Basket Gdynia – Bydgoszcz 54:87 (koniec)
Środa 16.12.2015, 18:00Tauron Basket Liga Kobiet • 10. kolejka

Kolejna trójka, coś niesamowitego... Morris zza obwodu! (54:87)

38:44
    Co za kwarta w wykonaniu Artego... Jeszcze raz za trzy Koc! (54:84)

37:54
    Po przerwie ciąg dalszy pomyłek Basketu! Na szczęście dla gdynianek, Artego także źle! (54:81)

37:33
    Jeszcze jedna przerwa na żądanie szkoleniowca gospodyń. (54:81)

37:30
    Martyna Koc z półdystansu za dwa. (54:81)

36:56
    Artego już na spokojnie. Tutaj już nic złego dla nich się nie stanie. Pomimo, że Basket się myli w kontrach, przyjezdne nie spieszą się. (54:79)

36:01
    Oj rozstrzelały się nam bydgoszczanki! Kolejna trójka i znów skutecznie Morris. (54:79)

35:26
    Jeszcze jedna strata Basketu. Kontra Artego. Tym razem rozegranie na obwód do Koc, a ta jeszcze raz za trzy! Kolejna trójka dla zawodniczek z Gdyni. (54:76)

34:56
    Od razu kolejna trójka bydgoszczanek! (54:73)

34:40
    Dłuższa akcja zawodniczek Basketu. W końcu Jakubiuk zbiera pod koszem rywalek i trafia za dwa. (54:70)

34:20
    Co za rzut! McBride celnie zza obwodu za trzy. (52:70)

34:00
    Po przerwie gdynianki znów mylą się przy rzucie z dystansu. (52:67)

33:45
    Koc spod kosza trafia za dwa i o czas prosi szkoleniowiec gospodyń! (52:67)

33:00
    Kolejna strata Artego. Rozegranie do A.Bibrzyckiej i gdynianki mają kolejne dwa punkty. (52:65)

32:46
    Bibrzycka raz celnie z linii rzutów wolnych. (50:65)

32:40
    A gdynianki zrezygnowane tracą w ataku, szybka odpowiedź bydgoszczanek, jednak te także źle. (49:65)

32:20
    I jeszcze Carter za dwa. Bydgoszczanki już raczej nie wypuszczą wygranej z rąk. (49:65)

30:40
    Od razu odpowiedź Baksetu i Troina celnie. (49:63)

30:17
    Od celnego rzutu za trzy w wykonaniu Morris rozpoczyna Artego! (47:63)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (47:60)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (47:60)

29:52
    W odpowiedzi Carter na koniec kwarty za dwa. (47:60)

29:33
    I szybka akcja Basketu. Rozegranie do Skerović, a ta za dwa! (47:58)

29:20
    A teraz Carter wpada pod kosz i myli się! (45:58)

29:00
    Skerović z półdystansu za dwa! (45:58)

27:50
    Ta kwarta zdecydowanie mniej ciekawa niż poprzednie. Kolejne niecelne rzuty z obu stron. (43:58)

27:10
    Po przerwie Artego trafia. Rozegranie na obwód do Morris, a ta udanie za trzy. (43:58)

26:51
    Od razu o czas prosi szkoleniowiec Artego! (43:55)

26:50
    Ponownie w kontrze gdynianki. Tym razem rozegranie do Kotnis, a ta ponownie się nie myli! (43:55)

26:20
    Bydgoszczanki ponownie źle! Ale teraz Basket wykorzystuje kontrę. Rozegranie do Johnson, a ta ponownie celnie. (41:55)

25:25
    Gospodynie nie wykorzytsują szansy na odrobienie strat. Niecelny rzut z dystansu. (39:55)

25:15
    A Artego nadal się myli! Kolejna strata w ataku. (39:55)

24:50
    W końcu celny rzut! Udanie za dwa Johnson. (39:55)

24:10
    Ależ seria błędów z obu stron boiska! Na zmianę straty i niecelne rzuty zarówno Basketu jak i Artego. (37:55)

22:56
    Tylko raz celnie. (37:55)

22:56
    Faulowana A.Bibrzycka ma dwa osobiste. (36:55)

22:30
    Ależ rzut Morris! Za trzy! (36:55)

22:13
    Johnson odpowiada i po dłuższej przerwie także trafia. (36:52)

21:51
    Koc z dystansu ! (34:52)

21:25
    W odpowiedzi Troina skutecznie spod kosza! (34:50)

20:30
    Jeszcze do tego raz celnie z linii rzutów wolnych skutek przewinienia. (32:50)

20:30
    McBride z półdystansu za dwa na rozpoczęcie trzeciej kwarty. (32:49)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (32:47)

20:00
    Druga kwarta skończona. (32:47)

19:57
    Kontra bydgoszczanek na koniec kwarty. Rozegranie do niezawodnej Reid, a ta za dwa! (32:47)

19:23
    Jeszcze jedna strata Basketu, szybka kontra Artego i kolejna dwójka! (32:45)

19:00
    Dodatkowo raz celnie z linii rzutów wolnych wskutek faulu. (32:43)

19:00
    W odpowiedzi Koc trafia celnie z półdystansu! (32:42)

18:49
    Troina dwa razy celnie z linii rzutów wolnych! (32:38)

18:39
    Ponownie wkradło się sporo niedokładności obu drużyn. Trzeba jednak przyznać, że w bardzo szybkim tempie toczy się to spotkanie. (30:38)

17:20
    I po przerwie Martyna dwa razy skutecznie z linii rzutów wolnych. (30:38)

17:20
    Strata w ataku gdynianek. Kontra Artego i faulowana Koc! Dwa osobiste, jednak wcześniej przerwa na życzenie szkoleniowca gospodyń. (30:36)

16:57
    Jeszcze raz za dwa Reid! (30:36)

16:30
    Ale w odpowiedzi jest trójka Troiny! (30:34)

16:06
    Ponownie Julie celnie! Tym razem po kontrze. (27:34)

15:49
    Sporo chaosu przez ostatnie dwie minuty po obu stornach boiska. Niecelne rzuty i straty. W końcu tę serię przełamuje McBride i trafia za dwa. (27:32)

13:49
    I znów ta Reid z półdystansu. (27:30)

13:25
    A.Bibrzycka podobnie! Celnie za dwa! (27:28)

12:53
    W odpowiedzi skutecznie Reid z półdystansu! (25:28)

12:25
    Basket nie daje za wygraną ! Skerović za trzy! (25:26)

11:56
    I McBride to wykorzystuje. Wpada pod kosz i trafia za dwa! (22:26)

11:40
    Jeszcze do tego rzut gdynianek zablokowany i w posiadaniu piłki Artego. (22:24)

11:15
    A teraz kapitalny rzut zza obwodu Morris! (22:24)

10:50
    Błyskawiczna odpowiedz gospodyń i za dwa trafia Troina. (22:21)

10:17
    Bydgoszczanki rozpoczynają drugą kwartę od dwóch celnych rzutów z linii rzutów wolnych. (20:21)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (20:19)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (20:19)

09:56
    Jeszcze w odpowiedzi Reid spod kosza celnie za dwa. (20:19)

09:40
    Strata w ataku przyjezdnych. Gdynianki w kontrze rozgrywają do M.Bibrzyckiej, a ta trafia! (20:17)

09:01
    A teraz Kotnis z półdystansu! (18:17)

08:43
    Błyskawiczna odpowiedź Artego i Koc spod kosza trafia. (16:17)

08:29
    Ale teraz Johnson trafia z dystansu za dwa. (16:15)

08:15
    Ależ seria błędów. Na zmianę nieskuteczne w ataku koszykarki obu drużyn. (14:15)

07:20
    A Basket ponownie myli się w ataku przy rzucie za trzy. (14:15)

07:00
    Ale gdynianki się mylą. Od razu odpowiedz przyjezdnych i Ola Pawlak trafia za trzy wyprowadzając swój zespół na prowadzenie! (14:15)

06:10
    A bydgoszczanki znów mylą się w ataku! Szansa na powiększenie przewagi dla Basketu. (14:12)

05:45
    Kolejny faul na zawodniczce gospodyń. Tym razem Troina dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (14:12)

05:30
    W odpowiedzi jeszcze raz Morris się nie myli! (12:12)

05:16
    A teraz A.Bibrzycka dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (12:10)

05:01
    Niecelny rzut gospodyń. Szybka kontra rywalek i Morris trafia doprowadzając do remisu! (10:10)

04:35
    McBride w idywidualnej akcji wpada pod kosz i punktuje trafiając za dwa! (10:8)

04:10
    I jeszcze raz za dwa trafia bardzo pewnie dziś grająca Johnson. (10:6)

03:50
    Morris decyduje się na rzut z półdystansu i trafia za dwa! (8:6)

03:35
    Od razu w odpowiedzi celny rzut Johnson. (8:4)

03:23
    I ta dwa razy celnie. (6:4)

03:23
    A teraz faulowana przy rzucie Carter. Dwa osobiste. (6:2)

02:45
    W odpowiedzi skuteczny rzut A.Bibrzyckiej z dystansu! (6:2)

02:30
    W koncu przyjezdne trafiają! Carter za dwa. (4:2)

02:12
    A Artego znów nieskuteczne w ataku! Piłka dla gdynianek. (4:0)

02:02
    I dwa razy celnie. (4:0)

02:02
    Faulowana przy rzucie Johnson. Dwa osobiste. (2:0)

01:40
    A bydgoszczanki jeszcze raz nieskuteczne w ataku. Oj coś stresuje się Artego od poczatku tego spotkania. (2:0)

01:23
    I Skerović jako pierwsza trafia za dwa! (2:0)

01:15
    Oj sporo błędów jak na początek spotkania. Przed chwilą strata McBride i piłka dla Basketu. (0:0)

00:12
    Bydgoszczanki na sam początek mylą się przy rzucie za trzy. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

A kto tym razem będzie lepszy? Na transmisję live zapraszamy od 18:00!

W poprzednim sezonie te dwie drużyny spotkały się dwukrotnie. Dwa razy zdecydowanie lepsze było Artego. Pierwszy mecz bydgoszczanki wygrały w stosunku 98:60, a drugi 94:60.

A bydgoszczanki? Grają w kratkę. Pomimo wzmocnień już doznały 3 porażek. W stolicy województwa Kujawsko-Pomorskiego nie są zadowoleni z tego stanu rzeczy, ale to dopiero połowa sezonu.

Basket w tegorocznych rozgrywkach spisuje się świetnie. O tym najlepiej świadczy pozycja w tabeli. Gdynianki są na szóstej pozycji i mają taką samą liczbę punktów co zawodniczki z Bydgoszczy! Patrząc z tej perspektywy, że Basket miał nie zagrać w tegorocznych rozgrywkach, to w ogóle niezły wynik.

Gdynianki po sensacyjnej wygranej z Mistrzyniami Polski, mają przed sobą kolejne wyzwanie. Tym razem do Gdynii przyjeżdża wicemistrz z Bydgoszczy – Artego.

Piotr Grabowski

Basket Gdynia: Skerović, M. Bibrzycka, A. Bibrzycka, Johnson, Ossowska, Kotnis, Suknarowska, Podgórna, Rembiszewska, Jakubiuk, Troina,
    Artego Bydgoszcz: Morris, Faleńczyk, Międzik, Reid, Fikiel, McBride, Pawlak, Koc, Szybała, Carter
    KWarty: 20:19, 12:28, 15:13, 7:27