Arsenal – Sunderland 3:1 (koniec) | Oxford Utd. – Swansea 3:2 (koniec) | Chelsea – Scunthorpe Utd. 2:0 (koniec)
Tottenham – Leicester 2:2 (koniec)
Tottenham Hotspur
2:2 (1:1)
Leicester City
Niedziela 10.01.2016, 17:00 • White Hart Lane, London • Puchar Anglii • 3. runda

Niesamowite spotkanie w Londynie właśnie dobiegło końca! W dramatycznej końcówce gospodarzom udało się wreszcie wyrównać i o tym, kto awansuje do kolejnej rundy, zadecyduje rewanżowe spotkanie. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (18:51:40)

90+4

90+3
    Nie udało się miejscowym stworzyć zagrożenie po rzucie wolnym i Leicester wyruszyło z kontratakiem. Chwile później za faul taktyczny żółty kartonik obejrzał Bentaleb.

90+2
    Albrighton powalił rywala na murawę niemal na linii szesnastego metra. Rzut wolny dla Kogutów, będzie groźnie!

90+1
    Nie najlepsze dośrodkowanie z rzutu rożnego w szesnastkę gości, ale Tottenham wciąż przy piłce.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.
    89. KANE - 2:2

89
    Gol dla Tottenhamu!

Ponownie remis na White Hart Lane! HARRY KANE uderzył mocno, nie do obrony! Schmeichel wyczuł jego intencje, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki!

89
    Dyer zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr! Dodatkowo żółtym kartonikiem za dyskusje ukarany zostaje Schmeichel.
    88. Ewidentne przewinienie Dyera:

88
    Rzut karny dla Tottenhamu!

87
    Alli oddał uderzenie głową tyłem do bramki gości i niewiele brakowało, a zdołałby zaskoczyć Schmeichela!
    86. Znakomita parada bramkarza gości:

86
    Było groźnie! Bentaleb uderzał zza linii szesnastego metra, ale fenomenalnym refleksem popisał się Schmeichel!

85
    King przerywa akcję rywali wybiciem piłki na rzut rożny. Musza postawić wszystko na jedną kartę gospodarze!

84
    Chilwell faulowany blisko własnego pola karnego, goście zyskują kolejne niezwykle cenne sekundy.

82
    Goście są w tym momencie całkowicie zepchnięci do defensywy. Czy miejscowym uda się doprowadzić do wyrównania?

81
    Z okolic dwudziestego piątego metra na strzał zdecydował się Alderweireld, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

79
    Dyer złapany na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy z White Hart Lane.

78
    Po zbyt mocnym dośrodkowaniu w pole karne Leicesteru piłkę pewnie wyłapuje Schmeichel.

77
    Gospodarze ponownie dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie przekłada się to na wynik. Koguty muszą zacząć atakować.

75
    Seria dośrodkowań w pole karne gości. Cały czas jednak bez większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Schmeichela.

74
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Chadli, na boisku pojawia się Alli.

73
    Zupełnie nie potrafią wykorzystać swoich okazji miejscowi. Coraz mniej czasu pozostało Kogutom na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

72
    Chilwell świetnie przerwał akcję rywali na prawym skrzydle i Tottenham rozpocznie jedynie od rzutu rożnego.

70
    Zbyt niska centra w pole karne gospodarzy, ale rywale cały czas w natarciu.

68
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dier, na boisku pojawia się Bentaleb.

68
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Carroll, na boisku pojawia się Kane.

67
    Okazaki nieprzepisowo powstrzymywany na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Leicester.

66
    Za moment dojdzie również do podwójnej zmiany w zespole Tottenhamu.

65
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Gray, na boisku pojawia się Albrighton.
    64. Przepiękne uderzenie zawodnika Leicesteru:

64
    Ależ to było uderzenie! Gray strzelał z narożnika pola karnego, piłka musnęła jednego z obrońców i poszybowała minimalnie obok bramki!

63
    Zbyt mocne podanie Carrolla pole karne rywali i futbolówkę pewnie przechwycił Schmeichel.

61
    Dobrze pilnowany Chadli nie zdołał oddać celnego strzału głową. Od bramki rozpocznie kapitan Leicester.

60
    Godzina gry już za nami! Po znakomitym wejściu w drugą połowę prowadzą goście, którzy jednak musza cały czas mieć się na baczności.

58
    Uderzenie Sona z ostrego kąta zablokowane, korner dla miejscowych.

57
    Ależ niewiele brakowało! Zza pola karnego po ziemi uderzył Dyer, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Tottenhamu!

55
    Na indywidualny rajd zdecydował się teraz Chadli, ale jego kończący akcję strzał nie był trudny do wybronienia dla Schmeichela.

54
    Uderzenie Sona z trzynastego metra zablokowane przez jednego z ofiarnie interweniujących obrońców drużyny gości!

53
    Kolejny raz od rzutu rożnego wznowią grę miejscowi.

52
    Chilwell dośrodkowywał z lewej flanki, ale jeden z defensorów Tottenhamu bez kłopotów wybił futbolówkę.

50
    Chadli był zbyt odchylony podczas oddawania strzału głową i piłkę po jego uderzeniu poszybowała ponad bramką.

49
    Od razu do odrabiania strat rzucili się miejscowi. Tottenham wznowi grę od rzutu rożnego.
    48. OKAZAKI - 1:2

48
    Gol dla Leicesteru!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! Znakomitą akcją popisał się SHINJI OKAZAKI, którego strzał z bliska najpierw wybronił Vorm, ale wobec dobitki był bezradny!

46
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Kante, na boisku pojawia się Okazaki.

46
    Liczymy na kolejne gole po przerwie!

Przerwa! Po pierwszych trzech kwadrans mamy remis 1:1 na White Hart Lane. Warto przypomnieć, że gola dla gości zdobył Polak, Marcin Wasilewski. Zdecydowaną przewagę w tym spotkaniu mają póki co miejscowi, którym jednak brakuje zdecydowania pod bramką rywali. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Graya z narożnika boiska i Schmeichel pewnie wypiąstkował futbolówkę.

45+1
    Jedną minutę dłużej potrwa ta część spotkania.

45
    Po szarży na lewym skrzydle King zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu.

44
    Gray zbyt wysoko dośrodkował futbolówkę w pole karne rywali i sięgnąć ją mógł jedynie golkiper Tottenhamu.

43
    Wimmer nieprzepisowo zaatakował rywala na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania zdecydował się na podyktowanie gościom rzutu wolnego.

41
    Przewaga gospodarzy w posiadaniu futbolówki jest przygniatająca. Statystyka ta prezentuje się następująco: 76% – 24% na korzyść gospodarzy!

40
    Zakotłowało się przed momentem w obrębie pola karnego Leicester, ale ostatecznie defensorzy drużyny gości oddalili zagrożenie.

39
    Chilwell przerywa akcję rywali prawym skrzydłem wybiciem piłki na aut.

38
    Nieprzepisowe zagranie Marcina Wasilewskiego w środku pola. Nasz rodak musi uważać, ponieważ ma już na swoim koncie żółty kartonik.

36
    W pułapkę ofsajdową złapany Ulloa. Jeden z nielicznych ataków Leicester tym samym został przerwany.

35
    Na raty, ale ostatecznie skutecznie wybronił uderzenie z dystansu golkiper Leicester. Gospodarze cały czas w natarciu.

33
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bardzo dobrym piąstkowaniem popisał się Schmeichel. Z dystansu uderzał jeszcze Trippier, ale jego próba okazała się zupełnie nieudana.

32
    Po zablokowanej centrze Chadliego z lewej flanki grę od rzutu rożnego wznowią zawodnicy z Londynu.

31
    Obraz gry nie ulega zmianie. Podaniami w środkowej strefie boiska wymieniają się gospodarze, rywale ograniczają się do defensywy.

30
    Gospodarze wznowią grę do wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

29
    Chilwell zbyt mocno wypuścił futbolówkę przed siebie w polu karnym rywali i po jego dośrodkowaniu z ostrego kąta piłkę bez problemu wyłapał Vorm.

27
    Ożywili się londyńczycy, jednak ich dobra gra kończy się wraz z podejściem pod pole karne rywali.

26
    W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie jest w stanie przeprowadzić jakiejś ciekawej akcji.

24
    Ależ to mógł być gol! Vorm wybiegł przed pole karne, ale po jego wybiciu piłka trafiła pod nogi rywala! King przeholował kilka metrów futbolówkę, a następnie próbował lobować, jednak na linii bramkowej piłkę zatrzymał powracający golkiper Tottenhamu!

23
    Rose zbyt ostro walczył o piłkę na połowie rywali i arbiter uznał, że defensor Leicester był faulowany.

21
    Inicjatywę ponownie przejęli gospodarze. Tottenham gra bardzo dobrze, jednak musi uważać na groźne kontry rywali.
    19. WASILEWSKI - 1:1

19

Goście doprowadzają do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową znakomicie złożyć się MARCIN WASILEWSKI, który tym samym wpisuje się na listę strzelców!

18
    Znakomitą indywidualną akcją popisał się przed momentem Chadli, który jednak w ostatnim momencie został powstrzymany przez jednego z obrońców.

17
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Leicester i futbolówkę bez większych kłopotów pewnie wyłapał Schmeichel.

15
    Jeden z zawodników gospodarzy był faulowany na lewym skrzydle i miejscowi wznowią grę od rzutu wolnego blisko pola karnego rywali. Tymczasem żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Wasilewski.

14
    Bardzo spokojnie prowadzą teraz grę miejscowi. Tottenham nie spieszy się z wyprowadzaniem kolejnych akcji.

12
    Dobrze zapowiadająca się akcja Tottenhamu przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Chadli.

10
    Znakomicie rozpoczęło się to spotkanie dla miejscowych. Koguty od początku grały lepiej i zasługiwali na tę bramkę.

9

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Do odbitej przez Schmeichela na piętnasty metr futbolówki dopadł CHRISTIAN ERIKSEN, który następnie skierował ją do siatki!
    9. ERIKSEN - 1:0

7
    Po nie najlepszej akcji Kogutów grę od własnej bramki wznowią piłkarze z Leicester.

5
    Przyjezdni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

4
    Goście zdecydowali się na wyprowadzenie szybkiego kontrataku, ale nie zdołali stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

3
    pierwszych minutach dużo częściej przy piłce znajdują się zawodnicy z Londynu. Czekamy na pierwsze groźne akcje.

1

Zestawienia obydwu zespołów:

Tottenham Hotspur F.C.: Vorm – Trippier, Wimmer, Alderweireld, Rose (C) – Dier, Carroll – Onomah, Eriksen, Chadli – Son

Rezerwowi: Lloris – Alli, Bentaleb, Davies, Kane, Lamela, Winks

Leicester City F.C.: Schmeichel (C) – De Laet, Benalouane, Wasilewski, Chilwell – Kante, Inler – Dyer, King, Gray – Ulloa

Rezerwowi: Schwarzer – Albrighton, Drinkwater, Mahrez, Morgan, Okazaki, Simpson

Główny: Robert Maldey
    Asystenci: Adrian Holmes, Michael Mullarkey
    Techniczny: Roger East.

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie wystartuje za trzydzieści minut, a my już za moment zaprezentujemy Państwu wyjściowe składy obu drużyn. Zapraszam na relację!

Warto przypomnieć, że jeśli ten mecz również nie rozstrzygnie się w ciągu dziewięćdziesięciu minut, czeka nas powtórkowe spotkanie na stadionie Leicester. Składy obu drużyn podamy około pół godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Zapraszam na relację!
    Napięcie związane ze spotkaniem nie opuszcza gospodarzy!

Po raz ostatni obie drużyny w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się 22 sierpnia ubiegłego roku. Na King Power Stadium w 81. minucie dzięki bramce Alliego na prowadzenie wyszli goście, ale niecałe 60 sekund później miejscowi odpowiedzieli za sprawą Mahreza i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Gospodarze nadchodzącego pojedynku również spisują się bardzo dobrze. "Koguty" mają 36 puntów na koncie i plasują się na czwartej lokacie. W ostatnich czterech meczach ligowych Tottenham wywalczył dziesięć "oczek", zdobywającym przy tym osiem goli, a tracąc zaledwie dwa.
    Porównanie dwóch niezwykle kluczowych zawodników:

Jeszcze do niedawna jako faworyta tego spotkania bez cienia zwątpienia eksperci wskazywaliby gospodarzy. Obecnie jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. Leicester znakomicie spisuje się w lidze i po dwudziestu kolejkach zajmuje pozycję wicelidera.

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 1/32 finału Pucharu Anglii! Na White Hart Lane w Londynie miejscowy Tottenham podejmie Leicester City.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 9. Eriksen, 89. Kane (kar.) – 19. Wasilewski, 48. Okazaki

Kartki:   90+3. Bentaleb (TOT) – 15. Wasilewski (LEC), 89. Schmeichel (LEC)

Tottenham Hotspur: Vorm – Trippier, Wimmer, Alderweireld, Rose (C) – Dier (68. Bentaleb), Carroll (68. Kane) – Onomah, Eriksen, Chadli (74. Alli)– Son
    Zmiany: Lloris – Alli, Bentaleb, Davies, Kane, Lamela, Winks

Leicester City: Schmeichel (C) – De Laet, Benalouane, Wasilewski, Chilwell – Kante (46. Okazaki), Inler – Dyer, King, Gray (65. Albrighton) – Ulloa
    Zmiany: Schwarzer – Albrighton, Drinkwater, Mahrez, Morgan, Okazaki, Simpson

Techniczny: Roger East