BATE – Bayer 1:1 (koniec) | Zenit – Valencia 2:0 (koniec) | FC Barcelona – AS Roma 6:1 (koniec)
Arsenal – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Bayern – Olympiakos 4:0 (koniec) | Porto – Dynamo Kij. 0:2 (koniec)
Maccabi T.A. – Chelsea 0:4 (koniec) | Lyon – Gent 1:2 (koniec)
BATE Borysów
1:1 (1:0)
Bayer Leverkusen
Wtorek 24.11.2015, 18:00 • Borisov Arena, Borysów. • Liga Mistrzów UEFA • Grupa E

Po dłuższej przerwie spowodowanej rozgrywkami międzynarodowymi wracamy do elitarnej Ligi Mistrzów. Piątą kolejkę spotkań grupowych rozpocznie starcie BATE Borysów z Bayerem Leverkusen.

Rywalizacja w grupie E jest nadal zacięta. Zdecydowanie pierwsze miejsce ma FC Barcelona, która prowadzi z 10 punktami. Jednak trwa bardzo interesująca walka o drugą pozycję. Obecnie Roma jest wiceliderem z pięcioma punktami, ale tuż za nimi z punktem straty jest Bayer. Na ostatniej pozycji znajduje się BATE, ale mają zdobyte trzy punkty i liczą się w możliwości awansu do fazy grupowej.

W pierwszej kolejce te dwie drużyny zmierzyły się ze sobą na BayArena. 16 września wygrał pewnie niemiecki zespół 4:1. Dwie bramki zdobył Hakan Çalhanoğlu, po jednym trafieniu dodał Javier Hernandez i Admir Mehmedi. Honorową bramkę dla Borysowa strzelił Milunović.
    Bramki ze pierwszego spotkania między tymi drużynami

BATE Borysów na swoim stadionie rozegrało dwa spotkania. Przegrali z FC Barceloną 0:2, ale i wygrali w bardzo dobrym stylu z Romą 3:2. I to drugie spotkanie jest dla nich odniesieniem do wtorkowego meczu, jak należy zagrać. Leverkusen, za to ma wyraźny problem na wyjazdach. Dotychczas dwukrotnie polegli. Jednak ich mocną stroną jest ostatnio forma Javiera Hernandeza, który trafiał w ostatnich swoich siedmiu występach.

Obie drużyny mają, o co grać! Gra na remis może przynieść zgubny efekt, gdyż przy zwycięstwie Romy w równoległym spotkaniu, to Włosi znajdą się w fazie grupowej. Także każda drużyna jest zainteresowana pełną pulą. Lajfy.com serdecznie zapraszają na relację live z tego spotkania grupy E Ligi Mistrzów.

BATE Borysów: Czernik – Žavnerčik, D. Poljakov, N. Milunović, Mladenović – A. Wołodko (C), Jabłonskij, Hleb – Ryas, Mozolevski, Gordejčuk.
    Rezerwowi: Soroko – Jevtić, Dubra, Aleksijewicz, Nikolić, Karnickij, M. Wołodko.

Bayer 04 Leverkusen: Leno (C) – Donati, Tah, Ramalho, Wendell – Kramer, Kampl – Bellarabi, Çalhanoğlu, Mehmedi – J. Hernández.
    Rezerwowi: Krešić, Yelldell – Boenisch, Brandt, Frey, Ryu, Jurczenko..

Prawie 13 tysięcy widzów dziś na stadionie BATE.

1

2
    Gol dla BATE!
    Ależ początek gospodarzy! Wołodko podaje w okolice pola karnego do MIKCHAIŁA GORDEJCUKA, który zaliczył jeszcze trzy kontakty z piłką przed oddaniem strzału. Uderzenie zmierzało w środek bramki, ale Leno popełnia błąd i przepuszcza niespodziewanie piłkę.
    2. Michajl Gordejčuk (BAT)
    2. Michajl GORDEJČUK - 1:0

4
    W drobnym szoku piłkarze gości, mają teraz problem z wymianą nawet kilku podań.

5
    Para stoperów Poljakov i Milunović dobrze zatrzymują próbę zagrania do Hernandeza.

6
    Wraca Mladenović i przerywa wrzutkę Donatiego.

7
    Rzut rożny dla Bayeru. Piłka trafia do Ramalho, ale jego strzał zostaje zablokowany, a potem sędzia dopatrzył się faulu Taha.

8
    Gordejcuk otrzymuje pierwszą żółtą kartkę za uderzenie łokciem Donatiego w walce powietrznej.

10
    Dobrze w pierwszych minutach wygląda defensywy BATE. Nie pozwalają rozwinąć skrzydeł gościom.

12
    Świetnie kolejną próbę zaczepną Bayeru przerywa dobrze ustawiony Jabłonskij.

13
    Przegrywają raz za razem pojedynki jeden na jednego w bocznych strefach gracze niemieckiej drużyny.

14
    Calhanoglu oddaje strzał z dystansu, który w żaden sposób nie mógł zagrozić Czernikowi.

16
    Milunović przesadził z siłą długiego podania i futbolówkę przejmuje Leno.

17
    Gościom udało się wywalczyć drugi rzut rożny za sprawą rajdu Mehmiediego.

18
    Calhanoglu wrzuca na głowę Ramalho. Brazylijczyk oddaje strzał, ale był zbyt odchylony, aby stworzyć nim zagrożenie.

20
    Bellarabi zahaczył rywala podczas dobrze zapowiadającej się kontry Leverkusen.

21
    Tah wykorzystuje swoją szybkość i spokojnie zabiera piłkę Mozolevskiemu.

23
    Dobry pressing na połowie rywala zastosowali gospodarze. Jednak po przejęciu cofnęli grę na własną połowę.

24
    Hleb kapitalnie minął Kramera, lecz momentalnie po tym zwodzie został podwojony i musiał wycofać się z akcją.

25
    Mladenović centruje z rzutu wolnego. Przerywa to dośrodkowanie gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu ofensywnego Wołodko.

27
    Dwójkowa akcja Bellarabiego z Mehmedim zakończona bardzo niecelnym strzałem tego drugiego.

29
    Dobre zawody rozgrywa Hleb, który daje spokój BATE, a także umiejętnie rozdziela podania.

30
    Hleb ukarany żółtym kartonikiem za nadepnięcie Wendella.

31
    Bellarabi pokusił się o próbę strzału. Naprawdę sporo zabrakło do światła bramki BATE.

33
    Poljakov przerywa groźną wrzutkę Hernandeza, szansa na kontrę.

34
    Kampl przerywa taktycznym faulem kontrę gospodarzy podcinając Hleba. Zasłużona kara w postaci kartki dla Słoweńca.

35
    Podania:
    BATE 71 – 216 Bayer.

36
    Jabłonskij podjął ryzyko, wszedł wślizgiem z tyłu i zrobił to bardzo czysto. Tym samym przerywa kolejną próbę podejścia pod bramkę Czernika.

37
    Donati miał trochę miejsca na prawej stronie. Włoch za mocno podał górą, gdyż przerzucił piłkę na drugą stronę.

38
    Mehmedi pokazuje dziś największą aktywność. Oddaje po raz kolejny strzał, jednakże ponownie jest on wyraźnie chybiony.

40
    Trafiony przypadkowo Mozolevski po strzale z 30 metra Ryasa.

41
    Mehmedi wpadł w pole karne. Zdołał mimo obecności dwóch rywali zgrać do środka. Hernandez nie sięgnął tego podania.

42
    Hernandez pada w polu karnym po kontakcie z Milunoviciem. Sędzia nic nie gwiżdże. Od piątego metra zacznie Czernik. Wątpliwa decyzja arbitra.

43
    Zepchnął Bayer do głębszej defensywy BATE. Mehmedi minął jednego z rywali i oddał strzał z prawej nogi. Teraz już niewiele zabrakło do słupka bramki gospodarzy.

44
    Hernandez nie wykorzystuje znakomitej sytuacji! Mehmedi kapitalnie dograł wzdłuż bramki do Meksykanina, który z piątego metra trafił tylko w nogę golkipera Czernika.
    44. Javier Hernández (LEV)

45
    45. Javier Hernández (LEV)

BATE mimo ostatnich gorszych pięciu minut kontroluje spotkanie. Szybko strzelona bramki pozwoliła im skupić się na przerywaniu akcji Bayeru. Można przyznać, że wychodzi to bardzo dobrze. Niemiecki zespół miał spore problemy z minięciem 20 metra, a gdy już oddawał strzały to były one bardzo niecelne. Po pierwszych 45 minutach to białoruska ekipa jest bliżej zainkasowania trzech punktów.

46

46
    BATE dokonało zmiany w przerwie spotkania. Na drugie czterdzieści pięć minut wszedł Maksim Wołodko w miejsce Aleksieja Ryasa.

47
    Chicarito pociągnął atak kilkanaście metrów od bramki. Zdecydował się na strzał, który minął zdecydowanie słupek drużyny przeciwnej.
    47. Hakan Çalhanoğlu (LEV)

48
    Zaczyna się nielubiana część gry dla białoruskiej drużyny. W tej edycji Ligi Mistrzów nie zdobyli oni w drugiej połowie żadnej bramki.

49
    Mehmedi na długi słupek do Bellarabiego, który dobrze złożył się do woleja. Bardzo dobrze ustawiony Czernik wyłapuje ten strzał Niemca.
    49. Hakan Çalhanoğlu (LEV)

51
    Bellarabi strzela płasko, po rykoszecie, wprost w "koszyczek" Czernika.

52
    Kramer nabiera się na prosty zwód Żavnercika i jest zmuszony faulować przy bocznej linii.

53
    Popis Bellarabiego! Świetnie przeszedł przez pół boiska i w ostatniej fazie akcji został zablokowany.

54
    Dobrze bity rzut rożny dla Bayeru strącą w stronę bramkarza Ramalho.

55
    Jeszcze jeden korner dla gości. Teraz już został źle rozegrany ten fragmenty gry przez Calhanoglu.

56
    Mądrze gospodarze pod faul po odzyskaniu piłki. Wołodko był tym, który wymusił przewinienie.

57
    Calhanoglu zagrywa na lewą stronę pola karnego do Mehmediego, który oddaje techniczny strzał z pierwszej piłki w środek bramki.

59
    Pierwszy wypad gospodarzy w pole karne. Hleb umiejętnie wprowadził w pole karne Aliaksandra Wołodko. Jemu już zabrakło wsparcia kolegów i w konsekwencji stracił futbolówkę.

60
    Wendell płasko w pole karne. Poljakov bezpiecznie wybija na róg.

61
    Calhanoglu dogrywa z korneru na krótki słupek. Piłka trafia pod nogi Wołodko, który ekspediuje ją na połowę rywala.

62
    Poljakov otrzymuje żółtą kartkę za faul w środkowej części boiska na Hernandezie.

64
    Dośrodkowanie Bellarabiego z prawego skrzydła nie znajduje adresata. Bayer przejął całkowicie inicjatywę.

65
    Wendell z Tahem świetnie zawęzili pole uniemożliwiając wyprowadzenie kontry przez białoruską drużynę.

67
    Gol dla Bayeru!
    Zamknęli we własnym polu karnym gospodarze gracze Bayeru. Podanie w prawy sektor pola karnego otrzymał ADMIR MEHMEDI, który od razu zagrał wzdłuż bramki. Jednak piłka ku zaskoczeniu golkipera BATE wpadła niespodziewanie przy długim słupku do bramki.
    67. Admir Mehmedi (LEV)
    67. Admir MEHMEDI - 1:1

69
    Cała jedenastka gospodarzy na własnej połowie. Leverkusen chce szybko podwyższyć wynik.

70
    Następny rzut rożny dla gości. Sprytnie podstawił się pod rywala Jabłonskij i sędzia odgwizdał przewinienie.

71
    Posiadanie piłki:
    63%-37% dla Bayeru.

72
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Aljaxandr Hleb, na boisku pojawia się Aleksandr Karnickij.

74
    Warto dodać, że to już czwarta bramka Mehmediego w tej edycji Ligi Mistrzów.

75
    Za wysoko unosi nogę Ramalho po centrze z rzutu wolnego i zacznie Czernik.

76
    Chwilę tylko nacieszyli się piłką gospodarze i zmuszeni byli do wybicia na rzut rożny. Na ich szczęście nic z niego nie wynikło.

77
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Julian Brandt.
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Aleksandr Wołodko, na boisku pojawia się Nemanja Nikolić.

78
    Druga żółta kartka dla gości. Otrzymuję ją Wendell.

79
    W miarę dobrze rozegrany rzut wolny dla BATE. Piłka wycofana na przedpole trafia do Nikolicia. Ten mocno odchylony przestrzelił nad poprzeczką.

81
    Mehmedi dobrze przedarł się lewą stroną i wypracował rzut wolny dla Bayeru.

82
    Brandt posyła centrę ze stałego fragmentu gry w okolice jedenastego metra. Głową niebezpieczeństwo oddala Mladenović.

83
    Nieczysty strzał Bellarabiego z okolicy 30 metra. Często dziś próbuje Niemiec z dystansu, lecz jego celownik jest dziś mocno rozregulowany.

84
    Donati trafiony przypadkowo w twarz przez Wołodko. Sędzia wyciąga żółty kartonik dla Białorusina.

85
    Ogromny tłok w polu karnym BATE po dośrodkowaniu Donatiego, brakuje miejsca na oddanie strzału. Futbolówka wraca w środkową cześć boiska.

87
    Dobra interwencja Czernika po prostopadłym podaniu wzdłuż bramki od Bellarabiego.

88
    Schodzi z boiska zmęczony Mehmedi. Szybko za niego wbiega na boisko Jurczenko.

89
    Zrywa się doping dla gospodarzy. Kibice wierzą, że karta się odwróci i ich drużyna stworzy udany kontratak.

90
    Doliczone zostają trzy minuty.

90+1
    Jurczenko dostał dobre podanie w pole karne. Bez namysłu uderzył, mając piłkę meczową na nodze, lecz świetnie zablokował ten strzał Nikolić.

90+2
    Jeszcze kartka pod koniec dla Donatiego za faul taktyczny.

90+3

Podział punktów na Białorusi na początek piątej kolejki Ligi Mistrzów. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando gości, którzy całkowicie zdominowali rywala. Bayer grzeszył jednak sporą nieskutecznością i dlatego zdołał jedynie wyrównać. Remis w tym przypadku nie zadowala żadnej z drużyny. Dodatkowo muszą oni bacznie śledzić mecz Barcelony z Romą, gdyż w przypadku wygrany Włochów, obie ekipy żegnają się całkowicie z możliwością awansu do fazy pucharowej.

Dziękuję swoją skromną osobą za czas spędzony ze mną podczas tej relacji. Równocześnie zapraszam na pozostałe spotkania Ligi Mistrzów w Lajfy.com. (20:01:53)

Adrian Trawicki

Gole: 2. Gordejčuk – 67. Mehmedi

Kartki:   8. Gordejčuk (BAT), 30. Hleb (BAT), 62. D. Poljakov (BAT), 84. M. Wołodko (BAT) – 34. Kampl (LEV), 78. Wendell (LEV), 90+2. Donati (LEV)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 1:8. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 0:7. Spalone: 1:1. Foule: 10:16.
    BATE Borysów: Czernik – Žavnerčik, D. Poljakov, N. Milunović, Mladenović – A. Wołodko (C) (77. Nikolić), Jabłonskij, Hleb (72. Karnickij) – Ryas (46. M. Wołodko), Mozolevski, Gordejčuk.
    Zmiany: Soroko – Jevtić, Dubra, Aleksijewicz, Nikolić, Karnickij, M. Wołodko.

Bayer Leverkusen: Leno (C) – Donati, Tah, Ramalho, Wendell – Kramer, Kampl – Bellarabi, Çalhanoğlu (77. Brandt), Mehmedi (88. Jurczenko) – J. Hernández.
    Zmiany: Krešić, Yelldell – Boenisch, Brandt, Frey, Ryu, Jurczenko.

Sędziowie: Turpin – Cano, Danos.