Colchester – Tottenham 1:4 (koniec) | Nottingham – Watford 0:1 (koniec) | Portsmouth – Bournemouth 1:2 (koniec)
Aston Villa – Man City 0:4 (koniec) | West Bromwich – Peterborough 2:2 (koniec) | Crystal Palace – Stoke 1:0 (koniec)
Arsenal – Burnley 2:1 (koniec) | Liverpool – West Ham 0:0 (koniec)
Arsenal F.C.
2:1 (1:1)
Burnley F.C.
Sobota 30.01.2016, 16:00 • Emirates Stadium, London • Puchar Anglii • 4. runda

Po emocjonującym do ostatnich minut spotkaniu Arsenal wygrywa z Burnley i awansuje do kolejnej rundy FA Cup! Tam na podopiecznych Arsene'a Wengera czeka już Crystal Palace, które w IV pucharowej rundzie pokonało Stoke City 1:0! (17:54:08)

90+5

90+5
    Wszystkie siły do ataku rzuciło Burnley, a Arsenal powinien to wykorzystać! Kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Walcott, stanął oko w oko z bramkarzem, ale nie zdołał pokonać Heatona!

90+4
    Walcott z Oxladem w polu karnym, piłka w końcu trafia pod nogi Elneny'ego, który po raz kolejny przestrzela.

90+2
    Tymczasem gra ciągle wstrzymana. Na murawie leży Kieran Gibbs.

90+1
    Cztery minuty doliczył do regulaminowego czasu gry w drugiej połowie tego meczu pan Roger East!

90
    Barton prostopadle do Graya, ten postarał się urwać Gabrielowi, uderzył lewą nogą, ale zrobił to zbyt słabo! Piłka trafia tylko w boczną siatkę!

88
    Rozpaczliwe próby gości w samej końcówce. Przed chwilą strzał oddawał Kightly, ale umieścił piłkę wysoko na trybunach.

85
    Drobny uraz Stephena Warda, przez chwilę Burnley grać będzie w dziesiątkę.

84
    Teraz kończą strzałem Kanonierzy! Rosicky do Oxlade'a, ale ten nawet nie zatrudnił Heatona.

83
    Chamberlain zagrywa do Elneny'ego. Egipcjaninowi odskakuje jednak piłka i cała akcja Arsenalu traci mocno na dynamice.

81
    Na ofsajdzie złapany przed chwilą Kightly. Przed nami ostatnie dziesięć minut tego meczu.

80
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Michael Kightly zastępuje Boyda.

78
    Teraz z kolei na trybunach wzmaga się aplauz. Wszystko to dla Alexisa Sancheza, który kończy swój udział w tym meczu. Chilijczyka zastępuje Theo Walcott.

78
    Ku niezadowoleniu kibiców na Emirates, w kontrowersyjnych okolicznościach arbiter dyktuje rzut rożny dla Burnley. Wszystko to strzałem kończył Arfield, ale fatalnie przestrzelił.

75
    Na kwadrans przed końcem na placu gry pojawia się Rouwen Hennings, który zastępuje strzelca jedynego jak dotąd gola dla Burnley.

73
    Kolejna żółta kartka – tym razem przewinił Laurent Koscielny.

72
    Sanchez z rzutu wolnego, kapitalnie interweniował jednak Heaton! To mogło być 3:1!

71
    Ale najpierw zmiany – Tomas Rosicky melduje się na boisku zastępując Iwobiego, zaś Mikel Arteta zmienia Coquelina.

70
    Tuż przed polem karnym faulowany Alexis – przed świetną szansą staną za chwilę Kanonierzy.

67
    Zmiana w szeregach gości – w miejsce Jonesa wchodzi dobrze wszystkim znany Joey Barton.

67
    Bardzo niecelna próba Elneny'ego... Poprzedni strzał wyszedł mu dużo lepiej.

66
    Pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu. Żółtą kartką napomniany Scott Arfield.

64
    Po drugiej stronie z łatwością wpadł w pole karne Boyd! Jego płaskie dośrodkowanie przecina Koscielny, z narożnika rozpoczną akcję gracze Burnley.

63
    Huknął z półwoleja Elneny! Piłka leciała bardzo szybko, ale – na szczęście dla Heatona – wpadła prosto w rękawice bramkarza Burnley!

62
    Nie ustają ataki Arsenalu. Teraz Kanonierzy zdołali wywalczyć rzut rożny.

60
    Godzina gry za nami. Po przerwie, podobnie jak w pierwszym kwadransie spotkania, przeważa Arsenal, który wydaje się znajdować na najlepszej drodze do 1/8 finału FA Cup.

58
    Giroud piętą szukał podania do Iwobiego, nie zrozumieli się jednak dwaj zawodnicy Arsenalu i nic z tego ataku nie wyszło.

55
    Oj, to powinna być trzecia bramka dla Arsenalu! Gorąco zrobiło się w polu bramkowym Burnley po rzucie rożnym, uderzał Koscielny, jednak z linii bramkowej piłkę zdołał wybić Scott Arfield!

55
    Kolejna akcja Kanonierów, strzał Iwobiego blokuje jednak Darikwa. Rzut rożny dla gospodarzy.
    53. ALEXIS - 2:1

53
    Gol dla Arsenalu!
    Szybko po zmianie stron Arsenal obejmuje prowadzenie! Z prawej strony z okolic 12. metra dorzucił piłkę Oxlade-Chamberlain, Anglik dostrzegł dobrze ustawionego ALEXISA SANCHEZA, który z najbliższej odległości skierował piłkę w samo okienko!

51
    Po drugiej stronie zaatakował Arfield, skuteczny jednak między słupkami Ospina.

50
    Teraz trójkowa akcja Iwobiego, Giroud i Alexisa. Wszystko to zakończyło się jednak przedwcześnie, Heaton nie został zmuszony do interwencji.

48
    Wracamy na Emirates po przerwie – jak na razie bez zmian w składach obu drużyn.

46

Nie brakowało emocji na Emirates Stadium w pierwszych 45 minutach! To wszystko zapowiada nam niezwykle interesującą drugą połowę, do której już teraz odliczamy czas. Wracamy za około kwadrans!

45

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45
    W polu karnym gości spędzamy końcowe fragmenty pierwszej połowy. Trwa dominacja Arsenalu, przed chwilą zablokowany strzał Sancheza.

44
    Dwie miękkie wrzutki Alexisa – w efekcie udało się wywalczyć rzut rożny Arsenalowi.

43
    Strzał Oxlade'a-Chamberleina sprzed pola karnego, z technicznym uderzeniem radzi sobie jednak Heaton!

40
    Chamberlain z rzutu rożnego, wrzutka na krótki słupek, gdzie dobrze ustawiony był Boyd.

39
    Odbiór w środkowej strefie i szybki atak gości, na spalonym złapany jednak Gray.

37
    Nie przyniósł zagrożenia rzut rożny dla przyjezdnych. Kanonierzy postarają się teraz o atak pozycyjny.

35
    Po lewej stronie pola karnego ofiarnym strzałem akcję zamykał Oxlade-Chamberlain! Piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę, wywołując na trybunach jęk zawodu.

34
    Bardzo niespodziewany przebieg mają ostatnie minuty na Emirates Stadium! Wydawało się, że bramka na 1:0 da Kanonierom pozytywny impuls a kwestią czasu staną się kolejne trafienia dla gospodarzy. Stało się jednak zupełnie inaczej, a goście pokazali, że nie zamierzą poddawać się dziś bez walki.

32
    Mało brakowało, a zrobiłoby się 1:2! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego problemy ze złapaniem piłki miał Ospina, jednak ostatecznie Kolumbijczykowi udało się wyjść z tych opresji obronną ręką!
    31. VOKES - 1:1

31
    Gol dla Burnley!
    Świetna odpowiedź gości daje im wyrównanie! Dośrodkowanie Darikwy z prawej strony, piłka spada na głowę SAMA VOKES'A, a ten mocnym strzałem pokonuje Ospinę!

30
    Po drugiej stronie w pole karne zagrywał Arfield, nic z tego płaskiego dośrodkowania nie wyszło.

28
    Iwobi świetnie dostrzegł Alexisa Sancheza, ten przymierzał się do strzału, ale kiedy to zrobił było już minimalnie za późno – na wślizgu interweniował defensor Burnley!

27
    Sporo walki teraz na boisku, przy linii bocznej w ofensywie faulował Chambers.

26
    Chamberlain ograł rywala na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, gdzie jednak do piłki nie dopadł żaden z jego kolegów z drużyny.

24
    Kolejna okazja Arsenalu. Piłka spadła pod nogi Oliviera Giroud, jednak napastnik gospodarzy otoczony przez rywali nie zdołał oddać udanego strzału.

21
    Alexis mocno przerzuca piłkę w kierunku Girouda, ten jednak nie zdołał opanować futbolówki i akcja Arsenalu spaliła na panewce.
    19. CHAMBERS - 1:0

19
    Dopięli wreszcie swego podopieczni Arsene'a Wengera! Przed polem karnym pograli Elneny z Iwobim, piłka trafiła w końcu pod nogi Alexisa Sancheza, który kapitalnym podaniem obsłużył CALUMA CHAMBERSA! Obrońca Arsenalu uderzył technicznie nie dając Heatonowi najmniejszych szans na interwencję!

17
    W ofensywie ciągle zawodnicy Arsenalu. Murują się zawodnicy Burnley, którzy na Emirates z pewnością nie przyjechali w roli faworyta.

14
    Przyjemnie ogląda się mecz, obie drużyny starają się szybko przenosić ciężar gry pod bramkę rywali. Przed chwilą szansa dla Kanonierów – uderzał Oxlade-Chamberlain, ale trafił tylko w boczną siatkę.
    12. Strzał Gray'a z trudem zatrzymał Ospina.

12
    Teraz zaatakowali z kolei gości! W pole karne wpadł Gray, jednak świetną interwencją popisał się David Ospina!

10
    Dziesięć minut gry za nami. Na boisku przeważają póki co naturalni faworyci, piłkarze Arsenalu, którzy jak na razie nie są jednak wystarczająco skuteczni.

8
    Próba strzału Elnenego nieskuteczna! Piłka mija bramkę Heatona!

Gray fauluje Koscielnego, rzut wolny.

7
    Pierwsza groźna akcja Arsenalu! Groźny strzał oddał Alexis!

4
    Próba dalekiego zagrania do Giroud, uważna obrona Burnley.

2
    Arsenal od początku zyskuje przewagę.

1

Arsenal F.C.: Ospina – Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs – Elneny, Iwobi, Oxlade-Chamberlain, Coquelin – Sanchez, Giroud
    Rezerwowi: Arteta, Bellerin, Campbell, Cech, Monreal, Rosicky, Walcott

Burnley F.C.: Heaton – Mee, Keane, Ward, Darikwa – Jones, Ulvestad, Arfield, Boyd – Vokes, Grey
    Rezerwowi: Barton, Duff, Hennings, Kightly, Lowton, Robinson, Taylor

Sędziowie: R.East – S.Bennett, M.Perry – F.Graham.

Zapraszamy na relacje z meczu Arsenal – Burnley! Czy "Kanonierzy" spokojnie ograją zespół z niższej klasy rozgrywkowej? Burnley tanio skóry nie sprzeda! Początek spotkania o godz. 16!

F.C. Burnley:

W poprzedniej rundzie FA CUP Burnley wyeliminowało ekipę Middlesbrough po wygranej 2-1. Wówczas gole zdobywali Rouwen Hennings oraz Stephen Ward. Czy Burnley jest w stanie stawić czoła Londyńczykom? W Championship ekipa sobotnich gości sytuuje się na wysokim, trzecim miejscu. W trzech ostatnich meczach wygrywali trzykrotnie, odprawiając z kwitkiem: Milton Keynes (5-0), Brentford (3-1) oraz Derby (4-1). Jak widać, są w dobrej formie, ale czy starczy to na Arsenal?
    Arsenal marzy o zwycięstwie w FA CUP Czy przybliży ich ku temu wygrana z Burnley?

Arsenal Londyn:

9 stycznia Arsenal w 1/32 finału podejmował ekipę Sunderlandu. Podopieczni Wengera spokojnie pokonali rywali 3-1, po golach Joela Campbella, Aarona Ramseya oraz Olivera Giroud. Tym razem na ich drodze staje drużyna Burnley. Ostatnio w meczach ligowych Arsenal złapał lekką zadyszkę. Porażka z Chelsea oraz remisy z Liverpoolem i Stoke spowodowały stworzenie serii trzech meczów bez ligowego zwycięstwa.

1/16 finału FA CUP! Arsenal Londyn podejmuje FC Burnley.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.