Portugalia – Polska 6:2 (koniec)
Portugalia
6:2 (4:1)
Polska
Czwartek 10.12.2015, 19:00 • Pavilhão Minicipal Da Póvoa Do Varzim • Eliminacje - Mistrzostwa Świata 2024 • Grupa 6.

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:30:55)

To już koniec tego emocjonującego spotkania. Polacy zgodnie z przewidywaniami nie zdołali przeciwstawić się zdecydowanie wyżej notowanej kadrze Portugalii. Ostatecznie ulegliśmy rywalom 2:6. Trzeba jednak przyznać, że w drugiej połowie zagraliśmy odważniej i mieliśmy swoje sytuacje na zmniejszenie rozmiarów porażki. Miejscowi przez drugie dwadzieścia minut efektywnego czasu gry pokonali Rafała Krzyśkę zaledwie dwa razy. Bramki dla naszego zespołu zdobywali dzisiaj Tomasz Kriezel i Mikołaj Zastawnik. Rywale odpowiedzieli trafieniami Cecilio, Brito, Cardinala (dwoma), Djô oraz Ricardinho.

39:33
    Dość przypadkowo w znakomitej sytuacji znalazł się Ricardinho, ale nie trafił on w światło bramki uderzeniem z pięciu metrów!

39:02
    Pięknie i pod publiczkę grają w końcówce Portugalczycy. Z pewnością kibice nie żałują przybycia na to spotkanie.

38:29
    Mamy jeszcze swoją okazję po szybkim ataku, ale zaplątał się w dryblingu Kubik. Udało mu się jeszcze ugrać rzut rożny.

38:00
    Sama końcówka mija już w bardzo szybkim tempie. Żadna z reprezentacji nie rzuca się już do ofensywnej gry.

37:30
    Bardzo ładnie na skrzydle wypuszczony został Marcin Mikołajewicz, ale zbyt mocno odchylił się on w momencie oddawania strzału i nie trafił w światło bramki.

37:05
    Daleko Krzyśka wrzucał piłkę do gry, ale minimalnie spóźniony był wychodzący na pozycję zawodnik reprezentacji Polski.

36:27
    Adrian Pater po stracie ofiarną interwencją zapobiegł kontrze naszych rywali. Sam ucierpiał w tej sytuacji, ale szybko się pozbierał.

36:00
    Minutę Polacy wymieniali piłkę w okolicach linii środkowej boiska, ale nie zdołali nawet w tym czasie oddać uderzenia.

35:00
    Ostatnie pięć minut rywalizacji przed nami. Polacy starają się zagrozić bramce Hugo, ale strzał Kriezela zostaje zablokowany.

34:45
    Portugalczycy nie spieszą się teraz z rozgrywaniem swojej akcji. Nie zdołali oni jednak nawet dojść do sytuacji podbramkowej.

34:00
    W roli lotnego bramkarza występuje Mikołaj Zastawnik. Traci ten młody zawodnik jednak piłkę w dość prosty sposób.

33:30
    Polacy w tym momencie wykorzystali swój czas, a później mamy wycofanie bramkarza i wprowadzenie kolejnego zawodnika do pola gry.
    33:25 RICARDINHO - 6:2

33:25
    Gol dla Portugalii!
    Szkoda tej sytuacji, ale tak musiało się to skończyć!!! Najpierw RICARDINHO minął naszego rodaka i mocno uderzył z dziesiątego metra!!! Krzyśka poradził sobie z tym strzałem, ale wobec dobitki tego gracza był już bez szans!!!

33:00
    Źle przyjmował piłkę w pobliżu bramki Polaków jeden z rywali. W efekcie mamy okazję na wyjście z atakiem pozycyjnym.

32:15
    Teraz to już robinsonada klasy światowej! Bramkarz Akademików z Katowic wybronił mocne uderzenie z bliska Re, a później Coelho chybił przy dobitce!

Dawid Czempisz

Gole: 4. Cecilio, 10. Brito, 11. Cardinal, 20. Cardinal, 28. Djô, 34. Ricardinho – 16. Kriezel, 28. Zastawnik

Kartki:   27. Cardinal (POR) – 20. Krawczyk (POL), 27. Kriezel (POL)

Portugalia: Bebé, Vitor Hugo – Arnaldo, Tiago Brito, Cardinal, Ricardinho, Coelho, Cecilio, Freitas, Ré, Djô, Fabinho, Matos, Cary.
    Polska: Krzyśka, Nawrat – Biel, Franz, Gładczak, Krawczyk, Sobalczyk, Kriezel, Sebastian Wojciechowski, Mikołajewicz, Michał Wojciechowski, Pater, Zastawnik.

Sędziowie: Ondřej Černý (Czechy), Nicola Maria Manzione (Włochy)