Bayern – Hertha 2:0 (koniec) | Werder – Hamburg 1:3 (koniec) | Hannover – Ingolstadt 4:0 (koniec)
Hoffenheim – Borussia M. 3:3 (koniec) | Mainz – Eintracht 2:1 (koniec)
Bayern Monachium
2:0 (2:0)
Hertha Berlin
Sobota 28.11.2015, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Kontynuujemy zmagania z ramach 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. W jednym ze spotkań, na Allianz Arenie, miejscowy Bayern Monachium podejmie Herthę Berlin!

Zanosi się na jedno z ciekawszych spotkań w tej serii gier! Wszystko dlatego, że obie ekipy są stosunkowo blisko siebie w ligowej tabeli. Bayern Monachium oczywiście przoduje w Bundeslidze z 37 punktami na koncie.
    Berlińczycy natomiast zajmują wysoką, czwartą lokatę i mają aktualnie 23 "oczka". Strata jest więc duża, ale na podium jest szansa!
    To będzie wyjątkowe spotkanie dla Boatenga:

W poprzednim tygodniu zarówno Bayern, jak i Hertha mogły cieszyć się z trzypunktowej zdobyczy. Monachijczycy gościli w Gelsenkirchen, gdzie pokonali 3:1 Schalke 04. Stołeczna ekipa przed własną publicznością skromnie zwyciężyła z TSG 1899 Hoffenheim (1:0).

Czy Pep Guardiola oszczędzi kilku kluczowych piłkarzy na to spotkanie? Przypomnijmy, że Bayern Monachium dodatkowo grał w środku tygodnia w Lidze Mistrzów. Gospodarze pewnie pokonali Olympiakos Pireus 4:0. Jedną z bramek w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski!
    Kadra gości na mecz z mistrzem Niemiec:

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji z tego spotkania! Miejmy nadzieję, że ponownie będziemy mieć okazję do cieszenia się z bramek Roberta Lewandowskiego, a spotkanie przyniesie wiele emocji! Bądźcie z lajfy.com!
    Znamy skład gospodarzy! Lewandowski od pierwszej minuty:

Bayern Monachium: Neuer – Boateng, Martinez, Benatia – Rafinha, Alonso, Vidal, Müller, Coman – Lewandowski

Hertha Berlin: Jarstein – Plattenhardt, Brooks, Langkamp, Regasel – Lustenberger, Skjelbred – Kalou, Darida, Haraguchi – Ibišević

Sędziowie: J. Drees.
    Trwa rozgrzewka!

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę! Przed nami przywitanie zawodników oraz losowanie stron.

1

1
    Rozpoczynają miejscowi, którzy grają w czerwonych strojach! Hertha Berlin w biało-niebieskich pasiakach! Liczymy na gole Roberta Lewandowskiego w tym spotkaniu!

2
    Bayern od początku utrzymuje się przy piłce i nie pozwala dotknąć piłki rywalom. A berlińczycy wolą nie ryzykować walką na całego.

3
    Wciąż sporo podań wymieniają Bawarczycy. Tym razem Alonso postanowił uruchomić wbiegającego ze skrzydła Lahma, ale to dośrodkowanie było zbyt głębokie. Futbolówka ucieka poza linię końcową boiska.
    Gramy!

4
    W końcu udaje się przejąć piłkę stołecznej ekipie. Skutecznie przerywa ich akcję Rafinha, który pokazał się przy linii bocznej.

5
    Pierwsze uderzenie w tym meczu należy do przyjezdnych! Bezpańska piłka leciała przed pole karne Bawarczyków i nabiegł na nią Plattenhardt! Mocny strzał, ale sporo niedokładności wkradło się w tą akcję!

7
    Z powrotem inicjatywę przejmują zawodnicy Pepa Guardioli. Dłuższe zagranie w szesnastkę do Lewandowskiego, ale Polak nie miał większych szans zdziałać czegoś w tej sytuacji. Odbierają piłkę przyjezdni, ale tylko na moment.

8
    Niewiele dzieje się w tych pierwszych minutach. Na razie bardzo skutecznie broni się Hertha, która stawia ciężkie warunki gospodarzom. Może dojdzie tu do nie lada niespodzianki?

9
    A Bayern również nie narzuca szaleńczego tempa. Ogromna ilość podań, do tego już jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak nic poza tym do tej pory.

10
    W końcu przyspieszają gospodarze! Lewandowski pokazał się na prawej stronie pola bramkowego i przeniósł piłkę nad golkiperem! Futbolówka odbija się od słupka, a Coman nie wykorzystuje okazji do dobitki z najbliższej odległości!

11
    Mamy pierwsze ostrzeżenie od Roberta i spółki! Czy Hertha cofnie się po tych wydarzeniach? Wciąż w ataku pozycyjnym Bawarczycy.

12
    Długo trwał atak pozycyjny Bayernu Monachium, ale w końcu Plattenhardt wyjaśnia sytuację i odgrywa piłkę głową do Jarsteina. Będzie chwila odpoczynku dla defensorów z Berlina.

14
    Alonso dośrodkowuje z rzutu wolnego. Do uderzenia głową dochodzi Arturo Vidal, ale wcześniej została podniesiona chorągiewka bocznego sędziego! Na spalonym był Chilijczyk.

15
    Całkiem nieźle radzą sobie goście, którzy wcale nie zostali bardzo zdominowani przez rywali. Po kwadransie gry mamy już pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu – Langkamp nieprzepisowo zatrzymywał przeciwnika.

16
    Robert Lewandowski szuka dzisiaj piłki w każdej sytuacji! Ubiegł on właśnie Langkampa i uderzył głową w światło bramki! Między słupkami bramki Herthy jest jednak jeszcze Jarstein!

18
    Müller miał piłkę przy nodze na prawym skrzydle, ale Niemcowi zupełnie nie wyszło dośrodkowanie. Obrońca Herthy wolał nie ryzykować i posłał jeszcze futbolówkę poza plac gry. Będzie kolejny korner dla Bawarczyków.

18
    Znów uderza Lewandowski, tym razem z granicy pola karnego! Piłka wpada w ogromny tłok i zostaje przyblokowana! Nie zwalniają tempa gospodarze.

19
    Berlińczycy w ataku w zasadzie nie istnieją. Może czekają na jedną jedyną okazję do kontrataku. Na razie jednak na to się nie zanosi.

21
    Ataki drużyny z Berlina do głównie próby wybijania piłki do przodu. Szkoda, bo napastnicy i tak są bardzo daleko od pola karnego Neuera, który nie ma praktycznie pracy w tym spotkaniu.

22
    Arturo Vidal decyduje się na uderzenie z dystansu! Piłka skozłowała się jeszcze przed Jarsteinem, ale nie było to groźne uderzenie i pewnie interweniuje golkiper.

23
    Mamy przejście do ofensywy Herthy Berlin! Haraguči kapitalnie uprzedził Rafinhę i to mogło zakończyć się bardzo źle dla gospodarzy! Na ich szczęście zabrakło dokładności rywalom!

24
    Kolejną kartkę w tym spotkaniu łapie zawodnik Herthy. Tym razem to Skjelbred powalił na ziemie Alonso. Nie było tam jednak żadnego zagrożenia dla zdrowia.
    Na razie dobre zawody Lewandowskiego. Czy wpływa na to brak Robbena?

26
    Niby Bayern dominuje, ale z ich akcji w zasadzie nic nie wynika. Co im z tego posiadania piłki? Na razie nic. A jakby się to potoczyło, jakby Hertha objęła prowadzenie? Będzie korner dla gości.

27
    Dośrodkowanie przyjezdnych z narożnika boiska i obrońca Bayernu natychmiast oddala zagrożenie. Zaczyna się błyskawiczna kontra monachijczyków!

28
    Kontra została całkowicie zaprzepaszczona. W dodatku chwilę potem Alonso bardzo brzydko wchodzi w nogi Daridy. Bez kartki dla Hiszpana.

29
    Martinez posyła piłkę za obrońców i to Robert Lewandowski wybiega z akcją sam na sam! Wszystko jednak zostaje przerwane gwizdkiem sędziego, bowiem Polak był na minimalnym spalonym!
    Wciąż bez goli na Allianz Arenie.

30
    Mija pół godziny gry, a my w dalszym ciągu nie mamy jasnych przesłanek do otwarcia wyniku. Na początku meczu słupek ustrzelił Lewandowski, ale poza tym zupełnie nic.

31
    W dodatku coraz bardziej nasila się liczba przewinień. Wszystko dzieje się jednak w środkowej strefie boiska i stałe fragmenty nie mogą zagrozić bramkarzom.

33
    Lewandowski ponownie rozpędza się do dośrodkowania Boatenga, ale uprzedza go Jarstein, który piąstkuje piłkę poza linię końcową! Czy monachijczykom uda się otworzyć wynik z rzutu rożnego?

34
    Gol dla Bayernu!

Z pierwszego kornera nic nie wynikło, ale była okazja do powtórki. Do piłki w polu karnym dopada THOMAS MÜLLER, który w końcu otwiera wynik dzisiejszych zawodów! Czy teraz monachijczycy się zdecydowanie rozpędzą?
    34. Thomas MÜLLER - 1:0

via GIPHY

36
    Boateng znalazł sobie trochę wolnego pola i długo się nie zastanawiając, postanowił uderzyć. Sporo od bramki Jarsteina, który nie musiał nawet interweniować. Hertha wciąż w defensywie.

37
    Moim zdaniem Bayern nie będzie w stanie wpakować tylu bramek, jak w ostatnich spotkaniach. Wcale nie wygląda imponująco ta gra monachijczyków pod polem karnym rywali.

38
    Kolejne dośrodkowania wpadają w pole karne barlińczyków. Lustenberger wyskakuje wyżej od Lewandowskiego i znów Polak nie był w stanie dojść do tej piłki! Będzie ponownie rzut rożny dla gospodarzy.

39
    Znakomita okazja gospodarzy do podwyższenia wyniku dzisiejszego meczu! Müller podaje na pole bramkowe, a piłkę na wślizgu dobija Arturo Vidal! Kapitalną interwencją popisuje się Jarstein!

41
    Bardzo gorące minuty pod bramką berlińczyków! Tym razem to Benatia uderzał z sytuacyjnej piłki w polu karnym, a obrońca wybija w zasadzie z linii bramkowej!

41

Ależ akcja gospodarzy i mamy drugiego gola! Javi Martinez popisuje się kapitalnym "no-look passem" do wybiegającego KINGLSLEYA COMANA! Młodemu Francuzowi nie pozostało już nic innego, jak tylko pokonać bramkarza!
    41. Kinglsley COMAN - 2:0

via GIPHY

43
    W tym meczu będzie już bardzo trudno stołecznej ekipie wywalczyć chociażby punkt! Czyżby zanosiło się na kolejne zwycięstwo faworytów, którzy idą w tym sezonie jak burza?

44
    Ostatnie minuty pierwszej odsłony. Czy cokolwiek zdarzy się jeszcze przed zejściem do szatni? Bayern nie zamierza zwalniać tempa i wydarzyć może się jeszcze wiele!

45
    2:0 do przerwy na Allianz Arenie. Czekamy na gola Roberta Lewandowskiego!

Cóż, Hertha raczej nie będzie pierwszą ekipą, która zwycięży z Bayernem na szczeblu ligowym. Zanosi się na kolejne zwycięstwo Bawarczyków, ale przed nami jeszcze całe 45 minut gry w drugiej połowie. Może wydarzy się mały "cud" i berlińczycy zagrożą gospodarzom? Zostańcie z nami!

Wracamy do Monachium. Piłkarze są już gotowi do wznowienia meczu!

46

46
    Berlińczycy wprowadzają futbolówkę do gry. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w czasie przerwy, a więc gramy w poprzednich ustawieniach!

47
    Lahm podaje w pole karne do Lewandowskiego, ale bardzo dobrze przykrył Polaka Brooks! Nie ma dziś łatwego życia nasz reprezentacyjny snajper!

48
    Ibišević brzydko wjeżdża w nogi Vidala i natychmiast doskakują do niego zawodnicy Bayernu. Tu powinna być żółta kartka, a przecież Ibišević dopiero co wrócił po zawieszeniu!

48
    I proszę bardzo, Ibišević po raz kolejny łamie przepisy i Bośniak tym razem fauluje Benatię. Teraz nie mogło się obyć bez kartki, trzeciej już dla gości.

50
    Bayern idzie za ciosem i ponownie wrzuca futbolówkę w pole karne przeciwników ze stolicy. Benatia chyba zbyt mocno rozpychał się łokciami w walce o piłkę, bowiem sędzia przerwał tę akcję.

51
    Coman próbuje indywidualnej szarży na lewej flance, ale niewiele z niej wychodzi. Okazuje się jednak, że to Regäsel jako ostatni dotykał futbolówki i będzie rzut rożny dla Bayernu.

52
    Wiele podań wymieniają Bawarczycy przed szesnastką przyjezdnych. Lahm w końcu wybiega do prostopadłego podania, które było zbyt mocne! Mogło być ciekawie w polu karnym Herthy!

54
    Lepszej okazji Lewandowski może już nie mieć! Polak przyjmuje futbolówkę na klatkę piersiową, ale strzał to był już kompletny kiks! Chyba trochę zbyt pewnie poczuł się osamotniony snajper Bayernu!

55
    Bramka Jarsteina zaczyna być chyba zaczarowana! Ponownie bramkarz kapitalnie broni akcję Lewandowskiego! Jeszcze wyłuskuje piłkę Müller, który uderza tylko w boczną siatkę! To powinno być 3:0 w Monachium!

56
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Per Ciljan Skjelbred, na boisku pojawia się Tolga Ciğerci.

57
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vedad Ibišević, na boisku pojawia się Alexander Baumjohann.
    Wspomniana sytuacja Lewandowskiego i przyjęcie klatką!

59
    Piłkarze Pepa Guardioli bardzo chcą podwyższyć wynik i zapewnić sobie spokój na kolejne minuty tego spotkania. Szkoda tylko, że Hertha w ogóle nie atakuje, bo byłoby znacznie ciekawiej.

60
    Godzina gry już za nami! Bayern postanowił odnowić siły po poprzednich atakach i teraz mamy długotrwałą wymianę podań w środkowej strefie boiska.

62
    Bardzo dobrze radzi sobie dzisiaj Coman, który w kolejnym meczu potwierdza swoją wysoką dyspozycję. Czekamy na rozwój wypadków, bo ostatnie minuty są trochę nudne.

64
    No nic, gra już całkowicie staje. Piłkarze Bayernu praktycznie na chodząco wymieniają podania, a Hertha nawet nie kwapi się z zaryzykowaniem. Przecież nie ma już wiele do stracenia.

65
    Javi Martinez zapędził się na lewą flankę, ale skutecznie powstrzymuje go Kalou. Wciąż przy piłce są Bawarczycy, którzy wznowią od wrzucenia piłki zza linii bocznej.
    Frekwencja na dzisiejszym spotkaniu:

66
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Jérôme Boateng, na boisku pojawia się Sebastian Rode.

67
    Czas ucieka, a mecz nie zmienia się ani trochę. Jeśli już ma tak wyglądać ta rywalizacja, to mocno życzymy goli Robertowi Lewandowskiemu. Bayern jednak coraz rzadziej gości w polu karnym Herthy.

69
    Dośrodkowanie w szesnastkę Müllera, a w polu karnym w zasadzie tylko osamotniony Rode. Niemiec i tak zdołał dopaść do piłki, ale w nieprzygotowanej pozycji uderzył głową mocno nad bramką Jarsteina.

70
    Sytuacyjną piłkę przejmuje Arturo Vidal, który decyduje się na strzał bez przyjęcia! Dobrze interweniuje Jarstein, ale gdyby piłka leciała bliżej okienka, to mielibyśmy kapitalne trafienie!

72
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vladimír Darida, na boisku pojawia się Valentin Stocker.

73
    Coman znów pokazuje swoja klasę! Podbiega z piłką pod linię końcową, a następnie wycofuje do Vidala! Chilijczyk znów ma problem ze skutecznością i posyła futbolówkę ponad poprzeczkę!

75
    Kwadrans zostaje do zakończenia tego spotkania! Druga połowa jest już znacznie wolniejsza i słabsza, niż pierwsze 45 minut. Miejmy nadzieję, że jeszcze ulegnie to zmianie.

76
    Kolejne przewinienia zmuszają arbitra do częstszego używania swojego gwizdka. Szkoda, że piłkarsko wszyscy zawodzą.

78
    Coraz więcej błędów popełniają w ataku monachijczycy, którzy chyba zaczynają lekceważyć ostatnie minuty. Rode ładnie zbiegał z prawej strony, ale Müller nie potrafił opanować piłki na granicy pola karnego.

79
    Mamy w końcu długo oczekiwaną akcję Herthy Berlin! Haraguči idzie z szarżą indywidualną, ale strzał był zbyt lekki aby zagrozić Neuerowi! Niemiecki bramkarz spokojnie zdążyłby zjeść dzisiaj obiad w strefie VIP podczas spotkania.

80
    Ostatnie 10 minut! Prosimy Panów piłkarzy, aby przycisnęli w końcówce tego meczu! Kibice zaczynają mocno się nudzić na trrybunach Allianz Areny.
    Właśnie tak wygląda 99% meczu w wykonaniu Neuera.

82
    Gdyby ktoś chciał liczyć podania monachijczyków w głowie, to już dawno by się pomylił. Teraz to już jest tylko nabijanie statystyk, a akcji brak.

83
    Jeszcze Lewandowski oraz Vidal upadają w polu karnym Herthy. Nawet niespecjalnie chce się wstawać Chilijczykowi, który chętnie wskoczyłby już pod prysznic.

84
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arturo Vidal, na boisku pojawia się Holger Badstuber.

86
    Stocker fauluje jednego z piłkarzy Pepa Guardioli. Alonso będzie miał okazję do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry. Czy zobaczymy kolejnego gola?

87
    A skądże. Fatalne dośrodkowanie Alonso, który posłał zbyt niską piłkę i wybija ją pierwszy z obrońców Herthy. Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tym meczu, pozostaje czekanie na ostatni gwizdek sędziego.

88
    Wow, ale mielibyśmy gola Kalou! Iworyjczyk znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, a następnie zwiódł obrońcę! Techniczne, ale potężne uderzenie w okolice spojenia słupka z poprzeczką, zabrakło niewiele!

89
    Mamy jakiegoś kibica na placu gry i to jest jedna z większych atrakcji ostatnich minut. Natychmiast ochroniarze odklejają kibica od Müllera, który pokazuje, że wszystko jest w porządku.

90

Sędzia nie dolicza ani sekundy i bardzo dobrze! Wynik w drugiej połowie nie ulega już zmianie i ostatecznie Bayern wygrywa swoje kolejne spotkanie w Bundeslidze – tym razem z Herthą Berlin 2:0!
    Müller oraz Coman wpisują się na listę strzelców. Bayern umacnia się na czole ligowej tabeli.

Mecz bez większych historii. Hertha nie potrafiła i nie chciała podjąć żadnej walki. Już bardziej byliby chwaleni za ryzyko i ewentualną porażkę większym wynikiem. Szkoda tylko, że Robert Lewandowski nie wykorzystał żadnej ze swoich szans, a miał ich przynajmniej kilka!
    To wszystko na dziś, zapraszamy na kolejne relacje na portalu lajfy.com! (17:23:16)