Rozwój – Wigry 1:3 (koniec) | MKS Kluczbork – Zawisza 0:1 (koniec) | Chojniczanka – GKS Bełchatów 2:0 (koniec)
Sandecja – Stomil 0:2 (koniec) | Olimpia G. – Bytovia 1:1 (koniec)
MKS Kluczbork
0:1 (0:0)
Zawisza Bydgoszcz
Sobota 28.11.2015, 13:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • Fortuna 1 Liga • Runda 19

Koniec tego spotkania! MKS w ostatnim spotkaniu w tym roku przegrywa z Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Bramkę w tym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie gry Szymon Lewicki, który z 9 bramkami pozostanie na czele klasyfikacji strzelców. Mecz szczególnie w drugiej odsłonie lepiej rozgrywali gospodarze i wynik jest niesprawiedliwy, lecz nie okazje grają, a to co wpadnie do sieci. Trzeba powiedzieć tym samym, że Zawisza przerwał fatalną serię pojedynków z MKS-em odnosząc pierwsze zwycięstwo w 4 meczu pomiędzy tymi zespołami. Na dziś to tyle zapraszam na relację 12 kwietnia kiedy to MKS podejmię GKS Katowice i wszyscy mają nadzieję, że będzie to mecz przy sztucznym oświetleniu. Dzięki za ciekawą rundę i emocję z nią związane. Do usłyszenia w przyszłym roku! (14:55:55)

90+4

90+3
    Pada na murawę Lewicki i kolejny rzut wolny dla gości.

90+2
    Strącenie Giela do Ganowicza, lecz Sapela świetnie to przeczytał.

90+2
    Takiego obrotu sprawy nikt się nie spotykał. Ucierpiał w tym starciu z Deją Silva, który opuszcza teraz boisko poza linię boczną. MKS jeszcze atakuje chce wyrównać w tym spotkaniu.

90+1
    Jeszcze żółty kartonik dla Dei. Sędzia doliczył 4 minuty.

90+1
    Gol dla Zawiszy!
    Ależ szczęścia mieli teraz goście! SZYMON LEWICKI pakuje bramkę w ostatnich minutach meczu!! Źle wznowił piłkę Pogorzelec, piłkę przejął Panayotov, podał ją do Patejuka ten do LEWICKIEGO i mamy bramkę!

88
    Goście w natarciu, a MKS zepchnięty do defensywy. Chyba gospodarze nie chcą się odkryć i stracić jakiejś głupiej bramki.

86
    Zmiana w drużynie MKS-u: W miejsce Kowalczyka wchodzi Giel.

85
    Strzał Smektały po rykoszecie broni Pogorzelec.

85
    Teraz nieco częściej przy piłce goście, lecz MKS nie będzie się tutaj bronił nadal wysoko wychodzi pod zawodników gości.

84
    Zmiana w drużynie MKS-u: W miejsce Sobczaka wchodzi Tomaszewski.

83
    Zmiana w drużynie gości: W miejsce Kona wchodzi Panayotov.

82
    Zmiana w drużynie MKS-u: W miejsce Niziołka wchodzi Arian.

81
    Gierak teraz niczym Kung Fu Pazdan oddala zagrożenie.

80
    Goście starają się grać prostymi środkami, lecz nie są w stanie zagrozić bramce MKS-u. Tę część spotkania nieco lepiej wyglądają gospodarze.

78
    Dośrodkowanie Sobczaka bez zagrożenia.

77
    Zmiana w drużynie gości: W miejsce Alaverdaszwiliego wchodzi Gajewski.

77
    Żółta kartka dla Kasperkiewicza za faul na Smektale.

77
    Dośrodkowanie zbyt wysokie i nikt nie sięgnął futbolówki.

76
    Faulowany Nowacki i MKS ma kolejny rzut wolny.

75
    Znów na spalonym Kowalczyk.

74
    Ależ kolejna groźna akcja! Niziołek dryblował w polu karnym wycofuje do Dei, którego strzał w gąszczu zawodników odbija się od wszystkich zawodników i wychodzi w aut.

73
    Faulowany Kowalczyk i mamy rzut wolny dla MKS-u. Dośrodkowanie oddala Ganowicz pod nogi Dei, którego strzał na aut paruje Sapela!

72
    Strzał Silvy obok bramki.

71
    Sobczak teraz przeszkodził Kowalczykowi w dryblingu i głupia strata, a akcja zapowiadała się bardzo ciekawie tym bardziej, że wszystko działo się w polu karnym gości.

70
    Dobre dośrodkowanie, lecz oddala zagrożenie Sapela. MKS wznowi od autu.

69
    Strzał Dei po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

68
    Świetna ta druga połowa atakują i jedni i drudzy, mecz na prawdę może się podobać. Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu.

67
    Ależ miał okazję MKS, lecz chwilę wcześniej groźnie Zawisza, miał piłkę na nodze Smektała jego strzał zablokowany i MKS wychodzi 3 na 2, podanie do Nowackiego, który zamiast oddać strzał po ziemi próbował uderzyć nieco wyżej i trafił w głowę jednego z obrońców, który zablokował to uderzenie!

66
    Nitkiewicz teraz kapitalnie zatrzymał groźną kontrę gości. Po chwili podanie do Kowalczyka, który wychodzi sam na sam, lecz odgwizdany spalony.

65
    Rzut rożny dla MKS-u po wybiciu piłki przed jednego z obrońców.

65
    Brzydki faul na Kowalczyku i za to zagranie powinien Drygas dostać drugą żółtą kartkę.

64
    Świetna akcja Alaverdaszwiliego, lecz kapitalnie Pogorzelec broni strzał Gruzina.

63
    Kamiński w aut i MKS wznowi blisko pola karnego gości.

63
    Żółtą kartką napomniany Drygas, który wydaje się, że trafił w piłkę, choć Sobczak dość dobrze zasugerował, iż był faulowany.

62
    Żółtą kartką napomniany Nitkiewicz, który faulował Patejuka.

61
    Nowacki zbyt lekko dośrodkował, lecz była jeszcze okazja po poprawce Nitkiewicza, ale Kowalczyka zdołał uprzedzić Pogorzelec.

60
    Tym razem to Nykiel faulował Sobczaka i będzie rzut wolny bliżej pola karnego.

58
    Faulowany Sobczak przez Macieja Kona i MKS wznowi od rzutu wolnego na własnej połowie.

57
    Świetnie w polu karnym zachował się Sobczak, który przyjął sobie piłkę na klatkę, uderzył z powietrza i jego strzał mija nieznacznie bramkę gości!

56
    Zmiana w drużynie gości: Z boiska schodzi Łukowski, a w jego miejsce pojawia się Smektała.

55
    Na spalonym złapany Patejuk.

54
    Sobczak wracając za Łukowskim faulował zawodnika gości i mamy aut dla Zawiszy.

53
    Drygas w aut.

51
    Piłka w bramce MKS-u, lecz na spalonym Drygas!

51
    Aut dla gości na wysokości pola karnego MKS-u.

50
    Gra wznowiona.

49
    Po wznowieniu gry padł na murawę Niziołek oraz jeden z zawodników gości, mamy przerwę w grze.

48
    Kąśliwy strzał Niziołka i z wielkimi problemami Sapela, kolegę zdołał poratować jeszcze Nykiel i jest aut na wysokości pola karnego Zawiszy dla MKS-u.

48
    Okazję zmarnował teraz Alaverdaszwili, który w dogodnej sytuacji strzelił prosto w Pogorzelca!

47
    Od autu wznowi Nitkiewicz.

47
    Ganowicz faulowany przez Lewickiego mamy przerwę w grze.

46

Obie drużyny już na murawie. Tę część spotkania rozpocznie MKS. Oby czekały nas emocje bowiem bardzo zimno się zaczyna robić.

Oglądamy dobry, żywy mecz w Kluczborku, który obfituje w sytuacje podbramkowe. Świetnie w bramce spisuję się zarówno Sapela jak i Pogorzelec, którzy dobrze bronią groźne strzały obu zespołów. Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę.

45+1

45+1
    Sobczak marnuje kolejną szansę! Sam na sam z Sapelą i bramkarz gości wyłuskuje mu piłkę spod nóg!

45
    Trochę teatru mieliśmy teraz z obu stron, lecz zakończyło się jedynie na przerwie w grze. Sędzia dolicza 1 minutę.

45
    Ależ bomba Kowalczyka, którego strzał mija spojenie słupka z poprzeczką!

44
    Nowacki zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, lecz w sam środek i Sapela nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

42
    Świetna akcja Patejuka! Zwiódł teraz Nitkiewicza i potężnie huknął bez zastanowienia z ostrego kąta, lecz Pogorzelec jeszcze lepiej interweniuje. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia ze strony gości.

41
    Ładnie teraz rozgrywał piłkę Zawisza, lecz podanie do Lewickiego przecięte i Pogorzelec skutecznie zdołał interweniować.

40
    Nowacki teraz ewidentnie zagrał piłkę ręką i grę wznowi Stawarczyk.

39
    Gra wznowiona, lecz tym razem faulował Kowalczyk.

38
    Na murawie leży Łukowski, który ucierpiał w starciu z obrońcami MKS-u. Przerwa w grze.

37
    Podanie do Sobczaka zbyt mocne i Sapela przejmuje piłkę.

36
    Pogorzelec niezbyt dobrze wznawia dziś grę z obrębu własnego pola karnego, kolejny raz mógł sprezentować gościom bramkę tym razem jednak po przejęciu piłki przez Łukowskiego i zagrania do Lewickiego ten drugi na spalonym.

36
    Świetnie teraz Gierak uprzedził Silvę, który już składał się do strzału.

34
    Sobczak mógł zostać bohaterem!! Kapitalny strzał z pola karnego w samo okno jakimś cudem wybił głową Drygas, choć piłka leciała w samo okienko i wszyscy już widzieli piłkę w siatce!

32
    Ładnie teraz przegrali gospodarze stronę, lecz Nitkiewicz stracił piłkę i mają aut goście.

31
    Niziołek zaatakowany wyprostowaną nogą, lecz gwizdek sędziego milczy. Mogło to na prawdę groźnie wyglądać, lecz chyba na szczęście nic złego się nie stało.

30
    Zły mecz rozgrywa dziś Sobczak, który praktycznie każdy kontakt z piłką kończy stratą lub niecelnym podaniem. Póki co bez konsekwencji dla gospodarzy są jego zagrania.

29
    Deja faulowany przez wracającego Silvę.

28
    Prostopadłe podanie w kierunku Sobczaka, lecz pomocnik MKS-u faulował w starciu z Drygasem właśnie obrońcę gości.

27
    MKS teraz w ataku pozycyjnym próbuje rozklepać tę szczelnie grającą defensywę gości.

27
    Gierak w aut w dość prostej sytuacji.

26
    Sędzia nie daje trochę ostrzej pograć zawodnikom, gdyż każde choćby niewielki kontakt bark w bark jest gwizdany.

24
    Patejuk faulował Nitkiewicza i wznowi Pogorzelec od rzutu wolnego.

23
    Ależ to zagrali! Dośrodkowanie niezbyt udane, lecz udało przejąć się piłkę Kasperkiewiczowi, ten na drugą stronę do Nowackiego, który wymanewrował Nykla, zagrał do Niziołka, który świetnie dośrodkował na 4 metr, lecz nikt pomimo wielu zawodników MKS-u w polu karnym gości nie zdołał przeciąć tej piłki!

22
    Niziołek wywalczył pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.

21
    Dośrodkowanie w pole karne, lecz zagrożenie oddalił Ganowicz.

20
    Nitkiewicz faulował jednego z zawodników gości i będzie rzut wolny blisko pola karnego.

19
    Mieli okazję goście!! Kamiński świetnie dośrodkował w pole karne, tam jednak Lewicki nieznacznie minął się z piłką, która opuściła plac gry. Pierwsza groźna akcja gości.

18
    Orłowicz naciskany przez Kamińskiego w aut.

16
    Deja wybiegł przed momentem z piłką w aut i powinien grę wznowić Zawisza, lecz sędzia pomylił się na niekorzyść gości, co bardzo zirytowało ławkę rezerwowych gości.

15
    Będzie rzut wolny dla gości. Do bramki Pogorzelca około 30 metrów. Strzał Łukowskiego mija jednak bramkę gospodarzy.

13
    MKS próbuje bardzo wysoko podchodzić pod obrońców Zawiszy, lecz Ci dość dobrze rozgrywają piłkę na własnej połowie. Goście z kolei szukają podań na skrzydła i tam próby zagrożenia bramce gospodarzy, póki co bezskutecznie.

12
    Ależ ładna akcja Dei! Przedryblował teraz dwóch zawodników gości podciągnął z piłką kilka metrów i oddał bardzo soczysty strzał, który w nieznacznej odległości mija poprzeczkę Sapeli!

11
    Niziołek holował piłkę przez 30 metrów wreszcie zdecydował się oddać strzał, który mija bramkę Sapeli.

10
    Stawarczyk naciskany przez Nowackiego w aut w dość prostej sytuacji pomylił się teraz defensor Zawiszy.

9
    Gra wznowiona, szansa na kontrę dla MKS-u, lecz w walce o piłce Nykiel, który przejął futbolówkę faulowany przez Sobczaka.

8
    Faulowany w środku pola jeden z zawodników gości, a konkretnie Alaverdaszwili bardzo ostro potraktowany przez Ganowicza.

7
    Dośrodkowanie Nitkiewicza w pole karne, lecz nie miał problemu z tą interwencją Sapela.

6
    Groźny strzał Łukowskiego z narożnika pola karnego i skutecznie interweniuje Pogorzelec.

5
    Patejuk efektowną przewrotką próbował teraz pokonać Pogorzelca, lecz nieczysto trafił w piłkę. Póki co goście nieco szybsi i dokładniejsi.

4
    Nitkiewicz świetnie uprzedził teraz Patejuka, który przejął piłkę po fatalnym podaniu Kasperkiewicza i dzięki temu MKS zażegnał groźną kontrę.

3
    Nykiel zbyt mocno zagrywał do Silvy i od autu wznowi MKS.

2
    Od autu wznowili goście.

2
    Nitkiewicz faulowany przez.. Kowalczyka, bardzo groźnie to wyglądało. Przerwa w grze.

1
    Wycofanie do Sepali, ten do Patejuka, lecz na posterunki Nitkiewicz wybija w aut.

1

Spotkanie rozpocznie drużyna gości.

Witamy na murawie obie jedenastki witane gromkimi brawami przez publiczność na stadionie w Kluczborku!

Goście tego spotkania zagrają w strojach granotowo – czarnych, z kolei gospodarze w barwach klubowych biało – niebieskich.

Obie jedenastki już za moment pojawią się na murawie.

Zawodnicy z Bydgoszczy już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni, to samo przed momentem uczynili gospodarze.

Z kolei w szeregi MKS-u powraca niezastąpiony Maciej Kowalczyk, który w rundzie jesiennej rozegrał kilka znakomitych występów co dało wiele radości zarówno samej drużynie jak i kibicom. Wszyscy dziś zgromadzeni na Stadionie iż będzie to kolejny świetny mecz bez wątpienia najlepszego zawodnika biało – niebieskich.

W zespole gości wielu doświadczonych zawodników: Patejuk, Lewicki, Stawarczyk, Nykiel, którzy z pewnością będą mocnym punktem Bydgoskiego zespołu.

Obecnie na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów, a na trybunach pomimo mroźnej dziś pogody gromadzą się kibice, którzy chcą z pewnością zobaczyć dobry ostatni mecz ligowy MKS-u w bieżącym roku.

MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz (K), Gierak, Nitkiewicz – Nowacki, Kasperkiewicz – Sobczak, Deja, Niziołek – Kowalczyk

Rezerwowi: Wnuk – Arian, Uszalewski, Giel, Tomaszewski, Kursa, Brzęczek

Zawisza Bydgoszcz: Sapela – Nykiel, Stawarczyk, Kamiński, Silva – Alaverdaszwili, Kona, Drygas (K), Patejuk, Łukowski – Lewicki

Rezerwowi: Węglarz – Smektała, Panayotov, Włosiński, Ciechanowski, Gajewski, Cywiński

Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin) – Adam Jakubczyk, Damian Rokosz.

Witam serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku w to sobotnie słoneczne południe. Za nieco ponad 30 minut będziemy świadkami początku spotkania pomiędzy MKS-em Kluczbork, a Zawiszą Bydgoszcz. Za moment składy obu zespołów.

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie Pan Mateusz Złotnicki z Lublina. Początek spotkania o godzinie 13:00. Zapraszamy na relację już przed godziną 13:00.

Goście jutrzejszego spotkania w poprzedniej kolejce zremisowali na własnym boisku z Arką Gdynia 2-2 ratując remis w ostatnich minutach spotkania po bramce Kamila Drygasa z rzutu karnego.

O poprzedniej kolejce jak najszybciej będą chcieli zapomnieć piłkarze z Kluczborka. Do 67 minuty spotkania w Głogowie utrzymywał się remis 1-1. Później czerwoną kartkę otrzymał jeden z defensorów i w ciągu 15 minut Chrobry zaaplikował MKS-owi aż 4 bramki. Wynik 5-1 dosłownie zmiażdżył gospodarzy jutrzejszego spotkania, którzy przystąpią do jutrzejszej konfrontacji bardzo osłabieni.

W tabeli Zawiszę i MKS dzielą 4 oczka jak i również 4 miejsca w tabeli. Goście z Bydgoszczy są na 9 miejscu z dorobkiem 25 punktów, zaś MKS jest 13 mając 21 oczek. Trzeba jednak przyznać, że Zawisza ma jeden mecz zaległy i rozegra go 4 listopada z innym beniaminkiem – Zagłębiem Sosnowiec.

Oba zespoły walczą zupełnie o inne cele na ten sezon. Zawisza po spadku z Ekstraklasy z pewnością chciała jak najszybciej o nim zapomnieć i ponownie awansować do elity drużyn w polskiej lidze. Z kolei MKS, drużyna z najniższym budżetem ze wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych rozgrywkach za cel postanowiła sobie utrzymanie i póki co ten cel realizuje.

Witam serdecznie i zapraszam na ostatnią w tym roku relację ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku. W jutrzejszym spotkaniu rozgrywanym już z wiosny MKS Kluczbork zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Dawid Zywica

Gole: 90+1. Lewicki

Kartki:   62. Nitkiewicz (KLU), 77. Kasperkiewicz (KLU), 90+1. Deja (KLU) – 63. Drygas (BDG)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 5:2. Foule: 10:12.
    MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz (K), Gierak, Nitkiewicz – Nowacki, Kasperkiewicz – Sobczak (84' Tomaszewski), Deja, Niziołek (82' Arian) – Kowalczyk

Zmiany: Wnuk – Arian, Uszalewski, Giel, Tomaszewski, Kursa, Brzęczek

Zawisza Bydgoszcz: Sapela – Nykiel, Stawarczyk, Kamiński, Silva – Alaverdaszwili (77' Gajewski), Kona (83' Panayotov), Drygas (K), Patejuk, Łukowski (56' Smektała) – Lewicki

Zmiany: Węglarz – Smektała, Panayotov, Włosiński, Ciechanowski, Gajewski, Cywiński

Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin) – Adam Jakubczyk, Damian Rokosz