Kutno – Lublin 67:58 (koniec) | Zielona Góra – Gdynia 100:57 (koniec) | Ostrów Wielkopolski – Toruń 64:75 (koniec)
Stelmet BC Zielona Góra
100:57 (15:16, 48:26, 78:40)
Asseco Gdynia
Środa 23.12.2015, 19:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga • 9. kolejka

Zielona Góra: Bost 11, Reynolds 2, Szewczyk 13, Marcel Ponitka 5, Moldoveanu 10, Mateusz Ponitka 11, Gruszecki 11, Hrycaniuk 2, Zamojski 15, Borovnjak 7, Durisić 9, Koszarek 4

Gdynia: Hickey 2, Kowalczyk 3, Matczak 10, Żołnierewicz 9, Kaplanovic 2, Czerlonko 6, Frasunkiewicz 0, Morozow 0, Ahmdević 6, Szczotka 10, Kobylinskij 0, Parzeński 9 (20:50:54)

Koniec meczu. (100:57)

39:59
    Jest 100! Szewczyk trafia! To jest prawdziwy pogrom! (100:57)

39:50
    Gdynianie dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (98:57)

39:40
    I jeszcze raz Gruszecki po przechwycie za dwa. Gospodarze nie mają litości... (98:55)

39:09
    Stelmet nie ma litości. Jeszcze trójka Zamojskiego. (96:55)

38:29
    Przyjezdni jeszcze próbują uratować resztki honoru. Za dwa spod kosza celnie Czerlonko. (93:55)

38:05
    Gruszecki popisuje się po przerwie efektownym wsadem. (93:53)

37:30
    Jeszcze o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych. (91:53)

37:25
    Faulowany Gruszecki dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (91:53)

36:48
    A Asseco znów się myli, jednak na ich szczęście zielonogórzanie nie są w stanie trafić po raz kolejny. (89:53)

36:20
    Ale teraz za trzy trafia Zamojski! Może Stelmet przekroczy 100 punktów? (89:53)

35:59
    Sporo niedokładności w ostatnim czasie z obu stron. No cóż, to spotkanie zrobiło się nudne. (86:53)

34:45
    Czerlonko także trafia za dwa. (86:53)

34:16
    W odpowiedzi Ponitka z dystansu za dwa. (86:51)

33:49
    I trzy razy celnie. (84:51)

33:49
    Faulowany Matczak. Trzy osobiste. (84:48)

33:20
    Stelmet traci. Jeszcze raz goście w kontrze i ponownie trafia Ahmedović. (84:48)

32:53
    Ahmedović celnie za dwa. (84:46)

32:30
    Zamojski odpowiada. Trójka zza obwodu! (84:44)

32:05
    Aczkolwiek Stelmet gra już nie męcząc się. Kolejna strata. W kontrze Asseco rozegranie pod kosz do Matczaka, a ten celnie. (81:44)

31:20
    Gościom już się chyba nie chce. Kolejna pomyłka w ataku. (81:42)

31:05
    W odpowiedzi kapitalny rzut za trzy Marcela Poniki! (81:42)

30:30
    Trzecia kwarta rozpoczęta od celnego rzutu za dwa w wykonaniu Ahmedovicia. (78:42)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (78:40)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (78:40)

29:45
    Zamojski nie myli się w ataku. Kolejna dwójka. (78:40)

29:25
    Kowalczyk odpowiada celnym rzutem za trzy. (76:40)

29:15
    I dwa celnie. (76:37)

29:15
    W kolejnej akcji po przechwycie faulowany Djurisic. Dwa osobiste. (74:37)

29:01
    A teraz jeszcze efektowny wsad Djurisicia. (74:37)

28:15
    I Stelmet znów dobrze w kontrze i jeszcze raz Szewczyk! (72:37)

27:35
    Po przerwie po stronie gości błędów ciąg dalszy. Kolejny zły rzut i strata. (70:37)

27:25
    Jeszcze jedna pomyłka przyjezdnych. Kontra gospodarzy. Rozegranie na obwód do Dosta, a ten znów za trzy. Przerwa na żądanie Tane Spaseva. (70:37)

26:55
    I ten dodatkowy osobisty także celny. (67:37)

26:55
    Szewczyk znów trafia. Tym razem z faulem i dodatkowy osobisty. (66:37)

26:30
    A Stelmet znów źle, jednak zawodnicy gości nie wykorzystują swojej szansy. Kolejna strata. (64:37)

26:11
    Jeszcze raz Matczak na linii rzutów wolnych. Tym razem dwa razy poprawnie. (64:37)

25:59
    W odpowiedzi celny rzut spod kosza Szewczyka. (64:35)

25:53
    Raz celnie. (62:35)

25:53
    Faulowany przy rzucie Matczak. Dwa osobiste. (62:34)

25:50
    Zielonogórzanie dosyć spokojnie. Nieskutecznie w ataku, jednak im się nie spieszy. (62:34)

25:05
    A teraz Szczotka celnie. Gdynianie nie wyglądają zbyt dobrze w ataku. (62:34)

24:10
    Niecelny rzut gości. Szybka kontra rywali i celnie Ponitka wsadem za dwa! (62:32)

23:45
    Mateusz Ponitka odpowiada! Celna trójka! (60:32)

23:35
    Tym razem Asseco się nie myli. Kolejny celny rzut. (57:32)

23:20
    W odpowiedzi rozegranie pod kosz o Koszarka, a ten udanie za dwa. (57:30)

23:05
    Faulowany Parzeński dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (55:30)

22:49
    Odpowiedź Stelmetu. Za dwa z dystansu Szewczyk. (55:28)

22:30
    W końcu Asseco trafia! Matczak z dystansu za dwa! (53:28)

21:50
    Sporo nieskuteczności z obu stron w ostatnich chwilach. W przypadku gości to nic dziwnego. (53:26)

21:00
    A goście ponownie się mylą! Jeszcze jedna strata. Szybka kontra gospodarzy. Rozegranie do Moldoveanu, a ten za trzy! (53:26)

20:30
    Gospodarze rozpoczynają od pewnego rzutu. Szewczyk za dwa. (50:26)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (48:26)

20:00
    Druga kwarta skończona. (48:26)

19:59
    Jeszcze na koniec kwarty Czerlonko trafia za dwa dla gdynian. (48:26)

19:36
    I jeszcze raz gospodarze! Tym razem Gruszecki się nie myli! (48:24)

19:25
    A Asseco ponownie źle. Oj Tane Spasev nie wygląda na zadowolonego z postawy swoich zawodników. (46:24)

19:10
    W kolejnej akcji strata gości. Szybka kontra zawodników gospodarzy i za dwa spod kosza Koszarek. Fenomenalna kwarta w wykonaniu Mistrzów Polski! (46:24)

18:45
    I znów dwa razy celnie. (44:24)

18:45
    Jeszcze raz Moldoveanu faulowany. Dwa osobiste. (42:24)

18:38
    Gdynianie na pewno nie będą dobrze wspominać tej kwarty. Jeszcze jedna pomyłka, tym razem spod kosza. (42:24)

18:15
    I on też dwa razy celnie. (42:24)

18:15
    A teraz faulowany Moldoveanu. Dwa osobiste dla niego. (40:24)

18:05
    I ten dwukrotnie dobrze! (40:24)

18:05
    Faulowany Borovnjak. Dwa osobiste. (38:24)

17:48
    Fatalna kwarta w wykonaniu Asseco! Jeszcze jeden niecelny rzut z dystansu! (38:24)

17:35
    Asseco jeszcze raz nieudanie w ataku! Szybka kontra Stelmetu i za trzy Gruszecki. (38:24)

17:05
    I ten dodatkowy rzut wolny też celny. (35:24)

17:05
    W odpowiedzi Borovnjak trafia za dwa z faulem. Dodatkowy osobisty. (34:24)

16:45
    I Szczotka to wykorzystuje. Trafia za trzy! (32:24)

16:35
    Asseco w tej kwarcie spisuje się fatalnie. Kolejna strata, jednak na szczęście dla gdynian, rywale też się mylą. (32:21)

16:00
    Matczak znów nie trafia! Szybka kontra gospodarzy. Rozegranie ponownie do Dosta, a ten jeszcze raz za trzy! (32:21)

15:27
    Ale zawodnik gospodarzy dwukrotnie się myli. (29:21)

15:27
    Faulowany przy rzucie Hrycaniuk. Dwa osobiste. (29:21)

15:10
    Matczak wpada pod kosz i nie trafia! Kolejna pomyłka i czas na życzenie szkoleniowca gości! (29:21)

14:49
    Zamojski spod kosza udanie za dwa! (29:21)

14:45
    Asseco zbyt chaotycznie gra w tej kwarcie. Tym razem Hickey myli się przy rzucie za trzy. (27:21)

14:20
    Strata zawodników gości. Szybka kontra zielonogórzan. Podanie ponownie do Bosta, a ten teraz za trzy! (27:21)

14:05
    Bost trafia z dystansu za dwa. (24:21)

13:35
    A Stelmet myli się w ataku i to dwukrotnie! Szybka kontra gości. Rozegranie na obwód do Parzeńskiego, a ten za trzy! (22:21)

12:39
    Po przerwie Asseco w końcu trafia. Parzeński skutecznie. (22:18)

12:15
    Przechwyt Stelmetu, jednak nie do końca udany. Goście cały czas w posiadaniu piłki, jednak wcześniej czas na życzenie ich szkoleniowca! (22:16)

12:00
    Hrycaniuk w kontrze dostaje piłkę pod koszem i trafia! (22:16)

11:44
    Kolejna strata gospodarzy. Rozegranie Asseco do Szczotki, jednak ten nie trafia. (20:16)

11:09
    Jeszcze jedna strata zawodników gości. Zielonogórzanie próbują to wykorzystać, jednak mylą się w ataku. (20:16)

10:55
    Błąd 24 sekund po stronie gdynian. Szybka kontra Stelmetu. Rozegranie na obwód do Djurisicia, a ten za trzy! (20:16)

10:12
    I ten dwa razy celnie. (17:16)

10:12
    Na początek faulowany przy rzucie Zamojski. Dwa osobiste. (15:16)

09:50
    Djurisić faulowany. Dwa osobiste. (13:16)

09:45
    Faul w ataku gospodarzy! Szybka kontra gości, jednak złe podanie Kaplanovicia! (13:16)

09:19
    Po przerwie błędów gospodarzy ciąg dalszy. Tym razem gubią piłkę w ataku, Kontra gości, jednak Ci nie trafiają z dystansu! (13:16)

08:40
    Kaplanović w odpowiedzi trafia z dystansu za dwa i o czas prosi szkoleniowiec Stelmetu! (13:16)

08:25
    Ten raz celnie. (13:14)

08:25
    Strata Asseco! Kontra zielonogórzan i Mateusz Ponitka faulowany przy rzucie! Dwa osobiste. (12:14)

08:10
    Ponownie w ataku nieskutecznie Stelmet. Szansa dla gdynian na powiększenie przewagi. (12:14)

07:29
    I znów w ataku mylą się gospodarze. Wykorzystuje to Asseco. Szybka kontra i rozegranie do Szczotki, a ten za dwa. (12:14)

06:40
    W odpowiedzi Hickey z półdystansu za dwa! (12:12)

06:15
    I zawodnik gospodarzy dwa razy celnie. (12:10)

06:15
    Faulowany przy rzucie Mateusz Ponitka. Dwa osobiste. (10:10)

05:32
    Strata gospodarzy wskutek niecelnego podania. Szybka kontra gdynian i za dwa efektownym wsadem Przemek Żołnierewicz. (10:10)
    Z ciekawostek

05:05
    Dwukrotnie w ataku pomylili się zawodnicy Asseco! Oj zbyt chaotycznie na razie ich gra wygląda. (10:8)

04:10
    Gospodarze to wykorzystują. Rozegrane w kontrze do Ponitki na obwód, a ten za trzy! (10:8)

04:00
    Oj sporo błędów w ostatnim czasie! Tym razem w ataku to goście nie trafiają do kosza! (7:8)

03:30
    Stelmet jednak źle! Podobnie rywale. Gospodarze konstruują kolejną akcję, jednak znów nie trafiają! (7:8)

02:45
    A Asseco traci piłkę w ataku! Gospodarze w natarciu. (7:8)

02:35
    W odpowiedzi skutecznie w ataku Borovnjak. (7:8)

02:10
    Gdynianie nie dają za wygraną i próbują odskoczyć Stelmetowi. Tym razem z dystansu za trzy trafia Żołnierewicz! (5:8)

01:54
    Jak na razie cios za cios. Tym razem Reynolds z dystansu za dwa i ponownie remis na tablicy wyników. (5:5)

01:27
    Strata gospodarzy. Szybka kontra Asseco. Rozegranie do Parzeńskiego, a ten się nie myli. (3:5)

00:49
    Od razu odpowiedź i zza obwodu trafia Szczotka. (3:3)

00:30
    Moldoveanu otwiera wynik! Za trzy! (3:0)

00:15
    Przyjezdni rozpoczynają od niecelnego rzutu z dystansu. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Stelmet BC Zielona Góra: Bost, Reynolds, Szewczyk, Marcel Ponitka, Moldoveanu, Mateusz Ponitka, Gruszecki, Hrycaniuk, Zamojski, Borovnjak, Durisić, Koszarek

Asseco Gdynia: Hickey, Kowalczyk, Matczak, Żołnierewicz, Kaplanovic, Czerlonko, Frasunkiewicz, Morozow, Ahmdević, Szczotka, Kobylinskij, Parzeński.

W poprzednim sezonie te dwie drużyny spotkały się aż sześciokrotnie. Co ciekawe, Asseco wygrało dwa razy, a Stelmet czterokrotnie.

Stelmet po sensacyjnej porażce ze Startem Lublin, w ostatniej kolejce zagrał kapitalnie. Wygrał bardzo pewnie ze świetnie dysponowanym Anwilem w stosunku 91:64. Asseco za to w ostatnich dwóch kolejkach wygrało. Najpierw z AZS Koszalin, a potem ze Śląskiem Wrocław.

Obie drużyny są blisko siebie w tabeli. Zarówno gospodarze jak i goście jak dotąd rozegrali 11 spotkań. Zielonogórzanie mogą się pochwalić 10 wygranymi i jedną porażką. Gdynianie odnieśli jak do tej pory 8 zwycięstw i dwie porażki.

Przed gdynianami nie lada wyzwanie. Wyjazd do miasta Mistrza Polski. Pomimo świetnej dyspozycji Asseco to Stelmet jest faworytem, chociaż ten sezon jest zaskakujący.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.