Caen – Nice 2:0 (koniec) | Bordeaux – Rennes 4:0 (koniec) | Saint-Étienne – PSG 0:2 (koniec)
AS Saint-Étienne
0:2 (0:0)
Paris Saint-Germain
Niedziela 31.01.2016, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard (Saint-Etienne) • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 23
    Ibrahimović bohaterem! Dwa gole Szwedzkiego snajpera i kolejne trzy punkty wędrują na konto Paryżan.

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały na bramkę: 4:7.
    Strzały niecelne: 9:5.
    Rzuty rożne: 7:6.
    Spalone: 1:8.
    Faule: 23:11. (22:58:34)

Koniec! Paris Saint-Germain odnosi kolejne zwycięstwo w lidze i kroczy dumnie ku triumfie w Lidze. Na tym etapie rozgrywek jeszcze wszystko może się zdarzyć, ale myślę, że nic nie może zagrozić już w tym momencie ekipie Blanca. Saint-Etienne miało dzisiaj kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką i ten wynik mógłby wyglądać całkowicie inaczej, lecz to jest piłka nożna i przeważnie niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Goście byli lepsi i ostatecznie zasłużyli na trzy punkty, które wędrują do Paryża. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy po więcej! Tylko na Lajfy.com

90+2
    90+2. Zlatan IBRAHIMOVIĆ - 0:2

90+2
    Gol dla PSG!

Game Over! Na dobicie w ostatnich sekundach PSG przeprowadziło zabójczą kontrę zakończoną bramką. Cavani świetnie wszedł w pole karne, odegrał do Matuidiego, a ten znalazł ZLATANA IBRAHIMOVIĆA, który wykańcza z zimną krwią całą akcję.

90+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Cavani faulował Théophile-Catherina i jeszcze jedna dobra okazja na centrę w pole karne przed miejscowymi.

90
    Dziewięćdziesiąta minuta właśnie się zaczęła, walczą gospodarze, ale w tym spotkaniu będzie trudno o korzystny wynik dla nich.

89
    Ależ zamieszanie! Świetnie na lewej stronie znalazł się Monnet-Paquet, który zacentrował w pole karne, tam do strzału złożył się Clement, świetny strzał, ale jeszcze lepsza interwencja Trappa, który przepięknie broni tą piłkę.

88
    Dośrodkowanie, z którym bez problemu radzą sobie gospodarze oddalając zagrożenie. Czas na rzut wolny dla miejscowych blisko koła środkowego.

87
    Zlatan Ibrahimović ucierpiał z starciu z obrońcą Saint-Etienne, rzut wolny około 30. metrów do bramki Ruffiera. Di Maria i Verratti ustawili się przy piłce.

86
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Franck Tabanou, na boisku pojawia się Nolan Roux.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Jérémy Clément (AS Saint-Étienne).

85
    Cohade pokusił się o strzał z dystansu, ten jednak zablokowany i pozostaje tylko ponowienie akcji, a PSG już całe w komplecie przed swoim polem karnym.

84
    PSG nastawiło się na grę z kontry w ostatnich minutach spotkania. strata piłki przez linię ataku błyskawicznie napędza gospodarzy, którzy muszą się spieszyć.

83
    Wysoko podchodzą gospodarze, pressing daje rezultaty, ale tylko na chwilkę, tym razem znów świetnie w obronie Aurier, lecz nie bez presji.

82
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Fabien Lemoine, na boisku pojawia się Jérémy Clément.

Mateusz Zając

Gole: 61. Ibrahimović, 90+2. Ibrahimović

Kartki:   15. Søderlund (SET), 79. Cohade (SET), 86. Clément (SET) – 9. Kimpembe (PSG), 36. Motta (PSG)

Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 1:8. Foule: 23:11.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, F. Pogba, Bayal Sall, Malcuit – Bahebeck (74. Tannane), Lemoine (82. Clément), Cohade, Tabanou (86. Roux) – Monnet-Paquet, Søderlund.
    Zmiany: Moulin – Roux, Tannane, Eysseric, Pajot, Clément, Corgnet.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier, Marquinhos, Kimpembe, Maxwell – Stambouli (60. Verratti), Motta, Matuidi – Moura (73. Cavani), Ibrahimović, Di María.
    Zmiany: Douchez – Verratti, Augustin, Cavani, Nkunku, Rimane.

Sędziowie: L. Jaffredo – T. Philippe, R. Gaillard