Chanty-Mansyjsk – Dyn. Moskwa 2:5 (koniec) | Magnitogorsk – Sp. Moskwa 4:0 (koniec) | Saławat – Sankt Petersburg 2:1 (po dogrywce)
Niżniekamsk – Podolsk 5:3 (koniec) | HC Slovan – Niżny Nowogród 3:0 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
HK Spartak Moskwa
Sobota 26.12.2015, 12:30 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kontynentalna Hokejowa Liga, spotkanie pomiędzy Metallurgiem Magnitogorsk i HK Spartak Moskwa.

Czas na kolejną relację live z meczu najlepszej hokejowej ligi Europy na naszym portalu. Będzie nim starcie Magnitogorska z Moskwą.

Metallurg to aktualnie druga drużyna Konferencji Wschodniej. Zespół z Magnitogorska po 42. rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 68. punktów.

Spartak zaś to aktualnie 10. drużyna Konferencji Zachodniej. Moskwianie nie rozgrywają zbyt dobrego sezonu i po 43. rozegranych meczach punktów mają 58.

W zespole z Magnitogorska występuje Polak – Wojtek Wolski, który jest jednym z najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny.

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Zagidulin) – Antipin, Lee, Osipow, Batyrszin, Tiereszczenko, Chabarow, Bereglazow – Wolski, Kovář, Moziakin – Zaripow, Filippi, Osala – Siomin, Kajgorodow, Potiechin – Timkin, Kaletnik, Platonow – Żelazkow

HK Spartak Moskwa: Engren (Iwannikow) – Genoway, Walentienko, Biełow, Korobow, Dyblenko, Sorokin, Prowolniew – Radil, Mereskin, Wellman – Radułow, Bodrow, Lewicki – Leszczenko, Wasiljew, Szmeliow – Li, Woronin, Worobiow – Klimenko

Sędziowie: Odinsz, Kiseliow – Parfionow, Sysujew.

Początek meczu za ok. 10 minut.

Wojtek Wolski w pierwszej formacji ofensywnej gospodarzy.

Zawodnicy na lodzie!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla gospodarzy!

0:35
    Magnitka próbuje oddać pierwsze uderzenie na bramkę Engrena.

1:34
    Niecelne uderzenie Osali na bramkę Engrena. Guma przelatuje obok świątyni golkipera Spartaka.

2:03
    Pierwszą dobrą interwencją popisuje się Koszeczkin po indywidualnym najeździe Leszczenki.

3:50
    Zamieszanie pod bramką Moskwy! Kapitalnie zachował się teraz Engren!

4:00
    Dwie minuty kary za zahaczanie otrzymuje Biełow. Magnitka zagra w przewadze.

4:23
    Siomin bardzo bliski otwarcia wyniku, ale nic z tego!

5:14
    Teraz z najbliższej odległości uderzał Wolski, ale ponownie świetnie broni Engren!

5:27
    Gol dla Metallurga!
    Strzelcem bramki DANIS ZARIPOW.

GOOOL! W końcu pada bramka dla Magnitogorska! Moziakin świetnie podał na środek do Wolskiego, który uderzył na bramkę Engrena, strzał ten dobił DANIS ZARIPOW i mamy 1:0! Asysta Polaka przy tym trafieniu.
    5:27 Zaripov (MET)

6:10
    Spartak wycofał grę daleko za własną bramkę. Chwila spokojniejszej gry na lodzie.

7:40
    Goście w ofensywie, ale nie mogą oni oddać czystego uderzenia na bramkę Koszeczkina.

8:01
    Koszeczkin mrozi gumę po strzale Dyblenki spod niebieskiej. Przerwa w grze.

9:03

GOOOL! Kolejna bramka dla gospodarzy! Zamieszanie w tercji obronnej Spartaka wykorzystują gospodarze! Moziakin podał zza bramki do DANISA ZARIPOWA, który ładnym strzałem zdobywa drugie trafienie w dzisiejszym meczu.
    9:03 Zaripov (MET)

10:23
    Spartak ponownie rozgrywa gumę pod bramką Magnitogorska, ale nie może oddać dobrego uderzenia.

11:10
    Guma wybita przez zawodników Magnitogorska do tercji neutralnej.

12:30
    Nie wiele dzieje się w ostatnich minutach na lodzie. Spartak próbuje się przedostać z gumą do tercji ataku.

13:02
    Strzelcem bramki CHRIS LEE.

GOOOL! Zabójczy kontratak gospodarzy! CHRIS LEE wjechał do tercji ataku i świetnym uderzeniem z nadgarstka pokonał Engrena! Jest już 3:0!
    13:02 Lee (MET)

14:30
    Ponownie duże zamieszanie przed bramką Engrena! Tym razem jednak bez bramki.

15:03
    Strzał Moziakina na bramkę Spartaka zablokowany przez jednego z defensorów gości.

16:10
    Koszeczkin pewnie parkanami interweniuje p ostrzale Lewickiego.

17:10
    Sporo uderzeń odbija teraz Koszeczkin, ale żaden strzał w poważnym stopniu nie zagroził jego bramce.

18:23
    Moziakin uderza po lodzie, Engren odbija gumę.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Magnitogorsku gospodarze pewnie prowadzą 3:0!

Następna tercja rozpocznie się ok. 13:20.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Spartaka.

20:35
    Dobra interwencja Koszeczkina po mocnym strzale Walentienki spod niebieskiej.

21:20
    Aktywna gra Spartaka na początku tej tercji. Goście wiedzą, że jeśli chcą odwrócić losy tego meczu muszą zacząć strzelać szybko bramki.

22:35
    Magnitogorsk wycofał grę daleko do własnej tercji obronnej.

23:40
    Indywidualny najazd Wellmana na bramkę gospodarzy. Dobrze interweniuje Koszeczkin.

24:29
    Dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Potiechin. Goście w przewadze.

25:20
    Magnitogorsk wybija krążek daleko pod bramkę Iwannikowa.

26:29
    Gospodarze powracają już do gry w pełnym zestawieniu.

27:13
    Uderzenie Moziakina ze środka tercji ataku przelatuje obok bramki Iwannikowa.

27:56
    Karę techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie otrzymał zespół Magnitogorska.

28:30
    Jak na razie nie układa się Spartakowi ta gra w przewadze.

29:13
    Timkin odzyskał teraz gumę na niebieskiej i przeprowadził indywidualną kontrę. Dobrze broni jednak Iwannikow!

29:56
    Magnitogorsk powraca do gry w pełnym zestawieniu.

30:00
    Połowa czasu gry w dzisiejszym meczu już za nami.

31:20
    Magnitka wycofała teraz grę do własnej tercji obronnej.

32:40
    Uderzenie Wasiljewa z backhandu z najbliższej odległości. Wyłapuje ten strzał Koszeczkin.

33:19
    Filippi próbował podać na dłuższy słupek do Zaripowa, ale nic z tego.

34:01
    Uwolnienie odgwizdane po stronie Moskwy. Przerwa w grze.

35:30
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

36:22
    Strzelcem bramki ALEKSANDER SIOMIN.

GOOL! Jest kolejna bramka dla Magnitki! ALEKSANDER SIOMIN otrzymał świetne podanie na niebieską od Potiechina i w sytuacji sam na sam z Iwannikowem nie dał mu szans!
    36:22 Sjomin (MET)

37:09
    Po raz kolejny Metallurg na pozycji spalonej. Mamy kolejną przerwę w grze.

38:40
    Niewiele brakowało, a Zaripow skompletowałby teraz swojego hat-tricka!

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

39:20
    Dwie karne minuty za grę niebezpiecznie wysoko uniesionym kijem otrzymał Worobiow.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Spartak przegrywa już 0:4.

Następna tercja rozpocznie się ok. 14:15.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla gospodarzy.

40:15
    Magnitka błyskawicznie wprowadza gumę do tercji ataku.

41:20
    Spartak powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

42:34
    Niecelne uderzenie Chabarowa spod niebieskiej na bramkę gości.

43:34
    Jak na razie niezbyt ciekawa gra na lodzie. Losy tego spotkania wydają się być już rozstrzygnięte.

44:45
    Magnitka wycofała grę daleko za bramkę Koszeczkina.

45:50
    Dobra interwencja Koszeczkina po niegroźnym strzale jednego z moskwian.

47:29
    Potiechin otrzymuje dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

48:20
    Guma wystrzelona daleko pod bramkę Iwannikowa.

49:29

49:31
    Kara dla Metallurg Magnitogorsk (2 min. - nadmierna ilość zawodników na lodzie).

50:12
    Jak na razie Magnitka nie może poradzić sobie z założeniem hokejowego zamka.

51:31
    Spartak także gra już w pełnym zestawieniu.

52:30
    Gospodarze spokojnie rozgrywają gumęw okolicach tercji neutralnej.

54:10
    Niewiele dzieje się na lodzie. Obydwa zespoły powoli wyczekują końca spotkania.

55:20
    Uwolnienie po stronie Magnitogorska. Przerwa w grze.

56:10
    Goście na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

58:00
    Rozpoczynają się ostatnie dwie minuty dzisiejszego spotkania!

59:23
    Magnitka jeszcze próbuje zdobyć piąte trafienie.

Koniec spotkania! Metallurg Magnitogorsk pewnie pokonuje HK Spartak Moskwa 4:0! Jedną asystę w dzisiejszym meczu zanotował Wojtek Wolski!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (14:39:53)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 6. Zaripow (Wolski, Moziakin), 10. Zaripow (Moziakin, Kovář), 14. Lee (Moziakin), 37. Siomin (Potiechin)

HK Spartak Moskwa: Engren (od 14. min Iwannikow) – Genoway, Walentienko, Biełow, Korobow, Dyblenko, Sorokin, Prowolniew – Radil, Mereskin, Wellman – Radułow, Bodrow, Lewicki – Leszczenko, Wasiljew, Szmeliow – Li, Woronin, Worobiow – Klimenko

Sędziowie: Odinsz, Kiseliow – Parfionow, Sysujew