Polska – Holandia 25:30 (koniec) | Norwegia – Rumunia 35:33 (po 2. dogr.)
po 2. dogrywce
Norwegia
35:33 (17:14)
Rumunia
Piątek 18.12.2015, 20:45 • Jyske Bank Boxen w Herning • Mistrzostwa Świata Kobiet • Półfinał

Ze swojej strony bardzo dziękuję za uwagę i życzę spokojnej nocy. (22:52:52)

Co za fantastyczne spotkanie półfinałowe na mistrzostwach świata! Niebywałe emocje, kapitalna walka, wspaniałe bramki i ogromne poświęcenie u obu ekip. Rumunia po przegranej pierwszej połowie doprowadziła do wyrównania, głównie za sprawą ośmiominutowego momentu bez gola Norwegii. W dogrywce jednak popełniły o ten przysłowiowy jeden błąd więcej i przegrały tą rywalizację. Finalnie Norwegia zmierzy się we finale z Holandią, a Rumunia zagra o brąz z Polską.

Koniec meczu. (35:33)
    70
    Herrem pod koniec spotkania przypieczętowuje zwycięstwo Norwegii! (35:33)
    70
    Nechita natychmiast po wznowieniu zdobywa bramkę. Trzydzieści sekund do końca. (34:33)
    69
    Alstad trafia z rzutu karnego z pierwszego tempa! (34:32)
    68
    Manea rzuca swój szósty gol przy siódmej próbie. Doskonała skuteczność tej zawodniczki. (33:32)
    68
    Trafia Lora Mork! Bardzo ważny gol w osłabieniu Norweżek. (33:31)

67
    Kara za wspomniane przewinienie Oftedal. (32:31)
    67
    Najpierw Bradeanu zdobywa swoją premierową bramkę, a po chwili Perianu zalicza przechwyt i zdobywa bramkę z faulem Oftedal. (32:31)
    67
    Geiger gubi piłkę w takim momencie. Spokojnie rozgrywają Norweżki. Oftedal otwiera drogę do bramki Skogrand i już trzy gole przewagi! (32:29)

66
    Mork oddaje mocny rzut z dziewiątego metra prosto w poprzeczkę. (31:29)

66
    Początek 2 połowy dogrywki (31:29)

65
    Pierwsza dogrywka skończona. (31:29)
    65
    Bramka Loke przed krótką przerwą w czasie pierwszej dogrywki. (31:29)
    65
    Bardzo ważne trafienie Rumunii w osłabieniu za sprawą Geiger. (30:29)
    64
    Karnego wykorzystuje Alstad. (30:28)

63
    Mork wpada w pole karne, a przy tym Elisei zagrywa nogą i dostaje dwie minuty kary. (29:28)

Adrian Trawicki

Norwegia: 1. Grimsbo, 12. M.Solberg – 2. Molid, 4. Kristiansen, 5. Alstad, 6. Loke, 7. Skogrand, 9. Mork, 10. Oftedal, 15. Sulland, 17. Wibe, 21. Riege Lhuth, 22. Kurtovic, 23. Herrem, 24. C.Solberg, 26. Tomac.

Trener: Thorir Hergeirsson.

Rumunia: 12. Munteanu, 30. Ungureanu – 3. Szucs, 6. Pintea, 7. Nechita, 8. Neagu, 9. Bradeanu, 11. Perianu, 13. Marin, 15. Ardean Elisei, 22. Manea, 36. Tanasie, 55. Geiger, 77. Buceshi, 88. Vizitiu, 89. Chiper.

Trener: Tomas Ryde.

Sędziowie: Bojan Lah i David Sok (Słowenia)