Nowokuźnieck – Podolsk 2:3 (koniec) | Omsk – Czelabińsk 1:2 (koniec) | Novosibirsk – Dyn. Moskwa 2:3 (0:1 po rz. karnych)
Barys – Niżniekamsk 1:2 (koniec) | Chanty-Mansyjsk – Saławat 5:3 (koniec) | Magnitogorsk – Jekaterynburg 6:2 (koniec)
Toljatti – Bars 1:0 (1:0 po rz. karnych) | Niżny Nowogród – Helsinki 5:6 (0:2 po rz. karnych) | Sankt Petersburg – CSKA Moskwa 2:3 (koniec)
Czerepowiec – Sp. Moskwa 3:0 (koniec) | Din. Ryga – Din. Mińsk 0:3 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Awtomobilist Jekaterynburg
Poniedziałek 25.01.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (17:18:20)

Metallurg Magnitogorsk odnosi kolejne pewne zwycięstwo! Awtomobilist Jekaterynburg zdołało odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami na sześć bramek rywali. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył dziś Wojtek Wolski!

Statystyki:
    Strzały: 36-22
    Skuteczność bramkarzy: 90,91%-83,33%
    Kary: 7-2

58:08
    Trzecie wykluczenie w tym meczu dla Sjomina.

57:50
    Kończy się powoli to spotkanie. Walczą do końca goście, którzy przeważają w tych ostatnich fragmentach.
    56:08 SJOMIN - 6:2

56:08
    Gol dla Metallurga!
    Drugą bramkę w tym meczu zdobywa ALEXAND SJOMIN, który wykorzystał znakomite dogranie Jana Kovara, rośnie prowadzenie gospodarzy!

54:18
    Na ławkę kar wysłany również Polozov.

53:22
    Ostro potraktował rywala Chabarov, zasłużona kara!
    51:32 WOLSKI - 5:2

51:32
    Idą za ciosem gospodarze! Strzelcem piątego gola dla Metallurga WOJTEK WOLSKI! Polak wykorzystał błąd rywala i w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gości umieścił krążek w sieci!

50:10
    Jeszcze jedna kara dla gracza gospodarzy, tym razem wykluczony na dwie minuty Kaletnik.
    49:36 SJOMIN - 4:2

49:36
    Cóż za powrót z ławki kar! ALEXAND SJOMIN wykorzystuje dogranie Chabrova i z kilku metrów pokonuje bramkarza drużyny przyjezdnej! Metallurg prowadzi już 4:2!

47:45
    Nie wykorzystali przewagi goście, wraca na taflę Sjomin.

45:45
    Dwie minuty kary dla Alexandra Sjomin!

45:30
    Jak odpowiedzią na drugą bramkę dla rywali miejscowi?
    44:45 MEGALINSKIJ - 3:2

44:45
    Gol dla Jekaterynburga!
    Zabójczy kontratak przyjezdnych wykończył DMITRIJ MEGALINSKIJ! Bramka kontaktowa dla przyjezdnych!

43:10
    Bardzo wysoko rozpoczęli trzecią tercję goście. W defensywie Metallurg.

42:10
    Dużo strat z obu stron. Gra toczy się w tercji neutralnej.

40:40
    Spokojny początek z obu stron.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Po drugiej tercji gospodarze prowadzą 3:1! Trzeba przyznać, że po przerwie otworzyło nam się to spotkanie. Obie drużyny zagrały bardziej agresywnie i efekty tego widzieliśmy w postaci bramek, miejmy nadzieję, że utrzyma się to również w trzeciej tercji!

40:00
    Druga tercja skończona.

38:13
    Dwie minuty kary dla Osali. Gospodarze do końca drugiej tercji w osłabieniu.
    37:17 ELO - 3:1

37:17
    Jest bramka dla przyjezdnych! Świetnie przedarł się środkiem EERO ELO!

35:20
    Poderwali się teraz goście, czy doczekamy się wreszcie bramki dla przyjezdnych?

34:32
    Goście już w komplecie.
    34:08 KOVAR - 3:0

34:08
    Wykorzystują grę w przewadze gospodarze! Z większej odległości uderzał JAN KOVAR, nie zdołał wybronić tego strzału Ustinskij!

32:32
    Ostro potraktował rywala Polozov, dwie minuty kary.

31:00
    Budują zamek w tercji obronnej rywali goście.

29:21
    Dwie minuty kary dla Oskara Osali, w przewadze przyjezdni.

29:00
    Do coraz lepszych sytuacji dochodzą przyjezdni.

27:40
    Krążek ląduje w bramce Koseckina, ale po konsultacji sędzia główny nie uznaje bramki!

26:55
    Przykrywa gumę Koseckin, będziemy mieli wznowienie pod bramką Metallurgu.

25:39
    Wraca na taflę Popov.

24:40
    Gospodarze próbują wykorzystać grę w przewadze.

23:39
    Pierwsza kara w tym meczu, dwie minuty na ławce kar spędzi Popov.

23:01
    Nie słabną ataki gospodarzy. Goście w głębokiej defensywie.
    21:39 ZARIPOV - 2:0

21:39
    Świetnie rozpoczynają drugą połowę miejscowi! Podanie Lee wykorzystuje DENIS ZARIPOV, Metallurg prowadzi już 2:0!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Metallurg prowadzi 1:0. Jak na razie oglądamy bardzo przeciętne widowisko, lepiej prezentują się hokeiści Metallurga, którzy objęli prowadzenie pod koniec pierwszej tercji.

19:20
    DENIS OSIPOV celnym uderzeniem z okolic niebieskiej otwiera wynik spotkania!

17:15
    Próbują do końca gospodarze, Metallurg zamknął rywali w ich własnej tercji obronnej.

16:30
    Kontra Metallurga zakończona uderzeniem Wolskiego, ale Polak trafia w bramkarza rywali.

15:10
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania we własnej tercji obronnej.

14:05
    Obydwie drużyny nie rozpieszczają nas dziś jeśli chodzi o stwarzane sytuację.

13:00
    Ponownie próbował Garajev, ale ponownie krążek nie trafił w światło bramki.

11:52
    Przejęli inicjatywę przyjezdni, Metallurg cofnął się na własną połowę.

10:40
    Dobrze zapowiadał się kontratak przyjezdnych, ale ostatecznie fatalnie spudłował Garejev.

09:40
    Połowa pierwszej tercji za nami. Jak na razie tempo tego spotkania zdecydowanie pozostawia wiele do życzenia.

08:06
    W dalszym ciągu przeważają hokeiści miejscowej drużyny.

07:05
    Z okolic niebieskiej próbował Lee, ale znakomicie broni Ustinskij.

06:05
    Bardzo niedokładna gra obu drużyn w ostatnich kilku minutach.

05:00
    Ostra walka pod bandą. Lepiej poradzili sobie tam goście. Uwolnienie i będziemy wznawiać pod bramką Koseckina.

04:00
    Próbują odpowiedzieć przyjezdni, ale nie potrafią przebić się przed bramkę Utinskija.

03:00
    Bardzo wysoko rozpoczęli miejscowi. Goście w defensywie.

02:00
    Przykrył gumę Koseckin, wznowienie w strefie obronnej gości.

01:10
    Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Osipov, Lee, Těreščenko, Chabarov, Bereglazov, Medvěděv – Wolski, Kovář, Mozjakin – Zaripov, Filippi, Osala – Sjomin, Platonov, Kajgorodov – Kaletnik, Železkov, Timkin.

Awtomobilist Jekaterynburg: Ustinskij (Fomin) – Kivistö, Žuravljov, Ščemerov, Megalinskij, Timašov, Trjamkin, Mitrjakin, Simakov – Garejev, Torčeňuk, Elo – Golyšev, Koukal, Michnov – Jemelin, Popov, Polozov – Pankov, Alexejev, Kňazev.

Sędziowie: Gamalej, Zacharov – Nazarov, Sazonov..

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 15, bądźcie z nami!

Równie dobrą serię mają ostatnio goście. Awtomobilist nie przegrał w KHL od 11 stycznia. Obecnie hokeiści z Jekaterynburgu zajmują ósme miejsce w tabeli.

Gospodarze radzą sobie ostatnio całkiem dobrze. W pięciu ostatnich meczach Metallurg zwyciężał aż czterokrotnie. Obecnie Magnitogorsk zajmuje drugie miejsce w tabeli konferencji wschodniej.

W kolejnym meczu KHL Metallurg Magnitogorsk podejmie Awtomobilist Jekaterynburg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 20. Osipov, 22. Zaripov (Lee), 35. Kovar, 50. Sjomin (Chabrov), 52. Wolski, 57. Sjomin (Kovar) – 38. Elo, 45. Megalinskij

Sędziowie: Gamalej, Zacharov – Nazarov, Sazonov.