Norwich – Aston Villa 2:0 (koniec) | West Bromwich – Newcastle 1:0 (koniec) | Everton – Stoke 3:4 (koniec)
Crystal Palace – Swansea 0:0 (koniec) | Watford – Tottenham 1:2 (koniec) | Arsenal – Bournemouth 2:0 (koniec)
Man Utd – Chelsea 0:0 (koniec) | West Ham – Southampton 2:1 (koniec)
Crystal Palace F.C.
0:0 (0:0)
Swansea City A.F.C.
Poniedziałek 28.12.2015, 16:00 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 19

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje z dzisiejszych meczów w Premier League w Lajfy.com. (17:57:10)
    Podział punktów w spotkaniu między Crystal Palace a Swansea City.

Nie doczekaliśmy się dzisiaj bramek w tym pojedynku. Po bardzo słabej pierwszej połowie, piłkarze obu ekip poprawili się i sprawili nam ciekawe drugie 45 minut. W nich każda z drużyn miała swoje okazje, lecz zawsze na posterunku byli obaj bramkarze. W związku z tym nasz reprezentant Fabiański zalicza udane zawody, a jego dwie interwencje były najwyższej klasy.

90+4

90+3
    Naughton zapobiegawczo wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Zahy. Po wykonaniu stałego fragmentu gry Bamford został złapany na pozycji spalonej.

90+2
    Sigurdsson kapitalnie strzela z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej spisuje się Hennessey, który wyciąga się jak struna i broni to uderzenie.

90+1
    Hangeland spóźniony z interwencją na Gomisie popełnia przewinienie na żółty kartonik.

90+1
    Sigurdsson uderza z dystansu po koźle. Dobrze ustawiony Hennessey broni ten strzał.

90
    Cztery minuty potrwa jeszcze ten mecz.

89
    Zaha ograł w polu karnym Naughtona, przerzucił sobie piłkę na lepszą nogę, dobrze uderzył w długi róg, ale minimalnie niecelnie.

88
    Cabaye strzela mocno w stronę bramki z rzutu wolnego, ale wprost w jednego z graczy gości.

87
    Bartley uprzedza w powietrzu wyskakującego Danna do wrzutki z korneru.

86
    Crystal Palace przejmuje piłkę po rzucie wolnym gości. Szybka kontra. Wpada w pole karne Souare i jego zagranie wzdłuż bramki przerywa dobrze ustawiony Williams.

85
    Faul Zahy na Grimesie przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

84
    Następny rzut rożny dla gospodarzy. Obronną ręką z niego wychodzą gracze Swansea.

82
    Mutch oddał niecelny strzał z 20 metra po szybko przeprowadzonej akcji.

81
    Czwarty korner dla gospodarzy nie przynosi większego efektu.
    McArthur zatrzymuje w tej sytuacji Taylora.

79
    W dokładności podań remis po 75%.

78
    Fabiański dobrze na przedpolu wyłapuje centrę w szesnastkę od Cabaye.

77
    Ostry faul Corka na Cabaye w okolicy 35 metra. Sędzia był pobłażliwy dla Anglika przy tej sytuacji.

76
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Jordi Amat, na boisku pojawia się Kyle Bartley.

75
    Jęk zawodu tylko po złym podaniu Cung-yonga przy ciekawej kontrze Crystal Palace.

74
    Ostatnia zmiana u gospodarzy. Za McArthura wchodzi Mutch.

73
    Fabiański popisuje się refleksem przy strzale z bliskiej odległości Bamforda.

72
    Dwójkowa akcja Warda z Zaha przy której zabrakło tego ostatniego dokładnego podania.

71
    Dobry pressing Gomisa na Hennesseyu zmusił do złego wybicia futbolówki przez golkipera gospodarzy.

70
    Drugi Koreańczyk na placu gry. Jasona Puncheona zmienił Lee Cung-Jong.

69
    Zabrakło kilku centymetrów Sung-Yongowi, aby przejąć dobre podanie w polu karnym od Gomisa.

67
    Zamieszanie w polu karnym po bitym rzucie wolnym przez Sigurdssona. Finalnie Ward wyekspediował piłkę na aut.

66
    Williams rozgrywa dziś dobre zawody. Wygrał przed chwilą ważny pojedynek w polu bramkowym z Bamfordem.

65
    Głupia kartka dla Koreańczyka. Wybił on piłkę po gwizdku sędziego.

64
    Gomis zalicza niepotrzebną stratę przy dobrze zapowiadającej się akcji gości.

62
    Dwa rzuty rożne dla Swansea. Przy drugim Hangeland dobrze zablokował mocny strzał Grimesa.

61
    Barrow zszedł z lewej strony do środka i oddał dobry strzał w światło bramki. Hennessey musiał wybijać na róg.

60
    Trzeba przyznać, że te piętnaście minut drugiej połowy znacznie lepsze niż pierwsza część spotkania. Gra wyraźnie nabrała tempa.

59
    Puncheon dośrodkowuje z rzutu wolnego, z lewej nogi zbyt mocno i od piątego metra zacznie polski bramkarz.

58
    Coraz brutalniej grają gracze obu ekip. Kartka w tym momencie dla Taylora

57
    Bardzo źle wykonuje rzut wolny Sigurdsson i piłkę przejmują gospodarze.

56
    Żółta kartka za powalenie na ziemię Barrowa na prawej stronie boiska.

55
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Jonjo Shelvey, na boisku pojawia się Ki Sung-yong.
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Marvin Emnes, na boisku pojawia się Gylfi Sigurdsson.

52
    Znowu Williams bryluje w obronie. Przerywa groźne dośrodkowanie od Souare.

51
    Williams w ostatniej chwili zmienia tor lotu piłki, która trafiłaby prosto pod nogi Bamforda w bliskiej odległości do bramki.

50
    Shelvey z korneru trafia prosto w boczną siatkę.

49
    Soaure centruje z lewej strony. Robi to zbyt głęboko i futbolówka trafia w ręce Fabiańskiego.

48
    Fabiański! Kapitalna interwencja naszego reprezentanta po główce z bliskiej odległości Hangelanda.

47
    W popełnionych faulach 10 do 5 dla Swansea.

46
    Tak jak spodziewałem się, następuje zmiana u gospodarzy. Bezbarwnego Marouane Chamakha zastępuje Patrick Bamford.

46

Zasłużone gwizdy żegnają piłkarzy schodzących na przerwę. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu obu ekip. Strzałów jak na lekarstwo, a groźnej okazji zupełnie zabrakło. W drugiej części piłkarze sporo będą musieli się napracować, aby zmazać ten niekorzystny obraz po 45 minutach.

45+1

45
    Puncheon wrzuca głęboko z rzutu wolnego. Dobrze piąstkuje Fabiański.

45
    Jeszcze minutę potrwa ta połowa.

44
    Amat fauluje Cabaye w okolicy 20 metra. Ostra reakcja kibiców. Jednak sędzia nie wyciąga kartki.

43
    Drobna utarczka między Shelveyem, a Zaha. Jednak rozeszło się tylko na użyciu słów.

41
    Cabaye oddaje strzał z okolic 30 metra. Futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

40
    Goście dziś bardzo często korzystają z usług Fabiańskiego przy rozgrywaniu. Ten niestety ma drobne problemy z dokładnym posłaniem piłki do partnerów ustawionych na połowie przeciwnika.

39
    Posiadanie piłki: 54% Crystal Palace – 46% Swansea City
    Grimes ma dziś za zadanie "opiekować się" Chamakhiem

37
    Williams wyprzedza McArthura przy płaskim podaniu w okolice krótkiego słupka.

36
    Souare zostaje zablokowany przez Amata podczas próby dośrodkowania z lewego sektora.

35
    Swansea zanotowała dłuższy moment przy piłce, lecz ostatecznie traci posiadanie bez nawet przekroczenia 20 metra na połowie rywala.

33
    Cabaye kopnął w walce o piłkę Corka i otrzymuje żółtą kartkę za to zagranie. Dodatkowo w przyszłej kolejce będzie musiał pauzować.

32
    Scott Dann ze stoickim spokojem zatrzymuje w swoim polu karnym rozpędzonego Barrowa.

31
    Znowu okres chaotycznej gry w środku boiska.

30
    Cabaye pada na murawę po walce z Taylorem przy linii końcowej. Kibice i on domagają się rzutu wolnego, lecz sędzia jest nieugięty i każe grę wznowić Fabiańskiemu.

28
    Cabaye centruje na jedenasty metr z rzutu wolnego. Udaje się tam Jedinakowi strącić piłkę głową, ale w sporej odległości od bramki.

27
    Dobrze ustawiony w polu karnym Williams przejmuje dośrodkowanie Souare.

26
    Dobra pułapka ofsajdowa gości, w której złapany został Puncheon.

24
    Korner nie przynosi większego zagrożenia i akcję od nowa muszą budować gospodarze.

23
    Zaha ofiarnie w walce z Naughtonem zdobył rzut rożny dla Crystal Palace.

22
    Już rozgrzewają się gracze w zespole gospodarzy. Być może nastąpi jakaś zmiana w przerwie.

21
    Cabaye miękko w pole karne z rzutu rożnego. Piłka została jeszcze podbita przez jednego z graczy gospodarzy. Do niej w powietrzu wyskakuje Fabiański i bez problemu wyłapuje ją.

19
    Zaiskrzyło między Corkiem, a Cabaye. Już ręce poszły w ruch u Anglika, ale sędzia uspokoił sytuację.

18
    Pierwszy korner dla gospodarzy zakończony uderzeniem Zahy z ostrego kąta. Poprawnie przy tym strzale zachował się Fabiański.

16
    Sędzia pozwala na ostrzejszą grę. Nie zareagował na grę bark w bark między Souare, a Amatem.

15
    Pierwszy kwadrans za nami, dotychczas bezbarwny. Żadna z drużyny nie może uzyskać przewagi i stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

14
    Chamakh złapany na spalonym po podaniu z głębi pola.

12
    Shelvey egzekwuje go krótko, Crystal wychodzi z pola karnego i przejmuje szybko posiadanie.

11
    Powalczył Barrow z Wardem przy linii końcowej i udało mu się zyskać pierwszy korner dla swojej drużyny.

9
    Zbyt mocne zagranie do podłączającego się lewą stroną Souare i od autu zaczną goście.

8
    Swansea rozgrywa na własnej połowie z wykorzystaniem Fabiańskiego.

7
    Ryzykowne podanie Taylora do tyłu, którego przejęcia był bliski Chamakh.

6
    Souare dobrze radzi sobie w defensywie w pojedynku jeden na jeden z Gomisem.

4
    Williams świetnie odbiera wślizgiem piłkę Puncheonowi w szesnastce.

3
    Faul Shelveya na Souare na lewym skrzydle. Będzie okazja do wrzutki dla gospodarzy.

2
    Zaha w prawym narożniku dał krótki pokaz swoich umiejętności w dryblingu.

1

Crystal Palace F.C.: Hennessey – J. Ward, Dann, Hangeland, Souaré – Zaha, Jedinak (C), Cabaye, Puncheon – McArthur – Chamakh.
    Rezerwowi: Speroni – Kelly, Ledley, Čung-Jong, Mutch, Campbell, Bamford.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Amat, A. Williams (C), Grimes, Taylor – Cork, Shelvey – Naughton, Emnes, Barrow – B. Gomis.
    Rezerwowi: Nordfeldt – Bartley, K. Sung-yong, Sigurdsson, A. Ayew, Montero, Kingsley..

Crystal Palace będzie chciało zgarnąć pełną pulę, aby nadal zachować miejsce w czołówce, które premiuje grą w europejskich pucharach. Jednak z drugiej strony Swansea chce uciec na bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Lajfy.com serdecznie zapraszają na relację live z tego meczu.

Przewidywane składy:

Crystal Palace: (4-2-3-1): Hennessey – Ward, Delaney, Dann, Souare – McArthur, Jedinak – Zaha, Cabaye, Puncheon – Chamakh

Swansea: (4-2-3-1) Fabiański – Rangel, Fernandez, Williams, Taylor – Cork, Shelvey – Barrow, Sigurdsson, Ayew – Gomis

Nieobecni:
    Crystal Palace: Appiah, Sako, Gayle, Bolasie, Wickham (kontuzje)

Bilans bezpośredni w Premier League:
    Na rozegranych 20 spotkań, 9 zwycięstw ma na swoim koncie Swansea, 5 wygranych Crystal Palace i 6 remisów

Sytuacja w tabeli:
    5. miejsce – Crystal Palace – 30 pkt., 9 zw., 3 rem., 6 por., bramki 23-16.
    16. miejsce – Swansea City – 18 pkt., 4 zw., 6 rem., 8 por., bramki 16-24.

źródło: twitter Crystal Palace

W angielskiej Premier League nie ma czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek odbędą się mecze 19.kolejki. W jednym z nich Crystal Palace podejmie Swansea City.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.