Chemik – PTPS 3:0 (koniec) | Atom Trefl – KSZO 3:0 (koniec) | Budowlani – impel 2:3 (koniec)

0:0
    Cztery dni i dwie bardzo ważne wygrane – bilans siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot jest obecnie naprawdę wyśmienity. Forma zawodniczek cieszy tym bardziej, że z meczu na mecz udowadniają one, że niezależnie od tego, kto w danym momencie jest na boisku, radzą sobie równie dobrze. Teraz przed nimi dwa kolejne spotkania, ale już na przestrzeni zaledwie kilku dni – środowy mecz z KSZO OSTROWIEC i sobotni z PTPS Piła, a oba z nich zostaną rozegrane w ERGO ARENIE o 18:00.

0:0
    Do końca roku sopocianki rozegrają ma przestrzeni dwóch tygodni cztery mecze, w tym jeden Europejskiej Ligi Mistrzyń. Pierwszy z rywali, KSZO OSTROWIEC, jest w tym roku autsajderem ligi, grającym zdecydowanie poniżej oczekiwań. „Pomarańczowym” zadanie odbicia się od dna utrudnia dodatkowo absencja Julii Piotrowskiej.

0:0
    Na powrót tej środkowej w Sopocie wyczekiwano ze szczególnym nastawieniem, ponieważ Piotrowska świętowała w tym roku wywalczenie mistrzostwa Młodej Ligi Kobiet z Młodymi Atomówkami. Tym razem trener Dariusz Parkitny będzie musiał sobie poradzić jednak bez niej, choć będzie to dla niego dużą bolączką – „Jula” jest bowiem najlepszą blokującą w prowadzonym przez niego zespole.
    0:0 Po poprzednim spotkaniu statuetka MVP zrobiła psikusa!

0:0

0:0

1:0
    Na początek udana kiwka nad blokiem w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej.

2:0
    Raz jeszcze skutecznie na skrzydle Klaudia Kaczorowska!

2:1
    Pierwszy punkt przyjezdnych. Przez dziurę w bloku atakuje Ściurka.

3:1
    Jeszcze jeden punktowy atak Atomówek.

4:1
    Z przechodzącej piłki bardzo pewnie atakuje Maja Tokarska.

5:1
    A teraz jeszcze punktowy blok sopocianek na lewej flance.

5:2
    Łukasik myli się w polu zagrywki. Serwuje minimalnie poza boisko.

5:3
    Obrona zawodniczek KSZO, szybka kontra i udany atak po prostej przez dziurę w bloku.

5:4
    Do tego jeszcze as serwisowy Pauliny Szpak!

6:4
    Rozgrywająca przyjezdnych tym razem się myli. Obija taśmę.

7:4
    Sopocianki dostają za darmo, jednak rywalki bronią. Kontra, jednak przyjezdne atakują przez środek w aut nad blokiem!

7:5
    Tym razem to zawodniczki KSZO skutecznie na skrzydle.

8:5
    Z obejścia bardzo pewnie atakuje Maja Tokarska i to PGE ATOM Trefl Sopot prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

8:6
    Po przerwie skuteczny atak ze skrzydła zawodniczek gości.

9:6
    Bardzo pewny atak ze środka siatki w wykonaniu Mai Tokarskiej!

10:6
    Kapitalnie w obronie sopocianki. Oddają za darmo, a potem bronią kontrę. Wyprowadzają atak i Kasia Zaroślińska punktuje uderzając po przekątnej.

11:6
    Autowy atak po ostrym skosie Roksany Brzóski!

12:6
    Jeszcze do tego Maja Tokarska dokłada asa serwisowego! Czas na życzenie szkoleniowca gości!

13:6
    Jeszcze jeden as serwisowy w wykonaniu Mai Tokarskiej!

13:7
    Minimalnie autowy atak z obejścia w wykonaniu Łukasik.

13:8
    Z przechodzącej piłki Wójcik udanie atakuje na środku siatki.

14:8
    Tym razem Łukasik bardzo skutecznie z obejścia! Po skosie nie daje szans rywalkom!

15:8
    Udany blok sopocianek! Zatrzymana na skrzydle Wójcik!

15:9
    Brzóska przebija się przez blok i zdobywa dziewiąty punkt dla swojej drużyny.

16:9
    Anna Miros bardzo pewnie na skrzydle i to Atomówki bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

17:9
    A po przerwie zawodniczki gości wpadają w siatkę przy ataku.

17:10
    Bardzo pewny Pieczki po ostrym skosie. Mija bardzo pewnie podwójny blok sopocianek.

18:10
    A teraz świetne uderzenie ze środka siatki Łukasik.

19:10
    Do tego jeszcze Justyna dokłada asa serwisowego! Czas na życzenie szkoleniowca gości!

19:11
    Dziura w bloku gospodyń i Ściurka atakuje po skosie w sam narożnik boiska.

19:12
    A teraz jeszcze kontra przyjezdnych i udany atak po prostej.

19:13
    Miros nie kończy na skrzydle, jednak Atomówki bronią kontrę. Rozegranie do Kaczorowskiej, a ta nad blokiem w aut!

20:13
    Kapitalna kiwka ze skrzydła nad blokiem w wykonaniu Ani Miros!

21:13
    Szczęśliwa zagrywka Kaczmar. Piłka po taśmie spada po drugiej stronie boiska!

21:14
    Błyskawiczna odpowiedź rywalek i skuteczny atak po skosie.

22:14
    Pewna akcja sopocianek zakończona punktowym atakiem Kaczorowskiej.

22:15
    Cios za cios. Ściurka po bloku atakuje w aut.

22:16
    Djersilo myli się przy ataku ze skrzydła. Po skosie minimalnie w aut.

23:16
    Walka na środku siatki. Akcję kończy punktowy ok na środku siatki Mai Tokarskiej!

24:16
    Autowy atak przyjezdnych i to sopocianki mają pierwszą piłkę setową!

24:17
    Kapitalny atak po prostej w wykonaniu Wójcik.

24:18
    As serwisowy KSZO! Trzecia setówka dla gospodyń.

25:18
    Kiwka nad blokiem w wykonaniu Balkestein i to Atomówki wygrywają pierwsza partię tego pojedynku!

25:18
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Na początek drugiej partii błąd przyjezdnych. Podwójne odbicie.

1:1
    W odpowiedzi udany atak ze środka siatki Wójcik.

2:1
    A teraz kapitalne uderzenie obok bloku po prostej w wykonaniu Miros.

2:2
    Po raz drugi środkiem punktują zawodniczki KSZO. Co prawda Maja Tokarska walczyła o to by postawić skuteczny blok, jednak nieco się spóźniła.

2:3
    A teraz jeszcze punktowy blok gości!

3:3
    A Ściurka tym razem myli się w polu zagrywki i obija siatkę.

4:3
    Kontra Atomówek zakończona bardzo pewnym atakiem Maret Balkestein po przekątnej!

4:4
    Brzóska nabija na blok i piłka wypada poza boisko.

6:6
    Trwa wyrównana walka w drugim secie, tym razem pewny atak Miros.

7:6
    Precyzyjne uderzenie przy kontrze Maret Balkestein!

8:6
    Kolejna wspaniała obrona Durajczyk. Oddaje piłkę na drugą stronę, a potem blokiem popisuje się Miros! Prowadzenie Atomówek na pierwszej przerwie technicznej!

9:6
    Kolejna obrona i kontra sopocianek. Rozegranie do Balkestein a ta kiwa nad blokiem.

9:7
    Świetna obrona Durajczyk, jednak czujne na środku siatki rywalki.

10:7
    Autowy serwis w wykonaniu Brzóski.

10:8
    Kontra sopocianek, jednak w aut uderza Balkestein.

10:9
    Do tego jeszcze blok zawodniczek gości!

11:9
    Miros punktuje ze skrzydła i zdobywa 11 punkt.

12:9
    Atak w taśmę jednej z zawodniczek gości i szkoleniowiec KSZO prosi o czas!

13:9
    A po przerwie kapitalny blok w wykonaniu Miros i Tokarskiej!

13:10
    Ściurka na skrzydle kiwa obok bloku.

13:11
    Jeszcze autowy atak Kaczorowskiej. Znów KSZO zbliża się do gospodyń.

14:11
    Świetny atak ze środka siatki w wykonaniu Zuzy Efimienko!

14:12
    Nieudany serwis po stronie gospodyń. Obita siatka.

15:12
    Precyzyjna kiwka Klaudii Kaczorowskiej. Nad blokiem i piłka wpada w pole.

16:12
    Piłka rzucona przez jedną z siatkarek KSZO i to sopocianki prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

17:12
    A po przerwie w kontrze udanie ze środka atakuje Zuza Efimienko.

18:12
    Jeszcze jedna kontra zawodniczek z Sopotu. Tym razem nad blokiem w okolice szóstego metra kiwa Maret Balkestein.

18:12
    Od razu o drugi czas w tym secie prosi szkoleniowiec gości!

19:12
    Przejście linii środkowej przez jedną z zawodniczek KSZO.

20:12
    Jeszcze jedna kontra, a tym razem to Radenković popisuje się kapitalnym atakiem w okolice 9 metra!

21:12
    Coraz bardziej gubią się przyjezdne. Teraz atak w blok zestawiony z zawodniczek gospodyń!

22:12
    I jeszcze jeden blok Atomówek na skrzydle!

22:13
    Ajj, tym razem popsuta zagrywka Kaczorowskiej. Obita siatka.

23:13
    Djerisilo udanie po skosie.

24:13
    Do tego świetny blok Atomówek na środku siaki! Piłka setowa!

24:14
    Potężny atak w linię w wykonaniu przyjezdnych.

24:15
    A teraz jeszcze sopocianki wpadają w siatkę.

24:16
    Autowy atak po prostej Djerisilo. Coś sopocianki nie kogą skończyć tego seta.

25:16
    Kiwka Djerisilo nad blokiem w linię i to sopocianki wygrywają druga odsłonę tego pojedynku!

25:16
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Już na początek seta świetna akcja z obu stron zakończona punktowym atakiem przyjezdnych.

1:1
    Od razu skuteczna odpowiedź sopocianek.

1:2
    Tym razem nieudana zagrywka w wykonaniu gospodyń. W siatkę zagrywa Balkestein.

2:2
    Tak samo przyjezdne mylą się w polu zagrywki.

2:3
    Ściurka nabija na blok a piłka wypada na aut!

2:4
    Świetna kontra przyjezdnych, rozegranie do Brzóski, a ta po rękach bloku wybija na aut.

3:4
    Potężne uderzenie po przekątnej w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej!

3:5
    Tym razem przyjmująca Atomówek przy serwisie obija taśmę.

4:5
    Świetny atak po skosie w wykonaniu Balkestein.

5:5
    A teraz do tego świetny blok sopocianek i remis!

6:5
    Do tego jeszcze as serwisowy w wykonaniu Justyny Łukasik!

6:6
    Obrona sopocianek. W kontrze zatrzymana jednak przy ataku z obejścia Zuza Efimienko.

6:7
    Znów przyjezdne na prowadzeniu. As serwisowy KSZO!

6:8
    Zaskakująca kiwka na środku siatki Eweliny Polak i to zawodniczki KSZO prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:8
    Po przerwie minimalnie autowa zagrywka zawodniczek gości.

8:8
    A teraz kapitalna zagrywka Radenković i siatkarki KSZO bez szans na dobre rozegranie!

9:8
    Autowy atak po przekątnej z obejścia Wójcik i to Atomówki wracają na prowadzenie.

10:8
    Kapitalny blok w wykonaniu Zuzy Efimienko i Ani Miros!

11:8
    Jeszcze do tego as serwisowy w wykonaniu Radenković! Czas dla szkoleniowca gości!

11:9
    Tym razem obity blok Atomówek i piłka trafia w taśmę.

12:9
    Ave błyskawiczna odpowiedź i pewny atak w wykonaniu Ani Miros!

12:10
    W odpowiedzi z drugiej linii atakuje Szczygioł. Sopocianki bez szans w defensywie.

13:10
    Chaotyczna akcja z której zwycięsko wychodzą gospodynie po pewnym ataki Efimienko ze środka siatki.

14:10
    Z przechodzącej piłki bardzo pewnie atakuje Łukasik.

14:11
    Bliskie obrony Atomówki, jednak trochę zabrakło. Punkt ląduje na koncie przyjezdnych.

14:12
    Do tego jeszcze zaskakujący serwis Polak. Ewelin punktuje bezpośrednio z serwisu.

15:12
    Pewne uderzenie po przekątnej w wykonaniu Anki Miros.

16:12
    Radenković i Tokarska zatrzymują blokiem jedną z zawodniczek gości i to PGE ATOM Trefl prowadzi bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej.

17:12
    Kapitalny punktowy blok po przerwie tego samego duetu co poprzednio!

18:12
    Kolejna kontra Atomówek. Rozegranie na środek, gdzie Balkestein atakuje bardzo pewnie z drugiej linii. Przeciska się przez blok i szkoleniowiec KSZO prosi o czas.

18:13
    Po przerwie jedna z zawodniczek gospodyń popełnia błąd. Piłka rzucona.

19:13
    Autowy atak po prostej! Kolejny błąd po stronie przyjezdnych.

19:14
    Tym razem punktowa kiwka. Punkt trafia na konto KSZO.

20:14
    Balkestein potężnie nabija na blok, a piłka wychodzi na aut!

20:15
    Udany atak ze środka siatki w wykonaniu Szczygioł przez dziurę w bloku.

21:15
    Zawodniczki KSZO bronią, jednak po ich odbiciu piłka trafia w antenkę.

22:15
    Precyzyjnie minięty blok na skrzydle w wykonaniu Miros.

23:15
    Najpierw blok Atomówek, a potem jeszcze jedna akcja rywalek, jednak Brzóska trafia w taśmę.

23:16
    Tym razem piłka wybita po bloku na aut przez zawodniczki z Ostrowca.

24:16
    Autowa zagrywka KSZO i piłka na wagę meczu dla wicemistrzyń Polski!

25:16
    Kapitalna walka na siatce i Damaske punktuje. Sopocianki bardzo pewnie wygrywają ten pojedynek!

25:16
    Trzeci set skończony.

0:0
    Świetne spotkanie w wykonaniu Atomówek. Pomimo, że grały w przemeblowanym składzie bez najmniejszych problemów pokonały zawodniczki KSZO. Kolejna szybka wygrana. Jest to istotne, z uwagi na to, że sopocianki mają teraz napięty terminarz. (19:19:29)

Piotr Grabowski

Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein, Derisilo, Sawenczuk, Miros, Damaske, Efimienko, Radenković, Kaczmar, Łukasik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska libero: Kulig, Durajczyk
    KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Mielczarek, Polak, Bednarek, Ściurka, Szpak, Dybek, Wójcik, Piotrowska, Szczygiol, Pieczka libero: Korabiec, Bulbak,