Nowokuźnieck – Barys 2:6 (koniec) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (koniec) | Saławat – Dyn. Moskwa 2:0 (koniec)
Chanty-Mansyjsk – Jekaterynburg 3:2 (koniec) | Magnitogorsk – Podolsk 4:2 (koniec) | Niżny Nowogród – Sankt Petersburg 6:5 (po dogrywce)
Sp. Moskwa – Helsinki 1:3 (koniec) | Zagrzeb – Din. Ryga 0:3 (koniec) | HC Slovan – Din. Mińsk 4:2 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Witiaź Podolsk
Wtorek 22.12.2015, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (17:16:29)

Zgodnie z przewidywaniami komplet punktów zostaje w Magnitogorsku, choć rywale długo stawiali solidny opór. W końcówce chyba zabrakło im jednak nieco sił i szczęścia. Wojtek Wolski spędził łącznie na lodzie 21:40, miał pięć celnych uderzeń, wygrał 50% wznowień (6/12) oraz miał dwie dwuminutowe kary

59:35
    Są cały czas przy krążku przyjezdni, ale niespecjalnie jest zagrożona bramka Metallurga

Gol dla Metallurga!

Wykorzystana gra w przewadze i chyba już jest po meczu! Potężne uderzenie z dystansu CHRISA LEE! Bez szans na interwencję Saprykin!

54:48
    Dwie minuty kary dla Pawła Lukina za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem
    Danis ZARIPOW - 3:2 (MET)

54:31

Gospodarze po raz pierwszy na prowadzeniu! Strzelcem DANIS ZARIPOW, który objechał bramkę i natychmiast uderzył, a krążek po rykoszecie przejechał przez linię bramkową!

47:58

Świetne podanie pod bramkę od Mozjakina dostał WIKTOR ANTIPIN i za trzecim podejściem zdołał pokonać golkipera. Wcześniej dwukrotnie bronił parkanami Saprykin, ale przy trzecim strzale nie dał rady!

47:39
    Uwolnienie po stronie gości

46:50
    Kolejna interwencja Saprykina po strzale Mozjakina

46:19
    Metallurg wygrywa wznowienie pod bramką rywala, ale nie udało mu się stworzyć dobrej okazji bramkowej

44:58
    Przechwytuje gumę Saprykin po strzale Mozjakina
    Anton KOROLJOW - 1:2 (CEC)

43:22
    Gol dla Podolska!

Indywidualna akcja ANTONA KOROLJOWA, który zbiegł z prawego skrzydła z krążkiem do środka i mocnym uderzeniem pokonał zasłoniętego Koszeczkina! Goście znów prowadzą!

40:44
    Afinogenow zaskakująco łatwo prawą flanką przedostał się pod bramkę, ale Koszeczkin zakrył dobrze krótki róg i po chwili przejął gumę

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Remis po 40 minutach gry a to nam zapowiada niezwykle ciekawą ostatnią tercję. Wojtek Wolski przebywał na lodzie już 15:15 i ma na koncie pięć celnych uderzeń. A może tak bramka w ostatniej tercji?

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

37:35
    Miejscowi nie przestają atakować. Nieudany strzał z lewej flanki Potechina. Chwilę później z podobnej pozycji strzelał Platonow – mrozi gumę Saprykin
    Danis ZARIPOW - 1:1 (MET)

35:49

Gospodarze dopięli swego! Saprykin zdołał obronić strzał z bliska Potechina, ale przy natychmiastowej dobitce DANISA ZARIPOWA nie miał nic do powiedzenia!

35:07
    Na czystej pozycji na prawym kole był Wolski, mocno uderzył, ale świetnie broni Saprykin!

32:28
    Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji przyjezdnych, zatrzymuje krążek Koszeczkin

31:22
    Kolejny przechwyt golkipera gości

31:18
    Pewnie chwyta krążek Saprykin. Po wznowieniu wygranym przez gospodarzy guma wypada poza bandy

30:43
    Blokowane uderzenie Timkina z prawego koła, Metallurg dalej przy gumie

30:00

29:48
    Spokojnie przetrzyma kijem krążek bramkarz Witiazia i odegrał do kolegi z zespołu

28:29
    Świetna interwencja golkipera gości! Przypadkowo krążek doszedł do Sjomina przed bramkę, ale ten nie dał rady pokonać Saprykina!

27:40
    Dobre uderzenie z lewej flanki Potechina, dobrze ustawiony Saprykin zatrzymuje gumę

26:45
    Więcej teraz nieco gry w środku tafli, nadal częściej przy gumie gospodarze

25:32
    Zablokowane uderzenie Wolskiego

24:45
    Zaripow nie opanował krążka na lewym skrzydle, była szansa dla miejscowych na wyjście z kontrą

23:45
    Ładnie akcja gospodarzy, w dobrej pozycji był Antipim, nie doszedł do niego jednak krążek, tuż przed nim przeciął podanie jeden z obrońców

Druga tercja rozpoczęta.

Faworyzowany Metallurg niespodziewanie przegrywa po 20 minutach z Witiaziem 0:1 po bramce Szitikowa. Wolski był na lodzie 6:23, oddał aż cztery celne strzały i załapał się na karę. Zapraszam po przerwie

18:28
    Scysja pomiędzy Wolskim a Gołowkowem! Obaj po chwili lądują na ławce kar!

17:16
    Skutecznie interweniuje golkiper gości, następnie krążek jest wybity z połowy Witiazia

13:55
    Kolejne wybicia krążka. Dobrze w defensywie gra teraz Metallurg, niedługo skończy się kara

12:52
    Kontra gospodarzy, sam uciekł lewą flanką i uderzył Timkin, spokojnie odbija krążek Saprykin

12:24
    Guma wybijana do tercji gości, chwila oddechu dla linii defensywnej Metallurga

11:43
    Gospodarze zamknięci pod swoją bramką. Po strzale Soloduchina mrozi gumę Koszeczkin

10:03
    Kara meczu+pięć minut dla Oskara Osali za atak na okolice szyi i głowy przeciwnika!

10:00

09:28
    Dobra interwencja Saprykina po strzale Wolskiego

08:29

07:30
    Witiaź utrzymuje się z krążkiem na połowie Metallurga, niewiele jednak z tego wynika

06:29
    Kara dla Kosowa za przeszkadzanie

05:50
    Dmitrij SZITIKOW - 0:1 (CEC)

05:27

Abdullin znalazł się za bramką, chwilę poczekał i podał do nadjeżdżającego prawą flanką DMITRIJA SZITIKOWA, który idealnie nabiegł na krążek i z bliska wbił go do siatki!

04:55
    Pierwsza skuteczna interwencja Koszeczkina

03:49
    Przyblokowany strzał Zaripowa z lewego koła, guma po rykoszecie mija bramkę

02:43
    Z kontrą prawą flanką próbował wyjść Abdullin, został jednak skutecznie przyblokownay

01:42
    Od początku niemal cały czas przy krążku utrzymują się gospodarze, gra w strefie neutralnej

00:01

Już niedługo początek spotkania!

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Zadigulin) – Lee, Osipow, Antipin, Bereglazow, Batyrszin, Tereszczenko, Medwiediew, Chabarow – Sjomin, Wolski, Mozjakin – Zaripow, Filippi, Osala – Kajgorodow, Potechin, Platonow – Kaletnik, Kosow, Timkin

Witiaź Podolsk: Saprykin (Denisow) – Wiksna, Jeżow, Dawydow, Gołowkow, Waszczenko, Buchanko, Lukin, Kostromitin – Makiejew, Afinogenow, Nikulin – Soloduchin, Koroljow, Koksarow – Abdullin, Szitikow, Wyglazow – Iwanow, Szibajew, Musatow

Główni: Jakow Dejew, Paweł Komarow Liniowi: Jewgienij Litwinow, Stanisław Raming.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 15:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

W poprzednim meczu Witiaź pokonał na własnym lodzie AK Bars Kazań 3:2. Strzelcami bramek byli Mario Kempe, Aleks Makiejew oraz Wjaczesław Soloduchin

Goście w dywizji Tarasowa są na szóstej lokacie z 49 punktami na koncie. Daje to im trzynaste miejsce na zachodzie. Odnotowali do tej pory osiemnaście zwycięstw, z czego siedem po dogrywkach. Oprócz tego przegrali dwa pojedynki w dodatkowym czasie gry

W ostatnim spotkaniu Metallurg przegrał na wyjeździe ze SKA Sankt Petersburg 3:5. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Siergiej Mozjakin a jedną Bogdan Potechin. Wojtek Wolski przebywał na lodzie nieco ponad 20 minut i oddał jedno celne uderzenie

Gospodarze znajdują się na drugiej lokacie w dywizji Charłamowa i na drugiej w konferencji wschodniej. W swoim dorobku mają 65 punktów, które wywalczyli za 24 wygrane, w tym dziewięć razy po regulaminowym czasie gry. Mają też dwie porażki po dogrywce