PSG – Troyes 4:1 (koniec) | Angers – Lille 2:0 (koniec) | Nantes – Bastia 0:0 (koniec)
GFC Ajaccio – Lorient 1:1 (koniec) | Reims – Rennes 2:2 (koniec) | Toulouse – Nice 2:0 (koniec)
Stade de Reims
2:2 (0:1)
Stade Rennes
Sobota 28.11.2015, 20:00 • Stade Auguste-Delaune II (Reims) • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 15
    Grosicki zapewnił dziś swojej drużynie punkt!

Rozkręcił nam się ten mecz w drugiej połowie! Ostatecznie skończyło się na podziale punktów i dla gospodarzy to z jednej strony rozczarowujący wynik, ale jednak przerwanie passy siedmiu porażek z rzędu. Nas bardzo cieszy fakt, iż Kamil Grosicki zagrał od pierwszej minuty i nie zmarnował swojej szansy strzelając bramkę i popisując się ładną asystą. Polak z taką formą powinien na stałe wskoczyć do wyjściowej jedenastki! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na przyszłe transmisje! (21:53:13)

90+5

90+4
    To prawdopodobnie ostatnia akcja tego meczu. Zbyt mocne dośrodkowanie, piłka przechodzi nad bramką Agassy i mamy remis!

90+3
    Ależ było blisko trzeciej bramki dla gospodarzy! Dośrodkowanie na dalszy słupek, uderzenie głową z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę! To była piłka meczowa!

90+2
    Rzut wolny dla Reims. W polu karnym Costila nawet spora liczba graczy w czerwonych koszulkach, którzy jednak bardzo szybko wracają teraz pod swoją szesnastkę!

90+1
    Ależ drybling Fortesa! Gracz Reims ograł najpierw jednego, potem drugiego rywala, ale nadal nie miał komu podać, więc spróbował obiec trzeciego obrońcę, ten jednak skutecznie zastawił piłkę!

90+1
    Jeszcze 4 minuty walki przed nami!

90
    Bardzo słabe zagranie Sio i to w takiej chwili! Za chwilę dowiemy się ile czasu doliczy arbiter.

89
    Świetny odbiór Devaux w środku pola. Gospodarze są już bardzo zmęczeni, ale ambitnie starają się naciskać na rywali już w okolicach środka boiska. Rozpoczyna się ostatnia minuta!

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Antoine Devaux (Stade de Reims).

87
    Gospodarze już się nie patyczkują, tylko od razu wybijają każdą piłkę w głąb boiska! Mimo to Sio doszedł teraz, dość przypadkowo, do piłki na 16 metrze, odwrócił się i uderzył w kierunku dalszego słupka, ale minimalnie przestrzelił!

86
    Reims wychodziło z kontrą, ale na połowie rywali mieli tylko dwóch zawodników przeciwko czterem obrońcom i nic z tego nie wyszło.

86
    Oniangue nie dał się przewrócić w polu karnym, ale był mocno naciskany i oddał przez to nieczysty strzał.

85
    Reims miało rzut wolny, ale zaangażowało zbyt małą liczbę graczy, aby powalczyć w powietrzu. Niemniej miejscowi utrzymali się przy piłce.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Gelson Fernandes (Stade Rennais FC).

83
    7 – 4 prowadzą goście w strzałach na bramkę. W najważniejszej statystyce jednak nadal remis!

82
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi David N'Gog, na boisku pojawia się Theoson Jordan Siebatcheu.
    81. Kamil GROSICKI - 2:2

81
    Gol dla Rennais!
    KAMIL GROSICKI z dużym spokojem kieruje piłkę do siatki i doprowadza do wyrównania! Ależ forma Polaka! Kamil nie był pilnowany w polu karnym i wzorowo wykorzystał dogranie po ziemi z prawego skrzydła od Dembele.

80
    Reims oddało inicjatywę gościom i cofnęło się na własną połowę czekając na kontry, ale nie wiadomo, czy to dobra taktyka.

78
    Sio zabrakło teraz centymetrów, aby dosięgnąć piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Coraz mniej czasu mają gości, jeśli marzą choćby o remisie!

77
    Najlepszy dziś na boisku de Preville opuszcza plac gry, a na ostatnich kilkanaście minut zastępuje go Peuget.
    77. słupek!

77
    De Preville znów nic nie robił sobie z towarzystwa dwóch obrońców, odegrał po ziemi do partnera, ten uderzył z pierwszej piłki, ale trafił tylko w słupek! To byłby ostateczny cios dla gości!

75
    Goście mają rzut rożny na kwadrans przed końcem spotkania. Wycofanie przed pole karne, strzał, ale piłka znów ląduje w trybunach! Celowniki gości są dziś bardzo niedokładne.

72
    Ładny drybling Andre, oddanie piłki na skrzydło i sędzia odgwizduje spalonego, choć jak pokazały powtórki ofsajdu nie było!

71
    Trener gości nie ma na co czekać, jeśli chce odmienić losy tego spotkania. Dembele dostaje swoją szansę, a Henrique usiądzie na ławce rezerwowych.

70
    Ładne, prostopadłe podanie do Henrique, któremu udało się znaleźć trochę wolnego miejsca i uderzyć z ostrego kąta, jednak tak jak w przypadku próby Grosickiego piłka przeszła nad poprzeczką!

69
    Grosicki wycofał spod linii końcowej do Andre, ale ten zamiast strzelać próbował technicznego podania górą. Skończyło się na pewnym chwycie Agassy.
    68. Nicolas de PRÉVILLE - 2:1

68
    Gol dla Reims!
    NICOLAS DE PRÉVILLE najpierw ośmieszył dwóch obrońców, ściął z piłką do środka, a potem zdobył gola mocnym strzałem pod poprzeczkę! Mimo, iż piłka zmierzała w sam środek bramki Costil nie zdołał jej odbić!

67
    Zrobiło się nerwowo i chyba nawet trener gospodarzy został upomniany przez sędziego! Tak, szkoleniowiec Reims resztę meczu obejrzy z trybun!

66
    Ależ mamy teraz festiwal kartek! Sio, po zaledwie kilku minutach spędzonych na boisku, zostaje ukarany żółtą kartką.

65
    Signorino także dostaje żółtą kartkę- za dyskusję z arbitrem.

64
    Kankava komplikuje sytuacje swojej drużyny! Środkowy pomocnik Reims spóźnił się ze wślizgiem i dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

63
    Diego Rigonato został zniesiony do szatni, a zastępuje go Fortes.

62
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Jeremie Boga, na boisku pojawia się Giovanni Sio.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Steven Moreira (Stade Rennais FC).

60
    Diego poważnie ucierpiał w starciu z rywalem i nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.
    58. Aïssa MANDI - 1:1

58
    Co tu się właśnie stało?! Diego dośrodkował z rzutu wolnego, wszyscy obrońcy Rennes wybiegli, chcąc założyć pułapkę ofsajdową, ale sędzia nie użył gwizdka, bo AÏSSA MANDI wybiegł zza pleców swoich kolegów, ale sam nie był na spalonym i kompletnie zmylił graczy gości! Znalazł się sam na 8 metrze, spokojnie przyjął piłkę i mocno uderzył nie dając szans bramkarzowi!

57
    Kamil znów dostał podanie na dobieg, popędził prawym skrzydłem i tym razem zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Przymierzył potężnie, ale niecelnie.

55
    Rennes wyszło z kontrą, Grosicki rozpędził się na prawym skrzydle, był już niemal pod linią końcową i dograł po ziemi w pole bramkowe, ale zrobił to za lekko i dobrze ustawieni obrońcy nie dopuścili, aby piłka trafiła do napastnika Rennes.

54
    Boga w ekwilibrystyczny sposób przyjął piłkę, ale dało to czas obrońcy, który doskoczył do niego i zablokował centrę.
    52. Bramka Rennes jeszcze raz, tym razem w lepszej jakości.

50
    Reims już drugi raz w ciągu kilkunastu sekund odzyskuje piłkę już 30-35 metrów przed bramką rywali, ale Diego dostał zbyt mocne podanie na dobieg, rywal był przy piłce pierwszy i skrzydłowy Reims faulował przy próbie odzyskania futbolówki.

49
    Diego z łatwością minął rywala na skrzydle i ten musiał ratować się faulem. Dziwne, że sędzia nie pokazał w tej sytuacji żółtej kartki. Rzut wolny dla Reims.

48
    Dobra odpowiedź gości, a konkretnie Henrique, który zamarkował swój strzał w kierunku bliższego słupka i Agassa w ostatniej chwili rzucił się we właściwym kierunku i na raty złapał piłkę!

47
    Rzut rożny dla Reims. Trochę zbyt mocne dośrodkowanie, ale gospodarzom udało się utrzymać przy piłce.

46
    Sylla opuszcza plac gry już w przerwie. Swoją szansę w drugiej połowie dostanie Quintero.

46
    Ładne zgranie Grosika, zimna krew Bogi i Rennes prowadzi do przerwy 1:0!

Reims miało więcej z gry, dłużej utrzymywało się przy piłce, ale co z tego, skoro jedna świetna akcja sprawiła, że to goście prowadzą do przerwy! Bramka stracona tuż przed przerwą musiała dodatkowo wpłynąć na i tak już niskie morale miejscowych. Trener Reims ma bardzo ciężkie zadania, aby zmotywować swoich zawodników na drugą połowę i nie dopuścić do tego, aby seria ich porażek wynosiła po tym meczu 8! Wracamy już za kilkanaście minut, zostańcie z nami!

45+1
    44. Jeremie BOGA - 0:1

44
    JEREMIE BOGA strzela rywalom bramkę do szatni! Piękną asystą przy tej bramce popisał się Grosicki, który odegrał klatką piersiową do Francuza, ten ograł jeszcze obrońcę, a następnie pewnie umieścił piłkę w siatce!

42
    Diego zwija się z bólu po wślizgu jednego z graczy Rennes. Piłka zostaje wybita na aut, a skrzydłowemu Reims udzielana jest pomoc medyczna.

41
    Reims wykonywało rzut wolny, ale nie udało się oddać strzału, a była do tego dobra okazja po tym, jak Costil wypiąstkował piłkę prosto w gracza rywali stojącego na 12 metrze! Ten jednak nie trafił z woleja.

40
    Szybka odpowiedź Reims! Długie dogranie, Oniangue przedłuża podanie głową do partnera, ten próbuje zagrać mu płaską centrę po ziemi, ale obrońca w ostatniej chwili wybija do boku!

40
    Andre próbował uderzyć sprzed pola karnego, piłka nieprzyjemnie dla bramkarza kozłowała, ale to uderzenie było na tyle lekkie, że Agassa musiałby opuścić bramkę, żeby było skuteczne.

39
    Centra z dalekiego rzutu wolnego, ale piłka wisiała w powietrzu tak długo, że Costil mógł spokojnie się ustawić, a następnie pewnie złapać.

37
    Boga zastawiał piłkę i rywal skosił go od tyłu. Rzut wolny dla Rennes, ale goście są chyba za mało skoncentrowani i podają niecelnie nawet w tak prostych sytuacjach.

36
    Zupełnie nieudany drybling w wykonaniu Diego. Reims próbuje akcji tym samym, lewym skrzydłem. Tym razem udało się wrzucić po ziemi w szesnastkę, po piłkę cofnął się De Preville, ale uderzając z tak trudnej pozycji miał małe szanse.

35
    Kankava dostaje żółtą kartkę, ale chyba bardziej za agresywne wymachiwanie rękami w kierunku arbitra, niż sam faul.

34
    Pedro Henrique wykonał efektowne kółeczko, a następnie zacentrował w pole karne, ale zrobił to zbyt głęboko. Agassa przejął piłkę, ale jego drużyna tym razem długo się przy niej nie utrzymała.

33
    Dość niepewnie interweniowali teraz stoperzy gości, ale w końcu udało im się trafić piłką w nogę jednego z graczy Reims i Costil wznowi grę od bramki.

32
    Agassa znów wystawiony na próbę przez Boge! Tym razem snajper Rennes spróbował szczęścia z dystansu, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć czujnego goalkeepera gospodarzy.

31
    Podanie w uliczkę do Bogi, ten pokazuje niezłe przyspieszenie, ale wychodzący z bramki Agassa zdążył z interwencją!

30
    De Preville zostaje ukarany żółtą kartką za atak na nogi Pedro Henrique.

29
    Długie wybicie Agassy, N;Gog walczył z obrońcami o piłkę, ale ci skutecznie się zastawiali. Rennes nieco zbyt chaotycznie wyprowadzało kontrę i przy piłce znów są miejscowi.

28
    De Preville chyba próbował strzelać na bramkę z dalekiego rzutu wolnego, ale wyglądało to bardziej na podanie do któregoś z kibiców.

27
    Sylla jest pierwszym graczem ukaranym żółtą kartką w tym spotkaniu.

26
    Doskonały wślizg M'Bengue w polu karnym. Boczny defensor przyjezdnych sporo ryzykował, ale powstrzymał De Preville'a w bardzo groźnej sytuacji!

25
    Bardzo szybko skończyło się to budowanie. Formacje gości grają bardzo daleko od siebie i akcje kończą się szybko, po niecelnych podaniach na kilkadziesiąt metrów.

24
    Boga był przytrzymywany przez rywala i Rennes już buduje atak pozycyjny.

23
    Pedro Henrique nieco się teraz zapędził, ale zdołał utrzymać piłkę w boisku. Po chwili oddał ją do Andre, któremu zupełnie nie wyszło dośrodkowanie.

22
    Sylla dobrze się zastawił i wycofał piłkę. Rennes szybko przerzuca ciężar gry na prawe skrzydło, tam do piłki próbował dojść Grosicki, ale dostał zbyt mocne podanie.

21
    Gospodarze teraz w prosty sposób stracili piłkę- środkowy obrońca, nie wiedzieć po co, zagrywał do środkowego pomocnika górą, podczas gdy ten był otoczony przez rywali. Dzięki przytomności pozostałych defensorów nie powstała z tego groźna kontra.

20
    Traore znów w akcji! Boczny obrońca Reims doskonale przyjął piłkę klatką piersiową, wpadł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i został wypchnięty z boiska!

19
    Traore efektownie podbił piłkę i minął rywala, ale jego strzał został zablokowany i Reims będzie miało tylko wrzut z autu.

18
    58% czasu gry byli przy piłce miejscowi. 42% gracze gości.

17
    Piękne podanie górą na kilkadziesiąt metrów, Agassa popełnia błąd, wypuszczając piłkę z rąk po przechwyceniu tego dogrania i Grosicki staje przed szansą, ale Polak, który był naciskany przez obrońcę nie zdołał oddać strzału!

16
    Sylla skorzystał z z tego, że rywale zostawili mu bardzo dużo swobody 30 metrów przed bramką i oddał strzał. Piłka nieprzyjemnie skozłowała przed bramkarzem, ale i tak popisał się pewną obroną.

15
    Rennes miało aut, ale Grosicki kolejny raz przegrał starcie z De Previllem, na koniec faulując Francuza. Rzut wolny dla Reims.

15
    Szansa na kontrę dla Rennes. Doskonały przerzut do Grosickiego, ale Polak zostaje powstrzymany czystym wślizgiem przez De Preville'a.

14
    Próba uruchomienia Bogi długą piłką z głębi pola kończy się niepowodzeniem. Druga linia gości jest zbyt przewidywalna.

13
    N'Gog ambitnie starał się odzyskać piłkę od niezbyt pewnie zastawiającego się obrońcy, ale jego wślizg nie był czysty. Costil wznowił grę z rzutu wolnego.

12
    Oba kluby, gdy tylko próbują przyspieszyć grę, stają się bardzo niedokładne.
    10. Na francuskich stadionach nadal obowiązuje minuta cisza przed spotkaniami.

9
    Gracz gospodarzy zdecydował się na tę drugą opcję, ale Costil dobrze pilnował bliższego słupka i wybił piłkę w głąb boiska!

8
    De Preville poszedł na przebój i mu się to opłaciło! Został sfaulowany tuż przy linii bocznej pola karnego i Reims będzie miało świetną sposobność, aby posłać dokładną centrę w pole karne, lub też uderzyć z tego ostrego kąta!

7
    Grosik do spółki z Bogą mocno naciskają na obrońców i uniemożliwiają im spokojne rozegranie piłki. Gospodarze zmuszeni do gry wszerz boiska.

6
    Strzał z rzutu wolnego okazał się niecelny i bramkarz gości wznowił grę długim wykopem, jednak jego koledzy szybko tracą futbolówkę.

5
    Diego zakończył ładną szarżę strzałem na bramkę sprzed pola karnego. Wydawało się, że uderzył zbyt lekko i zbyt blisko środka bramki, ale Costil i tak miał spore problemy i bardzo niepewnie wybronił!

3
    Dość spokojny początek z obu stron. Gospodarze są dzisiaj pod wielką presją!

1

Znamy już składy wyjściowe. Kamil Grosicki od pierwszej minuty na boisku!

Stade de Reims: Agassa – Traore, Mandi, Weber, Signorino – De Preville, Devaux, Kankava, Oniangue, Diego – Ngog

Stade Rennais FC: Costil – MBengue, Mexer, Armand, Moreira – Fernandes, Sylla – P. Henrique, André, Grosicki – Boga

Sędziowie: H. Ben El Hadj – P. Jeanne, C. Saint-Cricq Lompre.

Czy Kamil Grosicki i spółka nie pozwolą gospodarzom przerwać fatalnej passy? Miejmy nadzieję, że Polak tym razem wystąpi od pierwszej minuty. Serdecznie zapraszamy na relację z tego ciekawie zapowiadającego się meczu! Start już o godzinie 20:00 w sobotni wieczór.
    Piękne trafienie Grosika z poprzedniego spotkania. Miejmy nadzieję, że trener Rennes wreszcie włączy go do pierwszego składu!

Image Hosted by FotoZrzut.pl RENNES

Goście są siedem miejsc w tabeli wyżej od swoich sobotnich rywali- zajmują ósmą lokatę i nie tracą kontaktu z czołówką (Tylko 4 punkty straty do drugiego Lyonu, który ma w dodatku o jeden rozegrany mecz więcej. Oczywiście PSG jest już poza zasięgiem). Polskich kibiców cieszy dobra forma Kamila Grosickiego, który wystąpił w aż 14 spotkaniach swojej drużyny i zdobył 4 bramki. Wraz ze Sio, środkowym napastnikiem, jest najlepszym strzelcem swojej ekipy. W ostatniej kolejce także trafił do siatki rywali i potrzebował na to tylko kilku minut po tym, jak wszedł na plac gry w 67 minucie.

Image Hosted by FotoZrzut.pl REIMS

Gospodarze dostarczyli swoim kibicom już chyba wszystkich możliwych emocji. Od radości po udanym początku sezonu (w sierpniu ich podopieczni wygrali 4 na 5 meczów w lidze i mecz pucharowy), po umiarkowany optymizm (wrzesień ze zwycięstwem i trzema ligowymi remisami, w tym dwoma wyjazdowymi i jednym u siebie z PSG), aż po czarną rozpacz, w której obecnie się znajdują. Od 3 października Reims przegrało wszystkie spotkania, a było ich już 7 (w tym jedno pucharowe)!

Image Hosted by FotoZrzut.pl LIGUE 1

Wydaje się, że podobnie jak w niemieckiej Bundeslidze, tak i w Ligue 1 już teraz wiemy, kto zdobędzie mistrzostwo, a pozostałe zespoły będą walczyć o miejsca premiujące awansem do europejskich rozgrywek. PSG już po 14 kolejkach ma 13 punktów przewagi nad kolejnymi ekipami i trudno przypuszczać, aby Paryżanie nagle wpadli w taki kryzys, aby roztrwonić tę zaliczkę. Gospodarze liczą na bezpieczne miejsce w środku tabeli, zaś w obozie gości mówi się o europejskich pucharach, chociaż raczej o Lidze Europy, niż Lidze Mistrzów.

W 15 kolejce Ligue 1 Stade de Reims zmierzy się ze Stade Rennais. Spotkanie odbędzie się na Stade Auguste-Delaune II.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Mariusz Dygant

Gole: 58. Mandi, 68. de Préville – 44. Boga, 81. Grosicki

Kartki:   30. de Préville (REI), 35. Kankava (REI), 65. Signorino (REI), 88. Devaux (REI) – 27. Sylla (REN), 61. Moreira (REN), 66. Sio (REN), 85. Fernandes (REN)   64. Kankava (REI)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:2. Foule: 13:17.
    Stade de Reims: Agassa – H. Traoré, Mandi (C), Weber, Signorino – Oniangué, Kankava, Devaux – de Préville (77. Peuget), N'Gog (82. Siebatcheu), Rigonato (63. Fortes).
    Zmiany: Placide – Fofana, Fortes, Tacalfred, Peuget, Mfulu, Siebatcheu.

Stade Rennes: Costil – Moreira, Mexer, Armand (C), M'Bengue – Fernandes, Sylla (46. Quintero) – Grosicki, André, Henrique (71. Dembèlé) – Boga (62. Sio).
    Zmiany: Sorin – Zeffane, Danzé, Mendes, Quintero, Sio, Dembèlé.

Sędziowie: H. Ben El Hadj – P. Jeanne, C. Saint-Cricq Lompre