Wieliczka – Nowiny 6:4 (koniec) | Rzeszów – Lublin 5:2 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Tychy 0:8 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
6:4 (0:2)
UKS Ekom Futsal Nowiny
Niedziela 14.02.2016, 17:00 • Solne Miasto Wieliczka • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 15

Solne Miasto wygrywa i przedłuża passę ośmiu kolejnych wygranych na własnym parkiecie. To był kapitalny mecz! Goście postawili sie gospodarzom, co sprawiło, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Nowin. W drugiej połowie to gospodarze doszli do głosu. Solne Miasto strzelił sześć bramek, a równocześnie straciło tylko dwie. Ojcem wygranej KAMIL JELEŃ. (18:45:25)

39:35
    Jeleń uderzył z własnej połowy na pustą bramkę gości, ale nieznacznie się pomylił.

38:44
    Timeout dla gospodarzy.

38:32
    Gol dla Wieliczki!
    Strzelcem bramki TOMASZ PATER. Kontra gospodarzy i szósta bramką na koncie Solnego Miasta.

38:24
    Gol dla Nowin!
    Strzelcem bramki MICHAŁ ŁABĘCKI. Goście grający z lotnym bramkarzem szybko rozegrali piłkę, a Łabęcki musiał tylko dostawić nogę.

36:18
    Strzelcem bramki KAMIL JELEŃ. Gospodarze przejęli piłkę na własnej połowie. Piłka trafiła pod nogi Jelenia, który pobiegł w kierunku pustej bramki gości. Strzelił z bliskiej odległości.

36:01
    Goście grają z lotnym bramkarzem.

35:41
    Timeout dla gości.

35:41
    Strzelcem bramki MICHAŁ GĄSIOR. Błyskawiczna akcja i bramka dla Solnego Miasta. Gąsior uderzył nieczysto, ale pomimo tego piłka wtoczyła się do bramki.

35:22
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ LEKKI. Doskonała akcja Ślęczki na prawym skrzydle. Gracz gospodarzy nagrał piłkę na siódmy metr, a tam nabiegał Lekki, który mocnym strzałem zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy.

34:40
    To jest futsalu! W Wieliczce parkiet spływa potem, krwią i agresją.

33:20
    Jeleń w kapitalnej sytuacji. Zawodnik gospodarzy był sam na sam z bramkarzem Nowin. Uderzył i trafił w nogi golkipera gości.

32:07
    Strzelcem bramki KAMIL JELEŃ. Uderzenie z dystansu. Piłka trafia idealnie przy słupku.

31:40
    Suchan kapitalnie ograł rywali, ale jego strzał o kilka centymetrów minął słupek.

31:19
    Solne Miasto robi co może, ale Nowiny są kapitalnie zorganizowane w obronie.

30:18
    Ślęczka uwolnił się spod opieki obrońcy i momentalnie uderzył. Dobrodziej obronił. Golkiper gości jednak postanowił kontynuować udział w spotkaniu.

30:00
    Ostatnie dziesięć minut meczu.

MZ

Gole: 22. Jeleń, 33. Jeleń, 36. Lekki, 36. Gąsior, 37. Jeleń, 39. Pater – 5. Ponikowski, 8. Musiał, 28. Musiał, 39. Łabęcki

Kartki:   8. Lipecki (SMW) – 8. Szymkiewicz (NOW)   13. Grochalski (SMW)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Jaszczyński, Kurowski – Przybył, Ślęczka, Lekki, Lipecki; Cebula, Jeleń, Rynduch, Kwater, Suchan, Gąsior, Grochalski, Bieda.
    UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Leski – Szymkiewicz, Markowicz, Musiał, Łabęcki; Korol, Kròl, Lurzyński, Ponikowski, Radomski, Karczewski, Pióro.

Sędziowie: Ciechanowicz, Chowaniec, Steczko