Chievo – Atalanta 1:0 (koniec) | Empoli – Carpi FC 3:0 (koniec) | AC Milan – Hellas Verona 1:1 (koniec)
Napoli – AS Roma 0:0 (koniec) | Juventus – Fiorentina 3:1 (koniec)
Empoli FC
3:0 (0:0)
Carpi FC 1909
Niedziela 13.12.2015, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Włoska Serie A • Runda 16

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (16:51:40)

Empoli wygrało zasłużenie z Carpi. Już przed przerwą gospodarze byli stroną przeważającą, ale nie potrafili tego udokumentować. Po naradzie w przerwie wyszli z "pianą na zębach" na beniaminka Serie A i pokarali go trzema golami. Pozostało już tylko spokojnie kontrolować wydarzenia do końca. Komplet punktów pozostał w Empoli, a dobra seria Carpi została przerwana. Zieliński oraz Skorupski zagrali bardzo fajne zawody. Zieliński zanotował asystę w newralgicznym momencie, a bramkarz Empoli dopisał następne czysto konto.

90+1
    Trwa pierwsza z trzech doliczonych przez sędziego minut.

90
    Borriello przedarł się przez dwóch niebieskich i miał szansę na uderzenie z linii pola karnego. Płasko bita futbolówka zakończyła lot w rękawicach Łukasza Skorupskiego.

88
    Skorupski pracował na wysoką notę, ale seria dziwacznych interwencji świadczy o tym, że zabrakło koncentracji na ostatnie minuty pojedynku.

86
    Pierwsze, mocno przeciętne wyjście na przedpole bramkarza Empoli. Skorupski nie wypiąstkował piłki, odbił się od gąszczu zawodników i miał szczęście, że Di Gaudio nie pokarał uderzeniem do bramki.

85
    Saponara ma zdecydowanie ciekawsze ataki solowe. Był korner dla Azzurrich, po którym poradzili sobie obrońcy beniaminka i nie ma czwartego gola.

83
    Borriello stracił zaufanie do partnerów i atakuje w pojedynkę. Empoli podpuściło przeciwnika, aż w końcu skasowało szarżę zmiennika.

81
    Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i piłkarze Carpi muszą ponownie ustawić się w defensywie, zamiast atakować.

79
    Diusse chciał błyskawicznie zaznaczyć swoją obecność na boisku akcją indywidualną, ale za dużo było w tym wszystkim fantazji i obrońcy sprowadzili Senegalczyka na ziemię.

77
    Assane Diuosse za Buchela. Także ten zmieniony zawodnik zanotował dziś fajną asystę.

76
    Rzut rożny dla Carpi. Poradzili sobie obrońcy Empoli, a uderzenie rozpaczy Lollo poleciało w kierunku trybun, a nie bramki Skorupskiego.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Niewiele przełomowego dzieje się na murawie. Sporo fauli, ale nie w okolicy któregokolwiek pola karnego.

73
    Romagnoli ustąpił miejsce na boisko Silvie. To ostatnia zmiana w drużynie Carpi.

72
    Kontrola wydarzeń w wykonaniu Empoli. Wymieniają spokojne podania, a przyjezdni zbierają się do wysokiego pressingu pojedynczo, co nie przyniesie jakiegokolwiek efektu.

72
    Di Gaudio zameldował się na boisku niedawno, a już zdążył złapać kartkę za symulowanie faulu.

70
    Zieliński opuścił boisko. Zanotował dziś przepiękną asystę przy bardzo ważnym golu Maccarone. W miejsce pomocnika znad Wisły – Croce.

68
    Lollo schował twarz w koszulkę, a trener Carpi podrapał się po głowie. Pomocnik próbował dośrodkować piłkę w pole karne, ale ta ominęła całe towarzystwo zebrane w środku.

66
    Gagliolo podciął niebezpiecznie przeciwnika i sędzia postanowił wyciągnąć z kieszonki żółtą kartkę.

65
    Już bawią się kibice, choć kilkanaście minut temu nie byli pewni, że ich pupile zwyciężą. Trudno przypuszczać, że wypuszczą z rąk przewagę trzech goli.

64
    Livaja za żegnanego brawami Maccarone, który strzelił dwa gole. Swoje zadanie wykonał w stu procentach.
    61. Massimo Maccarone (EMP)

61
    Gol dla Empoli!
    Strzelcem bramki MASSIMO MACCARONE.

Maccarone zdobył swojego, drugiego gola po podaniu Buchela. W nieco ponad kwadrans Empoli rozstrzygnęło mecz na swoją korzyść!

58
    Sędzia Cervellera zobaczył faul na połowie Empoli i przyznał gościom rzut wolny. Piłkę ustawił sobie Lollo.

56
    Saponara urwał się na połowie beniaminka i zakończył rajd solowy uderzeniem z dystansu obok bramki. Piłkarze Empoli poczuli wiatr w skrzydłach, choć przed przerwą wychodziło im niewiele.

54
    Trzeba przyznać, że również Skorupski ma co robić w drugiej połowie. Bramkarz Empoli zachował się dobrze po dwóch uderzeniach z dystansu. Jednym zdaniem: spotkanie ożywiło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

52
    Jest od razu druga zmiana. Borielo za Pasciutiego. Ciekawe, jak wpłyną roszady na wydarzenia.

52
    Reakcja z ławki rezerwowych beniaminka. Di Gaudio ma wzmocnić siłę rażenia, a Martinho jest już na ławce rezerwowych.
    51. Riccardo Saponara (EMP)

51
    Strzelcem bramki RICCARDO SAPONARA.

Błyskawiczna odpowiedź Empoli na atak Matosa. Maccarone zagrał podanie ze skrzydła w pole karne, a Saponara zabrał przeciwnika na plecy i uderzył płasko po krótkim rogu do bramki. To już dwa gole przewagi gospodarzy nad Carpi!

50
    Na razie Azzurri są uskrzydleni prowadzeniem i utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie zespołu Kamila Wilczka. Gracze Carpi biegają za piłką jak ćmy po zgaszeniu żarówki.

48
    Błyskawiczne trafienie po przerwie może wpłynąć pozytywnie na widowisko, ponieważ beniaminek nie ma już czego bronić na Stadio Carlo Castellani. Musi zaatakować, jeśli chce uniknąć porażki.
    46. Massimo Maccarone (EMP)

46

Co za cudowna asysta Zielińskiego. Polak wrzucił miękkie podanie w pole karne za plecy obrońców! Maccarone mocno dziękuje Zielińskiemu po zdobyciu gola. Napastnik wyskoczył w tempo i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza do bramki Carpi!

46

Bezbramkowa, generalnie mdła pierwsza połowa. Momentami robiło się interesująco za sprawą zawodników Empoli, którzy mieli przewagę w posiadaniu piłki i z każdą minutą stawali się coraz groźniejsi dla Beleca. Goście ratują się uderzeniami w dystansu, ale żadne nie zaszkodziło Skorupskiemu. Polak miał jedyną, trudną interwencję na przedpolu wobec ataku Matosa. Kibice mają prawo oczekiwać lepszego widowiska oraz bramek po przerwie.

45

43
    Saponara w przeciwnika, Pucciarelli metr obok słupka. Chyba bramka pozostanie zaczarowana do końca pierwszej części. Coraz większa dominacja i coraz większa indolencja strzelecka Empoli.

42
    Piłkarze Carpi nie byli w okolicy Łukasza Skorupskiego od dobrych kilkunastu minut. Polak musi utrzymywać koncentrację na wysokim poziomie.

40
    Nadal szarżują gospodarze i zaczyna pachnieć prowadzeniem zespołu Skorupskiego i Zielińskiego. Maccarone ma nosa do znajdowania się, ale nie potrafi sfinalizować swoich akcji. Wybiegał sam na sam, ale nadbiegł Zaccardo i zablokował strzał.

39
    To mogła być sytuacja, która zmieni obraz widowiska jak w kalejdoskopie! Andrea Costa wybrał się w pole karne Carpi przy okazji rzutu wolnego i zabrakło centymetrów, by zakończył dośrodkowanie Leandro Paredesa soczystym uderzeniem.

36
    Coraz większa przewaga Niebieskich w posiadaniu piłki, natomiast niekoniecznie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Przydałoby się jeszcze jakieś przyspieszenie przed przerwą.

35
    Bilard w polu karnym Carpi. Piłka kilkakrotnie wędrowała w górę i nikt nie zdecydował się skorzystać z sytuacji. W końcu Maccarone huknął z półwoleja, ale anemicznie i na dodatek niecelnie.

33
    Saponara za długo prowadził piłkę na połowie klubu Kamila Wilczka. Goście podwoili krycie i bez problemu odebrali piłkę pomocnikowi.

32
    Polacy wyróżniają się pozytywnie w szarzyźnie tego spotkania. Skorupski jest bezbłędny i żyje we własnym polu karnym, a Zieliński nie chowa się, szukając gry na połowie Carpi.

30
    Widowisko w dość spokojnym tempie. Nikt nie decyduje się na szalone przyspieszenia czy wielkie ryzyko. Przewagę w posiadaniu piłki ma Empoli, natomiast obie drużyny mają podobnie niewielką liczbę szans na zmianę wyniku.

28
    Teraz dla odmiany spalony w polu karnym Carpi. Ponownie nie było wątpliwości, co do słuszności decyzji sędziego Cervellery.

27
    A propos sędziów, to przed momentem mocno zdziwili Lasagne. Napastnik Carpi nie mógł uwierzyć, że asystent zasygnalizował spalonego.

26
    Bez goli i kartek w Empoli. Sędziowie nie mają dotychczas ciężkiego dnia, a pozwalają piłkarzom rywalizować na pograniczu faulu.

23
    Widać, że piłkarze Carpi dostali zalecenie, by szukać szczęścia strzałami z dystansu. Brakuje jednak precyzji. Skorupski może by i chciał interweniować, ale nie miał dotychczas zbyt wielu okazji.

22
    Dobra zachowanie Zielińskiego. Po rozegraniu piłki w środku pola pobiegł na lewe skrzydło, skąd próbował uruchomić płaskim podaniem Maccarone. Połapali się w ostatnim momencie defensorzy Carpi.

20
    Zieliński zbiegł po futbolówkę w okolice koła środkowego. Polak nie doczekał się podań od partnerów, więc postanowił trochę rozruszać grę.

18
    Belec musiał przyczaić się na piłkę uderzoną płasko z linii pola karnego. Bramkarz Carpi zrobił wszystko podręcznikowo. Ustawił się, przypilnował krótkiego narożnika i złapał piłkę do koszyczka.

15
    Walka w środku pola. Twardo starli się Marcel Buchel oraz Lollo. Sędzia musiał interweniować i gwizdnął rzut wolny dla Empoli.

13
    Uderzenia z dystansu. Każde coraz groźniejsze. Na początek Skorupski odprowadzał je wzrokiem poza boisko, ale przed momentem musiał rzucić się i kontrolować lot futbolówki.

11
    Matos wyskoczył do podania z głębi pola, ale nie był na tyle szybki, by dziobnąć piłkę przed wychodzącym Skorupskim. Dobra interwencja Polaka na przedpolu.

10
    Przewaga optyczna po stronie Empoli. Partnerzy szukają Zielińskiego, który potrafi niekonwencjonalnym zagraniem przyspieszyć grę, ale na razie umiejętnie przesuwają się obrońcy beniaminka.

7
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Carpi, ale poradzili sobie piłkarze w białych strojach. Piłka pozostała w posiadaniu zawodników Empoli.

4
    Piłka w środku pola. Żadna drużyna nie zdecydowała się na huraganowy atak w pierwszych minutach, a raczej wyczekują na to, co zrobi przeciwnik.

2
    Piłkarze Carpi na połowie gospodarzy, w których szeregach obejrzymy dziś dwóch zawodników, którzy marzą o powrocie do reprezentacji Polski: Skorupskiego oraz Zielińskiego.

1

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Tonelli, Costa, Rui – Marcel Büchel, Leandro Paredes, Zieliński – Saponara – Maccarone, Pucciarelli.

Rezerwowi: Pelagotti, Pugliesi – Barba, Bittante, Camporese, Croce, Livaja, Maiello, Piu, Ronaldo, Zambelli, El Hadji.

Carpi FC 1909: Belec – Zaccardo, S. Romagnoli, Gagliolo, Letizia – Pasciuti, Cofie, Lollo, Martinho – Matos, Lasagna.

Rezerwowi: Brkić – Borriello, Silva, Di Gaudio, Lazzari, Marrone, Mbakogu, Spolli.

Sędzia: Angelo Cervellera.

Klub Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego czeka na coraz bardziej błyskotliwego beniaminka, w którego kadrze figuruje Kamil Wilczek. Zapraszamy na naszą relację na żywo. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15:00.

Empoli FC to drużyna środka tabeli Serie A, której celem minimum jest utrzymanie. Warto zwrócić uwagę na dobrą formę Azzurich. Z ostatnich pięciu spotkań wygrali trzy, następne zremisowali, a uznali wyższość wyłącznie finalisty Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu Juventusu Turyn. Empoli potrafiło pokonać na Stadio Carlo Castellani nawet Lazio Rzym.

Tydzień temu Empoli wygrało skromnie 1:0 z Chievo Verona. Co ciekawe, na murawie pojawiło się trzech Polaków. Biało-czerwoni z Empoli zasłużyli na ciepłe słowa. Łukasz Skorupski popisał się serią dobrych interwencji, a przymiotnikiem "kapitalna" można nazwać tę po strzale Vivianiego z rzutu wolnego.

Na terenie Empoli zamelduje się Carpi. Beniaminek zaczął ostatnio punktować i wcale nie zgadza się z łatką pierwszego kandydata do spadku z Serie A. Ostatnio zremisował na swoim terenie z AC Milan, a poprzednie dwa mecze wygrał. Carpi pozostaje w strefie spadkowej Serie A, ale sytuacja staje się coraz mniej beznadziejna.

Na wyjeździe Carpi uzbierało dotychczas jedynie 4 punkty za zwycięstwo oraz remis. W historii pojedynków z Empoli potrafiło zremisować 1:1 na Stadio Carlo Castellani, ale zarazem nigdy nie pokonało tego przeciwnika. Gospodarze zagrają bez Mchedlidze, Krunica i Cosicia, natomiast Carpi wybiera się do Toskanii bez Fedele i Bubnjicia.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 46. Maccarone, 51. Saponara, 61. Maccarone

Kartki:   66. Gagliolo (CAR), 72. Di Gaudio (CAR)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:7. Foule: 7:13.
    Empoli FC: Skorupski – Laurini, Tonelli, Costa, Rui – Marcel Büchel (77. El Hadji), Leandro Paredes, Zieliński (70. Croce) – Saponara – Maccarone (64. Livaja), Pucciarelli.
    Zmiany: Pelagotti, Pugliesi – Barba, Bittante, Camporese, Croce, Livaja, Maiello, Piu, Ronaldo, Zambelli, El Hadji.

Carpi FC 1909: Belec – Zaccardo, S. Romagnoli (73. Silva), Gagliolo, Letizia – Pasciuti (52. Borriello), Cofie, Lollo, Martinho (52. Di Gaudio) – Matos, Lasagna.
    Zmiany: Brkić – Borriello, Silva, Di Gaudio, Lazzari, Marrone, Mbakogu, Spolli.

Sędziowie: Angelo Cervellera