Szczecin – GAF Gliwice 3:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:3 (1:2)
GAF Omega Gliwice
Piątek 19.02.2016, 18:30 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 16

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (21:49:22)

Bramka Mateusza Jakubiaka zdobyta dwie minuty przed końcem meczu zdecydowała o tym, że Pogoń 04 Szczecin obroniła twierdzę, a GAF Gliwice nie zdobył kompletu punktów. Pierwsza połowa była bardzo marna w wykonaniu gospodarzy i solidna w wykonaniu gliwiczan. Pogoń mogła cieszyć się, że przegrywa tylko 1:2. Po przerwie gospodarze zagrali już zdecydowanie lepiej i zepchnęli niżej notowanego przeciwnika pod własną bramkę. Sił oraz czasu wystarczyło na wyrównanie. W obu obozach trochę powodów do zadowolenia, trochę do niedosytu. Generalnie widowisko od 15. minuty było całkiem interesujące.

40

38:30
    I Portowcy szukają zwycięskiego gola, ale już oczywiście z bramkarzem na posterunku. Minuta szans dla obu drużyn.

37:38
    Gol dla Pogoni!

Wyrównanie po bardzo długiej gonitwie! MATEUSZ JAKUBIAK nagradza drużynę strzałem prosto w okienko!

37:15
    Ostatnie akcje tego spotkania. Oczywiście szczecinianie w ofensywie, a GAF Gliwice przeszkadza jak tylko potrafi uskrzydlony wynikiem.

36:25
    Mateusz Jakubiak nie trafił do bramki z bliska. Wielki pech ofensywnego gracza Pogoni 04 Szczecin. To powinno być wyrównanie!

36:20
    Pogoń 04 wycofała bramkarza. Nie wróży to nic dobrego – można stwierdzić na podstawie poprzednich spotkań, ale przecież każde to osobna historia.

35:40
    Strzela i strzela młody Gepert, ale nie może pokonać Widucha. Tymczasem żółta kartka trafiła na konto Grecza.

35:00
    Wiceprezes Pogoni 04 Szczecin Mirosław Grycmacher poirytowany wydarzeniami. Futsaliści z Pomorza Zachodniego mają coraz mniej czasu na wyrównanie.

34:20
    Gepert blisko bramki Widucha. Bramkarz wybiegł do niego wysoko i tak mocno skrócił kąt, że nie było prawie miejsca do strzału. Nieco ponad 5 minut do końca widowiska.

33:49
    Mocne wstrzelenie wszerz pola karnego i w ostatnim momencie gliwiczan uratował gwizdek sędziego. Zdaniem rozjemcy Jakubiak wybiegł już z piłką poza boisko.

33:10
    Nadal więc wynik wisi na włosku. Chyba już witali się z gąską goście, ale jeszcze Pogoń 04 Szczecin walczy o zapunktowanie w tym arcytrudnym pojedynku.

31:53

Gole chodzą parami. Tym razem bramka kontaktowa ADAMA JONCZYKA, który odnalazł się najlepiej pod bramką i wkopał piłkę pod poprzeczkę!

31:35
    Gol dla GAF-u Jasna!
    Strzelcem bramki JOAO PEDRO SERRANO BAPTISTA.

Mocne wstrzelenie z rzutu wolnego i niepilnowany Baptista wkopał piłkę z bliska do bramki. Wielka radość gości, którzy odzyskali dwubramkową zaliczkę!

31:35
    Strata Kubika i ratował się faulem taktycznym. Sędzia upomniał kapitana zero-czwórki kartonikiem.

31:10
    Kubik jest najbardziej pobudzony do odrabiania strat. Po balansie ciała uderzył celnie, ale nie na tyle zaskakująco, by ominąć Widucha. GAF jest coraz blizej sukcesu.

30:15
    10 minut gry po przerwie zamknął strzałem nieopodal spojenia słupka z poprzeczką Zdunek. Autor gola numer 1 miał przed sobą tylko Lasika, ale nie rozwiązał sytuacji z chłodną głową.

29:25
    Tubacki zatrzymał futbolówkę, która uderzona z dystansu turlała się z narożnik bramki Pogoni 04. Gdyby nie piwot, nieuchronnie GAF Gliwice cieszyłby się z trzeciego gola.

28:40
    Nieporozumienie z udziałem Tubackiego. Każda taka strata do szansa dla gości na skontrowanie. Przoduje w napędzaniu akcji białych Tomasz Lutecki.

28:15
    Lasik wyekspediował bezpańską piłkę z niebezpiecznego rejonu. Zderzył się tam z Gepertem, ale nie ma kontuzji w zespole ze Szczecina.

27:30
    Uspokoili sytuację przyjezdni i od kilku minut wyrównana gra w środku pola. Pogoń 04 Szczecin niezmiennie czwórką z Jurczakiem, Gepertem. Gwiazdy zespołu wchodzą na krótsze zmiany.

26:32
    Maksym Pautiak huknął w słupek. Bardzo zaskakujące uderzenie z lewego skrzydła! Ponownie trzeba powiedzieć, że Portowcy mają furę szczęścia. Lasik raczej nie zdążyłby z obroną!

26:20
    Przerwa w grze spowodowana kontuzją Widucha. Bramkarz GAF Gliwice nie zamierza opuszczać boiska.

26:00
    Potwornie zimno jest w największej hali Szczecina. Nieporozumienie. Kotłownia już raczej nie dogrzeje, więc mogą to zrobić tylko futsaliści dobrymi akcjami.

25:20
    Kubik polował na swojego drugiego dziś gola. Płaskie uderzenie z dystansu przeleciało nieznacznie obok słupka. Niewiele zabrakło do szczęścia gospodarzom.

25:00
    Pięć minut minęło jak jeden dzień, a Pogoń 04 Szczecin nadal ma gola do odrobienia. Pocieszeniem dla miejscowych kibiców jest to, że drużyna gra lepiej niż przed przerwą.

24:20
    Widuch wybiegł daleko na przedpole i zatrzymał Jakubiaka. Przez chwile pachniało klopsem golkipera GAF Gliwice, ale nie było nikogo, kto zaskoczy go lobem.

24:00
    Ostry wślizg Maćkiewicza. Wszystko w granicach przepisów – przekonuje sędzia gliwiczan, a ci z niezadowoleniem na twarzach, przyjmują taki werdykt.

23:22
    Dalekie wykopy Widucha fruwają to tu, to tam, ale po przerwie GAF Gliwice głównie rozbija ataki przeciwnika. Trzy minuty ze wskazaniem na Pogoń 04 Szczecin.

22:50
    Pogoń 04 Szczecin w ofensywie. Gepert huknął z dystansu potężnie i tym razem Widuch musiał już zaprezentować kibicom swoje umiejętności! Piękna robinsonada!

22:18
    Tubacki wystawił piłkę do wbiegającego na obrzeża pola karnego Geperta. Gąszcz nóg gliwiczan i Widuch nie musiał nawet inteweniować.

21:41
    Pięknie poszedł wślizgiem Łopuch i zablokował strzał Geperta. Zaciśnięta pięść zawodnika z Gliwic, ponieważ interwencja była nie tylko efektywna, ale również efektowna.

21:05
    Premierowa akcja ofensywna w drugiej połowie GAF Gliwice. Strzał z ostrego kąta zatrzymał Lasik i mobilizuje swoich partnerów do ataku.

20:45
    Tradycyjnie w przerwie dużo działo się na boisku. Konkursy, występy, więc wrażenia artystyczne zostały nieco poprawione.

21

Po 20 minutach widowiska GAF Gliwice ma gola przewagi, która nic nie gwarantuje, ale stawia w uprzywilejowanej sytuacji przed drugą częścią spotkania. Bardzo solidna gra GAF. Dopiero dwie stracone bramki obudziły szczecinian. Zabrali się do ataku, ale i tak Łukasz Żebrowski musi wstrząsnąć szatnią, ponieważ jego podopieczni są zaskakująco w odwrocie.

20

18:45
    Ofensywa GAF Gliwice. Maciej Mizgajski przerwał długie rozegranie potężnym uderzeniem z dystansu i Lasik musiał popisać się robinsonadą między słupkami, by zatrzymać piłkę.

18:07
    Akcja indywidualna Zdunka. Jonczyk nie zdołał zatrzymać przeciwnika, co udało się zrobić Kubikowi. Zdunek wypchnięty poza boisko.

17:53
    Marcin Waniczek poprosił o przerwę na żądanie. Chce porozmawiać z podopiecznymi tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania.

17:11
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK.

Portowcy wracają do gry, a widowisko rozkręca się z każdą minutą. Po prostu kapitalna bomba kapitana Pogoni 04 Szczecin w samo okienko z dystansu!

16:00
    Chwilę po golu Jakubiak zdecydował się na akcję indywidualną, którą zakończył niecelnym strzałem nad poprzeczką.

15:17
    Strzelcem bramki AMADEUSZ PASIERB.

Błyskawicznie pada druga bramka i sytuacja GAF Gliwice robi się bardzo dobra. Zespołowe rozegranie z lewym skrzydłem i Pasierbowi pozostało skierować futbolówkę z bliska do siatki!

14:59
    Strzelcem bramki KAROL ZDUNEK.

Strzał Zdunka odbił się jeszcze rykoszetem od Geperta i kompletnie zaskoczył Lasika! Wielka radość w obozie gości, którzy nagrodzili się za dobrą postawę od początku spotkania.

13:55
    Faul numer 4 po stronie gospodarzy i na dodatek żółta kartka dla Mateusza Geperta.

13:51
    Teraz Solecki dostał sprytne podanie, obrócił się z przeciwnikiem na plecach i uderzył przed siebie z bliska. Widuch był dobrze ustawiony!

13:05
    Na oko patrząc około 1000 kibiców zameldowało się dziś na trybunach, by zobaczyć mecz Pogoni 04.

12:25
    Jeszcze jedna interwencja Lasika w sytuacji sam na sam z Łopuchem! Przecierają oczy ze zdumienia w obu obozach. Pogoń 04 gra zaskakująco źle, a GAF Gliwice marnuje mnóstwo sytuacji strzeleckich.

11:48
    Jeszcze raz Podobiński. Tym razem przegrał pojedynek sam na sam z brawurowo interweniującym Lasikiem. Bramkarz gospodarzy potrzebował wsparcia medycznego, ale kontynuuje grę.

11:32
    Konrad Podobiński w słupek! Ten wariant był już zastosowany i wychodzi gliwiczanom coraz lepiej! Strzał głową po crossowym podaniu i Pogoń 04 Szczecin miała furę szczęścia.

11:05
    Wykop Lasika do nikogo. Nie klei się gra szczecinianom w ofensywie. Będą teraz mogli prowokować przeciwnika do faulu. Mają na to 9 minut.

10:29
    5 faul po stronie GAF Gliwice. Każdy następny skończy się przedłużonym rzutem karnym.

10:15
    10 minut pojedynku w Szczecinie minęło. Nie można powiedzieć, że jak w oka mgnieniu. Emocji, a przede wszystkim goli mogłoby być więcej, ale oby futsaliści zostawili je na dalszą część spotkania.

09:00
    Bugański huknął bezpośrednio z rzutu wolnego. Czujnie między słupkami przyjezdnych Widuch. Na razie obaj bramkarze bez zarzutu. Jeden pusty przelot Lasika nie obniża noty.

08:55
    Ciekawe teraz rozegranie Portowców i GAF ratował się faulem na Gepercie. To już przewinienie numer 4, a mogło być więcej, gdyby sędziowie byli bardziej skrupulatni.

08:15
    Solecki na desancie w Pogoni 04 Szczecin. Zaskakująco rzadko są na razie na boisku gwiazdy zespołu: Jonczyk i Kubik. Szykowani są na drugą połowę?

07:50
    Mija czas w Szczecinie, a goli jak nie było tak nie ma. Nie zanosi się na powtórkę wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy w meczu obu drużyn padło 17 goli.

07:27
    Lasik pomylił się, obliczając tor lotu piłki po dalekim wykopie Widucha. Na szczęście z perspektywy szczecinian bez przykrych konsekwencji.

06:57
    Kontuzja Marka Bugańskiego. Gracz ze Szczecina został ewidentnie kopnięty przez przeciwnika. Nie ma jednak faulu. Widać, że sędziowie dają pograć obu drużynom ostro.

06:20
    Bardzo solidna gra zespołu z Gliwic. Nie pozwala na ofensywę zero-czwórce. Takie uderzenia jak przed momentem Geperta są bardzo wymuszone i bez większych szans na powodzenie.

05:28
    Lutecki chciał zaskoczyć bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego. Nie udało się, a dobitka wylądowała już tak wysoko w trybunach, jak jeszcze nikt nie kopnął w Azoty Arenie.

05:15
    Akcja Kubika w narożniku boiska. Szarża kapitana Pogoni 04 Szczecin została zatrzymana zgodnie z powiedzeniem siła złego na jednego.

04:40
    W odpowiedzi gliwiczanie. Tomasz Lutecki został przyblokowany w momencie oddawania strzału po interesującej, kombinacyjnej wymianie podań. Lasik już składał się do interwencji.

04:25
    Coraz lepsze sytuacje podbramkowe w Szczecinie! Jonczyk miał przed sobą tylko Widucha. Za bardzo podekscytował się swoją szansą na gola i fatalnie spudłował!

03:15
    Kibice doczekali się odpowiedzi ze strony granatowo-bordowych. Jonczyk nie znalazł podaniem nikogo w środku pola. W narożniku boiska doskoczył do piłki jeszcze Maćkiewicz, który oddał strzał rozpaczy.

02:40
    Niezmiennie trwa ofensywa GAF Gliwice. Zdunek główkował po długim, crossowym podaniu. Nie udało się skontrować piłki w światło bramki. Michał Widuch dotychczas bezrobotny.

02:15
    Złe podanie prostopadłe Pasierba. Żaden z adresatów w białym stroju nie miał szans na dotarcie do piłki, która poturlała się za linię bramkową. Grę wznowił Lasik.

01:33
    Teraz w rozegraniu zero-czwórka. Solecki powalony na połowie GAF i nie doczekał się reakcji sędziego, więc piłkę odzyskała drużyna ze Śląska.

00:55
    Początek ze wskazaniem na odważnych gliwiczan. Kamil Lasik musiał interweniować po strzale z dystansu. Piłka była w zasięgu jego rąk, więc nie mógł pomylić się.

1

Futsaliści są gotowi, by wyjść na boisko przy akompaniamencie hymnu Dumy Pomorza. Kapitanami drużyn Maciej Mizgalski oraz Michał Kubik.
    I drugi obóz.

Rozgrzewka w Azoty Arenie!

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Omega Gliwice: Kocot, Widuch, Krzywicki – Grecz, Lutecki, Mizgajski, Łopuch, Baptista, Podobiński, Zdunek, Pasierb, Ficek, Pautiak

Sędziowie: Grabowski, Rybol – Struk.

Zapraszamy na relację ze Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń 04 podejmie GAF Gliwice. Pojedynek rozpoczyna 16. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Początek o godzinie 18:30.

Pogoń 04 Szczecin wróciła w poprzednim tygodniu do zwyciężania. Wzmocniona powracającymi po kontuzjach Shamotiim, Tubackim i Soleckim pokonała 6:3 Gwiazdę Ruda Śląska. Samopoczucie szczecinian poprawiło się po dwóch porażkach z rzędu.

Pogoń 04 plasuje się w tabeli na 3. miejscu ze znaczną przewagą nad Red Devils Chojnice, ale też stratą do lidera Gatty Active Zduńska Wola. Walczy o miejsce w finale sezonu z Rekordem Bielsko-Biała. Na swoim terenie jest niepokonana. Tak samo jak GAF Omega Gliwice w tym roku w Ekstraklasie.

GAF Omega Gliwice to drużyna środka tabeli Futsal Ekstraklasy. W tym miejscu stawki jest ciasno i ewentualne zwycięstwo w Szczecinie da bezpośrednio po meczu awans na 4. miejsce. W poprzedniej kolejce GAF zremisował bezbramkowo z Clearexem Chorzów.

Poprzedni mecz drużyn w Szczecinie zakończył się kosmicznym wynikiem 8:9. To był strzelecki rekord poprzedniego sezonu, a po meczu Pogoń 04 opłakiwała spadek z Futsal Ekstraklasy. Trzeba pamiętać, że tamten pojedynek miał miejsce w innej hali – przy Twardowskiego, a nie w Azoty Arenie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Gole: 18. Kubik, 32. Jonczyk, 38. Jakubiak – 15. Zdunek, 16. Pasierb, 32. Baptista

Kartki:   14. Gepert (SZC), 32. Kubik (SZC) – 36. Grecz (GLI)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Omega Gliwice: Widuch, Kocot, Krzywicki – Grecz, Lutecki, Mizgajski, Łopuch, Baptista, Podobiński, Zdunek, Pasierb, Ficek, Pautiak.

Sędziowie: Grabowski, Rybol – Struk