bramki wznowi golkiper Okocimskiego.

88
    Podanie przed polem karnym otrzymał gracz Stali, który zbyt długo nie mógł zdecydować się na strzał, a gdy to poczynił jego uderzenie zablokował skutecznie defensor miejscowych.

87
    Rzut rożny dla gospodarzy, którzy z wiadomych względów nie śpieszy się ze wznowieniem gry.

86
    To była piłka chyba na wagę remisu w tym meczu! Dośrodkowanie w pole karne otrzymuje przez nikogo nie kryty Mikołajczak i fatalnie przestrzela z około pięciu metrów!

85
    Kontra wykonaniu gospodarzy i niezłym strzałem popisuje się Białkowski, a jeszcze lepszą obroną Wietecha!

84
    Zmiana w drużynie Can-Pack Okocimski Brzesko: z boiska schodzi Kurzywilik, na boisku pojawia się Baran.

83
    Walka o górną piłkę przed polem karnym gospodarzy i fauluje Płonka.

81
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Wawrzyński, na boisku pojawia się Stelmach.

80
    Piłka po wrzutce z rzutu wolnego Jabłońskiego nie przechodzi pierwszego zawodnika i przy piłce gracze z Brzeska.

79
    Na około siedemnastym metrze faulowany Mikołajczak i mamy rzut wolny dla gości z lewej strony boiska.

78
    Zagranie podcinką w pole karne do Płonki, który jest na spalonym.

76
    Płonka za próbę wymuszenia rzutu karnego "zarabia" żótłą kartkę.

75
    Świetnie sytuację wypracował wprowadzony przed momentem Paweł Giel, który podał do swojego kolegi, a ten odegrał do wbiegającego Płonki, który próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie dal się nabrać.

73
    Zmiana w drużynie Can-Pack Okocimski Brzesko: z boiska schodzi Pyciak, na boisku pojawia się Białkowski.

71
    Faulowany na trzydziestym metrze Giel. Szybko wznowili gracze przyjezdnych.

70
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Mistrzyk.

69
    Odebranie piłki przez Kachniarza na około 25. metrze i strzał Oziębały ląduje wysoko nad bramką Kozioła.

67
    Zmiana w drużynie Can-Pack Okocimski Brzesko: z boiska schodzi Janik, na boisku pojawia się Yavorskyy.

65
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Łanucha, na boisku pojawia się Giel.

64
    Futbolówka po rzucie wolnym zostaje wybita na połowę gości, którzy spróbują coś skonstruować i zagrozić bramce Kozioła.

63
    Janik ukarany żółtą kartką i mamy stały fragment gry dla Stali.

62
    Naprawdę ciężko komentuje się spotkanie, w której żadna z ekip nie potrafi wymienić prostych podań nie mówiąc już o graniu długich zagrań.

60
    Zbyt mocne podanie i wzrokiem pozwala Wietecha by piłka opuściła boisko.

59
    Kachniarz ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska i przerwanie kontry rywali.

57
    Goście bardzo chaotycznie tworzą ataki, nie potrafią skonstruować prostego ataku pozycyjnego bądź wrzucić choćby w pole karne Okocimskiego by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie.

55
    Spore zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Stali ostatecznie do piłki dochodzi gracz Okocimskiego, którego skutecznie zablokował podopieczny Jaromira Wieprzęcia.

54
    Po rzucie wolnym czas na rzut rożny dla Okocimskiego.

54
    Rzut wolny dla "Piwoszy" z około szesnastego metra z prawej strony boiska

53
    Dośrodkowanie do nie wiadomo kogo pewnie wyłapuje na jedenastym metrze Kozioł.

51
    Wysoki wrzut piłki z autu w pole karne gospodarzy w kierunku Płonki, lecz uprzedzają go obrońcy miejscowych.

49
    Rzut rożny dla gospodarzy i sytuację w polu karnym wyjaśnia Bartkiewicz wybiciem głową poza obręb własnej szesnastki.

48
    Rzut wolny na trzydziestym metrze od bramki Stali dla "Piwoszy".

46
    Zbyt mocne podanie do Wojcieszyńskiego wyłapuje na granicy pola karnego golkiper Stali.

46
    Od środka rozpoczęli gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Kantor, na boisku pojawia się Oziębała.

46

Przed rozpoczęciem drugiej polowy spotkania mamy minutę ciszy dla zmarłych w atakach terrorystycznych we Francji w dniu wczorajszym.

Koniec pierwszej połowy spotkania, w której obejrzeliśmy tylko jedną bramkę. Zarówno gra jednej jak i drugiej drużyny pozostawia wiele do życzenia. Ważnym faktem w pierwszej części była czerwona kartka w doliczonym czasie gry dla Glushki, która wpłynie zapewne na grę gospodarzy w drugiej części meczu, którzy skupią zapewne na obronie wyniku.

45+5

45+4
    Rzut wolny dla Stali sprzed pola karnego Okocimskiego.

45+3
    Niepoważny faul zawodnika gospodarzy w środkowej strefie boiska, który mógł narazić zawodnika Stali na kontuzje. Sędzia pokazuje najniższy wymiar kary, czyli żółtą kartką i w konsekwencji Glushko osłabia swój zespół jeszcze w pierwszej połowie.

45+1
    Kowalski dobrze zgasił górną piłkę po czym przebiegł z nią kilkanaście metrów i zagrał na bliższy słupek do wbiegającego Płonki, który jest spóźniony i próbuje strzelać wślizgiem.

44
    Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie, a Stal nawet nie próbuje zagrać wyżej i próbować zmusić rywala do błędu.

42
    Krosowe zagranie do Kantora, który przyjmuje piłkę tuż przy narożniku pola karnego i decyduje się na dośrodkowanie, którego może lepiej nie skomentujemy.

41
    Przed własnym polem karnym musiał interweniować golkiper Stali i robi to skutecznie.

40
    Rzut rożny bez konsekwencji i od bramki grę wznowił Wietecha.

38
    Wrzutka w pole karne z lewej strony boiska i Wawrzyński wślizgiem wybija na róg.

37
    Podanie do nikogo Kachniarza i od bramki grę wznowią gospodarze.

36
    Chwilowa przerwa w grze, bo gracz gospodarzy potrzebuje pomocy medycznej, która jest mu już udzielana poza boiskiem.

34
    Rzut wolny pośredni dla Stali i strzał Łanuchy z około 25. metra w środek bramki chwyta golkiper "Piwoszy".

33
    Strzelec bramki wpisuje się teraz na listę osób ukaranych żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

32
    Rewelacyjna kontra gospodarzy i wychodzą dwóch na jednego, ale prostopadłe podanie jest minimalnie za wczesne i Pyciak znalazł się na ofsajdzie.

31
    Długa piłka w pole karne gości i pewnie wyłapuje futbolówkę Wietecha.

30
    Mikołajczak fauluje rywala na środku boiska.

29
    Faul w ataku Płonki przed polem karnym rywali.

28
    Faulowany gracz gości wyprowadzający kontrę i zamiast sędzia za ten faul pokazać graczowi "Piwoszy" żółtą kartkę zdecydował się na ostrą reprymendę.

27
    Chwilowa przerwa w grze ze względu na jakiś uraz gracza Stali, lecz wszystko wraca do normy i możemy kontynuować grę.

25
    Gospodarze rozklepali w dziecinny sposób obrońców Stali, jednak na ich szczęście gracz miejscowych był na pozycji spalonej.

24
    Glushko próbował odebrać piłkę rywalowi i został ukarany za ostre wejście żółtą kartką.

22
    Za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartką został ukarany Paweł Pyciak.

20
    W pole karne z piłką wbiegł Płonka i próbował zgrania wzdłuż piątego metra, ale skutecznie wślizgiem na róg wybił defensor gospodarzy.

19
    Zbyt wysoko uniesiona noga Kantora przy próbie odebrania piłki w ataku i sędzia po raz ostatni upomina gracza gości.

18
    Glushko otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i w ostatniej chwili zablokował ukraińskiego zawodnika obrońca Stali. Piłka trafia w boczną siatkę i mamy rzut rożny dla Okocimskiego.

17
    Zablokowana centra Jabłońskiego z prawej strony boiska wpada bez mniejszych problemów w ręce golkipera "Piwoszy".

16
    Faulowany Łanucha przy próbie wyprowadzenia piłki sprzed własnego pola karnego.

15
    Od wrzutu z autu na wysokości pola karnego gości wznowią gracze z Brzeska.

13
    Sporo niedokładnej gry wykonaniu obu ekip w strefie środkowej. Zarówno jedni jak i drudzy nie potrafią wymienić dwóch, trzech podań między soba.

11
    Centra w pole karne z rzutu wolnego i obrońca gości wyjaśnia wybiciem futbolówki na aut.

10
    Kowalski fauluje w okolicach czterdziestego metra i póki co bez konsekwencji w postaci kartki.

9
    Od środka rozpoczęli zawodnicy Stali.

8
    Gol dla Brzeska!
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska i piłkę z najbliższej odległości umieszcza w bramce RADOSŁAW JACEK.

7
    Dalekie zagranie piłki pod pole karne "Piwoszy" w kierunku wysuniętego Płonki pewnie wychwytuje Kozioł.

6
    Po rzucie rożnym dla miejscowych sytuację we własnym polu karnym wyjaśniają podopieczni Jaromira Wieprzęcia.

5
    Niedokładne podania gracza gospodarzy pewnie chwyta Wietecha.

4
    Prostopadłe podanie do Plonki skutecznie przecina defensor Okocimskiego.

3
    Zbyt lekki strzał zawodnika gości chwyta pewnie Kozioł.

2
    Rzut wolny dla Stali z około 25. metra. Piłka zostawiona Mateuszowi Kantorowi.

1
    Stal gra w dniu dzisiejszym w nietypowych strojach biało-czarnych, z kolei gospodarze występują w zielono-białych strojach.

1

Właśnie w tym momencie obie ekipy pojawią się na płycie głównej boiska. Tłumów na stadionie niestety nie ma.

Can-Pack Okocimski Brzesko: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Kurzywilik, Lewiński, Wojcieszyński, Janik, Pyciak, Glushko

Rezerwowi: Jurkiewicz, Baran, Dziadzio,Yavorskyy, Białkowski, Bryła, Ślęczka

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wawrzyński, Jabłoński, Kantor, Kachniarz, Bartkiewicz, Łanucha, Kowalski, Płonka, Mikołajczak, Bogacz

Rezerwowi: Drzymała, Mistrzyk, Wrona, Przezak, Stelmach, Giel, Oziębała

Sędziowie: Dominik Pasek (Legnica).

Na spotkanie zapraszam wszystkich na godzinę 13:00, kiedy to podam oficjalne składy obu ekip.

Faworytem spotkania mimo wszystko wydają się minimalnie goście, którzy w tym sezonie prezentują zdecydowanie bardziej wyrównaną formę, jednak wiemy doskonale, że mecze pomiędzy obiema drużynami zazwyczaj są bardzo wyrównane i tym razem o zwycięstwie może przesądzić jedna bramka.

Historia spotkań obu ekip:

Okocimski KS Brzesko: 2
    Remisy: 2
    Stal Stalowa Wola 2

Niezwykle ciekawe było ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Wówczas do 22 minuty gospodarze prowadzili 2-0. Po zmianie stron hattrickiem popisał się Łukasz Sekulski i na prowadzeniu byli goście 3-2, ale ostatni cios należał do gospodarzy i na dziesięć minut przed końcem szansę na zgarnięcie pełnej puli odebrał Stali odebrał Taras Yavorskiy i obie ekipy musiały podzielić się punktami.

Stal Stalowa Wola znajduje się obecnie w górnej części tabeli. Na swoim koncie mają 27 punktów i do liderującej Stali Mielec tracą aktualnie 7 oczek. W poprzedniej kolejce zielono-czarni rozgrywali swój mecz na Hutniczej 15, gdzie pokonali z walczącą o utrzymanie Kotwice Kołobrzeg 3-0. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia z kolei przegrali przed dwoma tygodniami z Legionovią 2-0 grając całą połowę spotkania jednego zawodnika więcej przerywając wówczas serię dziesięciu spotkań bez porażki.

Okocimski KS Brzesko po rozegraniu siedemnastu spotkań zajmują dwunastą pozycję z dorobkiem 19 oczek. W ostatnim spotkaniu podejmowali na wyjeździe Znicz Pruszków i przegrali po bramce Macieja Mysiaka 1-0. Na własnym stadionie ostatni pojedynek rozgrywali przed dwoma tygodniami, kiedy to w derbach regionu pokonali Puszcze Niepołomice 2-0. Nad strefą spadkową mają zaledwie dwa punkty przewagi, więc ich sytuacja w tej chwili jest mało stabilna.

Przed nami ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Na stadionie w Brzesku miejscowy Okocimski podejmie Stal Stalową Wolę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.