Szczecin – Ostrów Wielkopolski 82:65 (koniec) | Koszalin – Dąbrowa Górnicza 87:75 (koniec) | Słupsk – Włocławek 77:71 (koniec)
AZS Koszalin
87:75 (30:24, 45:40, 62:61)
MKS Dąbrowa Górnicza
Niedziela 06.12.2015, 18:30Tauron Basket Liga • 9. kolejka

Koszalin: James 15, Auda 14, Austin 16, Dąbrowski 5, Wadowski 3, Witliński 8, Łukasiak 0, Walton 14, Dymała 0, Walker 4, Mielczarek 8

Dąbrowa Górnicza: Dziemba 10, Piechowicz 2, Pamuła 7, Zmarlak 6, Zieliński 3, Broadus 21, Szczypiński 0, Szymański 7, Piszczatowski 0, Williams 0, Dower 19 (20:54:12)

Koniec meczu. (87:75)

39:48
    Ten dwa razy celnie! (87:75)

39:48
    Jeszcze faulowany James. Dwa osobiste. (85:75)

39:27
    Walton po raz pierwszy od dawna się myli, ale co z tego. Około 30 sekund do końca, AZS już raczej tego spotkania nie przegra! (85:75)

39:11
    Tu już goście raczej bez szans na cokolwiek. Jeszcze jeden niecelny rzut! (85:75)

39:05
    Ponowie Walton w indywidualnej akcji udanie za dwa! (85:75)

38:53
    Odpowiedź Dowera i trzy punkty zza obwodu! (83:75)

38:30
    Walton wpada pod kosz i znów trafia! Niesamowita ta czwarta kwarta w wykonaniu Amerykanina! (83:72)

38:20
    A do tego jeszcze przyjezdni nieskuteczni w ataku! (81:72)

38:05
    I też dwa razy dobrze! Koszalin coraz bliżej wygranej! (81:72)

38:05
    A teraz faulowany Auda! Dla niego też dwa osobiste! (79:72)

37:10
    Amerykanin dwukrotnie trafia z linii rzutów wolnych! (79:72)

37:10
    Faulowany Walton! Dwa osobiste dla gospodarzy! (77:72)

36:58
    Po przerwie błędów przyjezdnych ciąg dalszy. Tym razem źle z dystansu Pamuła! (77:72)

36:40
    Jeszcze do tego Amerykanin z półdystansu trafia za dwa i zdenerwowany szkoleniowiec MKS-u prosi o czas! (77:72)

36:20
    Do tego niecelny rzut gości. Szybka kontra i rozegranie do Waltona, który wpada pod kosz i trafia! Co za emocje! (75:72)

36:03
    Ten dwa razy udanie! (73:72)

36:03
    Faulowany przy rzucie Auda! Dwa osobiste dla niego! (71:72)

36:00
    Cztery minuty do końca meczu. Zawodnicy obu drużyn jakby zmęczeni. Ciekawa będzie końcówka tego pojedynku! (71:72)

35:10
    Niecelny rzut! I znów to gospodarze w posiadaniu piłki! (71:72)

34:45
    A teraz na zmianę nie trafiają gospodarze i goście! Jakby się dogadali. Przed chwilą strata Waltona w ataku i to przyjezdni mają szansę na powiększenie prowadzenia! (71:72)

34:05
    Po przerwie Witliński wpada pod kosz i trafia za dwa! (71:72)

34:00
    Jeszcze do tego po przechwycie udanie Broadus i o czas prosi szkoleniowiec koszalinian! (69:72)

33:24
    Odpowiedź gości kapitalna! Trójka Pamuły! (69:70)

33:20
    A do tego niecelny rzut gości. Zbiórka gospodarzy. Szybka kontra, ale Austin nie trafia zza obwodu! (69:67)

32:55
    W tym meczu prowadzenie zmienia się jak w kalejdoskopie! Strata MKS-u i kontra gospodarzy. Rozegranie do Witlińskiego, który wpada pod kosz i trafia za dwa! (69:67)

32:32
    I ten dodatkowy rzut też celny! Znów remis! (67:67)

32:32
    Od razu odpowiedź koszalinian i Austin wpada pod kosz i udanie kończy akcję! Do tego z faulem i jeden osobisty. (66:67)

32:00
    Do tego jeszcze po przechwycie za dwa trafia Zmarlak! (64:67)

31:30
    Raz celnie! (64:65)

31:30
    Ponownie faulowany Pamuła. Znów dwa osobiste. (64:64)

31:05
    A do tego strata zawodników gospodarzy w ataku! (64:64)

30:50
    Ten raz celnie i już mamy remis na tablicy wyników! (64:64)

30:50
    W odpowiedzi Pamuła celnie za dwa z faulem! Dodatkowy osobisty! (64:63)

30:30
    Ten dodatkowy osobisty niecelny! (64:61)

30:30
    Mielczarek wpada pod kosz i trafia za dwa! Dodatkowo z faulem i jeden osobisty. (64:61)

29:10
    Faulowany Piechowicz. Dwa osobiste. (62:59)

29:00
    Jeden z zawodników gości próbuje rzucać za trzy, ale nie trafia! (62:59)

28:45
    A teraz James raz celnie z linii rzutów wolnych. (62:59)

28:25
    Strata koszalinian. Kontra rywali i za trzy Dziemba! (61:59)

27:40
    Do tego jeszcze błąd 24 sekund po stronie zawodników z Dąbrowy Górniczej! (61:56)

27:15
    A po przerwie Austin trafia za dwa wpadając pod kosz! (61:56)

26:40
    Za trzy celnie Mielczarek z dalekiego dystansu i czas dla przyjezdnych! (59:56)

26:20
    A teraz dwa niecelne rzuty, zarówno gospodarzy, jak i gości. (56:56)

25:35
    James także zza obwody! Oj będzie ciekawa ta czwarta kwarta tego meczu! (56:56)

25:10
    A teraz od razu Broadus trafia za trzy! Co za mecz tego zawodnika! (53:56)

24:45
    Koszalin bez James'a w tej kwarcie nie istnieje! Tym razem efektowny wsad tego zawodnika, a na tablicy wyników remis! (53:53)

24:05
    Cios za cios! Teraz trójka przyjezdnych! (51:53)

23:45
    Ależ odpowiedź koszalinian! Rozegranie na obwód do James'a, a ten za trzy! (51:50)

23:30
    Kolejna strata gospodarzy! Tym razem w kontrze faulowany Dziemba. Staje na linii rzutów wolnych i trafia dwukrotnie! Przyjezdni drugi raz w tym meczu na prowadzeniu! (48:50)

22:55
    Ten Broadus jest niesamowity! W tej kwarcie tylko on punktuje dla swojej drużyny! Tym razem wpada pod kosz i trafia za dwa. (48:48)

22:30
    W końcu są punkty gospodarzy! Zbiórka pod własnym koszem i kontra. Rozegranie do James'a, który zdobywa dwa punkty efektownym wsadem! (48:46)

22:10
    A po przerwie ciąg dalszy błędów zawodników z Koszalina! Tym razem w ataku traci Auda! (46:46)

22:00
    A gospodarze znów tracą w ataku! Przyjezdni od razu to wykorzystują. Kontra i znów ten niesamowity Broadus! Czas dla koszalinian! (46:46)

21:30
    Ten dodatkowy rzut jednak niecelny. (46:44)

21:30
    Jeszcze do tego strata zawodników z Koszalina. Szybka kontra i za dwa po raz kolejny niezawodny dziś Broadus z faulem! Dodatkowy osobisty. (46:44)

20:55
    Broadus odpowiada udanym rzutem za dwa punkty! (46:42)

20:20
    Gospodarze rozpoczynają od jednego celnego rzutu wolnego Witlińskiego. (46:40)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (45:40)

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:40)

19:38
    Kolejna nieudana akcja zawodników gości. Koszalinianie to niezwłocznie wykorzystują. Szybka kontra i podanie do Audy, który znów trafia! (45:40)

18:40
    Goście zamiast trafić, tracą piłkę w ataku. O razu kontrują gospodarze i Dąbrowski wpada pod kosz i trafia! (43:40)

18:10
    W odpowiedzi z półdystansu trafia Auda! (41:40)

17:50
    Po przerwie strata Waltona w ataku. Szybka kontra rywali i za dwa trafia Zmarlak! (39:40)

17:00
    Na ich szczęście przyjezdni podobnie się mylą. A co robią gospodarze? Przeprowadzają kontrę i Mielczarek trafia za trzy z dystansu! Czas tym razem dla gości! (39:38)

16:20
    A gospodarze coś nie mogą trafić do kosza! Kolejne dwa nieudane rzuty! (36:38)

15:50
    A po przerwie Broadus staje na linii rzutów wolnych, wskutek przewinienia, którego byliśmy świadkami przed przerwą. Do tego trafia i powiększa przewagę nad koszalinianami! (36:38)

15:50
    Jeszcze przechwyt przyjezdnych, szybka kontra i rozegranie do Broadusa, który wpada pod kosz i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie! Czas dla gospodarzy! (36:37)

15:05
    Za dwa skutecznie Dower! (36:35)

14:50
    Nieskuteczny w ataku Auda. Od razu próba przyjezdnych, jednak dwa rzuty złe! (36:33)

14:13
    Cios za cios! Podanie przyjezdnych pod kosz i także dwa punkty! (36:33)

13:55
    W odpowiedzi celny rzut Patrika Audy! (36:31)

13:40
    Ten raz udanie z linii rzutów wolnych! (34:31)

13:40
    Faulowany Zieliński. Przekroczony limit fauli przez gospodarzy i dwa osobiste! (34:30)

13:25
    Sporo niecelnych podań w ostatnim czasie. Najpierw strata przyjezdnych, potem gospodarzy. (34:30)

13:00
    A goście zamiast gonić ponownie nie trafiają do kosza! Na ich szczęście rywale gubią się w ataku! (34:30)

12:35
    I ten ponownie dwa razy celnie! (34:30)

12:35
    Auda ponownie faulowany przy rzucie. Dwa osobiste. (32:30)

12:20
    Przyjezdni trafiają za dwa i są już prawie przy gospodarzach! (32:30)

12:00
    Ale AZS źle! Strata wskutek błędu jednego z zawodników! (32:28)

11:45
    Koszalinianie znów mylą się w ataku! Goście próbują odpowiedzieć, jednak świetna defensywa gospodarzy powoduje, że MKS popełnia błąd 24 sekund! (32:28)

11:00
    I ten też dwa razy poprawnie! (32:28)

11:00
    Z drugiej strony boiska faulowany Dower! Także dwa osobiste dla niego. (32:26)

10:45
    I ten dwa razy celnie! (32:26)

10:45
    Faulowany James. Dwa osobiste. (30:26)

10:30
    Goście rozpoczynają od celnego rzutu z półdystansu! (30:26)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (30:24)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (30:24)

09:40
    Jeszcze Wadowski celnie z dalekiego dystansu za trzy! (30:24)

09:18
    Dziemba jeszcze raz trafia za dwa po sprawnej kontrze! (27:24)

09:05
    Od razu Walker wpada pod kosz i trafia za dwa. (27:22)

08:45
    Strata koszalinian i przechwyt gości. Szybka kontra i rozegranie do Dziemby, a ten za trzy! (25:22)

08:27
    A teraz Szymański trafia z półdystansu za dwa! (25:19)

08:00
    Znów trochę niecelnych rzutów ze strony obu drużyn. No cóż, prowadzenie koszalinian wyraźne, jednak to jeszcze nie jest zbyt pewne. (25:17)

07:05
    I ten dwa razy celnie. (25:17)

07:05
    Faulowany Auda. Dwa osobiste. (23:17)

07:00
    Jeszcze jedna trójka po przechwycie tego samego zawodnika! (23:17)

06:20
    Rywale w końcu udanie. Po nieskutecznej akcji koszalinian, rozegranie na obwód do Dowera a ten celnie! (23:14)

05:30
    Austin po szybkiej kontrze jeszcze raz trafia! Tym razem wpada pod kosz i zdobywa dwa punkty. (23:11)

05:10
    Wykorzystują ro gospodarze i Austin jeszcze raz za trzy! (21:11)

04:49
    Goście mają kontrę, jednak mylą się przy rzucie za trzy i tracą piłkę! (18:11)

04:11
    W odpowiedzi szybka akcja Broadusa i też dwa punkty. (18:11)

04:05
    A po przerwie kolejna strata gości. Rozegranie w kontrze do Walkera, ten wpada pod kosz i trafia za dwa. (18:9)

03:40
    Do tego Dąbrowski dokłada trójkę i czas na życzenie szkoleniowca gości! (16:9)

03:20
    Jeszcze Walton celnie po przechwycie za dwa. (13:9)

03:05
    Ten raz celnie. (11:9)

03:05
    Faulowany przy rzucie Witliński. Dwa osobiste. (10:9)

03:02
    Jeszcze jedna pomyłka w ataku zawodników gości! (10:9)

02:50
    Strata przyjezdnych i szybka kontra gospodarzy zakończona celnym rzutem. (10:9)

02:31
    Walton odpowiada celnym rzutem za dwa. (8:9)

02:19
    Broadus także zza obwodu! (6:9)

02:16
    Od razu odpowiedź rywali i celnie Austin za trzy po raz kolejny. (6:6)

02:00
    Do tego raz celnie z linii rzutów wolnych! (3:6)

02:00
    Dower wpada pod kosz i trafia za dwa! (3:5)

01:19
    A teraz trochę błędów. Na zmianę mylą się koszykarze obu drużyn. (3:3)

00:45
    Odpowiedź rywali i za trzy także celnie przyjezdni! (3:3)

00:23
    Od celnego rzutu za trzy rozpoczyna Austin. (3:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

AZS Koszalin: James, Auda, Austin, Dąbrowski, Wadowski, Witliński, Łukasiak, Walton, Dymała, Walker, Mielczarek

MKS Dąbrowa Górnicza: Dziemba, Piechowicz, Pamuła, Zmarlak, Zieliński, Broadus, Szczypiński, Szymański, Piszczatowski, Williams, Dower.

A kto w tym meczu okaże się lepszy? Na transmisję live zapraszamy od godziny 18:30!

A gospodarze niedzielnego pojedynku? U nich kryzys. Najpierw porażka ze słabym w tym sezonie Turowem Zgorzelec, a potem z Treflem Sopot. W pamięci jeszcze każdy z nas ma świetne pojedynki koszalinian z zeszłego sezonu i walkę czołówkę tabeli do końca rozgrywek.

No tak, dzięki temu przyjezdni są bliżej gospodarzy w tabeli. Do tego rozegrali jeden mecz mniej, stąd też różnica dwóch punktów jest znikoma. Jeśli jeszcze jutro wygrają z drużyną z Koszalina będą bliżej ósemki, co może być nieco zaskakujące po ciężkim początku sezonu. Dwie wygrane z rzędu nieco podreperowały sytuację MKS-u.

A tu psikus! Drużyny z Trójmiasta zaczęły grać inaczej niż wszyscy myśleli. Asseco będące w dobrej formie od początku sezonu poległo na własnym terenie z drużyną MKS Dąbrowy, a Trefl Sopot przełamał się po ośmiu porażkach z rzędu i wygrał po nerwowej końcówce z AZS-em Koszalin!

W 9 kolejce spotkają się dwie drużyny, które w poprzedniej kolejce odpowiednio powinny wygrać i przegrać. Tak własnie! Koszalinianie byli murowanym faworytem pojedynku z Treflem Sopot, natomiast Dąbrowa Górnicza była skazywana na porażkę w meczu z Asseco Gdynia.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.