Atom Trefl – Pałac 3:1 (koniec) | PTPS – MKS 0:3 (koniec)
Sobota 16.01.2016, 18:00 • Hala Stulecia Sopot • Tauron Liga • 14. kolejka

25:11
    Czwarty set skończony. (19:59:33)

25:11
    Autowy atak po prostej Kuligowskiej i to sopocianki wygrywają to spotkanie za trzy punkty.

24:11
    Dotknięcie siatki przez skaczące do bloku bydgoszczanki i to Atomówki mają piłkę meczową!

23:11
    Gospodynie mylą się w polu zagrywki. Obita siatka.

23:10
    Nowakowska oddaje za darmo, a do tego piłka ląduje na aucie, fatalny błąd bydgoszczanki.

22:10
    Dotknięcie siatki przy rozegraniu przez bydgoszczanki!

21:10
    Balkestein bardzo pewnie po bloku w aut.

20:10
    Jeszcze as serwisowy Gosi Śmieszek!

20:9
    Autowy atak po skosie bydgoszczanek, jednak sopocianki skacząc do bloku wpadają w siatkę.

20:8
    Świetnie na siatce zachowuje się Balkestein. Do tego jedna z rywalek przekracza linie środkową.

19:8
    Pewne uderzenie w kontrze po skosie Balkestein. Tu już chyba pozamiatane.

18:8
    Ależ wyczucie Radenković. Kiwa na środku siatki nie dając szans rywalkom.

17:8
    Minimalnie autowy serwis Mai!

17:7
    Po przerwie asem serwisowym popisuje się Maja Tokarska!

16:7
    Kontra bydgoszczanek, jednak piłka rzucona po ich stronie i na drugiej przerwie technicznej bardzo pewnie prowadzą podopieczne Lorenzo Micelliego.

15:7
    Przy kolejnym serwisie Kaczorowska obija siatkę.

15:6
    A teraz as serwisowy Klaudii Kaczorowskiej!

14:6
    Środek, druga linia i bardzo pewny atak Kasi Zaroślińskiej.

13:6
    Po przerwie Kuligowska nabija na blok i szóste oczko trafia na konto Pałacu.

13:5
    Kolejny już raz świetnie w defensywie Durajczyk. Kontra sopocianek i pewnie po skosie Zaroślińska. Jeszcze jeden czas dla Adama Grabowskiego.

12:5
    A teraz Kaczorowska do pary z Tokarską zatrzymują rywalki na środku siatki.

11:5
    Kolejna długa akcja zakończona udanym atakiem Kaczorowskiej z lewego ataku.

10:5
    Jeszcze jedna obrona sopocianek. W kontrze rozegranie do Tokarskiej, która z obejścia po prostej i o czas prosi Adam Grabowski.

9:5
    Przy przebiciu piłki Pałac obija antenkę i punkt trafia na konto gospodyń.

8:5
    Po przerwie minimalnie autowa zagrywka Zuzy Efimienko.

8:4
    Autowa zagrywka Fojucik i to gospodynie prowadzą dosyć pewnie na pierwszej przerwie!

7:4
    Teraz jednak Holenderka myli się przy serwisie i obija siatkę.

7:3
    Do tego Maret Balkestein dokłada asa serwisowego!

6:3
    Kontra sopocianek, w której potężnym atakiem po skosie do narożnika popisuje się Kaczorowska.

5:3
    Jeszcze Balkestein bardzo pewnie po przekątnej!

4:3
    Atak w blok przyjezdnych, jednak piłka wypada na aut.

4:2
    Kolejna długa akcja w której na koniec na środku kiwa Klaudia Kaczorowska.

3:2
    Zuzanna Efimienko zamyka blok i udanie punktuje!

2:2
    Tym razem udana kiwka Radenković na środku siatki.

1:2
    Kasia Zaroślińska atakuje po ostrym skosie w aut.

1:1
    W odpowiedzi bydgoszczanki udanie ze środka siatki.

1:0
    Balkestein rozpoczyna od pewnego ataku ze skrzydła.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

25:17
    Trzeci set skończony.

25:17
    As serwisowy Efimienko kończy tego seta!

24:17
    Zaroślińska do pary z Efimienko blokują Pałac na skrzydle i to Atomówki mają pierwszą piłkę setową!

23:17
    Podobnie w polu serwisowym myli się Balkestein.

23:16
    Z drugiej strony siatki popsuta zagrywka przyjezdnych.

22:16
    Joanna Kuligowska przez dziurę w bloku uderza nie do obrony po przekątnej.

22:15
    Jeszcze jedna kontra sopocianek. Tym razem pewnie po skosie Balkestein.

21:15
    Kontra sopocianek przez środek i Efimienko bardzo pewnie w okolice ósmego metra.

20:15
    Potężne uderzenie Balkestein! Holenderka nie daje rywalkom najmniejszych szans.

19:15
    Natalia Misiuna także popisuje się skuteczną zagrywką!

19:14
    Po przerwie popsuta zagrywka Mai Tokarskiej! Piłka zatrzymuje się na siatce.

19:13
    Kolejna długa akcja, w której przyjezdne atakują w taśmę i jeszcze jeden czas dla Adama Grabowskiego!

18:13
    Jeszcze jedna kontra gospodyń i udana kiwka Radenković na środku siatki.

17:13
    A po przerwie kolejny udany blok sopocianek! Tym razem podwójny na skrzydle i o czas prosi Adam Grabowski!

16:13
    Kuligowska atakuje po skosie w aut i to gospodynie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

15:13
    Jeszcze do tego pojedynczy blok na skrzydle Maret Balkestein!

14:13
    Jest as serwisowy po stronie Atomówek! Pewna zagrywka Mai Tokarskiej!

13:13
    Balkestein przez dziurę w bloku uderza nie do obrony.

12:13
    A teraz błąd przyjęcia Kaczorowskiej i as serwisowy Pałacu!

12:12
    Jeszcze raz identyczna akcja bydgoszczanek.

12:11
    Efektowna akcja i atak z obejścia po ostrym skosie Misiuny.

12:10
    A teraz autowy atak Krzywickiej po skosie bez bloku!

11:10
    I jeszcze jedna kontra sopocianek, w której znów pewnie atakuje Kasia Zaroślińska.

10:10
    Potężny atak z drugiej linii w wykonaniu Kasi Zaroślińskiej.

9:10
    Jeszcze raz nie kończy Tokarska. Kontra rywalek i pewnie przez blok uderza Krzywicka.

9:9
    Po raz kolejny przy ataku po skosie myli się Djerisilo.

9:8
    Blokiem na skrzydle zatrzymana przy ataku z obejścia Maja Tokarska.

9:7
    Po przerwie bardzo pewny atak Kasi Zaroślińskiej po przekątnej.

8:7
    Jeszcze jeden atak w aut po skosie Djerisilo i o czas prosi Micelli.

8:6
    Jeszcze jedna skuteczna kontra w wykonaniu zawodniczek Pałacu.

8:5
    Autowa kiwka na skrzydle Ivany Djerisilo.

8:4
    Po przerwie w kontrze zatrzymana blokiem Kasia Zaroślińska.

8:3
    Zaroślińska z Tokarską na skrzydle zatrzymują jedną z rywalek i to sopocianki dosyć pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:3
    Jeszcze udanie na środku siatki Maja Tokarska!

6:3
    Jeszcze as serwisowy Zuzy Efimienko!

5:3
    Świetnie w obronie Efimienko i czujna przy siatce Zaroślińska atakuje z drugiej piłki.

4:3
    Ale teraz pewny atak po skosie Ivany Djerisilo.

3:3
    Udanie z przechodzącej piłki atakuje Śmieszek.

3:2
    Atomówki co prawda wygrywają walkę o piłkę na siatce, ale jedna z gospodyń przekracza kinie środkową.

3:1
    Piłka po serwisie Balkestein wraca na stronę Atomówek, w kontrze rozegranie do Zaroślińskiej, a ta po skosie.

2:1
    Jeszcze jeden udany atak gospodyń.

1:1
    Piłka wraca na stronę sopocianek, jednak te zaskoczone obrotem sytuacji nie przyjmują piłki.

1:0
    Kasia Zaroślińska rozpoczyna trzeciego seta od pewnego ataku.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

25:22
    Drugi set skończony.

25:22
    Pewny atak po prostej Zaroślińskiej kończy tego seta!

24:22
    Tokarska przekłada ręce na drugą stronę siatki chcąc zaskoczyć rywalki z przechodzącej piłki.

24:21
    Przez dziurę w bloku udanie atakuje Zaroślińska i to sopocianki maja piłkę setową.

23:21
    Ze środka w aut atakuje Tokarska.

23:20
    Minimalnie autowa zagrywka gospodyń. Sporo tych popsutych serwisów w dniu dzisiejszym.

23:19
    Tym razem udanie ze środka siatki w punkt uderza Zuzanna Efimienko.

22:19
    W odpowiedzi pewnie ze środka siatki Śmieszek.

22:18
    Potężny atak po skosie w wykonaniu Kasi Zaroślińskiej.

21:18
    Kolejna wygrana długa akcja bydgoszczanek. Kuligowska kiwa nad blokiem i zdobywa punkt. Pierwszy czas w tym secie na żądanie Lorenzo Micelliego.

21:17
    Jeszcze skutecznie w zagrywce Pleśnierowicz.

21:16
    A teraz minimalnie autowa zagrywka Radenković.

21:15
    Bałdyga pojawia się na boisku i przy zagrywce obija siatkę.

20:15
    Autowa zagrywka po stronie gospodyń.

20:14
    Sopocianki wygrywają walkę i piłkę na siatce.

19:14
    Misiuna udanie atakuje po skosie z obejścia.

19:13
    Jeszcze jedna kontra sopocianek i atak Miros! Czas na żądanie Adama Grabowskiego!

18:13
    Pojedynczy blok na prawym skrzydle Maret Balkestein.

17:13
    Nie kończy ze środka Tokarska. Kontra bydgoszczanek, jednak atak po skosie autowy!

16:13
    Po przerwie pewnie po prostej atakuje Krzywicka,

16:12
    Djerisilo w kontrze obija blok i to Atomówki prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

15:12
    Skuteczna kiwka na podwójnym bloku na środku siatki w wykonaniu Mai Tokarskiej.

14:12
    As serwisowy po stronie Pałacu! Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Śmieszek!

14:11
    Krzywicka na skrzydle nabija na blok, a piłka kończy swój lot na aucie.

14:10
    Krótka na środek, gdzie bardzo pewnie w punkt atakuje Zuza Efimienko!

13:10
    Na skrzydle w kontrze zatrzymana podwójnym blokiem Kasia Zaroślińska.

13:9
    Kapitalny blok na środku siatki Zuzanny Efimienko.

12:9
    Splasowany atak obok bloku w wykonaniu Maret Balkestein.

11:9
    Cios za cios! Pewne uderzenie przez dziurę w bloku po skosie.

11:8
    Popsuta zagrywka Misiuny. Zawodniczka przyjezdnych obija siatkę.

10:8
    Balkestein atakuje ze skrzydła prosto w antenkę.

10:7
    Na dwa, ale skutecznie, pewnie atakuje Ivaną Djerisilo!

9:7
    Podobnie w polu zagrywki błąd popełnia Ivaną Djerisilo.

9:6
    Po chwili jednak w polu zagrywki myli się Weronika Fojucik.

8:6
    Autowy atak z drugiej linii Kasi Zaroślińskiej!

8:5
    Jeszcze do tego punktowa zagrywka Weroniki Fojucik.

8:4
    Po przerwie skuteczny atak po skosie Krzywickiej.

8:3
    Potężny atak po skosie Djerisilo i to Atomówki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:3
    Dłuższa akcja, w której w końcu to przyjezdne pewnie atakują po przekątnej.

7:2
    Szybka akcja przyjezdnych i Krzywicka ze skrzydła po prostej obok bloku.

7:1
    Jeszcze do tego as serwisowy Zuzy Efimienko.

6:1
    Obrona Atomówek. Szybka kontra i atak Djerisilo po bloku w aut!

5:1
    Atak w taśmę skrzydłowej gości i o czas prosi Adam Grabowski.

4:1
    Jeszcze jeden świetny blok Atomówek, tym razem Maja Tokarska do pary z Ivaną Djerisilo.

3:1
    Teraz jeszcze skuteczny blok na skrzydle Tokarskiej i Zaroślińskiej.

2:1
    A teraz autowa zagrywka Kuligowskiej.

1:1
    W odpowiedzi szybka akcja przez środek bydgoszczanek.

1:0
    W drugim secie Balkestein rozpoczyna od pewnego ataku po skosie.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

19:25
    Pierwszy set skończony.

19:25
    Misiuna kończy pierwszego seta atakując po skosie i to bydgoszczanki dosyć niespodziewanie wygrywają pierwszego seta w tym pojedynku.

19:24
    Przyjezdne grają przez środek i pewnie atakuje Śmieszek.

19:23
    Pewny atak ze skrzydła Kasi Zaroślińskiej.

18:23
    Jeszcze po przerwie w ataku myli się Balkestein.

18:22
    Siatkarki gospodyń skacząc do bloku wpadają w siatkę. Drugi czas na żądanie Lorenzo Micelliego.

18:21
    Jeszcze raz podobna kombinacja, ale teraz Łukasik po skosie w aut.

18:20
    Ponownie obrona Atomówek. Rozegranie w kontrze do Łukasik, która z obejścia po prostej nie daje szans rywalkom.

17:20
    Jeszcze jedna kontra sopocianek, w której Balkestein kiwa skutecznie nad blokiem.

16:20
    Kolejna udana kontra Atomówek. Tym razem po obronie Pałac się gubi w rozegraniu i jeszcze jeden czas dla szkoleniowca przyjezdnych.

15:20
    Po przerwie asem serwisowym popisuje się Ania Miros!

14:20
    Kolejna już długa akcja, w której ostatecznie po skosie atakuje Balkestein i o czas prosi szkoleniowiec bydgoszczanek.

13:20
    Po chwili jednak Maja Tokarska serwuje daleko w aut.

13:19
    Kontra bydgoszczanek, jednak skutecznie w bloku Ania Miros do pary z Mają Tokarską!

12:19
    Kaczorowska w kontrze atakuje z drugiej linii daleko w aut.

12:18
    Jednak po chwili Krzywicka myli się w polu zagrywki.

11:18
    W kolejnej akcji Krzywicka przebija się przez podwójny blok Atomówek.

11:17
    Zaroślińska nabija na blok, a piłka wypada na aut!

10:17
    Po przerwie zatrzymana blokiem Kaczorowska. Durajczyk broni, ale podwójne odbicie. O czas prosi Lorenzo Micelli.

10:16
    Czujna na siatce jedna z zawodniczek gości. Wygrywa z Tokarską na siatce i atakuje w punkt. Druga przerwa techniczna przy bardzo pewnym prowadzeniu Pałacu.

10:15
    Podobnie w polu zagrywki mylą się zawodniczki przyjezdnych.

9:15
    Ajjj minimalnie autowa zagrywka Maret Balkestein.

9:14
    Jeszcze jedna długa akcja zakończona udanym atakiem po przekątnej Kasi Zaroślińskiej.

8:14
    Kaczmar także obija serwisem siatkę.

8:13
    Ale teraz Pleśnierowicz myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę.

7:13
    Kontry nie kończy Balkestein, jednak świetnie w obronie jeszcze raz Atomówki. Akcja przyjezdnych i kąśliwa kiwka Pleśnierowicz.

7:12
    Z obejścia udanie po skosie atakuje Maja Tokarska!

6:12
    Odpowiedź rywalek i skuteczny atak Kuligowskiej po skosie.

6:11
    Potężny atak po skosie w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej!

5:11
    Jeszcze jedno fatalne przyjęcie Damaske i kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki przyjezdnych.

5:10
    Kontra sopocianek i rozegranie do Zaroślińskiej, która jest zablokowana na skrzydle przez dwie rywalki.

5:9
    Są punkty Atomówek po pewnym ataku po przekątnej Kasi Zaroślińskiej!

4:9
    Jeszcze jedna kontra Pałacu i pewny atak ze środka na czystej siatce!

4:8
    Jeszcze jedna punktowa zagrywka i to przyjezdne prowadzą bardzo pewnie na pierwszej przerwie technicznej.

4:7
    Fojucik popisuje się asem serwisowym!

4:6
    Popsuta zagrywka Cooper. Co ciekawe Amerykanka zagrywa w dolną część siatki.

4:5
    Jednak Śmieszek zagrywa minimalnie w aut.

3:5
    Dłuższa akcja zakończona udanym atakiem Krzywickiej, która nabija na blok a piłka ląduje na aucie.

3:4
    Teraz jeszcze autowy atak Damaske!

3:3
    Minimalnie autowa zagrywka po prostej Magdy Damaske.

3:2
    A teraz autowa zagrywk przyjezdnych.

2:2
    Atak ze skrzydła przyjezdnych, a do tego Damaske skacząc do bloku wpada w siatkę.

2:1
    I pewny atak Magdy Damaske ze skrzydła przez dziurę w bloku.

1:1
    Przy kolejnym serwisie środkowa gospodyń zagrywa w siatkę.

1:0
    Na początek seta as serwisowy Mai Tokarskiej!

0:0

0:0

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein, Derisilo, Miros, Damaske, Efimienko, Radenković, Kaczar, Łukasik, Cooper, Laczorowska, Zaroślińska libero: Durajczyk, Kulig

KS Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Czyżnielewska, Bałdyga, Pleśnierowicz, Fojucik, Świderska, Śmieszek libero: Portalska, Nowakowska.

0:0
    Co ciekawe, w blisko sześcioletniej historii spotkań tych obu drużyn, Pałac jak do tej pory jeszcze nie wygrał! Co więcej! Do tej pory bydgoszczanki w meczu z sopociankami uciułały zaledwie punkcik, i to ponad 3 lata temu.

0:0
    W tym sezonie te dwie drużyny już ze sobą zagrały. 14 października ubiegłego roku w bydgoskiej hali łuczniczka, Atomówki okazały się zdecydowanie lepsze. Wygrały z Pałacem 3:1, chociaż w pewnym momencie ten mecz był bardzo wyrównany.

0:0
    Obie drużyny w tabeli dzieli przepaść. Sopocianki plasują się na drugiej pozycji z niewielką stratą do wiceliderek z Impelu, natomiast bydgoszczanki są obecnie na 9 miejscu. Do ósmego miejsca tracą sporo, bo aż 8 oczek.

0:0
    Sześć meczów wygranych z rzędu w ORLEN Lidze i „po drodze” dwa w ramach Europejskiej Ligi Mistrzyń. Dobra passa Atomówek trwa już zatem od ośmiu spotkań i o jej podtrzymanie na pewno postarają się one dość mocno.

0:0
    O ostatnim meczu i wygranej 3:1 z Developresem SkyRes Rzeszów sprzed miesiąca nikt już w Sopocie nie pamięta. Po przerwie świąteczno-noworocznej przed PGE Atomem Treflem Sopot stoją już bowiem kolejne cele, a jest ich dokładnie pięć. Tyle spotkań w zaledwie pół miesiąca przyjdzie rozegrać wicemistrzyniom kraju. Maraton rozpoczyna się w sobotę, 16 stycznia, o 18:00 starciem z KS PAŁACEM Bydgoszcz w sopockiej Hali 100-lecia.

Piotr Grabowski

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Czyżnielewska, Bałdyga, Pleśnierowicz, Fojucik, Świderska, Śmieszek libero: Portalska, Nowakowska