Nasz Dom Ruda Śląska – Głogów 2:7 (koniec) | FC Toruń – Zduńska Wola 4:4 (2:3 po rz. karnych) | Tychy – Clearex 1:3 (koniec)
Red Devils – Red Dragons 5:3 (koniec) | Bydgoszcz – Szczecin 7:3 (koniec)
GKS Futsal Tychy
1:3 (1:2)
Clearex Chorzów
Środa 03.02.2016, 19:00 • Hala Sportowa, Tychy. • Halowy Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Już w najbliższą środę będziemy świadkami bardzo interesującego spotkania w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. GKS Futsal Tychy zmierzy się na własnym obiekcie z Clearexem Chorzów. Zarówno jedni jak i drudzy słabo weszli w rundę wiosenną. Tyszanie nie wygrali jeszcze spotkania w tym roku (nie wliczając awansu po dogrywce do kolejnej rundy Pucharu Polski z Nbitem Gliwice). Podobnie sytuacja ma się w Chorzowie, gdzie tamtejszy zespół przegrał ostatnio z wysoko notowaną Pogonią Szczecin. Z pewnością nie zabraknie jednak emocji w tym starciu!

GKS Futsal Tychy:

Tyszanie fatalnie spisują się w ligowych starciach na początku obecnego roku. Przed rundą rewanżową zajmowali drugą pozycję w tabeli i byli jednym z głównych kandydatów do awansu. Później przyszła nawet wygrana z Nbitem Gliwice w 1/16 finału Pucharu Polski, jednak w dalszej kolejności mieliśmy dwie bardzo wysokie porażki w wykonaniu tego teamu (1:6 z Marexem Chorzów oraz 2:5 z MKF Solne Miasto Wieliczka). Drużyna doznała sporego osłabienia przed tą rundą, gdyż do Gwiazdy przeszedł podstawowy golkiper Krystian Brzenk. Z pewnością jednak przed własną publicznością podopieczni Zająca będą chcieli pokazać się w najbliższą środę z jak najlepszej strony.

Clearex Chorzów:

Inaczej fani tego zespołu wyobrażali sobie z pewnością tegoroczne ligowe rozgrywki. Na chwilę obecną Clearex zajmuje miejsce barażowe w tabeli Futsal Ekstraklasy, a ostatnie wyniki delikatnie mówiąc nie napawały optymizmem. W ostatniej ligowej kolejce drużyna poległa w Szczecinie tamtejszej Pogonii 0:2 po bramkach Maćkiewicza oraz Jonczyka. Problemem teamu zdecydowanie nie jest gra w ofensywie, gdyż chorzowianie zdobywają naprawdę dużo bramek, ale jeszcze więcej ich tracą. Najskuteczniejszy strzelec w lidze to Paweł Budniak, który wpisywał się na listę strzelców już dziesięciokrotnie.

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w najbliższą środę o godzinie 19:00 do relacji Lajfy.com!

Zachęcamy do odwiedzania portalu TyskiFlesz.pl!
    Za dziesięć minut zaczynamy:

1

0:15
    Rozpoczęli tyszanie od środka boiska. Słonina szukał partnera dalekim podaniem, ale bez trudu przejmują futbolówkę gracze Clearexu.

0:48
    Bardzo wysokim pressingiem atakują rywali zawodnicy tyskiego zespołu i ostatecznie Wojtyna nabił rywala. Pierwsze przewinienie w meczu popełnia Paweł Pytel.

0:49
    Gol dla Clearexu!
    Bardzo szybko chorzowianie obejmują prowadzenie w tym meczu!!! Najpierw Modrzik niepewnie paruje strzał z rzutu wolnego przed siebie, a później skuteczną dobitką popisał się BARTOSZ SIADUL!!!

1:21
    Idealne podanie na linię pola karnego otrzymał doświadczony Seget. Po obróceniu się z futbolówką strzelał on jednak niecelnie.

1:45
    Udanie w walce o górną piłkę interweniuje w tej sytuacji Piotr Myszor. Wybił on piłkę na aut i za moment wznowią chorzowianie.

2:01
    Po faulu na rozpędzonym Pawle Pytlu sędziowie zarządzili korzyść, a po chwili mogli naliczyć już przewinienie do tablicy.

2:32
    Kubica zdecydował się na dość zaskakujące uderzenie zza pola karnego, a futbolówka trafiła Budniaka w rękę. Sędziowie nie mogli jednak podyktować karnego.

3:00
    Idealną sytuację do wyrównania miał Piotr Myszor! Dostał on piłkę na piąty metr, ale źle przymierzył z pierwszej i udanie broni Purolczak!

3:50
    Clearex przez dłuższy czas jest teraz w stanie utrzymać się w posiadaniu futbolówki na połowie rywali. Finalnie Golly wywalczył aut.

4:14
    Lepiej udanie się chorzowianom wyprowadzać akcje w ofensywie. Tyszanie póki co szukają swoich okazji w kontrach.

5:00
    Już pięć minut tego spotkania za nami. Clearex prowadzi od pierwszej minuty, kiedy to piłkę do siatki gospodarzy skierował strzałem z bliska Bartosz Siadul.

5:29
    Siadul szarżował tym razem środkiem pola, ale idealnym wślizgiem zdołał mu w ostatniej chwili wyłuskać piłkę Myszor.

6:05
    Odpowiedzialność w defensywie wziął na swoje barki Szymon Łuszczek i dał się sfaulować podczas wysokiego pressingu Szachnitowskiemu.

6:12
    Słonina sam wypracował sobie na prawym skrzydle pozycję strzelecką. Ostatecznie Purolczak zdołał odbić strzał na rzut rożny.

7:10
    Uspokajają swoją grę miejscowi piłkarze. Nie udało się teraz zagrać Myszorowi penetrującego podania w kierunku rozpędzonego Słoniny.

7:30
    Już po dwa przewinienia mają na koncie oba zespoły. W posiadaniu piłki utrzymuje się cały czas miejscowy GKS.

8:00
    Sporo ryzykował teraz swoim dryblingiem Paweł Pytel. Ostatecznie później jego partner stracił futbolówkę i sam na sam popędził Salisz! Pięknie broni jego strzał po ziemi Modrzik!

8:16
    Cały czas przewagę w posiadaniu piłki mają gracze GKS-u. Teraz wykorzystać się to starał Kubica, ale potężny strzał paruje do boku Purolczak.

9:20
    Bardzo uważnie grają teraz chorzowianie w defensywie. Powstrzymują oni raz za razem groźne zagrania w ich pole karne.

9:31
    Samuel Jania przyjął piłkę na środku boiska i starał się przeprowadzić indywidualną akcję. O mały włos, a minąłby rywala i stanął oko w oko z bramkarzem.

10:00
    Połowa tej części meczu za nami. Mamy przewinienie w kole środkowym zawodnika Clearexu i w efekcie stan fauli 2:3.

10:18
    Gol dla GKS-u!
    Mamy bramkę wyrównującą!!! Idealne podanie na wolne pole otrzymał BARTŁOMIEJ SITKO, który po przyjęciu futbolówki i krótkim biegu skierował ją do siatki uderzeniem po długim rogu!!!

10:51
    Szymon Łuszczek miał swoją pierwszą okazję w tym meczu! Otrzymał piłkę na linii pola karnego i po nawinięciu rywala fatalnie przymierzył z woleja!

11:11
    Łuszczek i Siadul popisali się ładną, dwójkową akcją, którą niestety niecelnym uderzeniem z ostrego kąta finalizował ten drugi.

11:40
    Pierwszą okazję strzelecką w rywalizacji miał również Paweł Budniak, ale poradził sobie z mocnym uderzeniem Zbigniew Modrzik.

12:10
    Timeout dla gości.

12:22
    Czwarte przewinienie na swoim koncie zapisują chorzowianie. Ich rywale mają nadal trzy w dorobku.

12:41
    Zdecydowanie zbyt wiele miejsca pozostawili w tym momencie tyszanie Robertowi Gładczakowi. Po chwili piłka dotarła do Pawła Budniaka, ale jego plasowany strzał wybronił kapitalnie Modrzik!

13:01
    Były kapitan AZS UŚ Katowice wpędził się w sam narożnik boiska i stracił na piłkę na rzecz Piotra Myszora. Po chwili za wprowadzenie piłki do gry bez gwizdka Pytel otrzymał napomnienie.

13:32
    Piotr Kubica starał się wypatrzeć na wolnym polu nieźle ustawionego Słoninę, ale ten nie miał szans na dojście do zagrania.

14:00
    Piłkę w środkowej strefie boiska otrzymał Szymon Łuszczek i zdecydował się na indywidualną akcję. Stracił on jednak równowagę w starciu z Pawłem Pytlem.

14:39
    Upływają kolejne sekundy, a my nadal jesteśmy świadkami remisu 1:1. W przypadku zakończenia się meczu takim wynikiem, będziemy oglądać dogrywkę.

15:02
    Pięknie na wolnym polu pokazał się partnerowi Mikołaj Zastawnik! Po przyjęciu piłki nie zdołał on jednak sytuacyjnym strzałem zaskoczyć bramkarza!

15:43
    Mocne wrzucenie piłki w pole karne tyskiego zespołu. Najwyżej jednak wyskoczył Modrzik i wybił futbolówkę na korner. Po chwili kontra GKS-u i strzał z bocznej strefy boiska wybronił ręką Purolczak! Swoich sił próbował Sitko!

16:19
    Miejscowy GKS stwarza lepsze wrażenie w pierwszej połowie. Rywale z Chorzowa jednak nie odpuszczają i również szukają swoich okazji.

16:52
    Nieporozumienie Janii oraz Dudzika na własnej połowie boiska, a piłka wychodzi za linię boczną i chorzowianie wznowią od autu.

17:00
    Niesygnalizowany strzał z linii środkowej boiska oddaje Salisz. Piłkę zdołał jednak na raty wyłapać doświadczony Modrzik.

17:20
    Bardzo istotna interwencja Omylaka w obronie. Zdołał on uprzedzić Myszora i wybić piłkę głową za linię boczną boiska.

17:42
    Salisz znowu pokazał się z dobrej strony w ofensywie. Otrzymał on podanie na prawym skrzydle od Gładczaka i uderzył wprost Modrzika.

18:01
    Sporo ryzykował w tej sytuacji Kubica. Przewracając się we własnym polu karnym zagrywał on ręką, ale sędziowie nie uznali tego za umyślne.

18:33
    Od rzutu rożnego swoją grę wznowią chorzowianie. Łuszczek był zmuszony jednak wycofać piłkę na własną połowę do Wojtyny.

19:05
    Idealnie wyszedł w tej sytuacji na pozycję strzelecką Siadul! Jego precyzyjny strzał z linii pola karnego wybronił nogami Modrzik, a chwilę później fatalnie chybił finalizujący kontratak Słonina!

19:44
    Kapitalną kontrę w końcówce pierwszej połowy wyprowadził przyjezdny zespół!!! Najpierw MIKOŁAJ ZASTAWNIK dograł do Szymona Łuszczka, a potem otrzymał podanie zwrotne!!! Ostatecznie młody zawodnik trafia do siatki pewnym strzałem z piątego metra!!!

19:50
    Po czasie dla GKS-u Tychy mamy idealną szansę na doprowadzenie do remisu! Podanie na trzecim metrze otrzymał Sitko, ale na wślizgu fatalnie chybił!

20

Jesteśmy świadkami naprawdę wyrównanego spotkania w tyskiej hali sportowej. Miejscowy zespół stwarza sobie wiele sytuacji, ale zawodzi skuteczność. Na domiar złego w końcówce pierwszej połowy Clearex trafił do ich bramki i wyszedł jeszcze na prowadzenie. Chorzowianie ostatecznie prowadzą 2:1 i są bliżej awansu do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Trafienia dla tego teamu zanotowali Bartosz Siadul oraz Mikołaj Zastawnik. Jedyną bramkę z kolei dla GKS-u zaliczył Bartłomiej Sitko. Z pewnością po przerwie drużyny pokażą nam jeszcze świetny futbol i mnóstwo efektownej gry!
    Zacięta walka w pierwszej połowie i wynik 1:2 dla gości:

21

20:19
    Startujemy z drugą połową rywalizacji w tyskiej hali sportowej. Na początku Łuszczek niecelnie zagrywa na lewej skrzydło.

20:51
    Clearex szybko stara się podwyższyć prowadzenie. Na prawym skrzydle faulowany przez Kubicę był Siadul.

21:01
    Niezły pomysł na rozegranie rzutu wolnego miał Zastawnik, ale nikt nie wbiegł w tempo na piłkę w polu karnym i wyszła ona za linię boczną.

21:33
    Chytre uderzenie z dystansu oddaje Słonina, ale futbolówka w sporej odległości mija bramkę dobrze ustawionego Purolczaka.

21:34
    Zasłużenie w tej sytuacji Michał Słonina otrzymuje napomnienie po faulu na uciekającym mu Szymonie Łuszczku.

21:50
    Kapitalną okazję wypracował sobie Daniel Wojtyna! Najpierw na szybkości minął rywala, a później huknął z ostrego kąta w słupek!

22:06
    Najpierw źle w ofensywie zagrywał Paweł Pytel, ale później zawodnik ten ambitnie powalczył o futbolówkę i udanie interweniuje w defensywie.

22:45
    Wypychany Robert Gładczak do narożnika boiska zdołał utrzymać się przy piłce, a później odegrać do własnego bramkarza.

23:00
    Coraz częściej gubią się tyszanie w rozgrywaniu futbolówki. Nie stworzyli oni sobie jeszcze sytuacji strzeleckiej po przerwie.

23:22
    Gładczak zagrał w tej sytuacji na wyprzedzenie i udało mu się wybić piłkę spod nóg Patryka Szachnitowskiego.

24:02
    Omylak miał sporo miejsca i czasu w środkowej strefie boiska. Po ustawieniu futbolówki ładnie przymierzył, ale piłka przeleciała obok słupka.

24:30
    Golly źle w tej sytuacji zastawiał futbolówkę i ostatecznie po starciu z Bartłomiejem Sitko uciekła mu ona za linię boczną.

25:10
    Nieźle kombinował teraz podczas rozgrywania akcji Szachnitowski, ale umiejętnie odbiera mu piłkę Omylak. Później popisał się samotną szarżą, ale i niecelnym strzałem.

25:19
    Zagranie Salisza mogło w tej sytuacji zaskoczyć Modrzika. Zagrywał on z lewej strony boiska, a piłka po rykoszecie zmierzała w krótki róg tyskiej bramki. Nie dał się jednak zaskoczyć doświadczony golkiper.

26:00
    Nadal stan przewinień utrzymuje się na jednym poziomie niemal od początku drugiej części spotkania (2:0).

26:05
    Ładnie zachował się w tej sytuacji Piotr Myszor. Kapitan GKS-u minął Łuszczka i wymusił jego przewinienie.

26:20
    Idealną okazję na wyrównanie miał kapitan miejscowego zespołu! Po minięciu Łuszczka starał się on lobować wychodzącego z bramki Purolczaka i trafił w poprzeczkę!

27:03
    Niezłą okazję wypracował Wojtyna swojemu partnerowi z drużyny. Wystawił on futbolówkę Zastawnikowi na dziesiątym metrze, ale reprezentacyjny zawodnik fatalnie chybił.

27:40
    Trzeba przyznać, że sporo kibiców pojawiło się dzisiaj na tyskiej hali dopingować swój zespół. Mamy trzecie przewinienie GKS-u.

28:00
    Musi uważać Paweł Pytel. W krótkim odstępie czasu popełnił on dwa przewinienia, a ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

28:15
    Coraz lepiej wygląda gra przyjezdnego zespołu. Udaje im się wyjść spod wysokiego pressingu rywali i kreować akcję ofensywną.

28:37
    Najpierw po uderzeniu Omylaka piłka trafiła w rękę zawodnika tyskiego zespołu, a chwilę później przyjmuje ją na trzecim metrze TOMASZ GOLLY!!! Nie miał on problemów z trafieniem już do pustej bramki!!!

29:10
    Bardzo ładnie piłkę wywalczył w starciu z rywalem Golly. Później zagrał on do Omylaka, który finalizował wszystko mocnym strzałem, ale prosto w bramkarza.

29:50
    Tyszanie próbują jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, ale brakuje ładu i składu w ich poczynaniach. Mamy uderzenie Janii zza pola karnego i piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

30:00
    Coraz częściej uderzeń z dalszej odległości próbuje Samuel Jania. Teraz znowu trafił on jednak w nogę zawodnika Clearexu i piłka mija bramkę.

30:21
    Pięknie obrócił się z rywalem na plecach Szymon Łuszczek! Udało mu się ostatecznie oddać strzał z linii pola karnego i trafić w słupek!

30:27
    Piotr Myszor urwał się teraz rywalowi i faulem ratował się Daniel Wojtyna. Musiał otrzymać w tej sytuacji napomnienie.

31:00
    Już na dziewięć minut przed końcem tego meczu GKS Futsal Tychy łapie piąte przewinienie. Każde kolejne będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

31:20
    Clearex Chorzów skupia się teraz na grze z kontry. Nieźle to wychodzi tej drużynie, ale piłkę teraz stracił w indywidualnej akcji Zastawnik i powracając faulował na kartkę rywala.

32:11
    Zastawnikowi zdołał teraz zdjąć piłkę z nogi Kubica, ale później sam oberwał od rozpędzonego rywala. Sędziowie jednak nie gwizdnęli faulu.

32:31
    Świetna i szybka akcja GKS-u Tychy! Wypuszczony na wolne pole został Słonina, ale po szybkim rajdzie idealnie wybronił jego strzał Purolczak!

32:44
    Timeout dla gospodarzy.

33:00
    Ostatnie minuty tego spotkania przed nami. GKS Futsal Tychy zdecydował się na bardzo odważne posunięcie i będzie grał z wycofanym bramkarzem.

33:20
    Zbigniew Modrzik teraz podczas każdej ofensywnej akcji swojej drużyny opuszcza boisko, a zastępuje go Piotr Myszor.

34:02
    Nieźle kombinował w tej sytuacji Dudzik, ale jego potężne uderzenie spod linii bocznej boiska trafia tylko w boczną siatkę.

34:20
    Sporą kontrowerjsę mamy teraz na boisku! Podczas akcji Sitko piłka trafia w rękę będącego na wślizgu Roberta Gładczaka, ale sędziowie nie zdecydowali się na podytkowanie rzutu karnego!

34:35
    Patryk Szachnitowski za protesty odnośnie poprzedniej sytuacji został ukarany napomnieniem.

35:00
    Upływają kolejne minuty tego spotkania. GKS Futsal Tychy nadal szuka swojej drugiej bramki w tym meczu, ale często nadziewa się na groźne kontry! W tej Wojtyna idealnie obsłużył Zastawnika podaniem na siódmy metr, a strzał młodego gracza intuicyjnie wybronił Modrzik!

35:49
    Mikołaj Zastawnik fauluje teraz zawodnika wychodzącego na czystą pozycję i został ukarany wykluczeniem z gry!

36:02
    Coraz groźniej pod bramką Purolczaka. Tym razem zablokowane zostało uderzenie z rzutu wolnego Samuela Janii.

36:35
    Bartosz Siadul otrzymał podanie od bramkarza, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zdołał zatrzymać Słonina.

37:00
    Piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Szachnitowski i zdecydował się momentalnie na strzał. Futbolówka mija jednak bramkę Purolczaka.

37:22
    Piotr Myszor cały czas stara się pomóc partnerom w rozegraniu akcji, ale na nic zdają się wysiłki tyszan. Po chwili kontrę strzałem wykańczał Gładczak, ale wybija piłkę na korner Modrzik.

38:15
    Zbliżamy się coraz bardziej do zakończenia tego spotkania. Oba teamy grają już w kompletach, gdyż skończyła się kara dla Clearexu.

38:41
    Warto podkreślić, że oba zespoły mają na koncie po pięć przewinień i każdy faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

39:09
    Fatalnie skiksował w tej sytuacji Dudzik! Otrzymał on dogranie na drugim metrze i nie był w stanie skierować piłki z bliska do siatki!

39:41
    W ostatnich sekundach bliski podwyższenia prowadzenia był Gładczak, ale nie trafił on z własnej połowy do siatki.

GKS Futsal Tychy przegrywa na własnym obiekcie 1:3 z Clearexem Chorzów. Byliśmy świadkami ciekawego i naprawdę wyrównanego spotkania, a ostatecznie lepsi byli przyjezdni z Chorzowa. To oni zatem awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Tyszanie w związku z tym mogą się teraz skupić tylko i wyłącznie na rozgrywkach ligowych.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:30:44)