Celta Vigo – Atletico 0:0 (koniec) | Bilbao – FC Barcelona 1:2 (koniec)
Athletic Bilbao
1:2 (0:2)
FC Barcelona
Środa 20.01.2016, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Puchar Hiszpanii • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Puchar Hiszpanii wkracza już w zasadniczą fazę, przed nami ćwierćfinały. Zapraszamy serdecznie na ogromne emocje, ze spotkania, w którym Athletic Bilbao podejmie FC Barcelonę na San Mamés Barria. Baskowie będą chcieli wziąć odwet za ostatnią sromotną porażkę na Camp Nou w walce o punkty ligowe w zeszłą niedzielę. Przypomnijmy, że Barca rozgromiła wręcz Bilbao 6:0, świetne spotkanie rozegrał Luis Suarez pakując 3. bramki, jedną zdobył Messi, Neymar oraz Rakitić.

Duma Katalonii w 1/8 Copa del Rey spotkała się z Espanyol Barcelona, a więc wielkie derby, które padły łupem podopiecznych Luisa Enrique, bardzo spokojny i pewny awans, bowiem w dwumeczu padł wynik 6:1 czego tak naprawdę nie trzeba komentować, liczby mówią same za siebie. Po dwie bramki strzelili, wówczas Messi i Munir, jedną dołożył Neymar oraz Pique. W składzie na pierwsze spotkanie przeciwko Baskom zabraknie Luisa Suareza, który jest zawieszony.
    Trening Barcelony przed spotkaniem Copa del Rey.

Baskowie swój awans do ćwierćfinału wywalczyli po wygranym dwumeczu z Villarealem, który postawił trudne warunki, przede wszystkim w pierwszym spotkaniu na terenie Athletico. Spotkanie zakończyło się wygraną Bilbao, ale to oni odrabiali stratę dwóch bramek, strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Iñaki Williams w 54. minucie dał bramkę kontaktową, potem Aduriz 64. minuta, a na końcu 32-tysięczną publiczność w euforię wprowadził w 81. minucie Laporte, wynik 3:2, natomiast rewanż to już inna bajka. Podopieczni Ernesto Valverde skromnie, ale ze zwycięstwem 1:0 awansowali do 1/4 Copa del Rey, ponownie na listę strzelców wpisał się Iñaki Williams.
    "Dziadek" pokazał się na treningu Basków. Świetne ujęcie...
    Na to spotkanie zapraszamy już dziś od godziny 20:30 kiedy to podane zostaną składy obydwu drużyn, szykują się emocję i duża dawka sportu jakiego kochamy, czyli - Piłka Nożna!

Athletic Bilbao: Iago Herrerín – De Marcos, Etxeita, Laporte, Lekue – Beñat, Iturraspe – Iñaki Williams, Eraso, Susaeta – Adruiz.

Rezerwowi: Mikel Rico, Balenziaga, Gurpegi, Iraizoz, Sabin, San José, Muniain

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Pique, Mascherano, Sergi Roberto – Rakitić, Busquets, Iniesta – Turan, Munir, Neymar.

Rezerwowi: Douglas Pereira, Aleix Vidal, Bartra, Jordi Masip, Sandro Ramírez, Vermaelen, Adriano Correia

Sędziowie: José González – José Sánchez, Ignacio Rubio – Fernando Román.
    Zabawy za rozgrzewce, a zaraz startujemy!

1

2
    No i jedziemy, Athletico przy piłce. Gospodarze dzisiaj zagrają na biało-czerwono-czarno, Barcelona w błękitnych trykotach.

2
    Aduriz na spalonym, Hiszpan próbował lobować ter Stegena, ale i tak było już przewinienie okiem sędziego asystenta.

3
    Susaeta dośrodkował z linii końcowej, ale blokowany przez Pique, tylko aut dla Basków.

4
    Ależ gwizdy na San Mames Barria, kiedy tylko Barca jest przy piłce, wysoko pressingiem podchodzą zawodnicy Bilbao, spokojnie jednak Duma Katalonii.

5
    Barca przejmuje piłkę na swojej połowie, ale chwile później ją traci na rzecz De Marcosa, gospodarze przy swojej akcji.

6
    Etxeita faulowany przy walce o górną piłkę, Turan pracował zbyt mocno rękami i sędzia Gonzalez odgwizdał faul.

7
    Zbyt głęboka piłka w kierunku Munira, spokojnie radzi sobie Laporte z górną piłką. Zbyt szybko jednak próbował wyprowadzić futbolówkę i Barca przejęła w okolicach koła środkowego.

8
    Benat nie przygotował sobie dobrze piłki do podania i dośrodkowanie straciło na jakości, Athletic jednak ciągle przy piłce.

9
    Dobra sytuacja dla gospodarzy, Iñaki Williams skutecznie blokowany przez Daniego Alvesa, który oddala natychmiast zagrożenie na rzut rożny.

10
    Nic z tego kornera nie wyszło, Bilbao ciągle przy swojej akcji, ale ciężko im przejść drugą linię przyjezdnych.

11
    Rozciągnięcie do włączającego się Lekue, który posłał centrę w pole karne, ładnie wybija główką Mascherano.

12
    Iñaki Williams na prawej flance posłał mocne dośrodkowanie i wybija Mascherano, korner.

12
    Dobrze bity stały fragment przez Benata, małe zamieszanie i wyjaśnienie przez defensywę Barcy.

13
    Ależ na granicy błędów grają dzisiaj zawodnicy Dumy Katalonii, teraz mało by brakło, a Susaeta wyszedłby sam na sam z ter Stegenem, wybij na wrzut z autu Pique.

14
    Faulowany tym razem Turan przez Laporte, spokojnie Barcelona będzie wznawiać od rzutu wolnego ze swojej połowy.

15
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Athleticu dla gości. Lekue wybija na korner. Rzut rożny.
    15. Neymar (BAR)

16
    Dużo chaosu i wybicie za 16. metr, tam znalazł się Neymar, który próbował technicznie zaskoczyć Iago Herrerina, ale ten przenosi piłkę ponad poprzeczką. Kolejny rzut rożny.

17
    Nic z tego, jedynie strzał z dystansu Daniego Alvesa, który był daleki od perfekcji.

18
    Należał się teraz aut dla Basków, ale zdaniem arbitra to Barcelona będzie wznawiać, gwizdy na trybunach, nie spodobała się ta decyzja kibicom.

18
    Gol dla Barcelony!

No i Barcelona wciągnęła w swoją grę Basków. Turan opanował piłkę w środku boiska, wystawił przepiękną piłkę do wchodzącego prawą flanką Rakitića, a ten posłał płaską piłkę do MUNIRA EL HADDADIEGO, który pakuje piłkę do siatki.
    18. Munir (BAR)

19
    No i gospodarze atakowali, atakowali i stracili bramkę, zapomnieli jak Barcelona jest groźna z kontrataku.

20
    Barcelona się rozkręca i nie ma zamiaru zejść z tonu.

21
    Turan stracił piłkę na prawej stronie, blisko linii końcowej na rzecz Lekue, naciskał Turek, ale obrońca opanował całą sytuację wycofując do swoich kolegów.

22
    Busquets sfaulowany przez Iturraspe, chwila przerwy w grze.

23
    No i wydaje się, że Barcelona ma wszystko pod kontrolą, wychodzą pressingiem Baskowie, ale wymienianie piłki między sobą akurat to Duma Katalonii ma opanowane do perfekcji.

24
    Tak to właśnie wygląda, klepka na linii środkowej i Bilabo boi się podejść wyżej, chyba wiedzą już o co chodzi Barcelonie – wciągnięcie na swoją połowę i natychmiastowe prostopadłe podanie w kierunku wychodzących napastników.

25

Ależ nieporozumienie w obronie gospodarzy, Iago Herrerin minął się wychodząc przed pole karne, potem Laporte pośliznął się przed NEYMAREM, któremu zostało tylko umieścić piłkę w bramce, chyba najprostsza jego bramka w karierze.
    25. Neymer (BAR)

26
    Bardzo brakuje teraz jakości Baskom, którzy powinni złapać głęboki oddech, paraliżujące zachowanie w obronie po świetnym początku spotkania.

27
    Straszne błędy w prostych czynnościach na boisku, Barcelona rządzi i wygrywa każde stracie. Przydałoby się teraz timeout.

28
    Piłka na prawą stronę do Turana, Turek ładnie opanował futbolówkę, ale bez pośpiechu wycofuje do tyłu na Rakitića.

29
    Rzut rożny dla gospodarzy, mały zryw na trybunach, które zostały uciszone w kilka minut przez Barcelonę.

30
    Próba zawiązania kontry przez Barcę bardzo szybko zniwelowana przez Iturasspe. Faulowany jeszcze zawodnik Bilabo.

31
    Benat ładnie dośrodkował w pole karne Barcy, ale jeszcze lepiej na przedpolu wychodzi ter Stegen i spokojnie wyłapuje piłkę.

32
    Tempo troszkę spadło, Barcelona prowadzi swoją grę, którą tak naprawdę uwielbia i zawsze z niej korzysta kiedy ma spotkanie pod pełną kontrolą.

33
    Koronkowa akcja Barcelony, Neymar zagrał w pole karne do wchodzącego Munira, ten zagrał w kierunku Turana, Turek wycofał do Rakitića, ale skiksował reprezentant Chorwacji.

34
    Bezradni są przy grze Barcy zawodnicy Bilabo, którzy biegają z jednego końca boiska do drugiego, przypomina to grę w 'dziadka'.

35
    W końcu Baskowie mogą chwilę odetchnąć, goście cofnęli się na swoją połowę i chyba znów wciągają w swoją grę.

36
    Mascherano zbyt mocno pracował ciałem, będzie rzut wolny na prawej stronie, dogodna sytuacja na złapanie kontaktu.

37
    Piękne dośrodkowanie Baneta znów! Niestety nikt z zawodników Bilbao nie złożył się do główki.

38
    De Marcos świetnie odebrał piłkę Neymarowi co spotkało się z aplauzem ze strony kibiców, kolejny rzut wolny na połowie Barcelony dla gospodarzy.

39
    Aduriz wywrócił się w polu karnym, ale sędzie Gonzalez nakazuje grać bez żadnych konsekwencji, potem po serii główek Iturraspe faulował pod koniec Rakitića i teraz Barcelona.

40
    Aduriz ratował piłkę przed opuszczeniem boiska, ale w tym wszystkim połapał się Dani Alves, który opanowuje całą sytuację.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Iniesta (FC Barcelona).

41
    Eraso pokusił się o strzał z dystansu, ładnie zawinął lewą nogą, ale uderzenie przechodzi jednak obok słupka bramki ter Stegena.

42
    Munir położył się na murawie i dziwie się dlaczego w sumie arbiter odgwizdał faul, bardzo kontrowersyjna decyzja, zbyt prosto to wszystko wyglądało.

43
    Aut dla Barcelony blisko pola karnego Bilabo, ale nie śpieszy się im i nie mają parcia na zdobycie kolejnego gola, bardziej gra na czas i doczekanie ostatniego gwizdka pierwszej połowy.

44
    Kolejna dogodna okazja dla Athleticu, Benat nieźle centrował i Pique wybija na rzut rożny. Ostatnia akcja dla gospodarzy prawdopodobnie.

45
    Ależ chaos, i wyjdą z kontrą Katalończycy.

45

Nie opanował piłki Turan, Pique leżał na boisku… Tak kończy się pierwsza połowa tego nierównego spotkania. Barcelona pod dwóch dramatycznych błędach Athleticu Bilbao prowadzi i chyba skończyły się już emocje w tym meczu. Ciężko będzie się podnieść Baskom, ale wierzmy do końca w siłę tego zespołu. Po świetnych pierwszych minutach wydawało się, że bramka wisi w powietrzu, jednak jedna kontra Barcelony odwróciła całe widowisko o 180. stopni. Czekamy na drugą odsłonę i życzymy jeszcze więcej sportowych emocji.
    Do połowy 0:2. Wracamy za około 10. minut.

Oba zespoły już na zielonej murawie, czekamy na kolejne 45. minut i życzymy miłej relacji.

46

46
    Barcelona rozpoczyna tą drugą część tego meczu, bez zmian, ale Munir od razu poturbowany w środkowej części boiska.

47
    Przed szansą Barcelona! Świetne podanie z głębi pola do Munira, ten chciał się zabawić z Iago Herrerinem lobując go, ale nie takie zagrania z tym golkiperem.

48
    Eraso zagrywa do Inaki Williamsa, a ten z pierwszej piłki próbował uderzyć z woleja, bardzo niecelnie.

49
    Świetnie dograł Susaeta do Eraso, ten naprzeciwko Pique pokusił się o strzał, piłka przeleciała obok słupka bramki ter Stegena.

50
    Ponownie ładnie uruchamiany Inaki Williams, trochę pecha, bowiem piłka odbiła się od pięty wychodzącego Hiszpana.

51
    Dobre przerzucenie ciężaru gry Barcelony z lewej strony na prawą, nie atakują zbytnio zawodnicy goście, ale kontrolują przebieg spotkania tak jak właściwie chcą.

52
    Wrzut z autu w połowie boiska dla Bilbao, będą mogli teraz rozważnie pograć piłką gospodarze i może zaskoczyć Barcelonę.

53
    Ładnie przecina podanie Williamsa Sergi Roberto, wciąż jednak zawodnicy Athleticu w posiadaniu futbolówki.

54
    Brzydkie teraz zagranie Daniego Alvesa w stosunku do Susaety, nieładne robi się robić to spotkanie, ale nic dziwnego, przeważnie brak możliwości robienia cokolwiek mają przeciwnicy Dumy Katalonii, co jest bardzo irytujące.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Laporte (Athletic Bilbao).

56
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Susaeta, na boisku pojawia się Muniain.

57
    Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy, Susaeta nic nie pokazał, zobaczymy co teraz nawyprawia Muniain.

58
    Ładnie lewą flanką poszedł Sergi Roberto, ale wracający De Marcos, który potem jednak tragicznie podaje i Benat ratował się faulem na Neymarze.

59
    Od bramki wznawiać będzie ter Stegen, dobry pomysł podania na wychodzącego w uliczkę Munira, ale ładnie czyta Etxeita.

60
    Mascherano chciał uruchomić tym razem Neymara, Brazylijczyk przyjął piłkę, ale tak niefortunnie, że ta wpadła w ręcę Iago Herrerina.

61
    Starcie Aduriza z Dani Alvesem, szybkie wyjaśnienie sobie sprawy przez zawodników i już wracamy do gry. Szykuje się kolejna zamiana w ekipie Bilbao.

62
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Eraso, na boisku pojawia się Sabin.

63
    Druga zmiana, daje pograć szkoleniowiec Athletico zmiennikom, może ta świeżość coś da gospodarzom i dadzą radę strzelić chociaż kontaktowego gola, na razie się na to nie szykuje.

64
    Fatalnie Muniain zagrał w kierunku De Marcosa, który oskrzydlał całą akcję, każdy na stadionie odczytał zamiary Hiszpana.

65
    Błędna decyzja o pozycji spalonej sędziego asystenta, Aduriz co pokazuje powtórka nie przewinił i cała akcja powinna być kontynuowana.

66
    Rzut rożny dla gospodarzy, duża wrzawa na trybunach, bowiem wydawało się, że Mascherano odbił piłkę ręką, nic takiego nie było, dobra interwencja Pana Gonzaleza.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje De Marcos (Athletic Bilbao).

67
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Turan, na boisku pojawia się Aleix Vidal.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Etxeita (Athletic Bilbao).

69
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Benat, na boisku pojawia się San Jose.

70
    Rakitić faulowany, natychmiastowa decyzja o przelobowaniu Iago Herrerina przez Chorwata, całkowicie nieudana.

71
    Kolejny faul, De Marcos mógł już tera otrzymać drugi żółty kartonik i w rezultacie czerwony po przewinieniu na Inieście, duża frustracja Basków.

72
    Barca całkowicie rządzi na boisku i żadnych argumentów nie mają gospodarze, aby przeszkodzić Dumie Katalonii wywiezieniu bardzo korzystnego rezultatu.

73
    Zbyt długo holował piłkę Williams, spokojnie poradził sobie z nim Mascherano i bardzo w ataku pozycyjnym.

74
    Williams ponownie uprzedzony przez Mascherano, szykuje się druga zmiana w ekipie Barcelony.

75
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Sergi Roberto, na boisku pojawia się Adriano.

76
    Wychodzą z kontrą zawodnicy Bilbao, ale natychmiast akcja opóźniona, zwolniona, Barcelona świetnie organizuje się w defensywie w bardzo szybkim czasie.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Sabin (Athletic Bilbao).

78
    Neymar mocno poturbowany w kole środka boiska, nieładnie nam się kończy to spotkanie. Całkowicie bezsensowne zachowanie zawodników Bilbao.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Iturraspe (Athletic Bilbao).

80
    Aduriz kapitalnie przyjął podanie na prawej flance i skoszony przez Mascherano, ależ brzydko.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Mascherano (FC Barcelona).

81
    Dogodna sytuacja z rzutu wolnego, blisko pola karnego, Iturraspe szykuje się na wykonanie tego stałego fragmentu gry.

81
    Oddalenie zagrożenie, ale tylko na chwile trzecia zmiana w Barcelonie, będzie za chwilkę aut na wysokości pola karnego dla gospodarzy.

81
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Munir, na boisku pojawia się Ramirez.

82
    Pique wybija na korner i znów będzie okazja dla Bilbao.

82
    Fenomenalna interwencja ter Stegena! Pięknie bity korner przez Iturraspe, a Sabin świetnie wszedł na bliższy słupek, a Niemiecki bramkarz przenosi kapitalnie futbolówkę nad poprzeczką.

83
    Ponowienie rzutu rożnego, ale tym razem spokojnie na przedpolu interweniuje ter Stegen.
    83.

84
    Nabrali wiatru w żagle gracze Athleticu, zbyt późno i chyba szczęście im już nie przypisze, ale poczekajmy jeszcze, około 6-7 minut do zakończenia.

85
    Busquets brzydko podcięty po tym jak ośmieszył dwóch zawodników Bilbao, nieładnie już dzieje się na murawie, ciągłe faule, przerwanie gry i wiele nieczystych zagrań.

86
    Iago Herrerin mocno wybija znajdując na lewej fance Sabina, który osaczony przez dwóch obrońców Barcy bardzo szybko traci piłkę.

87
    Muniain podcięty w okolicach linii środka boiska, próbują coś jeszcze zdziałać, ale nadaremno, kapitalnie radzi sobie defensywa gości.

88
    Sabin powalczył ciałem z Pique, umiejętnie ten drugi się zastawił i dał sfaulować, bardzo mądre zachowanie stopera Barcelony.

89
    Gol dla Athletic!

No i mamy kontaktowego gola dla Athletic Bilbao! Jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał z dystansu, kiks i dopadł do piłki ARITZ ADURIZ i pokonał ter Stegena. Będzie gorąco.
    89. ADURIZ - 1:2

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Dani Alves (FC Barcelona).

90
    Ależ okazja dla gospodarzy! Sabino uderza, a ter Stegen na rzut rożny. Będzie jeszcze trochę emocji w końcówce.

90+1
    Trzy minuty doliczone.

90+2
    Barcelona musi uważać w tej końcówce, ewidentnie Bilbao zrobi wszystko, aby doprowadzić do remisu w końcówce.
    90+2.

90+2
    Mascherano wybija na aut, wysokość pola karnego Barcelony.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje San Jose (Athletic Bilbao).
    90+3. Żółta kartka

90+3

Koniec! Trochę zbyt późno obudzili się Baskowie. Mimo swoich błędów w pierwszej części spotkania druga odsłona całkiem niezła i mogą tak naprawdę pluć sobie w brodę gospodarze, ten mecz mógł spokojnie zakończyć się remisem lub nawet skromną wygraną. To jest Barcelona, zabójczo wykorzystuje błędy swoich rywali i potem może pobawić się piłką czyli tym co najlepiej potrafią robić. Na końcu wkradło się troszkę pasywności i to dlatego Bilbao dało ustrzelić kontaktowego gola, mało brakło, a remis wisiał w powietrzu. To wszystko na dziś, Barcelona wywozi korzystny wyniki i rewanż prawdopodobnie będzie tylko formalnością. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, tym samym zapraszamy po więcej, tylko na Lajfy.com

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały na bramkę: 4:4.
    Strzały niecelne: 3:2.
    Rzuty rożne: 12:2.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 23:16. (22:54:12)
    Barcelona odnosi zwycięstwo 2:1 za sprawą bramek Munira i Neymara, jedyne honorowe trafienie notuje Aduriz.

Mateusz Zając

Gole: 89. Aduriz – 18. Munir, 25. Neymar

Kartki:   55. Laporte (ATB), 67. Marcos (ATB), 68. Etxeita (ATB), 77. Sabin (ATB), 79. Iturraspe (ATB), 90+3. Jose (ATB) – 40. Iniesta (BAR), 80. Mascherano (BAR), 89. Alves (BAR)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 12:2. Spalone: 2:2. Foule: 23:16.
    Athletic Bilbao: Iago Herrerín – De Marcos, Etxeita, Laporte, Lekue – Beñat (69. San Jose), Iturraspe – Iñaki Williams, Eraso (62. Sabin), Susaeta (56. Muniain) – Aduriz.

Zmiany: Mikel Rico, Balenziaga, Gurpegi, Iraizoz, Sabin, San José, Muniain

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Pique, Mascherano, Sergi Roberto (75. Adriano) – Rakitić, Busquets, Iniesta – Turan (67. Aleix Vidal), Munir (81. Sandro Ramirez), Neymar.

Zmiany: Douglas Pereira, Aleix Vidal, Bartra, Jordi Masip, Sandro Ramírez, Vermaelen, Adriano Correia

Sędziowie: José González – José Sánchez, Ignacio Rubio – Fernando Román