MMTS – Chrobry 22:26 (koniec) | PGE Vive – Pogoń 32:24 (koniec) | Azoty – Zagłębie 28:28 (koniec)
Górnik – Orlen Wisła 34:34 (koniec)
Vive Kielce
32:24 (16:9)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
Sobota 12.12.2015, 17:00 • Hala Legionów, Kielce • Orlen Superliga mężczyzn • 16. kolejka

Koniec emocji w Hali Legionów! Vive Tauron Kielce bez wielkich problemów pokonało 32:24 Pogoń Szczecin. Kielczanie szybko objęli prowadzenie i na przerwę zeszli z wynikiem 16:9. Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, ale to raczej ze względu na eksperymenty w składzie Vive. Z Kielc to już wszystko.

Relacjonował dla Państwa,

Norbert Sinkiewicz. (18:34:33)

Koniec meczu. (32:24)
    59:55
    Mateusz Jachlewski zdobywcą ostatniej bramki w 2015 roku! (32:24)
    59:45
    I jeszcze jedna bramka gości. Tym razem celny rzut z prawego skrzydła w szybkiej akcji. (31:24)
    59:05
    Krysiak trafił ze skrzydła. (31:23)

58:42
    Dwie minuty kary dla Reichmanna. (31:22)
    57:40
    Efektowna akcja gospodarzy zakończona celnym rzutem Tobiasa Reichmanna. (31:22)
    57:10
    Świetny rzut Zaremby z drugiej linii. (30:22)

56:50
    Fąfara spróbował rzutu z drugiej linii i był blisko celu! Słupek! (30:21)

56:30
    Bulski i Fąfara już na parkiecie. (30:21)
    56:19
    Z koła trafił Walczak. (30:21)
    55:45
    Celnym rzutem popisał się Jachlewski. (30:20)
    55:00
    Bruna szczęśliwie trafił do siatki po bloku. (29:20)
    54:30
    Reichmann dostał świetne podanie na prawe skrzydło. Niemiec z czystej pozycji pewnie zdobył bramkę. (29:19)

53:58
    Kara dla Walczaka. (28:19)
    52:45
    Szybka akcja kielczan zakończona celnym rzutem z prawego skrzydła przez Branko Vujovicia. (28:19)

52:30
    Walczak powstrzymany przez Sego. (27:19)

51:50
    Dwie minuty kary dla Jachlewskiego. (27:19)
    51:20
    Tobias Reichmann wykorzystał bez najmniejszych problemów kontratak. Jego rzut na dwa tempa w powietrzu jest po prostu cudowny! (27:19)

50:35
    Gra pasywna kielczan. (26:19)
    49:15
    Kontratak Pogoni i pewnie zdobyta bramka przez Fedeńczaka. (26:19)

48:30
    Jeszcze raz spróbował Gierak, ale teraz skuteczny był w bramce Marin Sego. (26:18)
    48:00
    Chrapkowski! Znakomity rzut z drugiej linii. (26:18)
    47:20
    Świetny balans ciała Gieraka! Zmylił rywala i celnie rzucił z drugiej linii. (25:18)

46:30
    Bruna źle dograł na skrzydło. (25:17)
    46:00
    Chrapkowski skorzystał z dobrego podania Cupicia. (25:17)
    45:00
    Tym razem Gierak świetnie rzucił po koźle z drugiej linii. Sego nie mógł wiele zrobić. (24:17)

44:34
    Dwie minuty kary dla Kusa. (24:16)
    44:10
    Bielecki odpowiedział w swoim stylu z drugiej linii. (24:16)
    43:40
    Zaremba popisał się ładnym rzutem ze środka. (23:16)
    43:10
    Reichmann skuteczny z prawego skrzydła. (23:15)

42:30
    Równie dobrą interwencją odpowiedział Tatar. (22:15)

42:00
    Fantastyczna interwencja Sego przy rzucie Walczaka. (22:15)
    40:32
    Zaremba poszedł na przebój, przedarł się i trafił do siatki. (22:15)

40:08
    Przerwa dla trenera Pogoni. (22:14)
    39:45
    Indywidualnie środkiem poszedł Michał Jurecki i nie dał żadnych szans bramkarzowi. (22:14)
    38:32
    Jurecki wykorzystał dobre podanie Cupicia, a na dodatek oprócz bramki mamy karę dla Gieraka. (21:14)

38:05
    Dwie minuty kary dla Walczaka. (20:14)
    37:30
    Zrehabilitował się Krysiak celnym rzutem z lewego skrzydła. (20:14)

37:05
    Błąd kroków Cupicia. (20:13)

36:47
    Krysiak przy rzucie karnym trafił w poprzeczkę! (20:13)

36:40
    Dwie minuty kary dla Bieleckiego. (20:13)

36:20
    Rzut Zaremby zablokowany. (20:13)
    35:30
    Strlek wykorzystał dobre podanie Bieleckiego i ze swojej pozycji trafił do siatki. (20:13)

35:09
    Dwie minuty kary dla Bruny. (19:13)
    34:30
    Skuteczna kontra gości. (19:13)
    33:55
    Szczęśliwie po bloku rzucił Bruna. Piłka minęła zmylonego Sego. (19:12)
    33:30
    I raz jeszcze Vujović z drugiej linii. (19:11)
    32:50
    Pierwsza bramka w tym meczu młodego Vujovicia. Wyszedł w powietrze i huknął z drugiej linii pod poprzeczkę. (18:11)
    32:20
    Świetnym rzutem z drugiej linii popisał się Zaremba. (17:11)
    31:50
    Indywidualną akcja odpowiedział Cupić. (17:10)
    31:20
    Efektowna akcja gości. Bruna wrzucił do Jedziniaka, a ten z powietrza rzucił bramkę. (16:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:9)

Bez większych emocji w pierwszej połowie. Vive Tauron Kielce pewnie prowadzi 16:9 z Pogonią Szczecin. Początek wyrównany, ale z minuty na minutę coraz lepiej prezentowali się gospodarzy i tym samym na półmetku mamy dość wysokie prowadzenie. Kielczanie dzisiaj zdecydowanie się bawią, w drugiej połowie prawdopodobnie do gry wejdzie młodzież. Zostańcie z nami.

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:9)
    29:18
    Kolejna kontra i jeszcze jedna bramka. Tym razem Reichmann. (16:9)
    28:55
    Chrapkowski huknął z drugiej linii. (14:9)

28:05
    Zaremba odważył się na rzut z drugiej linii, ale wyraźnie chybił. (14:9)

27:50
    Ofensywne przewinienie gości. (14:9)
    27:15
    Indywidualny kontratak Piotrka Chrapkowskiego zakończony pewną bramką. (14:9)
    26:40
    Wow! Kapitalnym zagraniem popisał się Ivan Cupić do Michała Jureckiego, a "Dzidziuś" musiał to wykorzystać i tak też się stało! (13:9)

25:55
    Co za popis Reichmanna. Na dwa tempa w powietrzu rzucał Niemiec, ale tylko w słupek. (12:9)

25:30
    Jachlewski trafił do siatki, ale przekroczył linię pola bramkowego. (12:9)
    24:30
    Wojciech Jedziniak rzucił bramkę z prawego skrzydła. Poradził sobie z dość trudnej pozycji. (12:9)

23:10
    Zbyt trudne rozwiązanie wybrał Bruna. Przed szansą Vive na kolejną bramkę. (12:8)
    22:40
    A teraz odpowiedź ze strony Chrapkowskiego! Świetny rzut zawodnika Vive. (12:8)
    22:20
    Zaremba odważnie rzucił z drugiej linii i trafił do siatki. (11:8)
    21:45
    Wzorowy kontratak Vive. Długa piłka do Reichmanna, a ten nie miał prawa się pomylić. (11:7)
    20:45
    Bielecki bez problemów trafił do siatki z 7. metra. (10:7)

20:40
    Grzegorek dostał dwie minuty kary. (9:7)
    20:15
    Kapitalna akcja Cupicia. Wszedł odważnie środkiem i lobem pokonał Morawskiego. (9:7)

19:00
    Nieskuteczna akcja gości. (8:7)

18:20
    Cuda dzieją się w Hali Legionów. Ivan Cupić na rozegraniu. Przerwa dla trenera gości. (8:7)
    17:45
    Zaremba popisał się efektownym rzutem z drugiej linii. (8:7)
    17:20
    Cupić pewnie wykończył kontratak. (8:6)
    16:45
    A tym razem odpowiedział Aguinagalde, również z koła i mamy ponownie prowadzenie kielczan. (7:6)
    16:10
    Walczak wywalczył miejsce na kole i rzucił bramkę. (6:6)

15:20
    Dwie minuty kary dla Chrapkowskiego. (6:5)

14:30
    Zaremba z drugiej linii wysoko nad poprzeczką. (6:5)
    14:00
    Jurecki przedarł się na kole i trafił do siatki. (6:5)
    12:55
    Świetny kontratak gości lewym skrzydłem. (5:5)
    12:30
    Walczak dobił celnie rzut partnera z drużyny. (5:4)
    11:20
    Bielecki odpowiedział mocnym i celnym rzutem z drugiej linii. (5:3)
    11:05
    Wojciech Jedziniak bez problemów zdobył bramkę z kontrataku. (4:3)

10:10
    Ofensywny faul na Kusie. (4:2)

9:40
    Walczak powstrzymany przez Sego. (4:2)
    9:05
    Kapitalnie Jurecki zablokował rzut Zaremby. Vive wyszło z kontratakiem, który wykończył Strlek. (4:2)
    8:20
    Szybka odpowiedź Vive za sprawą Julena Aguinagalde. (3:2)
    8:05
    Ładnym rzutem z drugiej linii popisał się Zaremba. (2:2)
    7:20
    Bielecki tym razem nie dał szans Morawskiemu w swoim stylu z drugiej linii. (2:1)
    6:20
    No i wreszcie. Dobre rozegranie, piłka do Kusa, a ten zmieścił piłkę w siatce. (1:1)

6:00
    Co za seria błędów i znakomitych interwencji bramkarzy. Przed momentem nieskuteczne Vive, a za moment Pogoń. (0:1)

5:15
    Kontratak Pogoni, akcja lewą stroną i... nie ma bramki! Marin Sego skuteczny w bramce! Przewidział wkrętkę rywala. (0:1)

5:05
    Cupić odważnie poszedł prawym skrzydłem, ale w bramce zatrzymał go niezawodny Morawski. (0:1)

4:00
    Świetna interwencja Sego. (0:1)

3:25
    Rzut Jureckiego obroniony przez Morawskiego. (0:1)
    2:50
    Odważnie poszedł środkiem Bruna, mocno rzucił sprzed linii defensywnej Vive i mamy pierwszą bramkę. (0:1)

2:15
    Dobre rozegranie gospodarzy. Piłka dotarła na koło do Kusa, ale jego rzut został obroniony przez Morawskiego. (0:0)

1:55
    Kus zablokował rzut z drugiej linii. (0:0)

1:20
    Pierwszy rzut Jureckiego prosto w bramkarza. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Dzisiejszy mecz rozgrywany będzie w takiej "piknikowej" atmosferze. Zawodnicy już na parkiecie, a na trybunach kompletu publiczności nie ma.

Witamy Państwa bardzo serdecznie prosto z Hali Legionów na ostatnim meczu w roku 2015!

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Vujović, Bulski, Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Fąfara, Cupić

Sędziowie: Kierczak, Wrona.

Na relację z tego spotkania zapraszamy już o 17:00 w sobotę! Czy Pogoń podejmie walkę w Kielcach? Bądźcie z nami.

To będzie ostatnie spotkanie dla obu drużyn w tym sezonie, dlatego też na pewno nie będzie żadnego odpuszczania, szczególnie patrząc w kontekście aktualnych mistrzów Polski, którzy lubią sobie zagrać na parkietach polskich z mniejszym zaangażowaniem.

Remis w pierwszym meczu z Vive wydawał się dla Pogoni bardzo dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon, ale niestety w Szczecinie na półmetku nie mogą być zadowoleni, ponieważ szczecinianie są na niskim 9. miejscu z zaledwie 11 punktami na koncie.

Kielczanie aktualnie po 15 rozegranych meczach są liderem tabeli z... 14 zwycięstwami i tym jednym właśnie remisem z Pogonią. Porażki jeszcze nie zanotowali.

Vive w tym sezonie mierzyło się już Pogonią, było to pierwsze spotkanie obecnego sezonu i na zachodnim Pomorzu padł niezwykle zaskakujący remis.

Przed nami 16. kolejka Superligi! Vive Tauron Kielce podejmie w Hali Legionów zespół Pogoni Szczecin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Norbert Sinkiewicz

Vive Kielce: Szmal, Sego – Vujović, Bulski, Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Fąfara, Cupić
    Sandra SPA Pogoń Szczecin: Morawski, Tatar – Grzegorek, Bruna, Walczak, Gierak, Krupa, Krysiak, Biernacki, Jedziniak, Trzaszczka, Zaremba, Kniazeu, Fedeńczak

Sędziowie: Kierczak, Wrona