Caen – Nice 2:0 (koniec) | Bordeaux – Rennes 4:0 (koniec) | Saint-Étienne – PSG 0:2 (koniec)
Girondins Bordeaux
4:0 (1:0)
Stade Rennes
Niedziela 31.01.2016, 17:00 • Nouveau Stade de Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 23

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:00:13)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały na bramkę: 7:4.
    Strzały niecelne: 15:2.
    Rzuty rożne: 3:5.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 9:11.

Żyrondyści zrehabilitowali się w pełni za porażkę z Lille w Pucharze Ligi Francuskiej z Lille. W niedzielę dali dużo radości swoim kibicom. Pokonali 4:0 Rennes. Pierwsza połowa była przeciętna w wykonaniu obu drużyn. Obie nie chciały wziąć na siebie odpowiedzialności za reżyserowanie meczu. Bordeaux zaniosło na przerwę przewagę gola. Ważne było, że po powrocie z szatni Diabate powiększył prowadzenie. Gospodarze zaczęli grać swobodnie i spokojnie. Nie pozwolili na nic drużynie Kamila Grosickiego. W ten sposób Girondins są coraz bliżej gości w tabeli Ligue 1. Grosik bez błysku i trudno go za cokolwiek pochwalić. Podobnie zresztą jak całe Rennes.
    Wygrana Bordeaux.

90+3
    90+2. Abdou Traoré (BOR)

90+2
    Gol dla Bordeaux!
    Strzelcem bramki THOMAS TOURE.

Płaski strzał po krótkim dryblingu zza linii pola karnego i Bordeaux rehabilituje się w pełni za wysoką porażkę w Pucharze Ligi Francuskiej.

90
    Mikael Lesage doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Kamil Grosicki miał dynamiczne wejście, ale patrząc na całe dwa kwadranse w wykonaniu Polaka, to nie zaprezentował nic rewelacyjnego. Jak całe Rennes.

87
    Sio staranował Guilberta bez piłki. Chyba przydałoby się utemperować piłkarza Rennes jakąś kartką. Niekoniecznie czerwoną, ale żółtą jak najbardziej.

85
    Rolan jest uskrzydlony swoim golem. Ma ochotę dorównać Diabate i skompletować dublet. Niezłe uderzenie z dystansu i piłka przeleciała pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką.

83
    Prior wybiegł niepewnie na przedpole. Przeciwnik był szybszy, ale nie przelobował go strzałem głową. Było za daleko od bramki. Chyba tylko Jacek Wiśniewski dałby radę tak główkować.

81
    Ostatnia dziś zmiana u gospodarzy. Toure za Vadę na ostatnie, około 10 minut spotkania.

80
    Co aktualnie dzieje się na boisku? Dużo zmian, dużo przerw. Kiedy akurat piłka jest w ruchu, to głównie krąży bez celu między zawodnikami z Rennais.

78
    Rytmiczny, fajny doping miejscowych kibiców. Mogą spokojnie obserwować ostatni kwadrans meczu. Ich pupile przesuwają się spokojnie i delektują się nadchodzącym zwycięstwem.

76
    Duże brawa dla Diabate za występ przeciwko Rennes. Jego dwa gole ustawiły scenariusz widowiska i prawdopodobnie przyczynią się do zwycięstwa. Za niego Crivelli.

75
    Długie rozegranie Rennes, ale nie ma dośrodkowania, a tym bardziej strzału. Jest za to zagrożenie kontratakiem. Trzeba było wracać.

73
    Traore za zmęczonego już Plasila. Doświadczony, środkowy pomocnik może obejrzeć końcówkę meczu na spokojnie.

71
    Na dodatek pojawia się frustracja w szeregach Rennes. Andre upomniany kartką i to pierwsza taka kara dla zespołu Grosickiego.

Gole: 29. Diabaté, 51. Diabaté, 67. Rolán, 90+2. T. Touré

Kartki:   48. Guilbert (BOR), 59. Contento (BOR) – 71. André (REN)

Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 15:2. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:3. Foule: 9:11.
    Girondins Bordeaux: Prior – Biyogo Poko, Guilbert, Yambéré, Contento – Plašil (73. A. Traoré), Chantôme, Vada (81. T. Touré) – Rolán, Diabaté (76. Crivelli), Ounas.
    Zmiany: Bobe de Belleville – Traoré, T. Touré, A. Traoré, Crivelli, Poundjé.

Stade Rennes: Costil – Danzé, Mexer, Armand, M'Bengue – Fernandes, Sylla (46. Dembèlé), André – Sio, Quintero, Ntep (61. Grosicki).
    Zmiany: Sorin – Zeffane, Diagné, Doucouré, Grosicki, Boga, Dembèlé.

Sędziowie: Mikael Lesage