0
21 21 21
Wtorek 24.11.2015, 18:00 • Ergo Arena, Sopot • Liga Mistrzyń • 3. runda

0:0
    Pewna wygrana wicemistrzyń Polski! Co ciekawe, wygrały trzy sety w tym samym stosunku. Bardzo równo grały cale spotkanie. Świetna gra blokiem, w ataku, a do tego jeszcze lepsza zagrywka. Oby więcej takich dobrych pojedynków. To zwycięstwo jest istotne w walce o awans do kolejnej rundy. Atomówki są blisko! (19:31:32)

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Kaczorowska kończy to spotkanie bardzo pewnym atakiem!

24:21
    Jeszcze przyjezdne nie rezygnują. Pewne uderzenie po skosie Rousseaux.

24:20
    Piłka meczowa po kapitalnym bloku Mai Tokarskiej! Świetny mecz blokiem sopocianek!

23:20
    Przepiękny atak Kasi Zaroślińskiej po przekątnej!

22:20
    Wyblok Atomówek. Piłka wraca na stronę rywalek, któe przy drugim ataku udanie.

22:19
    Świetny blok duetu (po raz czwarty już!) Efimienko do pary z Zaroślińską i jeszcze jeden czas dla szkoleniowca Novary!

21:19
    Skutecznie z obejścia atakuje Giuggi.

21:18
    Ale teraz myli się w polu zagrywki.

20:18
    Po przerwie bardzo pewny atak Samanty Fabris.

20:17
    Kapitalna zagrywka Tokarskiej! As serwisowy Mai i o przerwę prosi trener drużyny gości.

19:17
    Po świetnej akcji w obronie Zaroślińskiej, kompletnie pogubione rywalki przy rozegraniu wpadają w siatkę.

18:17
    Fenomenalny atak po bloku rywalek w wykonaniu Balkestein.

17:17
    Niestety teraz w polu zagrywki myli się Klaudia Kaczorowska.

17:16
    Nie kończy Kaczorowska, a przy drugiej akcji nie kończymy kontry. Za chwilę kapitalnym blokiem popisuje się Maja Tokarska!

16:16
    Nieskończony atak z obejścia Tokarskiej. Po chwili Maja popisuje się obroną, ale Zaroślińska nie kończy. Odpowiedź przyjezdnych i Cruz nabija na blok a piłka na aucie!

16:15
    Po przerwie punktowy atak Fabris. To chyba najjaśniejszy punkt w zespole Novary na tę chwilę.

16:14
    Nie kończy Zaroślińska, ale za to jest blok Tokarskiej i Kaczorowskiej! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodyń!

15:14
    Fabris przy ataku z drugiej linii trafia w 9 metr.

15:13
    Jeszcze raz bardzo pewnie na środku siatki zachowuje się Zuza Efimienko.

14:13
    Rousseaux obija ręce bloku sopocianek.

14:12
    Jeszcze jedna kontra Atomówek. Tym razem Zaroślińska obija blok na skrzydle!

13:12
    Bardzo pewnie na środku zachowuje się Efimienko. Trafia w sam narożnik.

12:12
    Fabris atakuje z drugiej linii i ze środka i przeciska się przez blok.

12:11
    Do tego jeszcze Danica Radenković punktuje zagrywką!

11:11
    Tym razem Fabris atakuje bez bloku w aut i mamy remis!

10:11
    Minimalnie autowa zagrywka Fabris. Włoszki protestują, ale sędzia nieugięty.

9:11
    Dwukrotnie świetnie w defensywie sopocianki. Na sam koniec jednak udana kiwka nad blokiem Cruz.

9:10
    Wygrana walka na siatce o piłkę Radenković.

8:10
    Fabris w odpowiedzi atakuje nie do obrony.

8:9
    Udana kiwka w wykonaniu Kasi Zaroślińskiej!

7:9
    Niestety teraz Smoku myli się w polu zagrywki.

7:8
    Potężne uderzenie po przekątnej w wykonaniu Zaroślińskiej!

6:8
    Jeszcze jedna kontra sopocianek, jednak nieskończona. Rozegranie po drugiej stronie do Rousseaux, która atakuje nie do obrony po ostrym skosie i to przyjezdne prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

6:7
    Ale teraz bardzo pewny atak ze środka siatki w wykonaniu Zuzy Efimienko!

5:7
    Świetnie w obronie Durajczyk, jednak przy rozegraniu Kaczorowska zderzyła się z Radenković.

5:6
    Dosyć szczęśliwy atak Balkestein, która przeciska się przez blok i korzysta z nieporozumienia rywalek.

4:6
    Niepewne przyjęcie Atomówek. Te oddają za darmo. Tam kontra Novary i pewnie z obiegu uderza Giuggi. Czas dla Micelliego.

4:5
    Ajjj, zatrzymana blokiem na lewym skrzydle Kasia Zaroślińska!

4:4
    Troszkę zabrakło. Kapitalnie w obronie Radenković, ale czujna na siatce Giuggi atakuje na do obrony.

4:3
    Zerwany atak z drugiej linii w wykonaniu Fabris!

3:3
    Ale teraz autowa zagrywka w wykonaniu Samanty Fabris.

2:3
    Ależ długa akcja! Ponad 1,5 minut trwała wymiana ciosów! Kapitalna akcja, którą kończy Aurea Cruz pewnym atakiem!

2:2
    Ponownie odpowiada udanym atakiem Aurea Cruz.

2:1
    Z obejścia bardzo pewnie uderza Maja Tokarska!

1:1
    Cruz w odpowiedzi bardzo pewnie atakuje na skrzydle po rękach blokujących rywalek.

1:0
    Nieczyste rozegranie po stronie przyjezdnych.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

25:21
    Drugi set skończony.

25:21
    Fenomenalny atak po przekątnej w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej i sopocianki wygrywają także drugiego seta!

24:21
    Pierwsza setówka obroniona. Udany atak Giuggi.

24:20
    Tak samo w polu zagrywki myli się Fabris i mamy setball dla Atomówek!

23:20
    Po przerwie minimalnie autowa zagrywka w wykonaniu Radenković.

23:19
    Środkowa Novary przy ataku wpada w siatkę! Jeszcze jeden czas dla szkoleniowca przyjezdnych!

22:19
    Kapitalna kiwka nad blokiem Kasi Zaroślińskiej! Majstersztyk!

21:19
    Jeszcze do tego Balkestein zatrzymana blokiem i zaczyna się robić nerwowo.

21:18
    Za drugim razem bardzo pewnie atakuje po rękach blokujących sopocianek Fabris.

21:17
    Zza pleców, ale pewnie! Punktowy atak po skosie Balkestein.

20:17
    Jeszcze jedna kontra przyjezdnych zakończona udanym atakiem.

20:16
    Niestety teraz minimalnie autowa zagrywka w wykonaniu Kaczorowskiej.

20:15
    Ona jest dziś niezawodna! Zaroślińska jeszcze raz bardzo pewnie!

19:15
    Po przerwie atak po taśmie w wykonaniu Fabris, ale piłka w boisku.

19:14
    A teraz do tego kapitalny blok Tokarskiej i Kaczorowskiej! Czas dla przyjezdnych!

18:14
    Malesević przy kontrze atakuje na podwójnym bloku w aut! Ależ szczęście Atomówek!

17:14
    Fenomenalne uderzenie w wykonaniu Giuggi. Obejście i atak po ostrym skosie.

17:13
    Piłka rzucona przez jedną z zawodniczek gości przy próbie obrony.

16:13
    Po przerwie bardzo pewny atak ze środka i drugiej linii Cruz.

16:12
    Kontra Atomówek i Zaroślińska kiwa nad blokiem! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu sopocianek!

15:12
    Fenomenalny atak ze środka siatki w wykonaniu Zuzy Efimienko!

14:12
    Jeszcz jedna kontra Novary. Pewnie uderza Giuggi po rękach Zaroślińskiej. Czas dla zawodniczek Micelliego.

14:11
    Uderzenie po ostrym skosie w wykonaniu Rousseaux.

14:10
    Z wysokiej piłki nad blokiem uderza nie do obrony! Świetny atak Balkestein.

13:10
    Tym razem Kasia Zaroślińska zatrzymana blokiem przez dwie rywalki.

13:9
    W odpowiedzi po skosie obok bloku udanie atakuje Cruz.

13:8
    Z obejścia po raz kolejny bardzo pewnie uderza Maja Tokarska! Po skosie idealnie w linię.

12:8
    Tym razem przyjezdne bardzo pewnie na środku siatki. Sara Bonifacio nie daje nam najmniejszych szans.

12:7
    Kapitalny blok na skrzydle Balkestein i Tokarskiej!

11:7
    Kiwka Radenković nieudana. Atomówki drugiej akcji też nie kończą, ale po chwili świetną obroną popisuje się Durajczyk. Rozegranie do Zaroślińskiej, a ta po prostej!

10:7
    Tak samo mylą się sopocianki. Zaroślińska obija siatkę.

10:6
    Minimalnie autowa zagrywka w wykonaniu Fabris.

9:6
    Nieudany atak gospodyń. Kontra rywalek i Fabris nie daje nam najmniejszych szans.

9:5
    Ale teraz jeszcze raz udanie Aurea Cruz.

9:4
    Zaroślińska pewnie o blok i piłka na aucie!

8:4
    Świetnie w defensywie Durajczyk, ale obrona na drugą stronę. Jeszcze jedna szansa na atak dla przyjezdnych i tym razem pewnie Cruz.

8:3
    A teraz pojedynczy blok Zaroślińskiej! Bardzo pewne prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej gospodyń!

7:3
    Kapitalny podwójny blok Kasi Zaroślińskiej i Zuzy Efimienko.

6:3
    Za pierwszym razem nieudany atak, ale za drugim skutecznie. Balkestein udanie po bloku!

5:3
    A teraz skutecznie atakuje Fabris po prostej.

5:2
    Ze skrzydła bardzo pewnie odpowiada Maret Balkestein.

4:2
    Pewne uderzenie po prostej obok bloku w wykonaniu Aurey Cruz.

4:1
    As serwisowy Mai Tokarskiej! Kapitalna zagrywka!

3:1
    Jeszcze jedna pomyłka w polu zagrywki po stronie przyjezdnych.

2:1
    Tym razem ta zawodniczka już się nie myli. Bardzo pewnie uderza po skosie.

2:0
    Jeszcze do tego autowy atak nad blokiem Rousseaux.

1:0
    Na początek seta popsuta zagrywka przyjezdnych.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

25:21
    Pierwszy set skończony.

25:21
    Kontra Atomówek i świetna akcja. Rozegranie do Zaroślińskiej, a ta potężnie atakuje. Fantastyczna końcówka gospodyń, które zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrywają pierwszą odsłonę tego spotkania!

24:21
    Jeszcze raz to samo! Ale teraz mamy piłkę setową!

23:21
    Fantastyczny blok Zuzy Efimienko i Kasi Zaroślińskiej! Czas dla szkoleniowca gości!

22:21
    Na dwa, ale skutecznie! Balkestein znajduje dziurę w bloku i pewnie atakuje.

21:21
    Nie wykorzystujemy kontry. Rywalki mają drugą szansę i pewnie atakują. Ponownie remis na tablicy wyników.

21:20
    Świetnie w defensywie Radenković. Wyjątkowo na rozegraniu Durajczyk. Posyła piłkę do Zaroślińskiej i Atomówki wracają na prowadzenie.

20:20
    Po przerwie minimalnie autowa zagrywka w wykonaniu Cruz.

19:20
    Świetnie w obronie przyjezdne. Następnie kontra, a potem pewne uderzenie Cruz i to Novara wychodzi na prowadzenie. Czas dla Micelliego!

19:19
    Bardzo pewny atak z obejścia w wykonaniu Giugii.

19:18
    Nie kończy Balkestein. Sopocianki mając drugą szansę oddają za darmo. Kontra rywalek, jednak czujna na siatce Tokarska udanie wykorzystuje nieporozumienie w rozegraniu Novary!

18:18
    Baaaaaaardzo duży aut po zagrywce Klaudii Kaczorowskiej.

18:17
    Świetna kiwka przez blok z drugiej linii i ze środka siatki w wykonaniu Smoku!

17:17
    W odpowiedzi udany atak Bonifacio ze środka siatki.

17:16
    Przyjezdne skacząc do bloku wpadają w siatkę!

16:16
    Dwa razy świetnie w obronie Zuza Efimienko, jednak ta druga defensywa jest autowa.

16:15
    Jeszcze jedna skuteczna kiwka Zarośliskiej nad blokiem i to Atomówki prowadzą na drugiej przerwie technicznej. Minimalnie, ale liczy się oczko przewagi!

15:15
    W odpowiedzi Chirichella po ostrym skosie.

15:14
    Za to Balkestein z prawego skrzydła mija blok po ostrym skosie.

14:14
    Efektowny atak Novary. Środek, druga linia i pewne uderzenie Fabris.

14:13
    Minimalnie autowa zagrywka Cruz. Sopocianki wracają na prowadzenie.

13:13
    Dłuższa akcja w której to przyjezdne okazują się lepsze. Udany atak Giuggi.

13:12
    Dostajemy piłkę za darmo. Kontry nie kończy Balkestein. Odpowiedź rywalek i Fabris po bloku atakuje w aut.

13:11
    Ale teraz popsuta zagrywka po stronie przyjezdnych.

12:11
    Ajj, Kasia Zaroślińska zatrzymana pojedynczym blokiem Giuggi na środku siatki przy ataku z drugiej linii.

12:10
    Po przerwie nieudana zagrywka gospodyń.

12:9
    Jeszcze jedna kontra Atomówek i bardzo pewnie atakuje Zaroślińska. Czas dla szkoleniowca gości!

11:9
    Kolejna fantastyczna akcja gospodyń! Z obiegu udanie atakuje Maja Tokarska!

10:9
    Tym razem minimalny aut przy zagrywce Smoku.

10:8
    I teraz as serwisowy Kasi Zaroślińskiej!

9:8
    A do tego jeszcze świetny, pojedynczy blok Radenković! Zatrzymana Cruz!

8:8
    Po przerwie kapitalnym atakiem na środku siatki popisuje się Tokarska.

7:8
    Popsuta zagrywka Zuzy Efimienko i to przyjezdne prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Zaroślińska nabija na blok i teraz już piłka wylatuje daleko na aut.

6:7
    Kaczorowska nie kończy na skrzydle. Odpowiedź rywalek nieudana. Jeszcze jedna szansa przyjezdnych. Rozegranie do Chirichelli, która atakuje przez dziurę w bloku.

6:6
    Zaroślińska blokowa na skrzydle. Piłka wychodzi na aut, jednak po drodze dotyka nogi Smoku!

6:5
    Tym razem Rousseaux kiwa nad opadającym blokiem zaskakując Atomówki.

6:4
    Kapitalna zagrywka Maret Balkestein! As serwisowy Holenderki!

5:4
    Jeszcze do tego po prostej w aut atakuje Helene Rousseaux!

4:4
    Świetna obrona sopocianek. W kontrze rozegranie do Zaroślińskiej, a ta bardzo pewnie po skosie mija blok!

3:4
    Ale teraz bardzo pewny atak po prostej w wykonaniu Balkestein.

2:4
    Udany atak z drugiej linii w wykonaniu przyjezdnych. Na środku skakały do bloku Tokarska i Efimienko, ale trochę zabrakło.

2:3
    Aurea Cruz myli się w polu zagrywki! Obija siatkę!

1:3
    Nieskończony atak Atomówek. Kontra przyjezdnych zakończona bardzo pewnym atakiem po skosie.

1:2
    Rousseaux bardzo pewnie atakuje po przekątnej.

1:1
    Nie kończy Zaroślińska. W kontrze rywalki oddają za darmo. Radenković zamiast rozgrywać kiwa na środku siatki!

0:1
    Na początek świetna akcja przyjezdnych.

0:0
    0:0 ERGO Arena gotowa!

0:0
    We włoskim zespole kibice będą mogli zobaczyć sporo dobrych i uznanych siatkarek na czele z medalistkami mistrzostw Europy – Tijaną Malesević i Helene Rousseaux. We włoskiej drużynie zobaczymy także znakomitą chorwacką atakującą – Samantę Fabris, czy też portorykańską przyjmującą – Aureę Cruz. Ciekawym akcentem spotkania będzie oczywiście obecność w składzie gości Polki, Magdaleny Wawrzyniak, która do wicemistrzyń Włoch dołączyła w letnim oknie transferowym.

0:0
    - Mamy nadzieję, że po tym nie najlepszym czasie i meczach z VakifBankiem i dąbrowiankami teraz będziemy na fali wznoszącej. Wychodzimy na każdy mecz aby wygrywać i takie mamy nastawienie – z innym nie można wychodzić na boisko – mówi krótko kapitan Atomówek, Anna Miros.

0:0
    - Każda z nas bardzo chce wygrać ten mecz z Igor Gorgonzolą Novara i zrobimy wszystko, by tak się stało. Mamy nieco więcej czasu na treningi, dlatego dopracujemy w tym czasie pewne elementy – mówi Katarzyna Zaroślińska, atakująca PGE Atomu Trefla Sopot.

0:0
    Sopocianki przystąpią do meczu z Włoszkami po wygranej z Budowlanymi Łódź 3:2. Ligowe punkty bardzo przydały się wicemistrzyniom kraju, bo to właśnie drużyna Jacka Pasińskiego była jednym z tych rywali, które deptały sopociankom po piętach. Teraz w głowach Atomówek jest już jednak tylko spotkanie z rywalkami z Półwyspu Apenińskiego.

Piotr Grabowski

Atom Trefl Sopot: Maja Tokarska, Maret Balkstein, Olga Sawenczuk, Anna Miros, Magdalena Damaske, Zuzanna Efimienko, Danica Radenković, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska.
    libero: Agata Durajczyk, Klaudia Kulig

Igor Gorgonzola Novara: Helene Rousseaux, Magdalena Wawrzyniak, Tijana Malesević, Martina Giuggi, Aurea Cruz, Sara Bonifacio, Cristina Chirichella, Noemi Signorile, Francesca Bosio, Samanta Fabris.
    libero:Eleonora Bruno, Stefania Sansona