Saławat – Magnitogorsk 6:2 (koniec) | Niżny Nowogród – Nowokuźnieck 2:4 (koniec) | Din. Mińsk – Novosibirsk 2:3 (po dogrywce)
Sankt Petersburg – Sp. Moskwa 5:0 (koniec)
Saławat Jułajew Ufa
6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Środa 02.12.2015, 15:00 • Ufa Arena • Kontinental Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Serdecznie zapraszam na relację z KHL. Saławat Jułajew Ufa vs Metallurg Magnitogorsk

Gospodarze tego meczu w dywizji Czernyszewa są drudzy z 62 punktami na koncie. Daje to im trzecie miejsce na wschodzie, tuż za dzisiejszymi rywalami. Odnotowali do tej pory 22 zwycięstwa, z czego cztery po dogrywkach. Nie przegrali jak dotąd ani razu po regulaminowym czasie gry!

W swoim poprzednim meczu Saławat pokonał na wyjeździe Traktor Czelabińsk 3:1. Strzelcami goli byli Andreas Engqvist, Aleksander Loginow i Maksin Majorow. Była to piąta wygrana z rzędu tej drużyny

Metallurg znajduje się na pierwszej lokacie w dywizji Charłamowa i na drugiej w konferencji wschodniej. W swoim dorobku mają 64 punkty, które wywalczyli za 24 wygrane. Aż w dziewięciu z dziesięciu przypadków triumfowali po regulaminowym czasie

Ostatnio ekipa z Magnitogorska rozgromiła na swoim lodzie Nieftiechimik Niżniekamsk aż 5:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Siergiej Mozjakin a po jednej dorzucili Aleksiej Bereglazow, Jan Kovar i Denis Zaripow. Dwie asysty zaliczył Wojtek Wolski

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 15:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Saławat Jułajew Ufa: Svedberg (Sochacky) – Loginow, Lepisto, Omark, Engqvist, Grigorenko – Gonczarow, Wiszniewskij, Majorow, Prochorkin, Hartikajnen – Bodrow, Arzamascew, Nestorow, Worobyjow, Lazarew – Derlyjuk, Culygin, Czernow, Chłystow, Makarow

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Samsonow) – Lee, Antipin, Batyrszin, Bereglazow, Zaripow, Filippi, Osala – Wolski, Kovar, Mozjakin, Tereszczenko, Chabarov, Platonow, Kaletnik, Potechin, Osipow, Arsenyjuk, Żelezkow, Timkin, Kosow

Sędziowie: Aleksiej Anisimow, Denis Naumow – Gleb Lazarew, Sergiej Szeljanin.

Już niedługo początek spotkania!

00:01

00:58
    Gol dla Saławatu!

Ależ zaczyna nam się te spotkanie! Pierwszy atak gospodarzy, Hartikainen z prawej flanki objechał bramkę i uderzył, powstało małe zamieszanie, z którego skorzysta NICOLAI PROCHORKIN, który z bliska wbił gumę do siatki!
    Nikolai Prochorkin - 1:0

01:59
    Miejscowi w osłabieniu. Dwie minuty kary za trzymanie przeciwnika otrzymał Anton Lazarew

02:20
    Dobra interwencja Svedberga po uderzeniu Wolskiego! Na raty, ale przechwycił krążek golkiper z Ufy

03:10
    Guma wybita z połowy gospodarzy, sporo sekund zyskali nie pozwalając rywalowi szybko na nią wrócić

03:59
    Gospodarze w pełnym składzie

04:42
    Uwolnienie po stronie Saławatu

05:03
    Ambitna próba Mozjakina, chciał się przedostać pomiędzy dwójką obrońców, ale nie udało się mu to

06:40
    Od dłuższego czasu w posiadaniu krążka jest Metallurg, rozgrywa go na połowie przeciwnika

07:30
    Niedokładne podanie w ataku miejscowych na prawej flance i wychodzi z tego uwolnienie

08:15
    Spokojnie chwycił wysoko lecący krążek Svedberg i zostawił koledze z obrony. W ataku Saławat

09:40
    Mozjakin uciekł lewym skrzydłem i uderzył z koła lecz wprost w golkipera gospodarzy

09:46
    Zespołowa kara dla gości, odsiaduje Zaripow. Było zbyt dużo ludzi jednocześnie na lodzie

09:54
    Ładnie chwyta gumę Koszeczkin

10:00
    Połowa tercji za nami

11:05
    Małe zamieszanie pod bramką Metallurga, strzela w końcu z prawego koła Lepisto, krążek po odbiciu się od barku Koszeczkina wychodzi poza taflę

Gol dla Saławat!

Świetnie rozegrali krążek miejscowi, na koniec powędrował pod niebieską do ALEKSANDRA LOGINOWA, który popisał się potężnym uderzeniem pod poprzeczkę!
    13:21 Aleksander LOGINOW - 2:0

14:39
    Spalony na niebieskiej Osali

14:58
    Dwie minuty dla Derljuka za trzymanie przeciwnika

15:50
    Skutecznie bronią się gospodarze, choć niemal cały czas krążek jest w pobliżu ich bramki

19:47
    Świetnie spisał się teraz Svedberg! Najpierw obronił uderzenie ze środka Osali, a po chwili zatrzymał gumę po dobitce Zaripowa!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Po 20 minutach gry na prowadzeniu znajdują się miejscowi, którzy wykazali się skuteczną grą pod bramką rywala. Mecz jest szybki, sporo się dzieje na lodzie, choć może samych klarownych sytuacji nie było zbyt wiele. Zapraszam po przerwie

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

21:46
    Dobra interwencja golkipera gospodarzy strzale ze środka Kaletnika, który rozpędził się od własnej połowy

21:50
    Dwie minuty dla Makarowa za zahaczanie

22:50
    Skutecznie bronią się miejscowi, nie ma zbyt dużo pracy póki co Svedberg

23:20
    Teraz mieliśmy ogromny kocioł pod bramką gospodarzy, atakowało krążek trzech zawodników gości, ostatecznie wybronił się Saławat

23:50

24:03

Świetna akcja miejscowej ekipy zakończona uderzeniem DMITRIJA MAKAROWA pomiędzy parkanami Koszeczkina w sytuacji sam na sam!
    24:03 Dmitrij MAKAROW - 3:0

24:03
    Zmiana w bramce gości, wchodzi Samsonow!

26:49
    Zakazane uwolnienie gospodarzy

27:28
    Dwie minuty kary dla Wojtka Wolskiego za spowodowanie upadku przeciwnika

28:12

Wolski jednak szybciej powraca na lód. Mocnym uderzeniem sprzed samej bramki po podaniu Engqvista popisał się IGOR GRIGORENKO i już przewaga gospodarzy robi się poważna!
    28:12 Igor GRIGORENKO - 4:0

29:25

Świetne podanie Prochorkina z lewej flanki pod bramkę do niepilnowanego tuż przy prawym słupku ARTJOMA CZERNOWA, który bez większego problemu z bliska pakuje gumę do siatki! Gdzie była w tym czasie defensywa Metallurga to ja nie wiem...
    29:25 Artjom CZERNOW - 5:0

30:00

31:36
    Dobra interwencja Samsonowa po strzale ze środka Grigorenki. Dalej atakuje Saławat

31:53
    Gol dla Metallurga!

Szybko rozegrana akcja przez gości, po raz pierwszy okazała się skuteczna! Strzelcem bramki SIERGIEJ MOZJAKIN, który skorzystał z dobrego podania Wolskiego i z lewego koła trafił w krótki róg!
    31:53 Siergiej MOZJAKIN - 5:1

33:45
    Zakotłowało się w tercji gości, zdołali wybić krążek, ale ponownie w jego posiadaniu gospodarze

34:48
    Skuteczna interwencja Samsonowa

35:10
    Lee marnuje okazję sam na sam ze Svedbergiem, świetnie spisał się golkiper Saławatu!

36:53
    Nie udało się wyjście z kontrą przyjezdnym, dobrze ustawili się obrońcy gospodarzy

37:34
    Dobrze w bramce spisał się Svedberg, atakuje Magnitka

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

40:00
    Druga tercja skończona.

Po 40 minutach mamy już wyraźne prowadzenie gospodarzy, którym dziś pod bramką przeciwnika wychodzi niemal wszystko. Swoja drogą dyspozycja obrony gości pozostawia wiele do życzenia. Wolski dotychczas spędził na lodzie 12:29 oraz oddał jeden celny strzał i miał jedną karę. Zapraszam po przerwie

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:48
    Skuteczna interwencja golkipera gości. Od początku tercji do ofensywy przeszli miejscowi

42:48
    Mocne uderzenie z lewego skrzydła Timkina, odbija krążek do boku Svedberg

43:53
    Na raty przechwytuje krążek golkiper Saławatu po strzale z prawego koła Kovara

44:22
    Ponownie przechwycił krążek Svedberg. Podanie z lewej flanki szło do nadjeżdżającego Kosowa. Teraz do ofensywy przeszli hokeiści z Magnitogorska

45:04
    Zakrywa gumę Samsonow

45:36
    Timkin znalazł się na spalonym

47:49

Dobre podanie Zaripowa z lewego skrzydła, dostał krążek na prawej flance DENIS OSIPOW i trafił w krótki róg!

48:10
    Przechwytuje krążek Svedberg

49:13
    Dobra interwencja Samsonowa po kontrze gospodarzy. Ostatnio długo krążek miał Metallurg

50:00

50:31
    Broni golkiper gospodarzy uderzenie z prawego koła Zaripowa, rośnie przewaga przyjezdnych