Norwich – Aston Villa 2:0 (koniec) | West Bromwich – Newcastle 1:0 (koniec) | Everton – Stoke 3:4 (koniec)
Crystal Palace – Swansea 0:0 (koniec) | Watford – Tottenham 1:2 (koniec) | Arsenal – Bournemouth 2:0 (koniec)
Man Utd – Chelsea 0:0 (koniec) | West Ham – Southampton 2:1 (koniec)
Arsenal F.C.
2:0 (1:0)
A.F.C. Bournemouth
Poniedziałek 28.12.2015, 18:30 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 19

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje z Premier League do relacji Lajfy.com! (20:24:48)
    Arsenal wygrywa, a przy okazji Cech notuje już 170. czyste konto:

Za nami emocjonujący mecz, w którym to Arsenal pokonał bardzo pewnie 2:0 Bournemouth. Bramki dla zwycięzców zdobywali dzisiaj Gabriel Paulista oraz Mesut Özil. Ten drugi zdecydowanie swoją postawą na boisku zasłużył na miano zawodnika całego spotkania. To on przed trafieniem do siatki asystował przy trafieniu defensora Kanonierów. Było to już szesnaste finalne podanie tego gracza w obecnym sezonie. Pochwalić należy również Artura Boruca, który przy bramkach był bez szans, ale popisał się świetnymi paradami przy uderzeniach Theo Walcotta.

90+3

90+3
    W samej końcówce melduje się na murawie Iwobi. Zmienia on aktywnego, ale niezbyt efektywnego Oxlade-Chamberlaina.

90+2
    Artur Boruc znowu cudownie spisał się w bramce Wisienek! Tym razem Walcott otrzymał kapitalny cross od Özila i uderzał z ośmiu metrów, ale swoją firmową paradą popisał się polski golkiper!

90+1
    Będziemy mieli jeszcze jedną zmianę w zespole Arsenalu. Sędzia dolicza z kolei do tego spotkania trzy minuty. Murray miał swoją szansę na bramkę kontaktową, ale niesamowicie broni Petr Cech!

90
    W ostatnich minutach to podopieczni Howe'a utrzymują się dłużej w posiadaniu piłki, jednak nie potrafią stworzyć sobie sytuacji podbramkowej.
    No to niech kibice zdecydują:

89
    Sędzia w tej połowie również nie powinien doliczać zbyt wielu minut. Za moment z pewnością zabrzmi ostatni gwizdek arbitra Easta.

88
    W samej końcówce próbują jeszcze zagrozić bramce Cecha zawodnicy The Cherries. Nie zdołał jednak teraz Ritche przyjąć piłki w polu karnym Kanonierów.

87
    Monreal pokazał teraz swoje firmowe zagranie i świetnie centrował z lewej strony boiska, jednak nie zdążył zamknąć tej akcji Campbell.

86
    Niezłą akcję udało się teraz wyprowadzić zawodnikom Wisienek, ale finalnie na dość wyraźnym spalonym znalazł się skrzydłowy tej drużyny.

85
    Próbował teraz sprytnie uderzać z dość ostrego kąta Junior Stalislas, ale piłka w dość dużej odległości minęła bramkę Petra Cecha.

84
    Bardzo ładnie z kontrą wyszli teraz zawodnicy Arsenalu! Ostatecznie piłkę na piętnastym metrze otrzymał Oxlade-Chamberlain, a piłka po rykoszecie uderzyła w słupek!

83
    Przy linii bocznej ucierpiał Alex Oxlade-Chamberlain i na moment musi on złapać oddech. Po chwili jest on już jednak zdolny do gry.

82
    Monreal również w końcówce wchodzi na boisko. Zmienia on Kierana Gibbsa.

81
    O'Kane również miał swoją okazję do zdobycia bramki, ale po nawinięciu rywala nie zdołał celnie przymierzyć z linii pola karnego!

80
    Joel Campbell pojawia się również na boisku, a zmienia Oliviera Giroud.

Dawid Czempisz

Gole: 27. Gabriel Paulista, 63. Özil

Kartki:   30. Ramsey (ARS), 61. Chambers (ARS)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 1:1. Foule: 7:8.
    Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Gabriel Paulista, Mertesacker (C), Gibbs (82. Monreal) – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain (90+3. Iwobi), Özil, Walcott – Giroud (80. Campbell).
    Zmiany: Ospina – Debuchy, Monreal, Koscielny, Iwobi, Reine-Adelaide, Campbell.

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Daniels, S. Cook, Francis (C), Smith – Gosling (61. O'Kane), Arter, Surman, Ritchie, Pugh (46. Stanislas) – J. King (80. G. Murray).
    Zmiany: Federici – Distin, O'Kane, Stanislas, Tomlin, G. Murray, Rantie.

Główny: R. East
    Asystenci: L. Betts, D. Cann
    Techniczny: D. Deadman

Widownia: 59 983