Unisław – Warszawa 4:1 (koniec) | Hel. Białystok – Pol. Gdańska 4:2 (koniec) | Gniezno – Jagiellonia 2:5 (koniec)
AZS Gdańsk – Oborniki 9:0 (koniec)
MKS Mieszko Gniezno
2:5 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 05.12.2015, 19:00 • Hala GOSiR, Gniezno • I liga futsalu - gr. północna • Runda 11

Spotkanie zakończyło się triumfem białostoczan w stosunku 5:2. Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (20:31:16)

39:50
    Za moment usłyszymy syrenę kończącą to spotkanie.

39:20
    Świetna parada Wasielewskiego, który zwyciężył w pojedynku sam na sam z Firańczykiem!

39:05
    Z połowy boiska uderzał goalkeeper przyjezdnych. Kiepska próba. Piłka trafiła prosto w jednego z gnieźnian.

38:29
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok Białystok!
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁUKASIEWICZ, który bez większego problemu pokonał Wasielewskiego. Dobre uderzenie po ziemi.

38:00
    Miejscowi ofiarnie się bronią, grając w trójkę. Przed momentem Greser mógł nawet odnotować trafienie, ale dobrze spisał się goalkeeper gości.

37:23
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mariusz Sawicki (MKS Mieszko Gniezno).

37:09
    Gol dla MKS-u Mieszko Gniezno!
    Strzelcem bramki MARCIN GRESER, który świetnie wykończył dobrą akcję miejscowej ekipy.

37:00
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Grodzie Lecha pozostały tylko trzy minuty. Utrzymuje się przewaga gości.

36:11
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mateusz Jedliński (MKS Mieszko Gniezno).

36:11
    Strzelcem bramki ADRIAN CITKO.

35:16
    Jedliński nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Gdyby nie ta interwencja, to białostoczanin znalazłby się w sytuacji sam na sam z pustą bramką.

34:55
    Miejscowi cały czas grają z wycofanym bramkarzem, obecnie robi się coraz bardziej nerwowo. Przed momentem żółtą kartkę otrzymał Mateusz Jedliński.

33:57
    Jeżeli chodzi o faule, to mamy 2:2. Tempo meczu jest bardzo dynamiczne, na parkiecie dzieje się coraz więcej.

33:04
    Strzelcem bramki MARCIN GRESER. Miejscowi jeszcze się nie poddają. Mamy pierwsze trafienie po stronie gospodarzy dzisiejszego pojedynku!

32:46
    Świetna parada Wasielewskiego, który wybronił uderzenie Tomczyka!

32:07
    Do zakończenia spotkania pozostało niespełna osiem minut. Tutaj już raczej nic się nie zmieni. Wiele wskazuje na to, że białostoczanie pewnie zwyciężą.

31:27
    Wyśmienita interwencja Kaźmierczaka! Osypiuk pędził z piłką na pustą bramkę, ale gracz Mieszka zaprezentował ofiarą interwencję! Niebezpieczeństwo zażegnane.

30:50
    Gospodarze postanowili wycofać bramkarza! Na parkiecie pojawił się Dariusz Rychłowski.

30:41
    Timeout dla gospodarzy.

29:53
    Miejscowi próbują kontratakować, jednak defensywa białostoczan nie popełnia najmniejszych błędów.

28:48
    Strzelcem bramki MICHAŁ OSYPIUK. Ofiarne interwencję defensorów miejscowej ekipy nie przyniosły efektu. Osypiuk odnotował trzecie trafienie dla swej drużyny.

28:33
    Gospodarze egzekwowali rzut różny. W międzyczasie żółtą kartkę otrzymał Mateusz Lisowski, który lrowadzil jakieś dyskusje z arbitrem.

27:58
    Ofiarne interwencje Jendruczka! Goalkeeper gości dwukrotnie sparował uderzenia Rychłowski. Fenomenalna postawa!

27:20
    Sawicki otrzymał kartkę za spóźnioną interwencję. Gnieźnianie szybko przejęli inicjatywę, ale wciąż nie.potrafią zaskoczyć rywali.

27:11
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Sawicki (MKS Mieszko Gniezno).

26:22
    Sporo niedokładnych podań po stronie gnieźnian. Bardzo szarpana gra podopiecznych Wasielewskiego.

25:42
    Obraz gry zbytnio się nie zmienia. Miejscowi starają się zdobyć bramkę kontaktową, aczkolwiek ich wysiłki kończą się fiaskiem.

25:17
    Jedliński ponownie nie opanował piłki, dobrze spisał się jeden z bialostoczan, który wywarł sporą presję na graczu Mieszka.

24:23
    Biało-czerwoni próbują przedrzeć się w okolice pola karnego rywala, aczkolwiek przyjezdni są bardzo czujni, z łatwością neutralizują natarcia miejscowej ekipy.

23:45
    Wyśmienita parada Wasielewskiego, który sparował silne uderzenie Michała Osypiuka! Rzut różny dla gości.

23:21
    Mocne uderzenie Rychłowskiego zostało zablokowane. Po chwili gnieźnianin uderzał wysoko ponad bramką strzeżoną przez Jendruczka.

22:42
    Kaźmierczak odgrywał do Alamenciaka, jednak ten uderzał daleko obok bramki Jendruczka. Goalkeeper gości nawet nie drgnął.

21:58
    Robi się nerwowo, goście mają sporo uwag do pracy sędziów. Szczególnie prezentuje to goalkeeper MOKS-u, który przed momentem otrzymał słowną reprymendę.

20:53
    Strzelcem bramki MATEUSZ LISOWSKI, który dość łatwo pokonał Wasielewskiego. Skladna akcja przyjezdnych kończy się trafieniem na 0:2.

20:22
    Stały fragment gry nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści. Gnieźnianie grają nieco lepiej niż w pierwszej połowie, miejscowi śmielej przedzierają się w okolice bramki rywala.

20:07
    Zaczęła się druga połowa dzisiejszego spotkania w pierwszej stolicy Polski. Już w pierwszych sekundach zawrzało, goście nie zgadzali się z decyzją arbitra, który podyktował rzut wolny.

20:01

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego starcia w Grodzie Lecha za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie ekipy przyjezdnej. Przypomnijmy, że trafienie dla białostoczan w drugiej minucie spotkania odnotował Osypiuk. Generalnie mecz jest dość zacięty, poziom rywalizacji może się podobać. Mieliśmy sporo niezłych akcji, emocji nie brakowało. Wierzymy, że w drugiej połowie również nie będziemy się nudzić!

20:00

19:40
    Gospodarze egzekwowali rzut różny, jednak nie przyniosło im to żadnych korzyści. Po chwili świetnie interweniował Wasielewski.

19:28

19:17
    Ogromny jęk zawodu na trybunach! Rychłowski podawał do Heliasza, który nie wprowadził piłki do pustej bramki! Niebywałe, wystarczyło dołożyć odpowiednio nogę!

18:37
    Niebawem pierwsza połowa dobiegnie końca. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie białostoczan.

18:00
    Wracamy do gry. Goście mają ochotę na kolejną bramkę, ale gospodarze nie popełniają większych błędów w defensywie.

17:37
    Timeout dla gości.

17:25
    Gospodarze zaczęli grać troszkę lepiej, obecnie bialostoczanie mają sporo pracy w defensywie. Trzeba jednak przyznać, że obrona gości funkcjonuje bez zarzutu.

16:46
    Wyśmienita okazja Bartnickiego! Gracz Mieszka znalazł się w sytuacji sam na sam z goalkeeperem przyjezdnych, ale Jendruczek zdołał obronić jego uderzenie! Świetna postawa bramkarza MOKS-u!

16:17
    Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie drużyny przyjezdnej.

15:50
    Podania białostoczan są bardzo dokładne. Gnieźnianie mają z tym elementem większy problem. Brakuje dokładności po stronie biało-czerwonych.

15:22
    Ładne uderzenie z dystansu odnotował Marcin Greser, ale Norbert Jendruczek ponownie wykazał się dobrą postawą.

15:01
    Osypiuk zgrywał piłkę w pole karne, ale nikt tego nie zamykał. Miejscowi nie mają pomysłu na wykreowanie jakiegoś groźniejszego ataku.

14:17
    Nieźle uderzał teraz Kożuszkiewicz. Po chwili goście mogli mieć znakomitą okazję strzelecką, ale na wyżyny swoich umiejętności wspiął się Kaźmierczak, który odnotował świetną interwencję.

13:45
    Piękne uderzenie Adriana Citki sparował Michał Wasielewski. Po chwili bialostoczanin spróbował swych sił raz jeszcze, ale znów świetnie spisał się grający trener miejscowych.

13:05
    Adrian Citko oddał kompletnie niecelne uderzenie. Piłka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez Wasielewskiego.

12:00
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko osiem minut. W faulach mamy obecnie 4-2.

11:27
    Należy jednak pamiętać, że do pierwszej stolicy Polski zawitał dziś wicelider. Bialostoczanie grają tak, jak przystało na drugą ekipę zmagań.

10:58
    Tymczasem faulowany był Sawicki, który nie gra dziś zbyt dobrze. Ogólnie postawa miejscowych pozostawia sporo do życzenia, kibice nie mogą być zadowoleni.

10:26
    Ponad dziesięć minut gry za nami. Aktualnie tempo rywalizacji minimalnie siadło. Miejscowi skupiają się na tym, by nie popełniać zbyt wielu przewinień.

09:37
    Gnieźnianie muszą uważać na kolejne przewinienia. Bialostoczanie popełnili teraz mały błąd, uderzał Sawicki, ale dobrze spisał się Norbert Jendruczek.

09:26
    Na tablicy wyników utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych. W faulach natomiast przewodzą miejscowi – 4:1.

08:27
    Potężne uderzenie Rychłowskiego zostało zablokowane. Po chwili za lekko piłkę posłał jeden z miejscowych.

07:56
    Kaźmierczak przyjmował piłkę przy użyciu ręki. Sędzia to zauważył i przerwał grę. Goście błyszczą w defensywie.

07:11
    Goście oddają coraz więcej strzałów z dystansu, aczkolwiek nie przynosi im to żadnych korzyści. Tymczasem niecelnym uderzeniem popisał się Adam Heliasz.

06:34
    Gnieźnianie mają już na swym koncie trzy faule, przyjezdni zaledwie jeden. Przed momentem świetną interwencję przed własnym polem karnym odnotował Wasielewski!

06:02
    Gospodarze egzekwowali rzut wolny. Mocne uderzenie Jedlińskiego ze sporymi problemami sparował goalkeeper przyjezdnych.

05:55
    Faule: 2-1

05:16
    Wyśmienita interwencja Jedlińskiego! Gracz ten wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Osypiuka. Kilka chwil później uderzenie rywala wybronił Wasielewski. Miejscowi w tarapatach.

04:40
    Mariusz Sawicki miał niezłą okazję na zdobycie bramki, ale kompletnie jej nie wykorzystał. Kiepska postawa gnieźnianina.

03:58
    W dalszym ciągu lepiej sprawują się przyjezdni. Gnieźnianie nie mają pomysłu na wyprowadzenie skladnej akcji. Sporo niedokładności po stronie miejscowych.

03:20
    Z dystansu uderzał Mateusz Lisowski. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Michała Wasielewskiego.

03:01
    Tymczasem żółtą kartką ukarany został Dariusz Rychłowski. To jest już drugie przewinienie na koncie miejscowej drużyny.

02:44
    Zdecydowany kontratak przyjezdnych. Ponownie z prawego skrzydła uderzał Osypiuk. Tym razem górą Wasielewski.

02:01
    Potężne uderzenie Jedlińskiego poszybowało wysoko ponad bramką białostoczan. Zupełnie nieudana próba gracza gnieźnieńskiej drużyny.

01:51
    Strzał Jedlińskiego został zablokowany przez strzelca pierwszej bramki. Po chwili z ostrego kąta uderzał Alamenciak. Nie przyniosło to żadnego efektu.

01:15
    Strzelcem bramki MICHAŁ OSYPIUK, który pokonał Michała Wasielewskiego pięknym uderzeniem z prawego skrzydła. Goalkeeper miejscowej ekipy nie miał większych szans na skuteczną obronę.

00:33
    Szybka akcja miejscowych. Strzelał Jedliński, dobrą interwencją wykazał się Norbert Jendruczek. Piłka w posiadaniu przyjezdnych.

00:24
    Spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy zagrają dziś w błękitno-białych strojach, gospodarze natomiast prezentować się będą w biało-czerwonych kompletach.

00:01

Znamy już składy obu ekip:

MKS Mieszko Gniezno: Wasielewski, Fitt – Sawicki, Alamenciak, Bartnicki, Jedliński, Kaźmierczak, Heliasz, Greser, Rychłowski, Banasik, Lewandowski.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Szatyłowicz – Citko, Osypiuk, Hryckiewicz, Łukasiewicz, Gajdziński, Dawidziuk, Lisowski, Kożuszkiewicz, Tomczyk, Kiljańczyk, Firańczyk.

Sędzia I: Przemysław Tkacz (Zielona Góra)
    Sędzia II: Jacek Szymkowicz (Gorzów Wielkopolski)
    Sędzia IV: Łukasz Jaskólski (Poznań).

Zachęcamy do polubienia FanPage Futsal – kibice!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu MKS Mieszko Gniezno – MOKS Słoneczny Stok Białystok. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 19:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy składy obu ekip. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Obsada sędziowska:
    Sędzia IV: Łukasz Jaskólski (Poznań)

MOKS Słoneczny Stok Białystok póki co spisuje się bardzo dobrze. Aktualnie ekipa ta plasuje się na pozycji wicelidera ligowego zestawienia. Do tej pory Podlasianie zainkasowali 21 "oczek", notując aż siedem triumfów i jedynie trzy porażki. Białostoczanie, podobnie jak gnieźnianie, nie mają na swym koncie ani jednego remisu. W zeszłej kolejce zespół MOKS-u Słoneczny Stok pokonał we własnej hali Unisław Team 4:2.

Po dziesięciu kolejkach MKS Mieszko Gniezno plasuje się na piątym miejscu w tabeli ligowej. Dotychczas zespół z pierwszej stolicy Polski uzbierał piętnaście punktów. Na dorobek ten złożyło się pięć zwycięstw i tyle samo porażek. Co ciekawe, w tegorocznym sezonie podopieczni Michała Wasielewskiego nie odnotowali ani jednego remisu. W swym ostatnim spotkaniu gnieźnianie wygrali z AZS WSIiU Malwee Łódź 5:4.

Jest to ostatnia runda zmagań przed zimową przerwą. W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. MKS Mieszko Gniezno zmierzy się na wyjeździe z ekipą Wodomex Bojano. Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok natomiast rywalizować będą z TSR Genticus II Białystok. Prócz tego w przyszły weekend będziemy się emocjonować meczami z udziałem reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że biało-czerwoni udadzą się do Portugalii, gdzie będą walczyć o awans na Mistrzostwa Świata 2016.

Czas na jedenastą kolejkę I ligi futsalu grupy północnej. Podczas tej relacji gościć będziemy w pierwszej stolicy Polski, gdzie Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno zmierzy się z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Początek tegoż starcia zaplanowano na godzinę 19:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Mateusz

Gole: 34. Greser, 38. Greser – 2. Osypiuk, 21. Lisowski, 29. Osypiuk, 37. Citko, 39. Łukasiewicz

Kartki:   4. Rychłowski (GNO), 28. Sawicki (GNO), 35. Jedliński (GNO) – 29. Lisowski (SSB)   37. Jedliński (GNO), 38. Sawicki (GNO)

Jagiellonia Białystok: Jendruczek, Szatyłowicz – Citko, Osypiuk, Hryckiewicz, Łukasiewicz, Gajdziński, Dawidziuk, Lisowski, Kożuszkiewicz, Tomczyk, Kiljańczyk, Firańczyk.