West Ham United
2:1 (1:0)
Liverpool F.C.
Wtorek 09.02.2016, 20:45 • Upton Park, London • Puchar Anglii • 4. runda

Spotkanie na Upton Park właśnie dobiegło końca! Po niezwykle emocjonującym spotkaniu i golu zdobytym w ostatniej minucie dogrywki do kolejnej rundy przechodzi drużyna West Hamu. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (23:25:14)

120+3

120+2
    Dwie dodatkowe minuty dolicza arbiter.
    120+1. Ogbonna (WHU) - 2:1

120+1
    Gol dla West Hamu!

W ostatnim możliwym momencie na prowadzenie wychodzą gospodarze! ANGELO OGBONNA znakomitym strzałem głową nie daje szans Mignoletowi!

120
    Jeszcze jedną okazję z rzutu wolnego będą mieli miejscowi, może być groźnie!

119
    Przycisnęli w końcówce spotkania przyjezdni. Seria rzutów rożnych dla podopiecznych Jurgena Kloppa.

118
    Randolph bez większych kłopotów wyłapał futbolówkę po wrzutce z narożnika boiska.

117
    Fantastyczny rajd wykonał teraz Sturridge, który jednak w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z obrońców. Korner dla gości.

115
    Cały czas nie podnosi się z murawy napastnik ekipy z Upton Park. Kolejna dłuższa przerwa w grze.

114
    Ucierpiał w starciu z defensorem rywali Valencia, niezbędna okaże się interwencja służb medycznych.

113
    Indywidualna akcja Valencii zakończona ofiarnym zablokowaniem strzału przez Smitha.

111
    Niezbyt udane dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w pole karne "The Reds", którzy błyskawicznie wyprowadzają teraz kontrę.

110
    Powalony na murawę Valencia na połowie Liverpoolu, od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

109
    Po zbyt głębokim dośrodkowaniu w pole karne gości piłkę pewnie wyłapał golkiper drużyny z Liverpoolu.
    108.

108
    Ależ okazja Liverpoolu! Długi rajd Sturridge'a zakończony minimalnie niecelnym atomowym uderzeniem!

107
    Po nieudanej ofensywnej akcji "Młotów" od własnej brami rozpoczną przyjezdni.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Wciąż bez goli od 48. minuty na Upton Park. Przed nami druga część dogrywki, czy ona wyłoni zwycięzcę?

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Zablokowana centra w szesnastkę Liverpoolu przez Smitha, korner dla miejscowych,

103
    Do strzału głową złożył się Benteke, jednak to uderzenie mu nie wyszło. Od bramki rozpoczyna Randolph.

102
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Chirivella, na boisku pojawia się Milner.

100
    Seria dośrodkowań w pole karne Liverpoolu, ale jak na razie skutecznie radzą sobie z nimi goście.
    99.
    99.

99
    Kolejna zmarnowana znakomita okazja Benteke! Napastnik "The Reds" tym razem przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali!

98
    Zadrżały serca kibiców West Hamu! Po uderzeniu Benteke z linii pola karnego piłka w minimalnej odległości przeleciała obok słupka!

97
    Fantastyczny strzał Valencii z siedemnastego metra i jeszcze lepsza interwencja Mignoleta!

96
    Moses w ostatniej chwili powstrzymany przez jednego z zawodników Liverpoolu. Jedynie korner dla stołecznej drużyny.

95
    Teraz przez dłuższy okres w posiadaniu futbolówki znajdują się podopieczni Jurgena Kloppa.

94
    Walkę w środku pola zwyciężył Origi, który zdołał wywalczyć dla swojego zespołu wrzut z autu.

92
    Aktywniej dogrywkę rozpoczęli Londyńczycy. Napór West Hamu trwa.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. O tym, kto awansuje do kolejnej rundy Pucharu Anglii zadecyduje zatem dogrywka, a później ewentualnie konkurs jedenastek!

90+8
    Druga połowa skończona.

90+7
    Tym razem z dystansu Obiang, ale zabrakło precyzji przy tym strzale. Od bramki rozpoczyna Mignolet.

90+6
    Uderzał Andy Carroll z najbliższej odległości, jednak był odwrócony od bramki i piłką jedynie musnęła boczną siatkę.

90+6
    Nieporozumienie Mignoleta z obrońcami i w prosty sposób goście sprezentowali Londyńczykom wrzut z autu niemal z narożnika boiska.

90+5
    Sturridge ponownie zza linii pola karnego, jednak tym razem jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane.

90+4
    Ładny strzał z woleja Collinsa, ale piłkę pewnie wyłapał Mignolet.

90+3
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska grę wznowią miejscowi. Wysokie ustawienie graczy West Hamu.

90+2
    Znakomite uderzenie Sturridge'a z dystansu, gdyby nie parada Randolpha, mielibyśmy gola!

90+1
    Aż osiem minut zostało doliczonych przez arbitra.

90
    Po zablokowanym dośrodkowaniu od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi.

89
    Przed momentem ucierpiał Stewart, który z trudem podnosi się z murawy. Wygląda jednak na to, że będzie w stanie grać dalej!

88
    Kolejny raz w krótkim odstępie czasu gospodarze złapani zostali w pułapkę ofsajdową.

87
    Za faul na wyprowadzającym kontratak Liverpoolu Origim Antonio został ukarany żółtym kartonikiem.

86
    Jeden z zawodników West Hamu zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale znakomicie zainterweniował Mignolet.

85
    Dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. Jak się okazało, w momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Carroll.

84
    Bardzo dobra okazja gospodarzy! Po dośrodkowanie z prawego skrzydła na strzał głową zdecydował się Valencia, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

83
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi O'Brien, na boisku pojawia się Moses.

82
    O'Brien leży na murawie z powodu skurczów. Zapowiada się kolejna przerwa w grze.

81
    Mocny, bezpośredni strzał Sturridge'a ze stałego fragmentu gry, ale też wspaniała interwencja Randolpha!

80
    Sturridge przewracany metr przed polem karnym West Hamu. Zapowiada się dobra okazja dla drużyny gości.

79
    Dużo strat i błędów piłkarzy obydwu zespołów oglądamy w ostatnich minutach. Liczymy na więcej emocji!

78
    Faulował O'Brien rywala w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego z okolic linii środkowej boiska grę wznowią przyjezdni.

77
    Przyspieszyli teraz grę Liverpoolczycy. Wygląda na to, że obie drużyny wolałyby rozstrzygnąć ten pojedynek bez dogrywki.

75
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Kouyate, na boisku pojawia się Carroll.

74
    Kouyate prawdopodobnie nie dokończy tego spotkania. Na przyspieszoną rozgrzewkę wyruszył Andy Carroll.

73
    Zawodnik gospodarzy cały czas nie jest w stanie podnieść się z murawy. Przy piłkarzy pojawili się masażyści z noszami.

72
    W środku pola mocno ucierpiał Kouyate, który momentalnie zostać okrążony przez służby medyczne.

70
    Zbyt mocne dośrodkowanie do Antonio, który źle opanował futbolówkę. Od bramki grę wznowi Mignolet.

69
    Na pełnym biegu w szesnastkę rywali wbiegł Payet, który jednak nie zdołał się przebić przez dwóch defensorów "The Reds".

68
    W ostatnich minutach ponownie inicjatywę przejęli gospodarze. Gracze West Hamu dłużej utrzymują się przy piłce i przede wszystkim stwarzają sobie okazje strzeleckie.
    66.

66
    Wydawało się, że arbiter podyktuje jedenastkę, ale jednak gramy dalej! Valencia ciągnięty przez Ilioriego za koszulkę, a następnie przewrócony.

65
    Nie da rady dokończyć tego spotkania Reid, który przy owacji kibiców zszedł do szatni. W jego miejsce zjawia się Collins.

64
    Czeka nas krótka przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Reid, przy którym momentalnie zjawili się masażyści.

62
    Przeniósł piłkę nad poprzeczką Mignolet i gospodarze zaczną od rzutu rożnego.

60
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Coutinho, na boisku pojawia się Sturridge.

59
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Teixeira, na boisku pojawia się Origi.

58
    Seria strzałów na bramkę Liverpoolu, ale za każdym razem szczęśliwie dla gości piłka odbijała się od któregoś z obrońców.

57
    Teraz do ofensywy przeszli gracze West Hamu, ale tym razem udało im się wywalczyć jedynie wrzut z autu.

55
    Przewracany Stewart na połowie West Hamu i arbiter zdecydował się na podyktowanie gościom rzutu wolnego.

53
    Niezbyt udana centra w szesnastkę West Hamu i defensorzy gospodarzy ze spokojem oddalają zagrożenie.

52
    Miejscowi sygnalizowali zagranie ręką jednego z zawodników Liverpoolu, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

50
    Znakomity początek drugiej połowy spotkania w wykonaniu "The Reds". Czy goście pójdą za ciosem? A może to gospodarze odpowiedzą?
    48. Coutinho (LIV) - 1:1

48
    Gol dla Liverpoolu!

Przyjezdni doprowadzają do wyrównania! PHILIPPE COUTINHO bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje golkipera rywali! Piłka przemknęła pod murem i kompletnie zaskoczyła Randolpha.

47
    Niemal na linii pola karnego Obiang sfaulował Benteke! Może być gorąco pod bramką "Młotów".

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Za nami znakomita pierwsza część gry! Obie drużyny stworzyły sobie doskonałe okazje strzeleckie, cały czas coś się działo! Wyraźną przewagę w tym spotkaniu mają miejscowi, którzy udowodnili to zdobywając gola do szatni. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, koniecznie zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Sześćdziesiąt sekund dłużej potrwa bieżąca część gry.
    45. Antonio (WHU) - 1:0

45

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Valencia wrzucił piłkę na piąty metr, skąd niepilnowany przez nikogo MICHAIL ANTONIO oddał strzał głową w kierunku bramki! Tym razem Mignolet zmuszony do kapitulacji!

44
    Niecelne uderzenie na bramkę Londyńczyków i z piątego metra grę wznowi Randolph.

43
    Antonio uderzał z ostrego kąta, ale bezbłędnie pomiędzy słupkami spisał się po raz kolejny Simon Mignolet.

41
    Zbyt mocne podanie do Antonio, który nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Od bramki grę wznowi golkiper Liverpoolu.

40
    Nie zwalniają tempa miejscowi. Kolejny atak, ale tym razem Mignolet nie był zmuszony do interwencji.
    38.

38
    Niesamowite rzeczy dzieją się na Upton Park, coś niemożliwego! Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Payet, lecz piłka trafiła w słupek. Próbował dobijać jeszcze inny zawodnik West Hamu, ale znakomitą paradą na linii bramkowej popisał się Mignolet!

37
    Kouyate nieprzepisowo powstrzymywany przed polem karnym Liverpoolu. To może być dobra okazja dla gospodarzy!

35
    Znów gorąco w polu karnym West Hamu! Do strzału głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska złożył się Benteke, ale fenomenalnym refleksem na linii bramkowej zaimponował golkiper West Hamu!
    34.

34
    Kolejna kapitalna okazja przyjezdnych! Ibe wystawił piłkę na dziesiąty metr do Coutinho, a po jego strzale gospodarzy przed utratą bramki uratował słupek!

33
    Podopieczni Slavena Bilicia wycofali się na własną połowę i starają się na spokojnie wyprowadzić atak pozycyjny,

32
    Próbowali szybko odpowiedzieć gospodarze, ale ciężko jest im obecnie przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę Liverpoolu.
    30.

30
    Znakomita okazja "The Reds"! Smith zagrał w pole karne do Teixeiry, ale ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie zdołał trafić w światło bramki!

28
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Stroną dominującą są miejscowi i jeśli ktoś ma zdobyć bramkę, to wydaje się, że właśnie oni.

27
    Dalekie wybicie piłki przez Randolpha, ale defensorom Liverpoolu udaje się tymczasowo oddalić zagrożenie.

26
    Stewart zbyt ostro walczył o futbolówkę przed polem karnym rywali i za faul na Kouyate został ukarany żółtym kartonikiem.

24
    Wydawało się, że Antonio utrzymał piłkę w boisku, ale zdaniem liniowego ta wyszła na aut. Grę wznowią przyjezdni.

23
    Ilori wybił piłkę głową na rzut rożny po wrzutce ze stałego fragmentu gry.

22
    Pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu futbolówki Smith i gospodarze rozpoczną grę od rzutu wolnego na połowie rywali.

21
    Ryzykownie zagrał przed momentem Mignolet z jednym z defensorów, ale ostatecznie gościom udało się wyjść z opresji.

20
    Jeden z zawodników gospodarzy był przewracany w okolicy linii środkowej boiska i arbiter bez wahania zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

19
    Powstrzymany Valencia na prawym skrzydle przez jednego z defensorów Liverpoolu.

18
    Teraz nieco uspokoiła się gra. Przy piłce znajdują się głównie miejscowi.
    16.

16
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy, to powinien być gol! O'Brien oddał strzał z szesnastego metra, piłka odbiła się jeszcze od stopy Lucasa Leivy, a następnie trafiła w słupek!
    15.

15
    Ależ niewiele brakowało! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Benteke, ale jego uderzenie zostało zablokowane!

15
    Po zamieszaniu w polu bramkowym zawodnicy Liverpoolu o raz kolejny wywalczyli korner.

14
    Zablokowana centra w szesnastkę "Młotów", goście wykonają pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny.

12
    Podopieczni Kloppa mają ogromny kłopot z przechwyceniem futbolówki. Bardzo mądrze grają zawodnicy West Hamu.

11
    Kolejne dalekie podanie w szesnastkę Liverpoolu, ale tym razem uciekła Antonio. Z piątego metra Mignolet.

10
    Zbyt mocne podanie z głębi pola do Valencii, który nie zdołał przejąć futbolówki. Chwilę później gospodarze ponownie przy piłce.

9
    Ładne ofensywne podłączenie się do gry Cresswella, ale po jego wrzutce piłka wylądowała w objęciach golkipera "The Reds".

8
    Teraz to miejscowi wymieniają się podaniami blisko własnego pola karnego. Czekamy na ożywienie.

7
    Zamieszanie przed polem karnym miejscowych, ale ostatecznie West Ham przejmuje piłkę. Kontra "Młotów" jednak nieudana, Mignolet wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu.

6
    Podopieczni Jurgena Kloppa ze spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

4
    Jeden z zawodników West Hamu był nieprzepisowo powstrzymywany na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Londyńczyków.

3
    Noble nie opanował futbolówki na lewej flance i ta wyszła poza linię końcową. Od własnej bramki grę wznowi Mignolet.

2
    Pogubił się na lewym skrzydle Chirivella i gospodarze wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

1
    Ofensywnie nastawieni rozpoczęli to spotkanie przyjezdni. Teixeira wbiegł w pole karne rywali, gdzie upadł na murawę, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

1

Tak prezentują się składy obu drużyn:

West Ham United F.C.: Randolph – O'Brien, Reid, Ogbonna, Cresswell – Kouyate, Noble, Obiang – Antonio, Valencia, Payet

Rezerwowi: Adrian – Carroll, Collins, Cullen, Moses, Oxford, Parfitt-Williams

Liverpool F.C.: Mignolet – Flanagan, Stewart, Ilori, Smith – Teixeira, Lucas Leiva, Chirivella – Ibe, Benteke, Coutinho

Rezerwowi: Ward – Enrique, Henderson, Milner, Origi, Randall, Sturridge

Główny: Roger East
    Asystenci: Harry Lennard, Dave Bryan
    Techniczny: Charles Breakspear.

Witam Państwa serdecznie! Od pierwszego gwizdka pana Rogera Esta dzieli nas zaledwie godzina. Niebawem powinniśmy poznać zestawienia obydwu zespołów. Czeka nas wspaniałe widowisko!

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:45. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!
    Spotkanie cieszy się ogromnym zainetersowaniem. Pojedynek ten będzie można oglądać niemal na każdym zakątku świata!

Liverpool wciąż musi gonić czołówkę ligową. Drużyna cały czas gra w kratkę i dobre spotkania przeplata tymi nieudanymi. Wydaje się, że na owoce pracy Jurgena Kloppa fani "The Reds" będą musieli cierpliwie czekać. W zeszłą sobotę Liverpool na własnym terenie zremisował 2:2 z Sunderlandem mimo, iż jeszcze dziesięć minut przed końcem prowadził dwoma golami.

W lidze póki co nieco lepiej spisują się miejscowi. Podopieczni Slavena Bilicia z 39 punktami na koncie plasują się na szóstej lokacie. W ubiegłą sobotę popularne "Młoty" przegrały jednak na wyjeździe 0:1 z Southampton.
    Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało dziewięć godzin. Kto okaże się lepszy na Upton Park?

Po raz pierwszy obie drużyny spotkały się niecałe dwa tygodnie temu. Na Anfield przeważali gospodarze, którym nie udało się jednak zdobyć gola. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, przez co o awansie zadecyduje dzisiejszy mecz powtórkowy.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z powtarzanego meczu 1/16 finału FA Cup. Na Upton Park w Londynie miejscowy West Ham United podejmie Liverpool FC.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 45. Antonio, 120+1. Ogbonna – 48. Coutinho

Kartki:   87. Antonio (WHU) – 26. Stewart (LIV)

West Ham United: Randolph – O'Brien (83. Moses), Reid (65. Collins), Ogbonna, Cresswell – Kouyate (75. Carroll), Noble, Obiang – Antonio, Valencia, Payet

Zmiany: Adrian – Carroll, Collins, Cullen, Moses, Oxford, Parfitt-Williams

Liverpool F.C.: Mignolet – Flanagan, Stewart, Ilori, Smith – Teixeira (59. Origi), Lucas Leiva, Chirivella (102. Milner) – Ibe, Benteke, Coutinho (60. Sturridge)

Zmiany: Ward – Enrique, Henderson, Milner, Origi, Randall, Sturridge

Techniczny: Charles Breakspear