Władywostok – Czelabińsk 4:3 (po dogrywce) | Chabarowsk – Niżniekamsk 2:3 (koniec) | Nowokuźnieck – Saławat 1:5 (koniec)
Novosibirsk – Magnitogorsk 2:6 (koniec) | Din. Mińsk – Soczi 2:3 (1:2 po rz. karnych) | Dyn. Moskwa – Din. Ryga 2:1 (koniec)
Podolsk – Helsinki 1:3 (koniec)
HK Sibir Nowosybirsk
2:6 (1:0, 0:1, 1:5)
Metallurg Magnitogorsk
Niedziela 10.01.2016, 12:30 • Ice Sports Palace Sibir • Kontinental Hockey League

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (14:48:55)

Metallurg Magnitogorsk wygrywa 6:2! Przez dwie tercje oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. W trzeciej odsłonie wysoką skutecznością wykazali się goście, którzy w kilka minut "odjechali" z wynikiem rywalom i zasłużenie odnoszą zwycięstwo!

Strzały: 29-49
    Skuteczność bramkarzy: 87,76% – 93,1%
    Kary:4-6

59:01
    Rozpoczęła się ostatnia minuta tego meczu!

58:18
    Sibir do końca trzeciej tercji w osłabieniu, na ławkę kar powędrował Vereshagin.
    57:40 Sannikov (SIB)

57:40
    Gol dla Sibiru!
    Zmniejszają dystans do rywali gospodarze. Grę w przewadze wykorzystał teraz Sibir, a konkretnie SANNIKOV, który pokonał z najbliższej odległości Koseckina po dokładnym dograni spod bandy.

56:30
    Końcowe fragmenty tego spotkania. Kolejne upomnienie dla zawodnika gości, dwie minuty na ławce kar spędzi strzelce dwóch bramek dla Metallurga, Jan Kovar.

54:30
    Kopytin ponownie na lodzie. Nie udało się wykorzystać gry w przewadze przyjezdnym.

54:02
    Goście budują zamek w tercji obronnej rywali.

52:30
    Dwie minuty kary dla Kopytina, który zbyt wysoko uniósł kij.

52:30
    Dobra próba z okolic niebieskiej Sumakova, ale przykrył teraz gume bardzo dobrze Koseckin.

50:50
    Niewiele czasu pozostało gospodarzom. Drużyna z Nowosybirska angażuje w grę ofensywną coraz większą liczbę zawodników, ale nie przekłada się to jak na razie na jakość.

49:50
    Kolejna dobra akcja przyjezdnych, tym razem znacznie przestrzelił Fillipi.

48:50
    Próbują odpowiedzieć gospodarze, ale hokeiści Sibira nie potrafią przedostać się pod bramkę drużyny przeciwnej.
    47:37 Kaletnik (MET)

47:37
    Gol dla Metallurga!
    Metallurg nie zwalnia tempa! Wycofanie ze skrzydła do KALETNIKA, a ten mocnym strzałem pakuje krążek do sieci!
    46:12 Wolski (MET)

46:12
    Czwarta bramka w tej tercji dla gości! Świetne podanie spod bandy wykorzystuje WOJTEK WOLSKI!

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 19. Shalunov (Butuzov, Shumakov), 58. Sannikov – 33. Fillipi, 41. Kovar (Mozyakin), 42. Kovar, 45. Fillipi, 47. Wolski, 48. Kaletnik

HK Sibir Nowosybirsk: Bespalov (Salák) – Mišarin, Měnšikov, Alexejev, Věreščekin, Ignatovič, Gimajev, Belikov, Naumov – Šumakov, Šalunov, Butuzov – Ridderwall, Sannikov, Fefelov – Moňa, Kapěkin, Vorošilo – Schafjarov, Gubin, Kapajtin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Antipin, Osipov, Baťaršin, Těreščenko, Chabarov, Běreglazov, Medvěděv – Wolski, Mozjakin, Kovář – Zaripov, Filippi, Osala – Železkov, Suomin, Kosov – Kaletnik, Timkin, Platonov.

Sędziowie: Pavel Komarov, Alexej Ravodin – Konstantin Gorděnko, Alexander Sysajev