Włocławek – Dąbrowa Górnicza 68:57 (koniec) | Radom – Zgorzelec 81:69 (koniec) | Zielona Góra – Starogard Gdański 86:80 (po dogrywce)
Tarnobrzeg – Słupsk 71:83 (koniec)
Anwil Włocławek
68:57 (17:21, 31:36, 52:51)
MKS Dąbrowa Górnicza
Niedziela 07.02.2016, 16:00Tauron Basket Liga • 19. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

19. kolejka Tauron Basket Liga rozgrywa się w bieżący weekend. W jednym ze spotkań spotkają się dwie drużyny z górnej połowy tabeli. Anwil Włocławek będzie gościć we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza.

W tabeli Anwil Włocławek jest znacznie wyżej niż MKS. Po rozegranych 19 spotkaniach zajmują obecnie 4 miejsce z dorobkiem 33 punktów. Zanotowali 14 zwycięstw i 5 porażek. Dąbrowa Górnicza zajmuje ósme miejsce. W 20 meczach zainkasowali 30 punktów tj.10 zwycięstw i 10 porażek.

W poprzedniej kolejce zespół z Włocławka wręcz rozniósł w Zgorzelcu tamtejszy Turów. Po świetnej drugiej połowie wygrali mecz 94:75. Dąbrowa Górnicza również zanotowała wyraźną wygraną. We własnej hali pokonali Start Lublin 71:49.

W spotkaniu w rundzie jesiennej w Dąbrowie Górniczej górą byli gospodarze. Już od pierwszej kwarty prowadzili w tym meczu i dowieźli to prowadzenie do ostatniego gwizdka. Finalnie pokonali Anwil 85:75. 14 punktów dla MKS-u rzucił wtedy Jakub Dłoniak. Dla Anwilu 32(!) punkty rzucił David Jelinek.
    Skrót spotkania w Dąbrowie Górniczej

Przed MKS-em bardzo trudne zadanie. Powstrzymać kapitalną serię Anwilu we własnej hali. Dotychczas nie znaleźli oni tam swojego pogromcy. Czy nastąpi przełamanie tej świetnej passy? Przekonamy się w niedzielę podczas relacji w naszym portalu Lajfy.com.

Anwil Włocławek: 2. Stelmach, 5. Hanke, 6. Skibniewski, 7. Bristol, 8. Chyliński, 9. Łączyński, 11. Dmitriew, 21. Diduszko, 24. Tomaszek, 25. Jelinek, 32. Marchlewski, 33. Andjusić.

Trener: Igor Milicic.

MKS Dąbrowa Górnicza: 3. Dziemba, 4. Piechowicz, 10. Pamuła, 11. Dłoniak, 13. Zmarlak, 14. Zieliński, 16. Broadus, 21. Szymański, 31. Williams, 33. Pasalić.

Trener: Drażen Anzulović..

Pierwsze piątki:
    Anwil – Skibniewski, Bristol, Chyliński, Dmitriew, Jelinek.
    MKS – Dziemba, Dłoniak, Zmarlak, Broadus, Pasalić.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:30
    Bristol otrzymuje od razu świetnie podanie na alley-upa od Dmitriewa i otwiera wynik spotkania. (2:0)

01:26
    Zespołowa akcja gospodarzy zakończona pudłem za trzy Dmitriewa. Po drugiej stronie myli się również w tym elemencie Pasalić. (2:0)

02:00
    Skibniewski trafia za trzy! (5:0)

02:26
    Złe podanie Dziemby do Dłoniaka i goście notują prostą stratę. (5:0)

02:37
    Dziemba fauluje Jelinka przy rzucie zza obwodu. (5:0)

02:40
    Jelinek wykorzystuje trzy rzuty wolne. Dobry początek gospodarzy. (8:0)

03:04
    Broadus zostaje znaleziony w narożniku parkietu i pewnie stamtąd trafia. (8:3)

05:26
    Po drobnych problemach technicznych wracamy. Anwil prowadzi 10:7. (10:7)

05:39
    Pasalić wykorzystuje jeden rzut wolny. (10:8)

06:16
    Celnie Pamuła z półdystansu dzięki zasłonie od Szymańskiego. (10:10)

06:20
    Timeout dla gospodarzy. (10:10)

06:27
    Rzuty wolne wykonuje Rashaun Broadus. Z dwóch oba znajdują drogę do kosza. (10:12)

06:35
    Williams sfaulował Skibniewskiego. Rzuty osobiste dla polskiego gracza. Wykorzystane zostają wszystkie. (12:12)

07:18
    Broadus pudłuje zza linii 6,75. Szybka kontra Anwilu zakończona stratą Jelinka. (12:12)

07:35
    Bardzo odważnie wchodzi pod kosz Szymański i trafia z faulem Tomaszka. Rzut dodatkowy również zamieniony na punkt. (12:15)

08:00
    Kolejny faul gospodarzy i raz jeszcze przyznane rzuty. Dwa z nich trafia Piechowicz. (12:17)

08:18
    Diduszko przytomnie zalicza dobitkę z pola trzech sekund. (14:17)

08:42
    Anwil ma ogromne problemy w tej kwarcie z faulami. Diduszko popełnia kolejne przewinienie, a Williams wykorzystuje dwie próby z linii. (14:19)

09:00
    Strasznie chaotyczna i przerywana pierwsza kwarta. Teraz faul po drugiej stronie Szymańskiego. Tomaszek zdobywa jeden punkt z rzutów wolnych. (15:19)

09:18
    Łączyński 2/2 z linii. (17:19)

09:20
    Coś niesamowitego. Kolejny faul po stronie gospodarzy. Piechowicz celnie dwa razy z linii. (17:21)

09:56
    Dłoniak nieudanie stojąc bokiem do kosza. (17:21)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (17:21)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (17:21)

10:15
    Kapitalnie Łączyński podaje na alley-upa do Bristola, który mocno wsadza piłkę do kosza! (19:21)

10:57
    Dobrze Broadus trafia na wprost kosza. (19:23)

11:26
    Stelmach udanie kończy kontratak gospodarzy po stracie Pamuły. (21:23)

11:52
    Broadus zaliczył przechwyt i udanie ograł Stelmacha w pojedynku jeden na jeden i zdobył szybkie punkty. (21:25)

12:20
    Zmarlak mimo trudnej pozycji potrafił skierować piłkę do kosza z pola trzech sekund. (21:27)

13:26
    Dobrze rozegrana akcja Anwilu z obiegnięciem kolegi przez Andjusicia i jego trafioną trójką. (24:27)

14:15
    Dłoniak przy zmasowanej defensywie w ekwilibrystyczny sposób trafił do kosza. (24:29)

14:45
    Andjusić ponownie za trzy! (27:29)

15:47
    Andjusić myli się za trzy, ale dobrze zbiera Diduszko. Ponownie próbuje Skibniewski i znowu nic. Jednak teraz Andjusić zbiera. W kolejne próbie tyle, że już z bliska Skibniewski nie myli się. (29:29)

16:25
    Trafia teraz Broadus z wyskoku. (29:31)

16:30
    Timeout dla gości. (29:31)

17:05
    Szymański świetnie znalazł wolnego Broadusa, lecz ten myli się zza linii 6,75. (29:31)

17:24
    Po chwili Broadus rehabilituje się udanym lay-upem. (29:33)

17:54
    Tomaszek trafia z najbliższej odległości. (31:33)

18:15
    Trzecie przewinienie Tomaszka. Zacznie MKS z boku. Szybko do Szymańskiego, ale zabrakło centymetrów do udanego rzutu. (31:33)

18:35
    Williams otrzymuje dobre podanie pod tablicę i pakuje piłkę do kosza. O czas prosi trener Milicic. (31:35)

19:05
    Stelmach dobrze do Jelinka tylko brak punktów po rzucie Czecha. Goście szybko kontrują i Stelmach ratuje się faulem na Zmarlaku. (31:35)

19:07
    Zmarlak 1/2 z linii. (31:36)

19:40
    Pamuła pudłuje za trzy, ale Anwil nie potrafi szybko odpowiedzieć w postaci oddanego rzutu. Dopiero w ostatniej sekundzie swojej akcji robi to Andjusić, bez sukcesu. (31:36)

19:58
    Jeszcze o czas prosi zespół MKS-u na półtorej sekundy przed końcem kwarty. (31:36)

20:00
    Druga kwarta skończona. (31:36)

Niestety we Włocławku jesteśmy świadkami brzydkiego widowiska. Mnóstwo fauli, gra często przerywana, chaotyczna. Goście wypracowali prowadzenie głównie ze względu na poprawną postawę na linii rzutów wolnych. Anwil sprawia wrażenie drużyny trochę ospałej. Jeśli nie poprawią swojej gry to mogą dziś zakończyć swoją passę bez porażki u siebie.

Punkty zawodników:
    Anwil: Skibniewski 7, Andjusić 6, Jelinek 5, Bristol 4, Tomaszek 3, Diduszko, Łączyński i Stelmach po 2, Chyliński, Dmitriew po 0.

MKS: Broadus 13, Zmarlak 5, Piechowicz i Dłoniak i Williams po 4, Szymański 3, Pamuła 2, Pasalić 1, Dziemba 0.

20:26
    Pamuła mocno otwiera drugą połowę. Zdobywa trzy punkty. (31:39)

20:50
    Bristol spod kosza po podaniu Jelinka. (33:39)

21:05
    Ponownie dobrze Pamuła z odchylenia. (33:41)

21:20
    Drugi faul Broadusa podczas rzutu Jelinka. Niski skrzydłowy z Czech trafia dwa rzuty wolne. (35:41)

22:35
    Broadus oddaje zupełnie nieprzygotowany rzut pod presją czasu. W kontrze Anwil zdobywa trzy punkty za sprawą Dmitriewa. (38:41)

22:50
    Pasalić celnie za dwa z okolic czwartego metra. (38:43)

23:03
    Skibniewski udanie się przedarł obok obrony MKS-u. (40:43)

23:46
    Pamuła nie trafia za trzy i w dodatku fauluje podczas zbiórki po swoim niecelnym rzucie. (40:43)

24:14
    Dmitriew ponownie za trzy! Mamy już remis! (43:43)

24:30
    Broadus zdobywa jeden punkt z rzutów wolnych. (43:44)

25:05
    Prosta strata Jelinka w ataku. Piłka odbiła mu się od nogi i wypadła poza parkiet. (43:44)

25:16
    Po drugiej stronie również piłkę gubi Eric Williams. (43:44)

25:40
    Dmitriew ponownie za trzy! Rozkręcił się ten gracz pochodzący z Rosji. (46:44)

26:09
    Momentalnie z dystansu odpowiada Broadus. (46:46)

26:10
    Timeout dla gości. (46:46)

26:38
    Williams sprytnie wziął na plecy Bristola i wymusił jego faul dodatkowo przy trafionym rzucie. Rzut wolny wykorzystany. (46:49)

27:01
    Gospodarze skupiają się na rzutach za trzy. Trafił teraz Michał Chyliński. (49:49)

27:30
    Broadus potwierdza dzisiaj swoją dobrą dyspozycję. (49:51)

27:42
    Bristol oddalił się od kosza i udanie trafił z wyskoku. (51:51)

28:19
    Jelinek trafia jeden rzut osobisty. (52:51)

29:00
    Chyliński fatalnie przestrzelił, nie dorzucił do kosza. MKS też gra nerwowo, gdyż błąd kroków popełnia Szymański. (52:51)

29:15
    Skibniewski pudłuje za trzy. (52:51)

29:56
    Pasalić gubi piłkę w polu trzech sekund. Anwil wyprowadza kontratak, którego nie wykończył dobrze Chyliński. (52:51)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (52:51)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (52:51)

30:26
    Dziemba nieudanie zza obwodu po podaniu od Williamsa. (52:51)

31:12
    Również Broadus nie znajduje teraz drogi do kosza. Gospodarze nie wykorzystują tego, gdyż w ataku stratę zaliczył Tomaszek. (52:51)

31:45
    Czwarte przewinienie Pamuły tym razem na Tomaszku. Środkowy Anwilu trafia dwa rzuty wolne. (54:51)

32:20
    Bardzo słabe spotkanie dziś rozgrywa Chyliński. Zaliczył kolejny niedolot do kosza. (54:51)

32:49
    Pamuła, a następnie Broadus próbują zza linii 6,75, ale obaj pudłują. (54:51)

32:58
    Świetna asysta Dłoniaka do Pasalicia i Chorwat zdobywa łatwe punkty. (54:53)

34:00
    Tomaszek w ostatniej sekundzie akcji zdecydował się na wejście pod kosz i zdołał wymusić faul od Pasalicia. (54:53)

34:56
    Łączyński kapitalnie zamarkował rzut oszukując Pamułę i wypracował sobie wolną pozycję do zdobycia trzech punktów. Anwil już prowadzi sześcioma punktami. O czas prosi trener drużyny przyjezdnych. (59:53)

35:30
    Andjusić zbiera po swoim niecelnym rzucie za trzy i podczas zbiórki jest faulowany przez Broadusa. Dwie próby z linii zamienia na punkty. (61:53)

35:40
    Błąd kroków Pamuły. Stanął zupełnie zespół MKS-u. (61:53)

36:20
    David Jelinek za trzy! Anwil mocno uciekł rywalowi. (64:53)

36:42
    Williams zbiera po pudle Dłoniaka, ale nie potrafi skutecznie dobić. Anwil prosi o czas. (64:53)

36:57
    Błąd ośmiu sekund wyprowadzania piłki z własnej połowy po stronie gospodarzy. (64:53)

37:10
    Celnie Dłoniak z dystansu mimo bloku Tomaszka. (64:55)

37:40
    Pamuła zablokowany przez Tomaszka! Anwil odpowiada przestrzelonym lay-upem Jelinka. (64:55)

38:05
    Jelinek punktuje po przechwycie Skibniewskiego na połowie rywala. (66:55)

38:46
    Klasowe podanie zaliczył teraz Łączyński do Jelinka. (68:55)

39:04
    Jeszcze dwa oczka dokłada Szymański. (68:57)

39:42
    Dmitriew niecelnie za trzy. (68:57)

Koniec meczu. (68:57)

Po trzech kwartach wydawało się, że zespół z Dąbrowy Górniczej może sprawić niespodziankę we Włocławku. Anwil miał wyraźne problemy z pomysłem na grę i sforsowanej defensywy MKS-u. Jednak w czwartej kwarcie wszystko się odmieniło. Goście zupełnie stanęli w niej i zdobyli w ostatnich 10 minutach zaledwie sześć punktów. Tym sposobem przekreślili swoje szanse na końcowe zwycięstwo.

Anwil: Jelinek 15, Skibniewski i Dmitriew po 9, Bristol i Andjusić po 8, Tomaszek 7, Łączyński 5, Chyliński 3, Diduszko i Stelmach po 2.

MKS: Broadus 18, Pamuła i Williams po 7, Dłoniak 6, Pasalić i Zmarlak i Szymański po 5, Piechowicz 4, Dziemba 0.