20 25 16 28 16
Niemcy
2
25 22 25 26 14
Niedziela 10.01.2016, 13:30Eliminacje Igrzysk Olimpijskich - mężczyźni • o 3. miejsce

16:14
    Kończy atak z lewej strony Mateusz Mika i to Polska pojedzie do Tokio zajmując najniższe miejsce na pudle w berlińskim turnieju!

15:14
    Mika z lewego skrzydła po skosie w boisko i mamy kolejną piłkę meczową!

14:13
    Michał Kubiak świetnie atakuje zza linii 3. metra obijając potrójny blok rywali! Piłka meczowa dla Polski!

13:12
    Zatrzymuje Bartosz Kurek na prawej stronie Christiana Fromma! Teraz z kolei czas dla Vitala Heynena!

11:12
    Blokują Niemcy na prawej stronie Michała Kubiaka. Czas na prośbę Stephana Antigi! Co tutaj się dzieje!

8:7
    Kubiak z drugiej linii bardzo dobrze uderza po bloku rywali i mamy zmianę stron na której Polacy prowadzą jednym punktem!

5:4
    Pokaz siły Kurka na prawym skrzydle, który uderza tak mocno, że nie dają sobie rady w przyjęciu Niemcy! Czas dla Heynena!

4:4
    Michał Kubiak trafia swoją zagrywką w Kaliberdę! As serwisowy!

28:26
    Mateusz Mika zatrzymuje na prawej stronie atak Grozera i będziemy mieli tie-break w meczu o 3. miejsce berlińskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO!

27:26
    Nie daje rady obronić ataku Bieńka ze środka Markus Steuerwald! Kolejna piłka setowa dla Polaków!

26:25
    Słabo dziś gra na zagrywce Grozer co udowadnia teraz serwisem w aut i mamy piłkę setową dla Polski!

25:24
    Kubiak i Bieniek blokują na prawej stronie atak Christiana Fromma! Przed momentem Polacy bronili piłkę meczową, ale teraz to oni mają w powietrzu piłkę setową!

23:24
    Nieprawdopodobne! Atakuje po prostej, ale w aut z prawej strony Kurek... Piłka meczowa dla Niemców!

15:16
    Kiwa nad potrójnym blokiem Christian Fromm i niewiele brakowało by Kurek wyciągnął tą piłkę. Druga przerwa techniczna na korzyść Niemców, a po niej wchodzimy w decydującą fazę tego meczu! Prosimy o zapięcie pasów!

14:14
    O czas prosi Vital Heynen po tym jak Kubiak zablokował na prawej stronie atak Grozera!

4:8
    Kubiak przechodzi linię 3. metra tym samym odprowadzając obydwie ekipy na przerwę techniczną. Jest dopiero 8:4, a my już mamy trzy błędy własne: dotknięcia siatki, atak w aut, czy przekroczenia linii 3. metra!

1:4
    Dotyka siatki atakując z lewego skrzydła Bartosz Kurek. Szybko reaguje Antiga prosząc o czas!

0:2
    Philipp Collin punktuje na zagrywce!

0:0
    Rozpoczynamy partię o być, albo nie być Polaków!

16:25
    Kończy atak przebijając się przez potrójny blok Polaków Christian Fromm!

15:24
    Świetnie Bohme ze środka uderza w boisko. Piłka setowa dla reprezentacji Niemiec!

13:19
    As serwisowy Kampy, który na co dzień reprezentuje barwy Cerradu Czarnych Radom!

13:18
    Znów blokowany Mika na lewym skrzydle, ale tym razem przez pojedynczy już blok Grozera. Czas dla Stephana Antigi!

13:16
    Ryzyko Kurka na zagrywce nie opłaciło sie. Piłka ląduje na aucie, a Niemcy prowadzą przewagą trzech punktów na drugiej przerwie technicznej w secie trzecim!

11:13
    Idealnie w narożniku boiska ląduje serwis Fromma!

5:8
    Bartosz Kurek serwuje w siatkę i 8:5 na pierwszej przerwie technicznej w partii trzeciej prowadzą Niemcy!

25:22
    Teraz już lepszą piłkę dostaje Kubiak, który mocno uderza w boisko. Mamy 1:1!

24:21
    Stoją jakby wryci w parkiet Niemcy! Broshog tym razem blokowany na lewej stronie przez Kubiaka! Piłka setowa dla Polaków!

23:21
    Wejście smoka Możdżonka! Kolejny blok, a tym razem ofiarą Kaliberda. Szybko o czas poprosił Heynen!

22:21
    Znów blokowany Gyorgy Grozer przez parę rezerwowych Drzyzgę i Możdżonka! Tego potrzebowaliśmy!

21:21
    W końcu Polacy blokują Grozera na prawym skrzydle! Świetnie zrobił to Mateusz Bieniek. O czas prosi Vital Heynen!

15:16
    Znów nie do zatrzymania atakujący po prostej Grozer. Druga przerwa techniczna i minimalne prowadzenie reprezentacji Niemiec!

10:11
    Grozer serwuje w boisko!

8:7
    Szybki atak Miki po bloku rywali spada na aut i mamy prowadzenie podopiecznych Antigi na pierwszej przerwie technicznej!

1:0
    Punktuje na początek tej partii bezpośrednio zagrywką Łomacz!

20:25
    Kończy swój atak z lewej strony Denis Kaliberda, który ustrzelił w przyjęciu Mateusza Mikę. Pierwsza partia dla gospodarzy tego turnieju!

20:24
    Fatalny błąd.. Bieniek w takim momencie serwuje w siatkę. Będziemy mieli pierwszą piłkę setową dla reprezentacji Niemiec!

19:21
    As Grozera! Zatańczyła ta piłka na siatce po czym wpadła w wolne pole. Drugi czas dla Antigi!

16:16
    Blokowany na prawej stronie atak Niemców przez podwójny blok reprezentantów Polski i o czas prosi trener niemieckiej kadry!

15:16
    Kłos bezpośrednio z zagrywki serwuje w linię 9. metra. Świetny as polskiego środkowego!

13:16
    I znów to co odrobimy za chwilę tracimy. Kubiak na lewym ataku blokowany przez Grozera i trzema punktami prowadzą na drugiej przerwie technicznej Niemcy!

13:14
    Punktowy serwis Miki! Przełamał ręce Ferdinanda Tille swoją zagrywką przyjmujący reprezentacji Polski.

7:11
    Co robią Polacy? Bartosz Kurek uderza z lewej strony nad blokiem w aut. Szybko o czas prosi szkoleniowiec reprezentacji Polski Stephane Antiga!

6:8
    Ze środka dobrze przymierzył teraz Collin i zaatakował nie do przyjęcia. Na pierwszej przerwie technicznej w tym spotkaniu prowadzą podopieczni Heynena!

0:0
    W berlińskiej hali rozbrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego", który a cappella odśpiewała bardzo duża grupa polskich kibiców! Czuć w powietrzu stawkę o którą grają w dzisiejszym meczu siatkarze. Jak i Polacy tak i Niemcy chcą wygrać to bardzo ważne spotkanie!

Adam Ka

Polska: Żaliński, Konarski, Kurek, Kłos, Wrona, Bieniek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Możdżonek, Mika, Buszek. Libero: Wojtaszek, Zatorski.
    Niemcy: Fromm, Schwarz, Kaliberda, Bohme (C), Grozer, Dunnes, Kampa, Hirsch, Strohbach, Broshog, P. Steuerwald, Collin. Libero: M. Steuerwald, Tille.

Sędziowie: Andrey Zenovich (RUS) – Epaminondas Gerothodoros (GRE)